Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość kto pomoże
ja mam podobny problem do malenka007 w sierpniu jade nad morze i akurat w tym tyg. wypada mi miesiączka;( Chciałabym zainwestować w tampony ale troche sie boje że nie będę umiała go wsadzić do końca prosze pomużcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffsadh
Najgorzej jest wsadzanie na początku , jak ci się juz schowa w pochwie to potem popchnąć dalej to juz sam wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge
Dzisiaj próowałam sobie zaaplikować tampona. I nie dało rady :( Strasznie mnie bolało, wręcz szczypało. I co ja mam zrobić? A wyjeżdżam i chcę się czuć komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffsadh
Próbuj dalej! . Nie bój się, jak się rozlużnisz, to będzie ok. I nie śpiesz się przy wkładaniu, zrób to powolutku i na pewno się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenka007
kupiłam sobie o.b. mini i narazie patrze na te tampony ze strachem są na nich tylko 2 kropelki namalowane, wiec chyba lepiej będzie kiedy będę je nosić pod koniec okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłośniczka sexu
tampon normalnie wkłada sie do cipy . ale to troche boli po 1 godz. od załozena tamponu przyzwyczajisz sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strachhh
ja mam 12 lat i nie miałam jeszcze miesiaczki! głupio mi o tym gadać z mamą! Co mam zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiydt
poczekac az sie pojawi :-) a co cie dokladnie interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie łatwe
mam teraz 13 lat i pierwszego okresu dostałam rok temu 12 lat miałam pierwsze 2 tygodnie uzywałam podpasek.gdy miesiaczka zaczeła byc obfita uzywałam tamponow przez pierwsze 2 tygodnie miałam trudnosci z zaplikowaniem sobie tampony pierwszy raz bdy załozylam tampon sznureczek sie gdzie zapodzial i nie moglam wyciagnac tampony musialam jechadz do GINEKOLOGA a ten jego sposub wyciagania tamponow jest okropny a najgorsze bylo to ze musiałam prawie przez 6 godz.lerzec bez ruchu przednim nago to było okropne........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6t5w u
u45euj46w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6t5w u
u45euj46w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alex2andra
mam 16 lat i w tym roku dostałam miesiączke używam tamponów są super < ZNALAZŁAM POZYCJĘ W KTÓREJ ZAWSZ WCHODZĄ> Musicie się położyć na łóżku i delikatnie dotykać swojej pochwy gdy poczujecie podniecenie lub rozluźnienie lewą ręką rozchylacie wargi sromowe a prawą wkładacie tampona bo jak sie podniecacie to sie rozluźniacie i wchodzi w 2 sekundy Jak już wam lepiej idzie to w rozkroku nad toaletą też wychodzi :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ad222
ja dzis pierwszy raz włozyłam tampon czy to do pochwy nalezy wlozyc rozniez palec zeby nie czuc tampona????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terminator-Jaś
Kobieto(alex2andra) czy Ty jestes jakas nienormalna?Posluchaj sie:ktos ma sie polozyc i na lozku wymieniac tampon.Czy ty jestes jakas nie wyrzyta,bo nie rozumiem.Mowisz takie glupoty dziewczynom,ktore czasami nie wiedza gdzie wsadzic ten tampon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiuw7t
Ja tez wymieniam na leząco, bo tak jest mi łatwiej , inaczej nie wejdzie. Tylko nie mysle, zeby sie przy tym podniecic. Ale wkładanie i wyciaganie wyłącznie na leżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia955
Ja mam 13 lat i pierwszy okres dostałam w tym roku (2008r.) A dokładniej 6.06.2008r. wtedy uzylam podpasek firmy naturella... mialam dosc obfita miesiaczke ale trwala tylko 3 czy 4 dni wiec to bylo krotko... Ale teraz druga miesiaczke dostalam 10.07.08r. Dzien przed wyjazdem nad morze na kolonie... Kupiłam więc sobie podpaski i tampony O.b pro comfort mini... Na podróz zalozylam podpaske tym razem bella perfecta violet Bardzo ładnie pachnie i idealnie nadaje sie do publicznych toalet poniewaz wogole nie szeleści to jej opakowanie :-) A tampona nie założyłam bo sie bałam o to TSS że jak za długo nie bedzie postoju czy cos to jeszcze cos sie stanie i wogole wolalam zalozyc podpaske... Postoje byly ok. co 2/3 godziny. Zmieniałam podpaske co postój a jednak mnie zawiodła bo po przyjeździe na miejsce mialam brudne spodnie... Naszczescie mialam ciemna tunike to ubrudzila sie ta tunika ale nikt niczego nie zauważył... Potem zaczelam uzywac tamponow a na noc podpaske... Tampony są super!! Jak zakładałam tampona o.b mini to nic mnie nie bolało... za 3 tamponem mi sie udało ale udało :-) Wkładałam prawie że na stojąco... Przy wkładaniu brudzilam tylko palca ale odrazu wycieralam w papier toaletowy i nie bylo problemu, Przy wyciaganiu tez mnie nie bolalo... I jak zakladalam tampona to zakladalam wkladke to raz wkladka byla lekko ubrudzona ale to dlatego ze 6 godzin trzymalam w sobie tampona poniewaz nie mialam warunkow do zmiany iz bylam na jedno dniowej wycieczce w parku słowiańskim... Ale lekko tylko przeciekl po powrocie natychmiast zmienilam go i bylo ok. Teraz podpaske bede uzywala tylko na noc a na dzien tylko tampony :-) Są super. Na poczatku balam sie bolu ale moje obawy byly nie potrzebne :-) Ja osobiscie polecam o.b procomfort mini na pierwszy raz a tylko na noc podpaske :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierwszy raz uzylam
tamponów z aplikatorem. bylam na obozie tenisowym i treningi z podpaska byly koszmarem. poszlam do pierwszej czeskiej apteki i kupilam paczke zabralam do toalety na wszelki wypadek kilka i ku mojemu zaskoczeniu juz po pierwszej próbie sie udalo :) odtad ZAWSZE uzywam tamponów. regularnie zmieniane sa higieniczniejsze niz podpaski. pomyslcie cos sie dzieje w podpasce w tak wilgitny srodowisku i bez mozliwosci np podmycia sie pomiedzy zmianami? przestalam klac to ze jestem kobieta odkad uzywam tamponow :) i na basen mozna pojsc. na rower. pobiegac. i nic sie nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata11
Jak już pisałam w poprzednich komentarzach mam 11 lat. Potrzebuje pilnej odpowiedzi.. śluz z mojej pochwy został wydalany z z dnia na dzień w coraz większych ilościach ( co widać było na czarnych majtkach). To nie problem . Ale dziś po porannej toalecie :prysznic,zęby,siusiu.czułam potrzebę pójścia do toalety , ale wcześniej 3 min.temu robiłam siusiu!Poszłam i nic nie zrobiłam!Czułam dziwne ciepło w kroczu i dziwne uczucie w brzuchu. Pomyślałam wtedy , ze to może być znak , ze niedługo mogę dostać okresu , więc zaaplikowałam podpaskę. Czy ktoś może mi powiedzieć co to było... Z góry dziękuje .Proszę o szybką odpowiedź. Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka-profeska
hmmmm.... Możę to jakieś zapalenie dróg moczowych. Bo okres chyba nie ma takich objawów (oprócz śluzu) Mam 12 lat.Wczoraj wysłałam mamie esemesa jak pojechała gdzieś "Myślałam ostatnio o tamponach.Kup mi o.b. mini" Mama odpowiedziała "Tamponów nie używają takie młode dziewczynki a dotego dziewice!" Jak będe miała okres to napiszę jej esa "Kup mi podpaski always ze skrzydełkami i always night,a co do tamponów to o.b. mini są specjalnie dla takich młodych dziewczyn" Myślicie że to poskutkuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiehiehie
na pewno. ai bez urazy ale twoja mama jest niedzisiejsza jakas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata11
Teraz zerknęłam na podpaskę i widzę taki żółtawy płyn ? co to jest ? śluz 1 raz mi się pokazał 4 miesiące temu . Więc kiedy mniejwięcej dostanę okresu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina955
Miesiaczke dostaje się mniej więcej po tym jak zaczęly ci rosnąć piersi, pojawiło się owłosienie w okolicach intymnych :D i pod pachami, oraz po tym jak twoja sylwetka zaczela nabierac kobiecych ksztaltow oraz miesiaczke dostaje sie rok/2 lata po tym jak pojawi się śluz na majtkach... Więc miesiaczki mozesz się spodziewac za jakis rok lub dwa lata :-) Ale jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym wszystkim wejdź na stronę www.dorastam.pl Tam jest wiele ciekawych informacji dotyczacych dojrzewania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata11
Tak właściwie to nie pamiętam kiedy 1 raz pojawił mi się śluz. wiem , ze było to dawno. Rosną mi już piersi nosze rozmiar biustonosza 70a. Moje owłosienie W TYCH MIEJSCACH nie jest duże , ale pod pachami ZNACZNIE mniejsze nisz na miejscu intymnym.Trądziku dostałam 2,5 miesiąca temu, a moje biodra juz się zaokrągliły , ale mało. Ale ciągle sobie zadaje pytanko: Czym był ten płyn na podpasce? Mogę zapewnić , ze to niebyły krople moczu , bo od włożenia podpaski sie nie załatwiałam. Niedługo jadę do babci , a nie chciała bym dostać tam NIE DAJ BOŻE okresu.. Co ja bym wtedy powiedziała?.. Babcia często mi mói takie rzeczy np. Ja się nie mogę na dziwić jaka ty panienka moja wnusui jesteś..My z dziadziusiem juz nie mozemy się doczekaś prawnucząt. A to jest bardzo krempujące....I nadodatek babcia wtedy robi takie głupie mini... To co by powiedziała , jak ja bym powiedziała.. : Babciu dostałam okres.. A mamie tez nie chce mówić przedwcześnie jak nie jestem pewna... Czy na 100% mogę być spokojna , ze nie dostane okresu u babci ? wyjeżdżam w niedzielę i jadę tam na tydzień... PROSZĘ !! POMÓŻCIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
tym żółtawym płynem jest właśnie ten śluz... Nie sadze abys dostala u babci miesiaczke, tak jak wczesniej pisałam okres dostaniesz 2 lata po tym jak pokazał ci się śluz... Ale jeśli chcesz czuć się pewniej to idź sama do sklepu i kup paczkę nawet takich najtańszych podpasek i tyle, tylko się nie wstydź kupowania podpasek w sklepie :D A jeśli nie chcesz brudzić bielizny tym śluzem to proponuje zakup wkładek higienicznych np.: discreet ja ich używam i jestem zadowolona po 1. dobrze wchłaniają, 2.Ładnie pachną :-) 3. Sa dosyć tanie ok 3zł kosztują :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Ale ja mam jeszcze do was takie malutkie pytanko... Bo ja po wybrópowaniu tamponow o.b pro comfort mini stwierdziłam że już nie będę używała podpasek tylko tampony w dzień a na noc podpaske always classic night (w rossmanie 3,50zł teraz kosztuje) Ale ja mam obfite miesiączki... Owszem na koloniach tez mialam obfite i uzywalam tamponow o.b pro comfort mini i mi nic nie przeciekało... I mam takie pytanie " Jak długo moge uzywac tych o.b mini? Bo dobrze,szybko mi sie je wkłada a o.b normal boje sie uzyc bo wydaje mi sie ze sa za duze i moga nie wejsc...?? Mam dwa tampony o.b normal ale boję się że jest za duzy i bedzie mnie bolalo..." co zrobić? co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 12 lat coś czuję że niedługo dostanę okres i nie wiem czy mogę odrazu używać tampony i jakie są najlepsze na początek ??? Liczę na szybką odpowiedz pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata11
Czarna, jeśli masz takie obawy ( ja tez je KIEDYŚ miałam ) to mi polecano na początek tampony z aplikatorem.Czyli Tampax mini czy jakoś tak. Bo w tamponach z aplikatorem nie musisz sama sobie go umieszczać , to aplikator decyduje za Ciebie na jaką głębokość tampon ma wejść.. Jeśli czujesz , ze dasz radę sama zaaplikować tampon tam gdzie trzeba to kup sobie ob mini.. Życzę powodzenia.. Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataaaaliaaa
Przepraszam nie uzywałam jeszcze tamponów a mam juz 13 lat .. Mama kupiła mi tampony OB. Mini. Ale gdy próbuje go włożyć strasznie mnie to boli... Nie chcę już używać podpasek, bo są strasznie nie wygodne co mam zrobić .? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzienki za odpowiedz ale czy w pierwszej miesiączce moża uzywać tampomów ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×