Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość muchaa
jak mam uzywac tamponów ?? pewnego dnia dostałam miesiaczke i zaczełam mocno krwawic .. ze podpasku musiałam zmieniac co 20 min .. ale kolezanka mi powiedziała ze jak mam takie miesiaczki to mam uzxywac tamponów a ja nie wiem czy to jest dobra tecyzje ?? i nastepnego dnia włozyłam tampona ale nie zbyd głegoko bo sie bałam ze go nie wyciagne .. ale było mi nie wygodnie wiec go wyciagłam i nie wiem co mam dalej robic .. bo jak ja mam takie opfite miesiaczki a jak bedze na jakiejs inprezie lub w szkole alebo u chłopaka.. to bedzie mi troche wstyt jak bede latała co 20 min do toaleety .. ;(( prose pomuszcie mii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Moja droga muchoo. Ja osobiście polecam tampony bo to naprawdę cudowne rozwiązanie :) Jeśłi go czułaś, to znaczy że za płytko go włożyłaś. I naprawdę nie miej obawy że jak włożysz głębiej to nie wyjdzie. Piszesz, że masz obfite miesiączki. Uważam, że przed imprezą ( dzień lub dwa :) ) powinnaś sobie założyć tampon mini ( O.b. są najlepsze ale dla Ciebie polecam Tampaxy, dzięki aplikatorowi nawet się nie pobrudzisz wkładając tampon i bardzo łatwo Ci to pójdzie ). Jeśli się przekonasz do mini to spróbuj założyć na imprezę normal. Lub super light flow ;) Tampony w pierwszych dniach miesiączki powinno się zmieniać co 2-5 godzin a w późniejsze co 3-8 :) Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata11
Dziękuje Lousie . Brud , który pojawia się na moich majtkach pojawia się rzadko. Pierwszy raz się pojawił nie pamiętam kiedy jakieś 3-5 miesięcy temu. Ten śluz czasami jest na majtkach , a czasami na moich wargach sromowych . Nie wiem jaka to różnica. ? Mam pytanie. Czy jak będę używać tamponów to jest duża możliwość , że się zaklinują? Skoro pojawia mi się ten śluz to kiedy około dostanę okresu ? Jak dostanę okresu powinnam od razu powiedzieć mamie , czy poczekać , aż sama zauważy ? Czekać na pierwszy okres , czy kupić podpaski wcześniej ? Bardzo proszę o odpowiedź :) Z góry dziękuję . Agata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Agato :) Nie ma żadnej różnicy czy śluz pojawia się na wargach czy na majtkach bo w końcu wydobywa się on z pochwy :) Tampon nie może się zaklinować, jeśli o to chodzi :) Wystarczy że lekko pociągniesz za sznureczek i po sprawie :) Okres dostaniesz za około od 9 do 5 miesięcy. Ja ten śluz miałam rok :) Mamie powiedz o okresie od razu!W końcu to też kobieta ;) Jeśli chcesz to kup podpaski wcześniej, ale ja bym poczekała bo mama na pewno będzie miała jakieś jak dostaniesz miesiączkę a żeby wybrać podpaski - tak samo jak z tamponami - trzeba zaobserwować. jak bardzo obfite masz okresy. Możesz zacząć używać wkładek, ponieważ dokładnie nie wiesz kiedy okres Cię dopadnie :) Ja pierwszy dostałam w tym roku w maju. U większości dziewczyn kilka minut lub też godzin przed okresem na majtkach pojawia się strasznie brązowa wydzielina. Oznacza to, że za nie długi czas ( od 3 do 1 godzin ) dostaniesz okres. Pozdrawiam Lousie :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terminator-Jaś
Boże jak wy tu pierdzielicie!!!!! Dziewczyny chcecie do cipy wsadzac tampon to wsadzajcie!!!!!!!! PO kiego zadajeco te same denne pytania od 45 stron??????? Ty laska Louce (czy jakos tak) zastanow sie o czym mowisz...bo gowno wiesz!!!!!myslisz ze sie naczytasz i to wystarczy!a to gowno prawda bo przeba miec wiedze praktyczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata11
Lousie . Bardzo bym prosiła o Twój numer Gadu-Gadu, bo chciała bym z tobą pogadać na osobności. Albo daj go w komentarzu na forum , lub napisz mi go na e-mail : aguniek5@o2.pl BARDZO PROSZĘ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna22
dr n. med. Barbara Grzechocińska Ginekolog - położnik Adiunkt I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej w Warszawie. Przyjmuje prywatnie w gabinecie w Warszawie na ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy od poniedziałku do czwartku w godz. 17-19). Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza. Tampony a nadżerka, stany zapalne i rak Moja córka ma 14 lat i chce używać tamponów. Nie wiem, co mam robić, gdyż słyszałam, że od uzywania tamponów może się zrobić nadżerka, stany zapalne, rakowe. Czy to prawda? To nieprawda, że od prawidłowego używania tamponów robią się nadżerki, stany zapalne i rak. Córka może mieć problem z założeniem tamponu. Może dobrze by było, aby ginekolog zbadał córkę i powiedział, czy może stosować tampony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata11
Na instrukcji od tamponów pisze , że jest możliwośc kiedy tampon nie będzie chciał wyjść z pochwy. Czyto zdarza się często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Agaty11
Agata, ja używam tamponów 6 ;at i ani razu mi nie utknął ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Terminator-Jaś, weź się odwal bo to forum dla bab. aha, praktyce. To Ty se tego tampona do penisa wkładasz?! xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juduśka
dziewczyny ja wam napisze coś w sekrecje (miałam chłopaka ale zerwaliśmy bo nie miałam dla niego czasu i strasznie sie denerwowałam ale nawet sama to dostrzegłam) na drugi dzień dostałam pierwszy okres no i on zadzwonił a ja nie chciałam sie umówić bo bałam sie że sie zawwstydze czy coś takiego albo nie daj boże przesiąknie) no i nie wyobrażałam sobie tego jak miała bym mu o tym powiedzieć że musze iść do domu !!! a on napewno by mnie jeszcze zatrzymał albo poszedł mnie odprowadzić a więc nie jestem z nim i co najważniejsze że pomału mnie to wkurza bo okres mi w tym przeszkadza w sotykaniu sie z chłopakami nie moge sie tak słobodnie poruszaćjak zawsze i raczej zmienie podp..... na tampony o.b papa no i jak macie jakieś pytania to piście z chęcią odpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koreczek
Czy w wieku 13 lat mogłabym używaż tamponów ??A te infekcje to ktoś je miał może jeżeli tak to proszę odpowiedzcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
Koreczek, ja mam 11 lat i już użyłam tamponów ( miesiąc temu ) i żyję:) Na ulotce O.b. jest napisane że tamponów można używać już od 1 miesiączki. Moja siostra, używa już bardzo długo tamponów ale na noc podpaski i nie miała żadnej infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koreczek
wsadziłam tampon ale nie wiem czy nie dostanę infekcji.Moja mama nic o tym nie wiem po prostu pożyczyłam od koleżanki tampon i go wsadziłam tak żęby wypróbować . Wsadziam o.b mini . Mam 13 lat . opowidzcie o swoim pierwszym tamponie i czy nie bałyście się o infekcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koreczek
Louise a co twoja mama powiedziała jak oznajmiłaś że chcesz używać tamponów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny problem /
rowniez mam 14 lat.. ogolnie uzywam podpasek ale niezbyt lubie budzic sie rano z brudna pizama ;/ .. juz nie w tym problem.. ale mam niestety niezbyt fajna wfistke ktora twierdzi ze podczas okresu trzeba wiecej cwiczyc ... (juz nawet nie wspomne o ogromnym bolu brzucha) a ostatni wf zakonczyl sie omdleniem.. ;/ ... mam rowniez chlopaka ktorego czesto odwiedzam.. ale jak tu teraz z nim siedziec albo lezec (bo tak wygodniej) i niemartwic sie ze przecieknie ? ;/ .. chcialam przejsc na tampony.. ale ja o tym nie mam zielonego pojecia... ani jak sie uzywa wklada itp.. oczywiscie niechce uzywac ich juz na stale.. tylko na konkretne okazje.. czy ktos mnie oswieci jak sie tego uzywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
No nie, nie idzie podać dokładnego linku. Ale tam po lewej stronie będzie napis " Jak prawidłowo założyć tampon ". Kto kliknie na niego odzielenieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ufff
Kupiłam sobie moje pierwsze tampony. gdyż byłam do tego zmuszona ponieważ będę miała zajęcie na basenie ze szkoły. Gdy jego wsadziłam troszeczke go czułam i nie mogłam alej go włożyć co to mogło być ? A może muszę mocniej pchać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olu67
albo zmienic kierunek. sam powinien ladnie wejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina0700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina0700
hej! dziewczyny ja mam ogromny problem przy wyjmowaniu tamponu!!:( a wiec wierzcie czy nie ale moj tampon zaplątuje sie w cos podobne do linki i nie wiem czy to nie jest czasem blona dziewicza! i jak jja mam uzywac tych tamponow? ich usuwanie jest tragiczne! bo przy wprowadzaniu wszystko OK. ale przy usuwaniu to wysune tylko do pewnego momentu i czuje ze mnie tam 'rwie' i wtedy patrze a na srodku tamponu jest linka wiec musze ja przuwac w bok zeby go wyjac co jest strasznie trudne! :( bo to cos jest chude i elastyczne jak cholera!:( dzisiaj mialam mniejszy problem bo zaklinowal sie ylko sznureczek i musialam go przeciągac! :(((((((( POMOCY! błagam bo w sierpniu wyjezdzam i co ja zrobie? bo nie bede miala takich dobrych warunkow do usuwania tampnow! pliss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lousie
A jakiej marki tamponów używasz? Na razie, proponuję O.b. Mini. Ale kiedy wyjedziesz - w sierpniu to kup sobie Tampax Compax Lites :) Są z aplikatorem i wślizgują się jak po maśle. A teraz, kiedy masz możliwość to sama aplikuj tampon, bo chcąc nie chcąc - O.b. jest jednak z lepszego materiału :) Pozdrawiam, Lousie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina0700
Lousie właśnie używam O.B mini są zarąbiste są bardzo dobre! ale marka tamponów nic nie daje bo i tak mi 'to coś blokuje wyjmowanie' o dziwo przed chwilą wyjełam tampon bez szwanku! :] sama nie wiem co się dzieje:( a na wyjazd nie mogłabym wziąść O.B mini? i mam jeszcze takie pytanie czy jak będę się kąpać w morzu a to jest ... bardzo czyste morze to czy póżniej jak wyjde z wody to z tamponem nic się nie stanie? czy musze go nattychmiastowo zmienić? i ile około godzin tak tampon wytrzyma? czy mogłabym długo siedzieć w wodzie bez problemu czy on mi wyplynie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do obfitych miesiączek, musisz kupić te większe tamony. 1. możesz ubrudzić jedynie palca, jak będziesz aplikować tampon. 2. zmieniasz tampon, jeśli masz możliwość to się podmyj, a jeżeli nie, to poprostu podetrzyj papierem toaletowym, a w majtki wkładaj wkładki higieniczne, dla komfortu;) 3. miej ze sobą chusteczki hignieniczne, albo te nawilżające i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina0700
I znow to sie stalo! mialam problem :( z wyjęciem i CO JA MAM ZROBIć?? 2 godziny siedziałam i dłubałam przy tym w konću jakoś sie przesunelo i wyciagnelam.... ;( ;( HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość closter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenka007
Ja również wyjeżdżam nad morze i mam w zamiarze zakupić jakieś tampony. Nigdy ich jeszcze nie używałam, ale słyszałam, że są jakieś specjalne dla początkujących dziewczyn. Chyba z O.B. ze specjalną książeczką w której pisze co i jak. Cholernie się boję bólu, ale dużo przeczytałam na ten temat i mam nadzieję, że wszystko bedzie ok. Czyli na samym początku najlepiej jest używać tych mini tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×