Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość samasobie
higiena! jak będziecie myć łapki i nie tylko ;) to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AUDUS
A właśnie. Możecie mi wypisać te wszystkie zasady higieny? Byłabym wdzięczna. - xD kii xD - a ty boisz się iść do gin.? Pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
AUDUS. Tak szczerze to się jeszcze nad tym nie zastanawaiłam ale napewno jakiś strach by był, i napewno bym nie poszła do ginekologa chłopaka (nie wiem ale tak jakoś dziwnie bym się czuła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AUDUS
Nie, no gdyby był młody w miare i taki w miare zadbany (wygląd) to może bym poszła. JAkoś lepiej sobie wyobrażam, że do takiego ide niż do babki i nie pójde do kogoś kto ma ponad 40-45 lat nie wiem jakoś nie wyobrażam sobie ich delikatności. Dobra to odbiega od głównego tematu, kończymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
XD Kii XD nie ma ginekologów-chłopaków, są mężczyźni :) wykształcenie wymaga czasu ;) podstawa higieny, jak zawsze. myć łapki, podmywać się, szczególnie przy wymianie tamponu. zmieniać tampon nie jak już cieknie, ale po maks. 8 godzinach (jak dłużej pośpisz to ok, ale zaraz po wstaniu wymień koniecznie). raczej oczywiste- jak odpakujesz go z folii, to od razu zakładaj a nie kładź gdzieś po półeczkach, szafeczkach. powodzenia i nie bać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
Dzięki za wsparcie :):) przy następnym okresie wyprubuje:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do wszystkich
Możesz stosować tampony już od pierwszej miesiączki. Błona dziewicza ma naturalny otwór, przez który odpływa krew menstruacyjna. Otwór ten w momencie, gdy masz pierwszą miesiączkę, jest na tyle szeroki i elastyczny, że bez problemu możesz stosować tampony o.b.® ProComfort™ Mini, Light Flow lub Normal lub tampon o.b.® Normal bez uszkadzania jej. Do pierwszych prób najlepszy jest najmniejszy tampon o.b.® ProComfort™ Mini. Jaki rodzaj tamponu powinnam używać? Istnieją dwa rodzaje tamponów. Z aplikatorem: Jak nazwa wskazuje, te tampony wyposażone są w aplikator. Bez aplikatora: Te tampony wprowadzane za pomocą palca. To Ty powinnaś zdecydować, który tampon bardziej Ci odpowiada. Wsuwając tampon palcem, dobrze kontrolujesz jego wprowadzenie i umieszczenie wewnątrz ciała. Tampon bez aplikatora jest naprawdę mały, więc możesz trzymać go w dłoni i nikt go nie zauważy. Te tampony są więc bardzo dyskretne. Są również bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż nie musisz dodatkowo pozbywać się aplikatora. Aby znaleźć dla siebie „idealny” tampon, kliknij tutaj, aby przejść do sekcji „Wybierz tampon o.b.® dla siebie”. Krótka ankieta pomoże Ci określić Twoje potrzeby… Z czego wytwarzane są tampony? Obecnie tampony wytwarzane są z bawełny, sztucznego jedwabiu lub połączenia obu tych materiałów. Zastosowanie różnych materiałów nie ma wpływu na bezpieczeństwo tamponu. Tampony są zazwyczaj pokryte cienką otoczką, minimalizującą oddzielanie się włókien. Tampony o.b.® są wytwarzane w czystym środowisku i pakowane w osłonkę, tak aby zachować swoją czystość. Ponieważ są noszone wewnątrz pochwy, są stosowane w środowisku naturalnie zawierającym duże ilości mikroorganizmów. Tampony o.b.® nie zakłócają naturalnego środowiska pochwy, ani nie sprzyjają rozwojowi bakterii. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o produkcji tamponów o.b.®. Jakie rozmiary tamponów są dostępne i które są dla Ciebie odpowiednie? Zanim nauczysz się dobrze używać tamponów, powinnaś stosować tampony w mniejszych rozmiarach, jak na przykład o.b.® ProComfort™Mini lub Light Flow. Te tampony są szczególnie łatwe do wprowadzenia dzięki zwężonej końcówce, smukłemu kształtowi i jedwabiście gładkiej otoczce. Później przekonasz się, czy ten tampon zapewnia Ci wystarczającą ochronę przez wszystkie dni miesiączki, czy też potrzebujesz bardziej chłonnego tamponu o.b.® Normal. Ogólnie powinnaś stosować tampony o możliwie najmniejszym stopniu chłonności, spełniającym Twoje potrzeby podczas miesiączki. Tampony występują w różnych rozmiarach / stopniach chłonności, dzięki temu możesz dostosować odpowiedni rodzaj tamponu do obfitości Twojej miesiączki. Kobiety różnią się między sobą intensywnością krwawienia. Oprócz tego, obfitość krwawienia zmienia się w czasie trwania miesiączki – w ciągu pierwszych dni miesiączki jest zazwyczaj bardziej obfite, a pod koniec mniej.Ważne zatem, aby dostosować rodzaj tamponu do obfitości krwawienia w danym dniu miesiączki. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego rozmiaru, tampony zostały oznaczone kropelkami: im więcej kropelek, tym więcej wydzieliny tampon może wchłonąć i opisami rozmiarów, czyli: „Mini“, „Normal“, „Super“ oraz „Super Plus“. To Ty powinnaś zadecydować, jakich tamponów potrzebujesz na poszczególne dni miesiączki. Na podstawie stopnia nasilenia krwawienia, zawsze wybieraj możliwie najmniejszy tampon. Najważniejsze, abyś miała uczucie wygody, ochrony i pewności. o.b.® proponuje tampony o różnym stopniu chłonności, aby sprostać Twoim potrzebom. Dodatkowo, tampony o.b.® ProComfort™ mają unikalną otoczkę SilkTouch™ ułatwiającą wprowadzenie i usunięcie tamponu. o.b.® poleca: Aby znaleźć dla siebie „idealny” tampon, przejdź do sekcji: „Wybierz tampon o.b. ® dla siebie.”. Krótka ankieta pomoże Ci określić Twoje potrzeby… Czy mogę stosować tampon na noc? Tampony można bezpiecznie stosować w nocy. Tak naprawdę tampony są idealną formą całonocnej ochrony. Możesz poruszać i kręcić się podczas snu, a tampon nie przesunie się. Powinnaś zawsze zmienić tampon przed pójściem do łóżka i natychmiast po obudzeniu się rano. Możesz używać tamponu o takiej samej chłonności w nocy i w dzień. Jeden tampon wystarczy na noc, gdyż krwawienie jest zazwyczaj słabsze, gdy znajdujesz się w pozycji leżącej. Czy tampony blokują przepływ wydzieliny miesiączkowej? Jedną z obaw dotyczących tamponów jest to, że tampon może blokować wydalanie wydzieliny miesiączkowej. Tampon nie blokuje odpływu krwi menstruacyjnej. Działa on jak mała gąbka: wchłania wydzielinę i odprowadza ją do swojego wnętrza dopóty, dopóki całkowicie nie nasiąknie. Potem zaczyna przepuszczać wydzielinę. To, jak często trzeba zmieniać tampon, zależy od obfitości Twojego krwawienia. Czy tampony wywołują infekcje? Przeprowadzono na ten temat wiele badań i lekarze doszli do wniosku, że tampony nie wywołują infekcji. Tampony są wytwarzane z materiałów, które nie sprzyjają rozwojowi bakterii i nie mają wpływu na naturalną mikroflorę wewnątrz pochwy. Czy mogę nosić tampon podczas uprawiania sportu? Tampony są idealnym rozwiązaniem, jeśli podczas miesiączki chcesz kontynuować swoje ulubione czynności, jak np. uprawianie sportu. Tampony zapewniają Ci swobodę i niezależność, abyś mogła robić to, co zwykle. Nosząc tampon możesz nawet pójść na basen, gdyż tampon wchłania wydzielinę wewnątrz ciała. Czy mogę pójść na basen? Oczywiście! Tampony sprawdzają się świetnie wtedy, kiedy chcesz uprawiać sport, a zwłaszcza pływać w czasie miesiączki. Nie musisz obawiać się, że wydzielina miesiączkowa wydostanie się na zewnątrz, gdyż tampony wchłaniają ją jeszcze wewnątrz pochwy. Najlepiej wymień tampon na krótko przed kąpielą. W ten sposób odpowiednio się zabezpieczysz, gdyż podczas wysiłku fizycznego krew nieco szybciej przemieszcza się w kierunku ujścia pochwy (co oznacza obfitsze krwawienie). Po kąpieli powinnaś wymienić tampon na nowy. O TSS Zespół Wstrząsu Toksycznego (TSS) to bardzo rzadka, ale poważna choroba toksyczna, która może wystąpić u mężczyzn, kobiet i dzieci. W ponad połowie przypadków TSS występuje u dziewczyn lub kobiet w trakcie menstruacji. TSS opisano w związku z użyciem tamponów, może on jednak wystąpić również podczas miesiączki, kiedy tampony nie były stosowane. Wstrząs wywołany jest przez toksyny produkowane przez bakterię często występującą u człowieka. TSS może zagrażać życiu, w związku z tym musi być szybko rozpoznany i leczony. Jeśli podczas miesiączki nagle zaczynasz się czuć bardzo chora, choć dotychczas byłaś w pełni zdrowa, kiedy pojawi się gorączka (39°C lub powyżej), wymioty, biegunka, ból głowy, ból gardła, zawroty głowy lub utrata przytomności, bóle mięśniowe, zmiany skórne przypominające oparzenie słoneczne, to na wszelki wypadek usuń tampon i niezwłocznie zgłoś się do lekarza lub na oddział szpitalny. Wspomnij o możliwości wystąpienia TSS, poinformuj lekarza również o tym, że masz miesiączkę. TSS może występować wielokrotnie, niezależnie od tego, czy używasz tamponów czy też nie. Jeśli raz chorowałaś na TSS, to omów dalsze stosowanie tamponów ze swoim lekarzem lub lekarką. Jak bedo watliwosci to polecam strone o.b :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia362
Hej :) dziewczyny, dzisiaj po raz pierwszy próbowałam użyć tamponów... (o.b mini) I nie było dobrze w ogóle nie chciał wejść... Zrobiłam wszystko tak jak było na ulotce i nic. Nie wiem co robię źle.Może źle wkładam trochę się zniechęciłam i chyba zostały mi na razie tylko podpaski.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
nie spinaj się :) przykucnij, wyceluj i włóż. jak nie wierzysz że może wejść, to spróbuj sam palec wprowadzić, zobaczysz jak wchodzi i tym samym torem tampon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam11 lat i mamokres czy moge używać tampony?? jaktak to jakie??i ile kosztują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola131313
Do Samasobie: Też tak miałam, i tez z o.b. myślę, żę sproboje pozniej ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączek xDD
Jak próbowałam używać tamponów to na pierwszy raz mama kupiła mi Bella... Włożyłam za mało i czułam go... Bella ma taki sam rozmiar tamponu jak ob. mini czyli 4,5 cm. Nie wiem czemu, ale boje się go włożyć. Nie chodzi o choroby ale ogólnie. Jak go wkładam to mnie boli :/ Czy to normalne? Czuję taki dziwny ból... :/ Proszę o szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najmniejszy rozmiar light , z jedną kropką , najłatwiejsze są z aplikatorem tampaxy pamiętaj żeby mieć wkładkę, i częsta zmiana, tzn w zalezości od obfitości krwawienia , zmiana co 3, max 6 godzin . powodzenia :) i jak nakładasz, patrz się na początku na ulotkę , poćwicz w domu, jak nikt nie bedzie dobijal sie do lazienki . wyluzuj się, i tampon kieruj nie' do góry' tylko bardziej do kości krzyżowej , jak wsadzisz tampon i nie będziesz czuła ze go masz , tzn ze jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączek xDD
To wiem, że za płytko. Ale mnie boli jak go wkładam. To normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
normalne. trochę trze, przyzwyczaisz się z czasem. jak już tu pisałam kiedyś, nadal po ponad 10 latach używania czasem mnie przyblokuje i "załadować" nie mogę, więc się nie przejmuj początkowymi niepowodzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączek xDD
Aha... Dziękuję :** Niczego się nie boje tylko ten ból :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączek xDD
Aaaaaa!!!.... Jestem najszczęśliwszą dziewczyną na świecie xD Rozluźniłam się, myślałam o czymś miłym i się udało. Mam tampon belli :D Jeszcze okaże się rano... a w szkole muszę zmieniać tampon? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
zależy jak długo masz lekcje. rano wymienisz na pewno, więc licz że kilka godzin później też trzeba będzie zabieg przeprowadzić :) trochę mniej komfortowo, ale też można. na wszelki wypadek weź jeszcze wkładkę, żeby Cie przecieki na lekcji nie dorwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata12
Dziewczyny , mam pytanie. JA w czerwcu koncze 12 lat, mam juz owłosienie łonowe i pod pachami mm juz pare czarnych włosków , śluz mi siewydziela i jakis miesiąc temu miałam tak , ze przez 2 dni mi sięnie wydzilał i tak stopniowo coraz bardziej i optem znawu są tylko takie gródki , a za 5 dni juz obficie.. Czy to o czymś znaczy ... mozna stwierdzic kiedy dostane okresu ... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanderka xD
Do Pączek xDD No to gratulacje!!! Skoro założyłaś pierwszy tampon, to będzie teraz lżej! :D Także pamiętaj; max rozluźnienie i jedziesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanderka xD
Do Agata12 Skoro masz już włoski pod pachami i w okolicach bikini oraz masz już ten śluz, to możliwe, że niedługo dostaniesz okres ^^ Ale nie ciesz się, bo to wcale nie jest miłe uczucie... :( Ja mam od roku i trwa ona 7 DNI!!! :((( I to wcale nie jest przyjemne... :(( No, ale cóż... Zabezpiecz się w podpaski, noś jedną do szkoły i żyj normalnie i ciesz się swobodą, bo ja już nie mogę w TE DNI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
Do Agata12 Niedługo powinnaś dostać okres.. Ja jak miałam już ten śluz to do szkoły nosiłam 1 podpaske w plecaku i już nosiłam wkładki na wszelki wypadek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączek xDD
Tzn. Pierwszy tampon to był masakra... kilka ich zmarnowałam xD ale jestem dumna z siebie :D Ale to troszku dziwne... Mam 5 dni okresu (moja pierwsza miesiączka) no i w poniedziałek ten niby ostatni dzień to w nocy nie miałam krwi na podpasce, rano tez nie... dopiero po południo... To normalne? tzn. że mam koniec okresu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanderka xD
Też tak mam odkąd zaczęłam miesiączkować :) To ozn. że jest już końcówka okresu i wszystko jest ok. :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez_popieprzony
tamponow radze nie uzywac. znane sa przypadki zejsc smiertelnych na wskutek reakcji organizmu na material zawarty w tamponie ale sa to przypadki niezbyt czeste. przeciwko tamponom jest np to , ze wkladajac go do pochwy, trze on o szyjke macicy uszkadzajac ja to raz. Uzywajac podpaski krew sobie swobodnie wyplywa, tampon zatrzymuje krew, ktora to wraz z wydzielina po prostu sie rozklada w pochwie i jest siedliskiem drobnoustrojow. Na koniec dodalbym do tego fakt, ze nie po to natura stworzyla dziure, zeby ja zatykac cialem obcym i to akurat na dodatek w czasie, kiedy droznosc dziury jest jak najbardziej wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
kolejny chłopiec specjalista? idź na forum samochodowe i tam strasz kierowców, bo na tamponach się nie znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe moze to ten sam co pisał o powłoczkach silikonowych na tamponach :D tyle samo sie zna:D nie no chlopcze masz racje, w koncu ginekolodzy ktorzy tyle lat sie kształcili i nie maja zastrzezen wiekszych do tamponow nie maja racji, chwała ci za to ze jestes i mozesz uswiadomic wszytskie kobiety w koncu kto jak kto ale ty sie na tamponach znasz najlepiej:) a teraz won!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XD Kii XD
HEj ;) Chciałam się spytać czy to prawda że jak się używa tampony to krew krzepnieje ..itp.?? (bo tak gdzieś czytałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×