Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tamponik

Jak używać tampony?

Polecane posty

Gość MaryyYy
Hallo! Mam 12 lat i poł roku temu dostałam 1 okres. czasem rano gdy wstaję z łożka mam przemokniętą podpaskę.majtki,spodnie i prześcieradło a nie jest to miłe gdy wstaje się z kałuży krwi! chcę zacząc stosować tampony ale boję się że jestem na to za mała. boję się bólu i że przebiję błonę dziewiczą. PROSZĘ O ODPOWIEDZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3445
MaryyYy Możesz bez obaw zacząć używać tamponów nic ci sie nie stanie :) A tej błony dziewiczej przebić raczej nie powinnaś bo zeby tak sie stało to trzeba bardzo,bardzo,bardzo głeboko wsadzić tego tampona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3445
MaryyYy Możesz bez obaw zacząć używać tamponów nic ci sie nie stanie :) A tej błony dziewiczej przebić raczej nie powinnaś bo zeby tak sie stało to trzeba bardzo,bardzo,bardzo głeboko wsadzić tego tampona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
natka, chyba trochę przesadziłaś ;) błona jest przy wejściu przebić nie powinnaś, tampon tak gruby nie jest. właściwie błona może się uszkodzić np. przy uprawianiu sportów, więc tampony wielkiej krzywdy nie zrobią. pewnie zaczniesz od rozmiaru mini, bo to najlepsze na początek, więc oprócz tamponu na noc załóż jeszcze podpaskę, tak dla bezpieczeństwa, żeby nie przeciekło. sama zobaczysz, czy to jest potrzebne, czy sam tampon wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3445
Samasobie :) Masz rację faktycznie przesadziłam przepraszam was najmocniej ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSIAAA15
Dziewczyny, dziś dostałam okres i próbowałam włożyc tampona. nie wiem co się dzieje ale mnie bardzo bolało gdy chodziłam może za płytko go włożyłam?? Nie wiem... Co mam zrobić by tak nie bolało??? :(:( proszę odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasobie
pewnie za płytko. na długość palca spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mo.Ni.Ka
Dziś dostałam okres ;/ uzylam tamponika (został z poprzedniego cyklu a podpasek brak ;) i wiecie co zauważyłam? Wchodzi łatwiej niż za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSIAAA15
Ale gdy próbuje wsunąc go dalej to czuje opór :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3445
to może spróbuj zmienić kierunek ja tak zrobiłam i juz nic nie bolało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka14
Dziewczyny ja sobie włożyłam ostatnio tampona.. i chyba za daleko .. mozna wogule tampona za daleko wsadzić? no bo tak mnie bolało ciągle po prawej stronie no chyba ze krzywo włozyłam czy coś i mnie przez kilka dni bolało nawet teraz troszke boli wiecie moze od czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina155
Mi się raczej tak nie działo, wzoraj dostałam okres i na początku używam tamponów tych większych a na koniec okresu mini :) ale tylko używam ob :) jakoś mam dla nich zaufanie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenka1995
Nie moge wlozyc tamponu? czy ktos mi moze powiedziec czym to moze byc spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna155
Do Marlenki1995. zmien kierunek, nie może być tak, że nie da się włożyć tampona, nie ma takiej opcji to jak będziesz rodziła dziecko? zmien kierunek i będzie dobrze :> zobaczysz powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhhj
Jeśli ktoś nie może włożyć tamponu - najpierw włóżcie palec i zobaczcie co tam jest, w którym kierunku idzie pochwa itd a lepiej wam pójdzie.Domyślam się, ze nawet nie wiecie co macie między nogami i stąd WIELKI PROBLEM że tampon nie chce wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luuuuuuu
Może i masz rację ale czy nie uważasz że to troche dziwne wkładać sobie palec do pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhhj
Matko kochana a co w tym dziwnego?? Jak wkładasz palucha z tamponem to już cię to nie szokuję? A jak lekarz bada to też dziwne? Może zaraz zaczniesz gadać że i penis w pochwie to coś dziwnego? Z takim nastawieniem to nie ma się co zastanawiac skąd te kłopoty z tamponem skoro nawet nie wiecie co macie. A w takim razie lepiej skończyć z tamponami. Gdzie wy zyjecie? W ciemnogrodzie? Kobiety od wieków wkładały sobie palce do pochwy bo chciały w ten sposób sprawdzić szyjkę macicy aby określić dzień cyklu a tej w XI wieku palec aby zobaczyć co ma to dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło la boga
luuuuuuu - pewnie tez i TAM się nie myjesz bo to tez dziiiiiiwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhhj
*miało być w XXI wieku tak tak, ani się nie myje ani nawet majtek nie zmienia, strefa zakazana... A dziecko to jej bocian przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło la boga
Te dzieci dzisiejsze to ewidentnie jakieś głupsze są... Aż dziw bierze że tampona do nosa nie wsadzają z taką wiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola XD
Hej. Zbliża mi się okres. I mam takie pytanie jakie byście tampony poleciły na pierwszy raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abvabvoavf
Chciałą bym się dowiedzieć kilku rzeczy.Proszę o odp.(może pytania są dziwne,ale proszę o odp ) 1.Czy tampony można stosować w wieku 12 lat? 2.Czy możliwe jest to,że mogą przebić błonę ? 3.Czy można z nimi pływać na basenie? 4.Co ile trzeba je zmieniać w wodzie i normalnie? proszę o odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felcia P
Mysle ze 12 lat to troche za wczesnie. tampon raczej nie moze przebic błony. mozna w nich pływać. A co do wymiany to trzeba to wyczuc (po jakims czasie zapoznasz sie ze swoimi potrzebami ). Wszystko zalezy od obfitosci okresu i rozmiaru tamponów. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna155
z przeproszeniem do felci. to co mówisz, piszesz to głupota. nieprawda, że 12 lat jest za wcześnie. można używać w każdym wieku. W KAŻDYM. nawet 11 lat już mogą. a na pierwszy raz to polecam Ci ob lub safe mini. koniecznie mini. a reszta co powiedziała, napisała felcia jest to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violeta
Ja mam okres już 7 dzień i cały czas przybieram się do założenia tamponu :( Nigdy jeszcze tego nie robiłam, mam 13 lat. Czytałam Wasze wypowiedzi na foroom i trochę bardziej sie boję :( A Wy w ile lat zaczęłyście używać tamponów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna155
Nestio. nie bój się :> wierz mi, że to nic nie boli. nie ważne ile kto ma lat. można zakładać w każdym wieku! NIE BÓJ SIĘ => będzie ok. zobaczysz a później będziesz się śmiała, czegoś tu się bała => powodzenia :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violeta
Thx, tylko że jestem taka głupia, że nie wiem gdzie tego tampona włożyć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj spokojnie ulotkę, później jeszcze raz i jeszcze ;) tampon to nie jest żaden wróg, poradzisz sobie ;) tylko się rozluźnij i nie zniechęcaj od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 323loriana
Mam statystyczne pytanie. Mam 14 lat. Będą pierwszy raz używała tamponów. Czy to dobry pomysł żeby po drugiej, trzeciej aplikacji iść na basen ? Pozdrawiam. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×