Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malta

WRZESIEŃ odezwijcie się wrześniówki!!!

Polecane posty

Zdzierstwo to mało powiedziane - a to że rzadko - ale jakby nie patrzeć, to jak pracujesz to od cholery kasy co roku odkładasz na tzw. służbę zdrowia. No i potem po cholerę ten stres że Cię nie przyjmą do porodu - ja to zaczynam mieć na tym punkcie obsesję :D A jeszcze dzisiaj byłam u gina i moje dzidzi już dość nisko łebek ma i muszę leżeć z gicami w górze żeby się za wcześnie nie urodziło. Na szczęście szyjka ciągle w miarę więc może jakoś wytrzyma jeszcze chociaż te 4 tygodnie :D No i zwolnienie i tak już do końca ciąży ma być i mam nie łazić, nie dżwigać itp. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
Ola a znasz może angielski, w tym sensie, żeby napisać CV do zagranicznej firmy? A może któraś z Was zna, bo chcę wysłać CV na fajną pracę, ale obawiam się, że mój English to bardziej jest komunikatywny niż oficjalny. Jakby ktoś mi sprawdził to CV będę wdzięczna. Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cuśtam znam - jak chcesz to przepchnij mi na maila to obejrzę i może coś wymyślę. W sumie kiedyś to znałam całkiem nieźle ale tak to jest że nieużywany organ zanika to i mi ostatnio co nieco umkneło:) Poza tym ja też lepiej gadam nieoficjalnie niż oficjalnie :) Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foxylady - mi też jak chcesz możesz podesłać ja akurat lepiej radzę sobie z tekstem niż słowem mówionym, ale też mi zanika. Pisałam kiedyś cv po angielsku i może jeszcze coś pamiętam. :D, w kązdym razie wzór swojego gdzieś mam sprzed wielu lat, ale zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;-) Bylam dzisiaj na usg z mezem , wzielismy sobie kamere i ponagrywalismy naszego bombelka jak sie majta i zabawia z pepowina. Moja orcia wazy juz 1850 g ! Nie dalam rady i poeciala mi lezka z oka ...... Nie moge sie juz doczekac az ja przytuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Victoria26
Czesc dziewczyny. Czytam Wasze wypowiedzi od okolo dwoch tygodni, ale nie ujawnialam sie, poniewaz bylo mi troszke glupio. Wszystkie znacie sie od dluzszego czasu, a bycie nowa nigdy nie jest latwe. Napisze Wam cos o sobie. Mam 26 lat i 6 letniego synka Juliusza. Podobnie jak Wy, jestem w ciazy ( 32 tydzien) . Spodziewam sie coreczki. Byloby mi bardzo milo Was poznac:)) Foxylady, napisalas, iz chcialabys, aby ktos rzucil okiem na Twoje CV. Moj maz jest Amerykaninem, dlatego moglabym Ci pomoc:)) To tyle na dzisiaj. Zycze zdrowka wszystkim przyszlym mamom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 32 tc
witamy nowa mamusie :) szybko dopisuj sie do tabelki :) fajnie ze spodziewasz sie coreczki mając juz synka - gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Witamy nową mame :) Fajnie, ze mając synka spodziewasz sie dziewuszki, ja mam 2 letniego synka jestem w 31 tygodniu ale jeszcze nie wiem jakiej płci jest moja kruszynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Victoria26
Dzieki za cieple przyjecie dziewczyny. Dopisze sie do tabelki:) NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.........PLEC ANIA....................03.09.05...........10kg ............................? SKARBELEK............17.09.05...........9 kg ......................synek ADA55.................17.09.05.............?...............................? MALTA.................18.09.05...........7 kg......................Kubuś MAJAJA................10.09.05..........9 kg........................Miron DIODA.................19.09.05 ......... 9 kg.....................córeczka MARTA24 ..............09.09.05...........9kg.......................córa MAŁA25................29.09.05...........10 kg..........................? Efcia 27 ..............13.09.05 ...........9.5kg................... Kubuś Ola 27 ..................11.09.05..........13 kg................Karolinka Asiak...................15.09.05...........7 kg......................synek Justin..................27.09.05...........6 kg...................sekrecik foxylady...............23.09.05...........10 kg...........................? domini9................27.09.05............0...............................? ciężarówka...........18.09.05...........13 kg.....................Oliwia Tercia 34..............24.09.05...........8 kg.......................synek Lili26...................19.09.05.............10kg.....................synek Victoria26............21.09.05.............6.5kg.................Helenka Czy wiecie moze ile mierza i waza Wasze melenstwa? Mala25 nie wiesz, bo wolisz slodka niespodzianke, czy dzidzius przybiera taka pozycje, ze niemozliwe jest okreslenie plci? Ja jestem zbyt ciekawska:P Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
Dzięki za pomoc Victorio, tylko jakbyś jeszcze mogła podać maila to prześlę Ci cevałkę. Strasznie by było miło, jakby anglojęzyczny człowiek to przeczytał i poprawił. Byłam wczoraj na USG i bedzie chłopak !!!! Doktor pokazywał jąderka, a najlepsze, że pokazał mojemu Koteczkowi, który nie chciał znać płci do porodu. ;) Fajnie było i wszystko z naszym Brunem ok, waga i wzrost akurat (1860 g w 32 tygodniu) i 'nie widać nic podejrzanego" jak powiedział dok. Super jestem happy !!! :) Pozdrawiam wrześniówki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową mamę - zawsze miło gdy pojawia się jeszcze jedna mamusia (tylko jak tak patrzę na tabelkę to cusik mało przytyłaś - heh - zazdroszczę, bo ja to już nawet nie chodzę tylko się turlam z tymi dodatkowymi kilogramami :) ) Co do wagi dzidzi to ja byłam ostatnio na USG pod koniec czerwca to było w 31 tygodniu ciąży i moja kluseczka ważyła około 1875 gramów, a rozmiarów takich całkowitych to nie znam bo doktor zmierzył ją tylko częściowo (główka, brzuszek, itp). A tak z innej beczki to jeśli to nie tajemnica to skąd jesteś ? Może z Warszawki? Jeśli z Warszawki to w jakim szpitalu będziesz rodzić? Kurcze to rodzenie to mi ostatnio sen z powiek spędza - tak jak pisałam wczesniej mam obsesję że pojadę do porodu a w szpitalu powiedzą mi że niestety brak miejsc :) Heh - miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm - pardon - pod koniec czerwca to był 30 tydzień ciąży ... ależ jestem roztargniona i rozkojarzona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Nie znam płci ponieważ ostatni raz miałam robione USG w 21 tygodniu i powiedziała mi, ze to za szybko aby stwierdzic a teraz miałam byc w czwartek w tamtym tygodniu ale mąż tak pracuje ze mu nie pasuje więc wybieramy sie w poniedziałek na oglądnięcie robaczka. Mam nadzieje, że wystawi nam swoje pięc groszy i pokaze co ma między nóżkami :) gdyż ja tez jestem bardzo ciekawska i juz od dawna chce znac płeć maleństwa. Dzis zaczyna mi sie 32 tydzień więc juz mi nie powie, ze to za szybko :) no a pozatym ide do innej lekarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 24
:) Na szczęście sama w ciązy nie jestem. Część dolegliwości autentycznie przejął mój chłopak. Czasami boli go brzuszek, miewał mdłości razem ze mną, czuje sie słabszy niż przed ciążą i takie tam. Zwyczajnie obydwoje mamy dzidzię w brzuchu.Kilka dni temu miałam kryzys w samopoczuciu: głowa, mięśnie, brzuch, żebra, mdłości wszystko na raz. Omało nie omdlałam. Jak mi troche przeszło całę tą liste przejął mój luby. Z racji tego współodczuwania mam w nim oparcie i zrozumienie że nie jest łatwo z żywym brzuchem. Nasze maleństwo rośnie zdrowo: wisi głową w dół i zdaje sie niedługo będzie witało świat na zewnątrz. Zakręcony lekarz wpisał mi 37 tydzien czyli o 4tyg za daleko. Chociaz nie miałabym nic przecikwo gdyby pomyłka była prawdą. Oczywiście że nie jest;) W każdym razie wyprawka niemalze skompletowana, koszyk ( spanie) w drodze i tata zniecierpliwony i mama ( ja) gotowa na rozwiązanie. Nadal nie wierzę do końca że narodzi sie córunia wiec mamy imiona oba: Basia i Darek. Brojarz straszny z dzidzi naszej: kopie przeokrutnie i wciska mi nóżki w żebra. Już wiem że bedzie wesoło. Jak rozwiniecie sie motylki koniecznie zajrzyjcie jeszcze na nasze forum i napiszcie jak sie macie. Pozdrowionka - ponownie z nad morza ;) hihh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foxylady
NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.........PLEC ANIA....................03.09.05...........10kg ............................? SKARBELEK............17.09.05...........9 kg ......................synek ADA55.................17.09.05.............?...............................? MALTA.................18.09.05...........7 kg......................Kubuś MAJAJA................10.09.05..........9 kg........................Miron DIODA.................19.09.05 ......... 9 kg.....................córeczka MARTA24 ..............09.09.05...........9kg.......................córa MAŁA25................29.09.05...........10 kg..........................? Efcia 27 ..............13.09.05 ...........9.5kg................... Kubuś Ola 27 ..................11.09.05..........13 kg................Karolinka Asiak...................15.09.05...........7 kg......................synek Justin..................27.09.05...........6 kg...................sekrecik foxylady...............23.09.05...........13 kg.....................Bruno domini9................27.09.05............0...............................? ciężarówka...........18.09.05...........13 kg.....................Oliwia Tercia 34..............24.09.05...........8 kg.......................synek Lili26...................19.09.05.............10kg.....................synek Victoria26............21.09.05.............6.5kg.................Helenka uaktualniam tabelke. Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;-) Dziewczyny mam problem - z innej beczki ;-) niz zwykle tzn gdzie jechac nad morze bo wybieramy sie z mezem nad Baltyk ale nie mamy konkretnych propozycji co do miejscowosci. Jesli macie jakies ulubione miejsca to dajcie znac (Mielno, Chlopy odpadaja) Z gory dziex ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Victoria26
Witam ponownie dziewczeta :P Wow, Wasze dzieciatka sa naprawde duze, gratulacje:))) Ide jutro do mojego gina i sie troche denerwuje, buuu. Zawsze mam uczucie, ze cos mogloby byc nie tak. Jestem pewnie przewrazliwiona. Moje malenswo mialo 1300g na poczatku 30 tygodnia i lekarz twierdzil, ze wszystko jest ok, ale Wasze dzieciatka sa bez porownania wieksze. Zobaczymy, co bedzie jutro... Niestety nie jestem z Warszawy tylko z Poznania. Nie bede jednak tutaj rodzic. 8 sierpnia wyjezdzam z mezem na stale do Stanow, o ile wszystko bedzie w ok z Helenka i ze mna i moj lekarz prowadzacy sie na to zgodzi. To jednak 9 godzin w samolocie z miedzyladowaniem. Spotkalam sie z wieloma opiniami o szkodliwosciach zwiazanych ze zmiana cisnienia w samolocie dla ciezarnych, ale moj profesor twierdzi, iz nie ma zadnego naukowego uzasadnienia takich tez. Czy ktoras z Was wybrala sie gdzies w podroz samolotem?? Jakos nie mam zaufania do lekarzy po moich doswiadczeniach z pierwszym dzieckiem. Ale, apropos Warszawy...hehe. Bylam w stolicy w piatek i spalam w Novotelu w centrum. Ulokowali mnie na 21 pietrze. Winda zjezdzala, a raczej spadala w dol w przeciagu 8 sekund. Poczulam tylko buuuuuuuuuuuuuuhhh...i ledwo sie z niej wyczlapalam. Nie sadze, zeby w samolotach roznica cisnien moglaby byc potezniejsza, hehe:P Gratulacje Foxylady:) Moj email to bluebird1808@yahoo.com Anglojezyczna osoba, hmmmmm.... spotkalam sie z opiniami, ze Amerykanie nie mowia po angielsku, tylko w swoim narzeczu i jest w tym cos z prawdy:P Mala 25 podobnie jak Ty nie znalam plci mojej dzidzi do 30-ktoregos tygodnia, jesli chodzi o mojego synka. Nie chodzilam do lekarza prywatengo, dlatego oszolom ignorowal moje pytania podczas wizyt. Nie wytrzymalam i zapytalam mu sie wprost, ile chce dostac kaski, aby udzielic mi odpowiedzi. Chyba glupio sie poczul, bo dowiedzialam sie, iz bede miala synka. Tym razem mialam robionych wiele usg. Od poczatku praktycznie, moj lekarz utrzymywal, ze to bedzie dziewuszka. Nie sadze, ze cos widzial, raczej mial dobra intuicje:P W 22 tygodniu milam robione prenatalne badanie usg i mozna bylo stwierdzic z cala pewnoscia, ze to jest dziewczynka :)) W 27 tygodniu po badaniu 3D otrzymalam nawet zdjecie Helenki ( z cala pewnoscia Helenki, hehe:P) Trzymajcie sie cieplutko:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Victoria - moja dzidzia to kolos więc się nie sugeruj :) Z jej rozmiarów wtedy na USG wyszedł termin porodu prawie miesiąc wcześniej niż mam ustalone z OM, ale cóż - taka rodzinna tradycja - duże dzieci rodzić :) A co do lekarzy to ja wogóle nie mam do nich zaufania. Co prawda przychodnię mam suuper, mimo tego że państwowa - rodzynek jakiś po prostu, zupełnie inaczej niż we wszystkich państwowych przychodniach, tam też chodzę państwowo do gina. Ale super babka jest, sympatyczna i nigdy nie mam wrażenia że jej się spieszy, zawsze mogę pytać o co chcę i ile chcę a wizyta to nie odbębnienie kolejnego pacjenta, tylko naprawdę sensownie babka podchodzi do sprawy, także nawet nie szukałam prywatnego gina :) Co do lotów samolotem to nie wiem czy są przeciwwskazania ale czasami chyba same linie lotnicze nie specjalnie chcą zabierać babki w ciąży powyżej 7-go miesiąca na pokład. Chociaż jak lekarz się zgodzi to pewnie nie będzie problemu :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 32 tc
hej, zmierzylam sie wczoraj w "pasie" i mam 93 cm na dzien dzisiejszy, za to cycki ostatnio jakby mniejsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dioda 32 tc
do ciezarowki: nie jedz nad zatoke (Stegna, Krynica itd) bo ponoc fatalnie brudna woda, a jesli chodzi o pelne morze to od kilku osob slyszalam, ze fajne są Dębki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagusia 22
Witam wszystkie przyszłe mamusie! Dopiero teraz odkryłam waszą wspaniałą strone.jeśli pozwolicie to będę tu zaglądać.Mój synuś ma się urodzić 11 września ale wszyscy mi mówią że przyjdzie na świat wcześniej.Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała25
Witamy nową mame :) Nie tylko pozwolimy zaglądać ale także zapraszamy do dyskusji :) no i do tabelki :) prosze dopisać wymiarki, namiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie witam nową mamę, tym bardziej że termin porodu ma taki sam jak mój :) Napisz coś więcej o sobie i o swojej dzidzi, no i oczywiście koniecznie wpisz się do tabelki, tak jak proponuje Mała25 :) Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIA....................03.09.05...........10kg ............................? SKARBELEK............17.09.05...........9 kg ......................synek ADA55.................17.09.05.............?...............................? MALTA.................18.09.05...........7 kg......................Kubuś MAJAJA................10.09.05..........12 kg........................Miron DIODA.................19.09.05 ......... 9 kg.....................córeczka MARTA24 ..............09.09.05...........9kg.......................córa MAŁA25................29.09.05...........10 kg..........................? Efcia 27 ..............13.09.05 ...........9.5kg................... Kubuś Ola 27 ..................11.09.05..........13 kg................Karolinka Asiak...................15.09.05...........7 kg......................synek Justin..................27.09.05...........6 kg...................sekrecik foxylady...............23.09.05...........13 kg.....................Bruno domini9................27.09.05............0...............................? ciężarówka...........18.09.05...........13 kg.....................Oliwia Tercia 34..............24.09.05...........8 kg.......................synek Lili26...................19.09.05.............10kg.....................synek Victoria26............21.09.05.............6.5kg.................Helenka Uaktualniam kilogramy, co ciekawe nawet mój małżonek stwierdził ostnio że schudłam. Ciekawe, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, nie wiecie, czy to możliwe, żeby macica zaczęła juz się opuszczać. Co prawda brzuch dalej zaczyna mi się od razu pod cycakmi, ale jakby lżej mi oddychać. No i jeśli to mozliwe to martwić się tym czy cieszyć? Tzn, czy tak wcześnie to normalne czy to niepokojące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macierzanka
Witam! :) Nie zaglądałam długo - może by najwyższy czas się porządnie przedstawić i dopisać?? :) NICK.................TERMIN......ILOSC PRZYBRANYCH KG.........PLEC ANIA....................03.09.05...........10kg ............................? SKARBELEK............17.09.05...........9 kg ......................synek ADA55.................17.09.05.............?...............................? MALTA.................18.09.05...........7 kg......................Kubuś MAJAJA................10.09.05..........9 kg........................Miron DIODA.................19.09.05 ......... 9 kg.....................córeczka MARTA24 ..............09.09.05...........9kg.......................córa MAŁA25................29.09.05...........10 kg..........................? Efcia 27 ..............13.09.05 ...........9.5kg................... Kubuś Ola 27 ..................11.09.05..........13 kg................Karolinka Asiak...................15.09.05...........7 kg......................synek Justin..................27.09.05...........6 kg...................sekrecik foxylady...............23.09.05...........10 kg...........................? domini9................27.09.05............0...............................? ciężarówka...........18.09.05...........13 kg.....................Oliwia Tercia 34..............24.09.05...........8 kg.......................synek Lili26...................19.09.05.............10kg.....................synek Victoria26............21.09.05.............6.5kg.................Helenka macierzanka.........27.09.05............10kg...................mateusz U was tez takie upały?? Jejku, nie dosyc że w ogóle coraz bardziej mi ciężko, to jeszcze teraz ta straszna opuchlizna nóg, od tygodnia. I dietka bezsolna - zbieram się na to od wtorku, od wizyty. Ciężko - nie sole dużo, ale jednak tak zupełnie to nie wiem czy mi się uda wyeliminować. :( W każdym razie zdecydowanie wolę, gdy pada. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;-) Dioda - dziex za propozycje powiem ci ze sama sie zastanawiam wlasnie nad Debkami bo nigdy tam nie bylam a juz 3 osoby powiedzialy mi ze tam fajowo ;-) Moj maz upiera sie ze w Swinoujsciu bedzie lepiej Ale sama nie wiem. Witam nowe mamcie na topiku ;-) A co do mierzenia w pasie to ja sie jeszcze nie mierzylam - nie chce sie zadolowac jeszcze bardziej bo wystarczy mi magiczna liczba 97 kg (moja obecna waga) buuuuu ...... Pocieszam sie tym co powiedziala nam taka dziewczyna z tej szkoly rodzenia do ktorej chodze (urodzila ok 2 tyg temu) ze jesli ktos przytyl podczas ciazy tak gdzies 10-15 kg to po porodzie i diecie szpitalnej ta \'dyche\' spokojnie mozna zrzucic (w jej przypadku tak bylo) i ze mozna nawet wyjsc na debecie hehe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy uczciwym karmieniu to mozna nawet wiecej zrzeucic podobno Jestem wymeczona przez upal, do tego mam okropne bole stawow- palcy u rak nie moge zgiac, a jutro mam komisje w zusie. Juz nie mieli kiedy tylko w 9 miesiacu prawiwe mnie wzywac ( bo jakby nie bylo w przyszlym tyg. zaczyna sie 9 u mnie). I nie moge spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majaja ja CIę trochę uspokoję - u pierworódek macica może zacząć się obniżać nawet i miesiąc przed porodem. Ale trzeba na siebie uważać - może czas iść na zwolnionko i więcej leżeć z nogami w górze. Nie wolno bagatelizować bo moja niunia też już nisko z łebkiem i gin kazała mi leżeć, nie dźwigać i się nie przeciążać. Ty pewnie też coś koło 20 sierpnia będziesz miała pełne 37 tygodni ciąży, to jeszcze jakieś 3,5 tygodnia, to od tego momentu dzidzia może się w każdej chwili na świecie pojawić, więc jak najbardziej ta macica może się powoli opuszczać. Tym bardziej że nie przybierasz już tak gwałtownie na wadze, może to znaczy że dzidzia już prawie gotowa do powitania świata :) A kiedy byłaś na USG? A wybierasz się jeszcze przed rozwiązaniem. Moja gin zaleciła żebym sobie jeszcze jedno zrobiła USG tak koło 36 tc (czyli coś koło drugiego tygodnia sierpnia) wtedy lekarz oceni jak rozwinięte jest dzidzi, ile mniej więcej waży i czy już na tyle dojrzałe że może wychodzić :) Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×