Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

smolidoli no u mnie jest troszke inaczej... ja nawet @ mam dzieki lekom, bez nich nie mogłabym się rozwinąc normalnie. Ale gina pytałam niejednokrotnie czy będę mogła mieć dzieci jeśli u mnie wszystko funkcjonuje przez leki, zapewnił mnie ze to jest jak najzupełniej mozliwe i całe szczęście. Zastanawia mnie tylko ta prolaktyna.. dlaczego ja nie miałam tego robionego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po operacji juz w domu jadlam przepisany kortyzol ale potem juz zostalam zostawiona sama sobie duzo czasu minelo jak trailam do endo bo to on moze skierowac na badanie no i oczywiscie ptywatnie tez mozna ale musialabys wczesniej wiedziec jakie badanko wykonac,uwazam ze placimy za bledy lekarzy oczywiscie nie w kazdym przypadku, i tutaj na naszych przykladach mozemy wiele zrozumiec i sie dowiedziec ,dzieki za stworzenie tego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yhh a ja ten kortyzol będę jadła do końca życia.. tzn inaczej dopóki będę go jadła dotąd będę żyła, no oczywiście dochodzą do tego leki na tarczycę i te wywołujące cykl. Ale fakt jest faktem forum pomaga i to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze taka kwestia
ze gruczolak gruczolakowi nie rowny tzn inaczej sie zachwouje guz wydzielajacy hormon wzrostu , acth czy prolaktyne - to trzy rózne choroby inaczej rokujace i jednak inaczej leczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulka
mam takie ptanie czy gruczolak to to samo co niewydolnosc przysadki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Cześć dziewczyny:) Ale się naczytałam i wiecie co? jesteście bardzo dzielne!!! Ja owszem mam dwu centymetrowego gruczolaka ale poza nim nie mam żadnych uciążliwych objawów. Nie dotarł jeszcze do nerwów wzrokowych, więc oczy w porządku, głowa mnie nie boli a to, że przez nadmierne wydzielanie hormonu wzrostu trochę się powiększyłam to też nic strasznego (chociaż uciążliwe). Jestem pełna podziwu za Waszą postawę:)) Pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyba nie poniewaz nie wydolnosc to ja przez to rozumiem ze slabiutko pracuje i nie wytwarza hormonu w takiej ilosci co powinna ,moge sie mylic ale tak mi sie wydaje,nie wiele pomoglam w tym momencie napewno ktos lepiej sie zna i odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Do Agatki. Mieszkam w woj. dolnośląskim i leczę się u dr Hermana. Prywatnie przyjmuje we Wschowie i w Głogowie, na kasę chorych we Wschowie. Wg mnie świetny lekarz, mi bardzo pomógł. Wizyta nie jest tania ale na koniec wiesz za co płacisz. Rejestrować się można we wtorki i czwartki po 18, nr tel. (065) 540-34-27. mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruczolak to chyba jest wtedy gdy coś tam urośnie ( na gruczole, czyli w tym przypadku na przysadce) a niewydolność przysadki wtedy kiedy wydziela za mało hormonów albo nie wydziela ich wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beze cześć dziewczyny
moja znajoma po 7 latach starań urodziła dziewczynkę, brak dziecka to nie jest tylko problem żeńskich hormonów ale także ma wpływ stres, brak odpowiedniego pH w drogach rodnych kobiety, lub infekcje. ALBO za mały procent tkanki tłuszczowej u kobiety. Przyczyna też może leżeć po stronie mężczyzny( np ilości produkowanych plemników, ich żywotności, lub wady w budowie). A tak prawdę powiedziawszy to nie tylko od nas zależy powstanie życia ale przede wszystkim od Boga i weźcie proszę to ostatnie najpierw pod uwagę. Z innej beczki oczy też mogą boleć przy problemach typowo okulistycznych lub przemęczeniu mi nieco pomaga branie wit A+ E ( trzeba uwać aby nie przedawkować) oraz rutinoskorbin. Pa idę dzwonić do mamy aby ją podnieść na duchu. Buziaczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beze- w pełni się z Tobą zgadzam w moim przypadku jest bardzo podobnie ..oprócz tych gruczolakow mamy też inne problemy- oboje...ale nadzieja wciąż jest ..... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajeczko: nie chciałam Cię wystraszyć w zwiążku z tą prolaktyną. Serio. Więc przepraszam jeśli wzbudziłam w Tobie niepokój. Myslę jednak , że lekarze, do których chodzisz wiedzą co robią i pewnie gdyby była taka potrzeba to pewnie zlecili by badanie poziomu prolaktyny. Jesli jednak nadal jestes zaniepokojona to poproś lekarza o skierowanie.Raczej nie powinni robic problemu, bo to niedrogie badanie. Poza tym dobrze ktoś napisał: \"gruczolak gruczolakowi nie równy\". Może w Twoim przypadku prolaktyna nie ma większego znaczenia? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Czesc dziewczyny, jestem po wizycie u specjalisty amerykanskiego, prof, dr kliniki, i nie uwierzycie co uslyszalam? oprocz listy lekow jaki mi dano zapytano mnie na poczatku jaka mam grupe krwi. I wtedy uslyszalm, ze zadne leki nie beda dzialaly jezeli nie zaczne od prawidlowego odyzwiania, zgodnie z grupa krwi, i musze wydalic toksyny z organizmu. Bylam w szoku, ale prawie 2 godz wizyta dala mi duuuzo do myslenia. Czlowiek mi wylozyl ile zlego robie sobie jedzac to co nie powinnam i tym dalej zatruwam organizm co przyczynia sie do powtawania gryzbow w organizmie a to prowdzi do zmiany gospodarki hormonalnej i np problemow z zajsciem w ciaze. W razie pytan opowiem reszte. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik a jaka masz grupe krwi i gdzie dorwalas takiego lekarza ,naprawde jestem pod wrazeniem i pisz cowiesz tylko wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
Witam.Dzisiaj mam kiepski dzień.Jestem bardzo słaba.. Mam nadzieje, że to przez ta pogodę. Kasiu69 mój syn byl alergikiem ,mial początki astmy i wyleczylam go dietą i ziolami.Oczywiscie pod kontrolą lekarza.A zaczynałam właśnie od odtrucia organizmu z toksyn. I pomoglo. Jest zdrowy. Nie bierze juz od kilku lat żadnych lekarstw.Prawidlowe odzywianie to klucz do zdrowia. Idę do łóżeczka, bo ledwo patrze na oczy a rano trzeba iśc do pracy.Pozdrawia. pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Też kiedyś słyszałam o diecie związanej z grupą krwi. Może faktycznie coś w tym jest? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grupa 0
No i kurde trzeba będzie odstawić barakudę, eskarolę i czerwoną koniczynę. Dobrze, że choć wodorosty z sarsaparillą się załapały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Smolidoli, gaga, kasia i wszystkie forumowiczki Wierze w to co mi mowi lekarz prof dr, ktory jest w tych sprawach specjalista a na takiego trafilam, a wlasciwie bylam umowiona na spotkanie. Uslyszalam, ze przede wszystkim przy gruczolakach nalezy calkowicie podporzadkowac sie diecie zgodnie z grupa krwi - ja mam AB +,poniewaz niewlasciwe pokarmy buduja w organizmie cale arsenaly broni przeciw nam, zawsze mi mowiono, ze jezeli mamy ochote na cos do zjedzenia to znaczy ze organizm tego potrzebuje a tu uslyszalam,ze nie koniecznie organizm czyli ja tylko grzyby ktore we mnie siedze tego potrzebuja. Mam odstawic pieczywo pszenne, slodycez, czerwone mieso i kurczaki bo w nich jest od licha hormonow i kukurydze. Mam wcinac tonami buraki, marchew, brokuly, kalafior, szpinak lae z upraw ekokoligicznych zeby bylo bez hormonow. Dostalam izotoniczne srebro do picia, pelno suplementow na odtrucie z toksyn. Moze bym nie wierzyla w to ale jakies pol roku temu znajoma dostala od tego lekarza leki dla mamy u ktorej byl postepujacy nowotwor. Nadal brala leki przypisane od lekarzy w Polsce ale zaczela brac te leki od niego i miesiac temu jak robila markery to lekarza oniemieli taka byla poprawa. A teraz pomyslcie: czy jakakolwiek firma farmaceutyczna chcialaby zeby ludzie byli wyleczeni z chorob? Ilu lekarzy rodzinnych Wam powiedzialo zebyscie przede wszystkim przy gruczolakach zmienily diete i co wazna na jaka? Ja uslyszalam od endo, ze mam zmienic nawyki zywieniowe ale bez dalszych wytycznych a dlaczego? Bo jesli zaczne dbac o zdrowie poprzez spozywanie wlsciwych pokarmow to bede zdrowsza, zdrowa? i kto na tym ucierpi? pomyslcie ....... brawo, apteki, fabryki lekow, lekarze Zacznijcie jesc zgodnie z grupa krwi, PROSZE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...muszę powiedzieć, że słyszałam dużo dobrego o dietach ,również o tej zgodnej z grupą krwi...ziołolecznictwo w Polsce niestety nie jest wystarczająco popularne...myślę jednak,że wszelkie niekonwencjonalne metody kuracji czy leczenia powinny być przeprowadzane z głową...każdy organizm to indywidualność i moze zareagować inaczej....powiem wam szczerze, że czasem mam dość tradycyjnych czy innych metod leczenia ,diet, ziół,wytycznych....ale decyzja należy do każdej z nas z osobna...bez względu jednak na to co wybierzemy, liczy się, że podjęłyśmy walkę...wielka buźka dla wszystkich forumowiczek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIU kochana zgadzam sie z toba calkowicie a czy mozliwe jest abys podala gdzie ten lekarz i ile to kosztowalo itp i jak sie nazywa moze nie jedna osoba wybrala by sie do tego lekarza moze nawet ja ,bede wdzieczna caluski dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Cześć dziewczyny:)) Dzwoniłam dzisiaj do Warszawy. Hormon wzrostu zmalał z 12 do 5,5 !!! Lek działa, więc z operacją czekamy:) Ściskam Was mocno pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela123
hej u mnie tez wykryko mikrogruczolaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela123
po roku starania sie o dzecko wyszlo na jaw ze mam problemy z prolaktyna pierwszy moj wynik to 1281 zrobiono mi rezonans i wykryto mikroguczolaka mial 2mm po 2 mies zazywania bromergonu zaszlam w ciaze ale w 12 tyg stracilam moja kruszynke minelo juz 9 mies a ja dalej nie moge sie z tym pogodzic moj ostatni wynik prolaktyny to 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byc moze za krótko
trwało leczenie bromergonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZE
CZEś DZIEWCZYNY . przez wiele lat uczono mnie, że wynikiem poronień są wady rozwojowe płodu, im poronienie wcześniejsze tym wada większa. Może teraz medycyna tłumaczy poronienie zaburzeniami poziomu hormonów ale raczej nie jest to jedyna z przyczyn. Idziemy jutro zgłosić się z Mamuśką do szpitala na zabieg -módlcie się za Nią proszę. 0,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×