Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość rodzinka25
Wszyscy oni są dobrzy, ale jak pojawia się jakiś problem to odwala się pacjenta do kolegi specjalisty i ma się wszystko gdzieś. Każdy z nich zainteresowany jest tylko swoją działką i na tym poprzestają niestety. Szczęśliwi Ci, którym się udało, albo uda przejść wszystko bez problemów. Życzę zdrowia i nie dawajcie się "upłynni" !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Schnecke
Karola_a Wspominałaś coś o lekach? Przepisali Ci po wyjściu ze szpitala jakieś leki? Ja mam najpierw zgłosić się do endo i dopiero jak dostanie wyniki zadecydują czy jest taka potrzeba. Pozdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, czytam sobie właśnie forum jakieś 150 stron wstecz i przeczytałam, że przy operacji pobiera się skórę z uda, to prawda?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Schencke po wyjsciu ze szpitala przepisali mi hydrocortisonum 20mg 1,5 tabletki dziennie + endokrynolog przepisal mi tabletki na niedoczynnosc tarczycy Euthyrox N 50, a ginekolog cycloprogynove. Fuga! czy mialas taka sytuacje, ze bralas tabletki hormonalne i nie bylo po nich okresu? ja tak mialam przez 4 cykle, a w badaniach wyszlo, ze mam bardzo niski poziom LH jak na PCO - co lekarz Tobie sugerowal? Mi zadnej tkanki z uda nie pobierali - bynajmniej nie zauwazylam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam małego gruczolaka przysadki. Biorę bromergon od ok. 2 lat. Chciałabym zajść w ciążę. Czy możecie mi polecić dobrego ginekologa-endokrynologa w Warszawie? Byłam już u wielu dr., jendak ich kompetencje okazały się wątpliwe. Lekarze nie potrafią zająć się moim skompliowanym przypadkiem (jestem też chora na inne choroby). Szukam więc nadal. Będę wdzięczna za jakieś informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci polecam Klinikę Endokrynologii w Łodzi.Ja przyjaźnię się z tą przypadłością już prawie 10 lat ale dzięki Klinice farmakologicznie pozbyłam się gruczolaka, mam dwójkę zdrowych dzieci choć kiedyś słyszałam, że mogę w ogóle nie zajść w ciążę. Zrobią tam wszystkie badania i dowiesz się z czym naprawdę masz problem. Oni tam mają bardzo dobrą diagnostykę, labolatorium na miejscu, stać klinikę na specjalistyczne badania, na kształcenie lekarzy i to ma sens- Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Schnecke
Witam wszystkich :) Karol_a dzięki za odpowiedź :) ja dzis bylam u endo w rzeszowie. Cudowna lekarka, rzetelna, dokladna, bez problemu dala mi ksierowanie na wszystkie badania hormonalne. Nie ma problemu z terminami u niej. Sama jestem bardzo mile zdziwiona. O dziwo są normalni lekarze na Podkarpaciu. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam już robione badania itd. Teraz ptrzebuję tylko znaleść rozsądnego, godnego zaufania ginekologa, który mógłby zwiększyć dawkę/podać nowe, aby w końcu się udało. ;) Będę wdzięczna za informacje na temat ginekologów w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol_a Lekarz z przychodni osiedlowej podejrzewał pcos po badaniu usg, dał mi skierowanie do gin-endo i na badanie hormonów, ich wyników jeszcze nie widział (jeszcze nie byłam z nimi u żadnego lekarza). Androgeny nie są wysokie, więc nie wygląda to na pcos (tak sama myślę). Na wywołanie miesiączki brałam luteinę, jedną serię ale bez skutku. U Ciebie przyczyną niskiego poziomu LH był gruczolak przysadki? Nie przeczytałam jeszcze całego wątku i nie znam Twojej historii. Podpinam się pod prośbę malaloli o polecenie dobrego gin-endo w Warszawie. Chodzi mi o zlecenie badań i dobre zdiagnozowanie mojej choroby oraz wskazanie/poprowadzenie leczenia. Co myślicie o lekarzach z Karowej, tzn. o pójściu prywatnie z możliwością badań na oddziale? Dostałam namiar na endokrynologa ale nie związanego ze szpitalem i nie wiem, czy to jest dobra opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
early_autumn jeśli do mnie ta uwaga, to przepraszam że zaśmieciłam wasz wątek po prostu szukam pomocy wyczytałam, że jedną z przyczyn moich problemów może być gruczolak przysadki jeśli dobrze zrozumiałam, to Karol_a tak miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
early_autumn nie denerwuj sie ;) tak, u mnie zaczelo sie od nieregularnych cyklow i to ginekolog wyslal mnie na badania na endokrynologie. Zostalo mi to w ten sposob wytlumaczone,ze guz wywolal takie spustoszenie w organizmie, ze przysadka nie wydzielala odpowiednich hormonow (kobiecych) i stad te moje problemy z okresem (endometrium linijne).Pozniej wyszly dodatkowe objawy jak bole glowy, tradzik, z ktorym nie moglam sobie poradzic, zabarwienie skory etc.. Poki co jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klusiakk
proszę pomozcie mi co bierzecie na takie silne bole glowy zwiazane z gruczolakiem przysadki?! mam akromegalie i glowa mnie tak silnie boli ze nic nie pomaga. sa jakies silne leki na recepte ktore dzialaja? prosze o odpowiedzi, blagam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
early_autumn - ja mam akromegalie jesli chodzi o tabletki przeciwbolowe - to ja znam z mocnych ketonal (na recepte). Jak mnie bolala glowa (jeszcze przed podjeciem leczenia) brałam różne tabletki bez recepty, które generalnie nie pomagały :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biess
Witam wszystkich..... zacznę może tak.... w lutym miałem wypadek samochodowy( o ironio to właśnie dzięki niemu wykryto u mnie akromegalię). Będąc na izbie przyjęć młody ortopeda zwrócił uwagę na mój wygląd i zasugerował mi badania pod kontem akromegalii. I tu zaczęła się moja pielgrzymka po lekarzach..... W moim rodzinnym mieście Łomży termin wizyty u endokrynologa wyznaczono na za rok... Jednak po dodaniu na skierowaniu od lekarza rodzinnego napisu "PILNE!!!!!" skrócono go na 3 miesiące i wyznaczono go na 30 kwietnia(czyli jutro) Jednak drążyłem sprawę dalej i uderzyłem do lekarza endokrynologa w Białymstoku. Od razu położono mnie na oddziale endokrynologicznym na 5 dni.Wykonano większość badań oprócz punkcji tarczycy(wykonałem je w międzyczasie). Mam 2 guzy torbielowate na przysadce mózgowej.Jeden o średnicy 20mm a drugi 25mm.Na dzień dzisiejszy jestem już po 2 zastrzykach Sandostatin lar i 3 ostatni mam mieć 6 maja. 12 czerwca jestem umówiony już z Dr. Zielińskim na konsultację.... Mam nadzieję że operacja przebiegnie pomyślnie :) Nigdy nie miałem i nie mam bólów głowy. Z obserwacji jakie poczyniłem u siebie to odstawiłem leki na cukrzyce( miałem zdiagnozowaną II stopnia) i zaczynam wyraźniej mówić... A wracając do sedna sprawy.... Jak długo trwa taki pobyt na oddziale przy operacji?? I czy długo po niej dochodzi się do pełnej sprawności?? (oczywiście tak to określając). Pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biess - moje leczenie przed operacją wyglądało podobnie. Powiedz mi, czy po tych zastrzykach czułeś jakieś dolegliwości żołądkowe? bolał Ciebie żołądek? odbijało sie Tobie dziwnie? Jeśli chodzi o operacje - to spędzisz tam około 5 dni, a jeśli chodzi o pwrót do zdrowia - to każdy przypadek jest inny. Ja na przykład po miesiącu czuję się już dobrze i od przyszłego tygodnia wracam do pracy. Należy jednak oszczędzać się i uważać na siebie - czasami dobre samopoczucie może być złudne.. to jest przeciez operacja, gdzie zakłądają szwy i najważniejsze - to jest głowa :) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biess
karol_a dzięki za odpowiedz :) po zastrzykach nie miałem aż takich dolegliwości żołądkowych tylko zawsze mnie porządnie przypiliło po wszystkim.... ogólnie bolały mnie plecy,i to tak że myślałem że nie dam rady dojechać z Białegostoku do Łomży.... miałem złe samopoczucie tego dnia ale po godzinnej drzemce wszystko przechodziło :) no i co najdłużej trwało to przez tydzień czasu bolało mnie miejsce gdzie dostałem zastrzyk.... :) Mam też takie jeszcze jedno pytanie.... czy po tych zastrzykach zaobserwowałaś u Siebie wzrost wagi?? bo ja nie wiem co się dzieje ze mną?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie przytyłam - starałam się żyć aktywnie i próbowałam schudnąć, niestety efekt był odwrotny.. czułam się opuchnięta i widać było, że zatrzymuje się we mnie woda. Po operacji wszystko zeszło i póki co mam mniej 4-5kg.. i czuję się naprawdę dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biess
Ufff..... kamień z serca..... dzięki karol_a..... :) mój rowerek też będzie Ci wdzięczny bo nie będę go już tak zawzięcie katować :) pozdrawiam i życzę miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie mój tata miał na początku kwietnia usuniecie mikrogruczolaka przys.-zespół Cushinga pełnoobjawowy.Teraz minął miesiąc od zabiegu schudł znacznie cukrzyca się stabilizuje nadciśnienie zniknęło przebarwienia i siniaki zanikły.Bierze hydrokortyzon 20-10-5 ale czuje się fatalnie szcegolnie rano albo po wysiłku po prostu po spacerze jest wypruty.duzo śpi i narzeka na bole okolicy kręgosłupa tak jakby przy grypie.Był po operacji w klinice endokrynologii na ustawienie dawki hydro iniby jest ustawiona .Zastanawiam się jak długo będzie się tak kijowo czuł i czy może za mało hydro.przyjmuje.Zaznaczam że po zabiegu od razu hydro poleciał mu na dół i trzeba było podawać dożylnie.Prof. Zieliński kazał mu dużo spacerować ale on po małym dystansie ledwo żyje.Możę ktoś ma doświadczeniei może opisać jak się czuł po zabiegu i jak długo żle .Jedziemy do Wawy w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość division3
agawa42 Strasznie bym chciała pomóc, ale nie wiem jak, bo ja sama jeszcze nie miałam operacji, a też mam cushinga. Ile tata ma lat? Koniecznie jedźcie do profesora Zielińskiego, on na pewno coś zaradzi! Zaskoczyło mnie natomiast, że już po miesiącu od zabiegu takie efekty. Jakiej wielkości był taty gruczolak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam makro gruczolaka nieczynnego i jutro jadę do szpitala na Szaserów, a w poniedziałek chyba operacja. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość division3
gagaz Jak ja zazdroszczę tym których gruczolaki są nieczynne hormonalnie! Trzymaj się, wszyscy jesteśmy z Tobą w poniedziałek! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wsparcie, przyda się. Do zobaczenia na forum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość division3
Czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate_27_
hej Dziewczyny dawno mnie tu nie było.... ja jestem obecnie już po operacji przez zatokę klinową na Szaserów jak ktoś ma jakieś pytania niech śmiało pisze, chętnie w miarę możliwości odpowiem;) Teraz w domku odpoczywam i wracam do zdrówka, głowa zdecydowanie boli mnie mniej zin przed operacja, zaraz minie 2 tyg od wycięcia guza... jutro mam dzwonić do mojego endokrynologa i dowiem co dalej. Dr Zielinski powiedział ze dopiero po dokładnej diagnostyce w szpitalu Bielańskim mam do niego zgłosić się na kontrole z wynikami badań. Słuchajcie mam pytanie do osób, które już od dłuższego czasu chorują na akromegalię. Z uwagi na to iż w trakcie choroby strasznie urósł mi język zauważyłam ze moje zęby strasznie wyginają sie ku przodowi, normalnie patrząc na dziąsła ma się wrażenie że jak dalej będzie jeżyk te zęby tak wypychał to one mi po prostu wypadną, czytałam gdzieś zę właśnie może dojść do wypadania zębów. Normalnie jestem przerażona, bo wygląda to strasznie... może ktoś miał taką sytuacje, jak temu można zaradzić, gdzie się udać po pomoc, jestem za młoda aby stracic zęby... proszę op jakiekolwiek info i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość division3
Kate_27_ Hej kochana, dobrze wiedzieć że już po wszystkim :) Mam kilka pytań: Jakiej wielkości był Twój guz? Czy Twój endokrynolog jest w kontakcie z dr Zielińskim? Jaką diagnostykę w szpitalu Bielańskim masz przejść? Ja mam cushinga i pierwszą wizytę u profesora za 3 tygodnie, wprost nie mogę się doczekać. Ludzie patrzą na mnie jak na jakieś wynaturzone dziwadło i sama jestem już na skraju załamania. Ile lat chorowałaś zanim rozpoznano u Ciebie akromegalię? Serdecznie pozdrawiam, dbaj o siebie i wracaj do zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate_27_
division3 akromegalie zdiagnozowano u mnie w ubiegłym roku, mój makro miał wymiary 24mm x 25mm x 35mm, wiec wstępne podejrzenia to iz około 10 lat już choruję. Nie wiem czy dr Zieliński jest w kontakcie z moim endokrynologiem, choć myślę ze go zna. W szpitalu Bielańskim mam przejść wszystkie badania po operacji, maja zrobić mi rezonans i sprawdzić czy guz został wycięty w całości czy nie, czy hormony wracają do normy itp, przynajmniej tak mi tłumaczyli i dopiero z wynikami mam zgłosić się na kontrole do dr Zielińskiego. Dr Zieliński to naprawdę dobry specjalista, jak na niego trafiłaś to tylko się cieszyć. Złote ręce ma ten człowiek. Życzę powodzenia;) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×