Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość division3
gagaz Cieszę się, że już po wszystkim :) Anulka55678 Polecam Ci to forum: http://commed.pl/endokrynolog-vf4.htm Napisz tam to co tu, na pewno ktoś Ci doradzi co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluebella
Anulka55678 A jak ci pobierali krew do badania ACTH że źle wyszło? Zastanawiam się czy ponownie zrobić to badanie ale znowu było by przesyłane dalej do badania. Nadnercza to: DHEA DHEAS, SHBG, Kortyzol w surowicy i dziennej zbiórce moczu, Aldosteron w surowicy i dziennej zbiórce moczu, Andriosteron, 17-ketosterydy w dziennej zbiórce moczu, 17-OH kortykosteroidy w dziennej zbiórce moczu, testosteron, progesteron, 17-OH progesteron, Estradiol, ACTH, Potas, Sód Tylko trzeba pamietać o cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość division3
Dzięki za link, ja mam cushinga, ale warto posłuchać. Zaczyna się od 21 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate_27_ Dzięki za link :) każda informacja się przyda. A jak Ty się czujesz po operacji? Jak Twoje hormony? miałas jakieś badania? mam pytanie do osób z akromegalią - po czyją jesteście opieką jeżeli chodzi o endokrynologa? Większość z Was pewnie jeździ do Warszawy. Macie namiary na kogoś dobrego kto zajmuje się Akro? Nie mówię tutaj o naszym profesorze :) ale oczywiście jego zapytam o kogoś do polecenia może mi podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka55678
W szpitalu gdzie robiłam ACTH nie robią tego badania tylko wysyłają krew do Warszawy. Na kartce jaką dostałam z Warszawy pisało że krew nie była z EDTA i trzeba powtórzyć badanie, ale już nie powtarzałam tego, nie wiedziałam czy wynik byłby w ogóle wiarygodny, chcieli mi pobrać krew ponownie ale nie byłam na czczo i wolałam nie ryzykować jeśli miałoby to sfałszować wyniki, no i przyjmuję też leki na tarczycę, wtedy też Bromergon zażywałam a robię zawsze wszystko bez tabletek i po badaniach zażywam. Robiłam kortyzol w surowicy i wynosił 435 przy normie 171-536 robiłam rano i piszę wynik odpowiadający danej godzinie. Kortyzol jedn.tradyc. 15.77 przy normie 6.2-19.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaZołza
Mam pytanie, od 2 tygodni próbuję się dodzwonić do sekretariatu Neurochirurgii WIM, aby się dowiedzieć czy są wyniki histopatologii mojego guza (były wycinany w połowie marca), czy może zagląda tu ktoś kto tez miały wtedy operację i może mi powiedzieć czy są już wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Schnecke
Mecia 83 W Rzeszowie jest bardzo dobra endokrynolog dr Orlowska- Florek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate_27_
mecia83 u mnie po operacji powoli dochodzę do siebie, głowa mniej boli niż przed, czasami czuję że mi się w niej coś jakby przewraca. Szybko się męczę, jak coś robię to muszę na raty. Ja leczę się w Warszawie w szpitalu bielańskim, próbowałam się dodzwonić do mojego endo ale jak narazie bez skutku, bo tez chcę się dowiedzieć co i jak. Ja leczę się u dr Zdunowskiego, na początku się go trochę bałam ale już się przyzwyczaiłam, roztrzepany jest trochę ale jest ok, zna się na rzeczy i jest pomocny. Już bym go nie zmieniła;) RudaZołza a Ty miałaś wycinanego guza przysadki? To na Szaserów robią jakieś badania histopatologiczne tych guzów od razu, bo je teraz miałam operację w kwietniu i nic mi nie mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaZołza
tak miałam wycinanego gruczolaka przysadki; z tego co się orientuję to każdego guza oddaje Prof. do zbadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate_27_
kurcze dziwne mi nawet nic nikt nie wspomniał, jak będę na kontroli to muszę się koniecznie o to zapytać. A Tobie kazali dodzwaniać się i pytać o wyniki? A jak dużego miałaś guza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaZołza
jak byłam na kontroli po miesiącu od zabiegu to Profesor powiedział, że wyśle mi wyniki pocztą, ale do tego czasu nic nie dostałam a w połowie czerwca idę na rezonans i dokładną kontrolę, więc uważam, że warto by mieć tez wyniki histopatologii. Guz mój miał ok 2cm, nie pamiętam dokładnie. Wczoraj udało mi się dodzwonić i okazało się, że Profesor ostatnio dostarczył wyniki w grudnia, stycznia i lutego - marcowych jeszcze nie ma. Niestety Pani w sekretariacie nie potrafiła mi powiedzieć kiedy będą kolejne wyniki, kazała dzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate_27_
kurcze my to mamy z tym dzwonieniem, ja już od tygodnia próbuję się dodzwonić do mojego endo i lipa, nie ma kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniabbs
RudaZołza ja też miałam operację w połowie marca i wyników histo jeszcze nie znam. Mam dzwonić jutro, ale czy mi się uda... podobno tak długo się czeka. Nie martw się. Musi być dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniabbs
RudaZołza ja też miałam operację w połowie marca i jeszcze nie mam wyników histopatologii.Podobno tak długo to trwa. Mam dzwonić jutro. Mam nadzieję, że mi się uda. Nie martw się. Będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaZołza
maniabbs Wiem, że będzie dobrze - nie może być inaczej :) Jeśli okaże się, że są Twoje wyniki to daj proszę znać na forum, wtedy ja tez będą jeszcze sie dopytywać o swoje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paullines
Witajcie, Jestem tu nowa na forum. I tak jak wiekszosc mam problem z hiperprolaktynemia juz 3 rok. I nie wiem jaka jest jej przyczyna. Od niedzieli codziennie boli mnie strasznie glowa,najbardziej tyl i gdzie czolo,do tego mam bole galki ocznej i zaburzenia widzenia juz od dawna. Ten bol jest jakis taki dziwny. Jeszcze nigdy mnie tak dlugo glowa nie bolala,z reguly mam bardzo niskie cisnienie nigdy nie przekraczające powyzej 100 a ostatnio strasznie mi skacze,co sie zdziwilam. Powiedzcie mi czy ten bol i te moje objawy z podwyzszona prolaktyna od tylu lat moga swiadczyc o gruczolaku? Czy mialyscie podobne objawy, zanim wykryto u was gruczolaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość division3
Paullines Oczywiście, że mogą. Zrób rezonans, od razu będzie wszystko wiadomo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate_27_
Paullines division3 ma racje, postaraj się o skierowanie na rezonans. Zaburzenia widzenia i ból gałki ocznej mogą świadczyć o tym że może rzeczywiście coś uciska na nerwy wzrokowe. Nie chcę straszyć, bo ja się nie znam ale jeżeli rzeczywiście masz takie objawy to należałoby to sprawdzić i to jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paullines
Dziekuje za odpowiedź. Tak bede musiala zrobic,jesli mam takie objawy to cos jest nie tak;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka55678
Dziewczyny, czy rezonans mógł nie wykryć u mnie gruczolaka? Czy on jest aż tak maleńki że go nie wykryło?? Robiłam jeszcze raz PRL bez i z obciążeniem. Wynik 103 bez obciążenia a po obciążeniu 167 czyli nie wiele co wzrosło. Rezonans nic nie wykazał, czytałam różne opinie, że rezonans powinien wykryć nawet wielkość 1mm, znowu innym razem wyczytałam że mógł nie wykryć jeśli jest baaardzo mały. Nie wiem co robić, czy iść do okulisty? Bolą mnie oczy bardzo często, mam zawroty głowy zwala mnie często na lewą stronę, czasami nie idę prosto albo zawadzam o futryny w drzwiach. Kiedyś nosiłam okulary ze względu na małą wadę ale przestałam, teraz bóle nasilają się. Czy okulista będzie mógł zobaczyć czy coś naciska na nerwy wzrokowe? Chciałabym znaleźć przyczynę hiperprolaktynemii czy faktycznie coś w tej głowie mam czy nie, bo jestem leczona jakby w ciemno a może żadnego gruczolaka nie ma i wina leży gdzie indziej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate_27_
Anulka55678 nie wiem co Ci doradzić... może rzeczywiście jest tak jak piszesz, że żadnego gruczolaka nie ma i trzeba szukać innej przyczyny. Myślę,że wizyta u okulisty nie zaszkodzi, skoro wcześniej nosiłaś okulary to może teraz coś znowu się pogorszyło ze wzrokiem i z stąd te objawy. Mam nadzieję,że okulistka będzie znała odpowiedz. Życzę powodzenia Kochana. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość division3
Anulka55678 Wątpię żeby MR nie wykrył gruczolaka jeśli takowy jest. Może jeśli za bardzo się wierciłaś, ale wtedy dostałabyś reprymendę od radiologa ;) Nie znam się na hiperprolaktylemii, ale wydaje mi się, że przyczyna jest inna. Poczytaj, poszukaj, na pewno dotrzesz do tego co jest nie tak. Objawy, które opisujesz wcale nie muszą być powiązane z podwyższoną prolaktyną czy jakimś guzem w obrębie mózgowia, to może być coś zupełnie innego i odrębnego. Życzę Ci powodzenia kochana i dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka55678
Dziewczyny, najgorsze jest to że ja jestem już u 3 endokrynologa i wszyscy są zgodni że to przysadka, że to gruczolak. Jak mówiłam że nerki mnie bolą i chciałabym wiedzieć jakie badania hormonalne zrobić to mówili żeby nerki zostawić w spokoju że to na 100 % przysadka. W środę mam usg jamy brzusznej i nerek i zobaczymy co się tam dzieje. Myślę też o tym czy może to Big Big prolaktyna ale chyba po MTC wzrosłaby tyle ile trzeba. Nie mam pojęcia co robić. Podczas rezonansu nie ruszałam się, przy badaniu było 6 osób, nie wiem czy to byli stażyści czy nie ale na tyle osób to może by ktoś coś zobaczył. Może to podwzgórze, może nerki, chciałabym znaleźć przyczynę bo przestałam ufać lekarzom. Do rezonansu robiłam badanie kreatyniny i wynosiła 60 ml czyli ledwo się zmieściłam w normie na granicy, a czytałam że inni mają większy wynik a mój jakby za minimalny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem niecałe 3 tygodnie po operacji. Nos się jeszcze trochę przytyka i mam w związku z tym pytanie, czy po takim czasie dmuchałyście już lekko w chusteczkę? Jestem czasem trochę ospała, ale poza tym jest OK. Czytałam, że w trakcie operacji pobierają jakiś tłuszczyk z brzucha lub uda, ale nic takiego nie miało miejsca. Chyba łatają teraz czym innym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka55678 a może neurolog coś by Ci mógł doradzić też- skoro bóle głowy- mnie zasugerował rezonans przysadki z opcją angio- to badanie naczyń ich przepływy. Rezonans powinien wykryć guza. A jakie masz teraz wartości PRL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka55678
PRL obecnie wynosi 103 bez obciążenia a po obciążeniu 167. Byłam bez leków 5 miesięcy rezonans miałam na początku marca i wtedy byłam bez leków około. 2.5 miesiąca. Wtedy PRL była podniesiona ale nie pamiętam wyniku bo wyniki zostawiłam u lekarki ale było ponad normę. Czytam dużo w internecie o prolaktynie ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na jedno najważniejsze pytanie - jeśli gruczolaka nie ma a wyniki prolaktyny bez i po obciążeniu sugerują że jest ale załóżmy że nie ma to jaka może być inna przyczyna tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaZołza
gagaz: lepiej nie dmuchać nosa, tylko kupić roztwór wody w atomizerze w aptece i płukać nos, tak mi zalecił Zieliński gdy byłam u niego na kontroli. Od czasu gdy zaczęłam tak regularnie (2 razy dziennie) robić, zauważyłam, że mnie boli mnie głowa i właśnie nie jestem taka ospała. Spróbuj może Tobie też pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulaka55678 Mój tata miał robione 2 rezonansy bo oba były poruszone Pani radiolog opisujaca nie znalazła mikrogruczolaka przysadki Pojechaliśmy z płytką do P.Zielińskiego wystarczylo mu 5 min.przeglądu fotek i znalazł maluszka 2mm na 2.5mm jest już po zabiegu.Mikro powodował u niego zespól Cushinga. Polecam Profesora weż płytkę rezonansu i pozostałe papiery i skonsultuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×