Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Witam serdecznie:) Ann29, podwyższone TSH oznacza niedoczynność tarczycy. A robiłaś FT3 i FT4? Jak nie to zrób te badania i udaj się z nimi do lekarza. Niestety bardzo często problemy z jednymi hormonami powodują że zaczynają nam szwankować inne. Przede wszystkim nie zamartwiaj się na zapas. Trzymam kciuki:) AniaM76, ja na zwolnieniu byłam 3,5 miesiąca i gdybym sama nie chciała wrócić do pracy to dostałabym na kolejny miesiąc. Zwolnienie wystawiał mi endokrynolog ale myślę że rodzinny nie zrobi Ci problemów i dostaniesz zwolnienie. Najważniejsze żebyś doszła do pełni sił. Pozdrawiam wszystkich pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Witajcie jestem już po wizycie u dr. Zielińskiego - rok po operacji. Pan doktor był mile zaskoczony moim wyglądem ( 18 kg mniej) a przede wszystkim tak dobrymi wynikami hormonów. Powiedział, że mogę się już starać o dzidziusia i ta wiadomość była najpiękniejsza. Doktor Zieliński to bardzo sympatyczny człowiek, w ogóle się nie czuje przed nim dystansu. Cieszę się, że na razie wygrałam z chorobę i modlę się każdego dnia aby ona do mnie nie powróciła. Co też życzę Wam wszystkim i służę pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
witam dotka super że u ciebie jest wszystko ok. to miło usłyszeć coś dobrego . teraz zabieraj sie z męzem do" roboty " tylko niech cie nie wiesza za nogi do su

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
witam dotka super że u ciebie jest wszystko ok.to miło usłyszeć coś bobrego teraz bierz sie do roboty z mężem tylko niech cie za nogi do sufitu niewiesza .jak udało ci sie tyle kg stracic miałas jaką ś diete cud moim marzeniem oczywiście prucz zdrowia jest schudnąć mam ok 18kg. nadwagi podobno niewyglądam na grubasa ale tak sie czuje .czy byłas na wizycie prywatnie czy na saszerów ? ANIAM76 to straszne że tak cie potraktował lekarz o ile można go tak nazwać ja zamierzam siedzieć na zwolnieniu ok 2 msc. i pujde do rodzinnego po zwolnienie oczywiście jak będzie wszystko ok.narazie mija 2tydz. głowa prestała boleć samopoczucie też dodre tylko jeszcze mam zawroty głowy jak sie za dużo nachodze ale to chyba normalne .dziewczyny jak to było u was w sprawach tpowo małżeńskich ja sie troche bije mój mąż pewnie jeszcze bardziej a niechce doprowadzic do tego zeby ta strona naszego zycia była problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustaG63
Dotka82 jak dostać się do doktora Zilińskiego ? Czy przyjmuje prywatnie? I jak długo się tu czeka na konsultacje? życzymy wszystkim zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
do doktora zielińskiego treba umówic sie na prytną wizyte do przychodni lekarzy wojskowych ul.mokotowska 6 warszawa 825-85-99 do zielińskiego tel znajdziesz na wcześniejszych wpisach powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Scorp 71 i Justa u dr Zielińskiego byłam w Szpitalu WIM, o dziwo nigdy nie byłam u niego prywatnie, też i on mi tego nie zaproponował. Wczoraj jak byłam u niego czekało też na wizytę 6 osób, więc przyjmuje nie tylko prywatnie. Wiem tez, że na wizytę państwowo trzeba czekać, w moim przypadku czekałam około 1,5 miesiąca. Prywatnie pewnie nie dlużej niż 2 tygodnie. Scorp nie stosowałam żadnej diety :) normalnie jadłam, przed operacją stosowałam jak głupia różne diety, żeby schudnąć, bez efektu, powodowały, że jeszcze tyłam bo nie wiedziałam, że za to odpowiadają hormony i gruczolak. Dzięki operacji jestem całkiem inną osobą :) Teraz nie muszę liczyć kalorii, jem na co mam ochotę :) a waga z miesiąca na miesiąc dalej spada :) Lekarze mi powiedzieli, że organizm wraca do formy jak byłam zdrowa :) Już mi dużo nie brakuje :) ale mój ideał jeszcze kilka kg mniej :) i wystarczy. Do końca roku pewnie to osiągnę :) Pozdrawiam Wszystkim i życzę dużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa63
dziękujemm wszystkim za pomoc i życzę zdrowia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
dotka na wizyte umawiałas sie telefonicznie z doktorem czy jakoś inaczej jestem zpoza warszawy a b edąc w szpitalu jakoś o tym niemyślałam . super że twój organizm tak sie regeneruje ja tez mam nadzieje że shudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego w wynikach z rezonansu mam napisane że niewyklucza sie tworzenia mikrogruczolaka, czy w rezonansie nie powinno być wyniku jest albo go nie ma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płat przedni o niezupełnie jednorodnym sygnale po dożylnym podaniu kontrastu, z nieco wyodrębniającą się ok. 3mm strefą hypointensywną w prawobocznej części - obraz nie pozwala na wykluczenie tworzącego się mikrogruczolaka. CO OZNACZA TEN OPIS? TO W KOŃCU GRUCZOLAK CZY NIE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
uff, juz jestem po operacji. Ale tym razem mialam nacinane struny glosowe, ktore od akromegalii straaaaaasznie mi spuchly i juz nie dalam rady rozmawiac. Przed operacja jak zwykle anstezjolodzy pytali co moga mi podac skoro mialam usuwanego gruczolaka, ale na szczescie narkoze przeszlam ok pomimo ze to juz druga w ciagu 4 miesiecy... Wiktor 66, a jak sie teraz czujesz po operacji, czy objawy akromegalii ci sie cofnely? Kasiu, jak sie czujesz? co u ciebie? nawet nie dzwonilam bo nie moglam rozmwiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Scorp Z dr Zileińskim zawsze umawiam się telefonicznie. Zobaczysz też schudniesz, tylko trzeba być cierpliwym :) Kasik69 Zyczę szykiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Scorp Z dr Zileińskim zawsze umawiam się telefonicznie. Zobaczysz też schudniesz, tylko trzeba być cierpliwym :) Kasik69 Zyczę szykiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
kamila 23 poczytaj sobie wczesniejsze wpisy osób a znajdziesz napewno odpowiedz na swoje pytania no i oczywiście znajdz sobie dobrego endokrynolga od przysadek . kasik życze ci szybkiego powrotu do zdrówka napewno kolejna operacja świadczy ze jesteś odwazna kobietą i dasz sobie rade z tą chorobą . mam problem z endokrynologiem u mnie żaden sie niezajmuje prysadkami bardzo bym sie chciała dostać na saszerów czy ktoś ma telefon do prychodni bo niemoge go nigdzi znależc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Scorp nie wiem osobiście czy na Szaserów jest przychodnia endokrynologiczna ( pewnie jest w końcu to największy szpital Wojskowy) i czy przyjmują tam lekarze endokrynolodzy specjalizujący się w przysadkach. Lepiej udaj się do prof. Zgliczyńskiego tak jak planowałaś prywatnie. Według mnie powinnaś się położyć do szpitala na badania, takie też na pewno były zalecenia dr Zielińskiego. Sama położyłam się w szpitalu już 2 tygodnie po operacji, dziewczyna która była operowana w ten sam dzień co ja po 2 miesiącach położyła się na badania. Więc musisz działać coś w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA P
Z powodu podwyższonego ciśnienia trafiliśmy z naszym 13-letnim synem do kardiologa,który wykluczył w oparciu o kierunkowe badania,jakąkolwiek chorobę z tej dziedziny.Oprócz tego syn ma nadwagę,a w związku z tym rozstępy.Lekarz zasugerował/bez jakichkolwiek wyników badań/gruczolaka i na początek zaproponował badania krwi pod kątem prolaktyny,kortyzolu i ACTH.Wyniki badania są bardzo dobre.Nie występują też żadne inne objawy charakterystyczne dla tej choroby.Na pewno czeka nas wizyta u endokrynologa,ale niestety czas oczekiwania na wizytę jest dość odległy.Czy mimo prawidłowego poziomu prolaktyny,kortyzolu i ACTH,będą musiały być wykonane kolejne badania?Jeżeli tak,to jakie są następne?Jestem mimo dotychczasowych wyników bardzo przerażona.Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
mama p a czy syn miał oznaczony poziom hormonów tarczycy?: TSH, FT3 , FT4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) Kasieńko, Wracasz już do zdrowia? Mam nadzieję, że operacja przyniesie rezultaty:) U mnie tak sobie. Niestety akromegalii się nie pozbyłam. Zostały jakieś resztki guza i hormony szaleją dalej. W piątek wzięłam pierwszą dawkę sandostatyny kolejna za 6 tygodni i zobaczymy. Mój Pan doktor dalej mnie wkurza, ale pociesza mnie to, że pracuje z profesorem to ktoś przynajmniej ma mnie, a przynajmniej moje wyniki na oku. Poza tym nie mogę doczekać się już urlopu i beztroskiego wylegiwania się na plaży:) Pozdrawiam pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata-40
witam Prosze o kontakt TU KASIA przeczytalam w Twoim poscie ze zostala Ci jakas czesc guza bardzo chciala bym z Toba porozmawiac ,gdyz jestes 1 osoba ktorej nie usunieto calego guza(mi zreszta tez)prosze o adres emeil pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akśyto
witam, ja również biorę norprolac - na szczęście lekarz nie proponował mi bromergonu bo chyba bym zeszła; początki były fatalne potem trochę spokoju a teraz znów nie jest dobrze - dawka ciągle rosła a prolaktyna malała nieznacznie i dalej jest podwyższona, do tego zaczęły sie kłopoty z żołądkiem, wróciły migreny i wiecznie jestem nie do życia senna, zmęczona zdekoncentrowana i zdaża sie że mam halucynacje - choć nie wiem już sama czy to rzeczywiście efekt leku czy tez mi psychika szwankuje; dlatego tez zdecydowałam sie na zabieg w weekend jadę na kolejne już kontrolne badania potem 3 rezonans i konsultacje z docentem Zielińskim i zobaczymy; co do samego zabiegu, z tego co wiem od samego docenta nie trzeba przy małych i "dogodnie" usytuowanych gruczolakach wycinać całej przysadki - w takim przypadku pewnie bym sie nie zdecydowała na zabieg ale o tym czy usuwany jest tylko guz czy przysadka musi zadecydować neurochirurg, bowiem w niektórych przypadkach konieczne jest usuniecie niestety całej przysadki;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanulka 32
Staram się o ciążę w klinice leczenia niepłodności w warszawie , jestem przed inseminacją (słabe parametry nasienia) jestem po przebytej niedawno po operacji gruczolaka produkującego prolaktynę ( wyciek z piersi , brak okesu bóle głowy) obecnie bez bro. operowana byłam przez Dr Kunickiego w centrum onkologii, gdzie bynamiary dała mi koleżnaka ( jej ojciec miał jakiegoś guza ale nie wydzoelającego hormony) Szybki termin operacji fachowea konsultacja udzielił mi odpowiedxi na moje liczne zapytania i męcxące telefony. mam nadzieje że jak zajde w ciążę nie będzie żadnych nawrotów (czytałam na jakim,ś forum że to zdarza się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Hej Dawno mnie nie było... Dziewczyny chcialabym umówić się do dr Zielińskiego ale do szpitala,żeby nie prywatnie. Czy ja mogę tam zadzwonić i po prostu poprosić o wizytę?? I skąd skierowanie potrzebne? musi byc od endokrynologa? czy może być rodzinny? tak szybciej,bo do endo są kolejki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanulka 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ma ktos z was
takie zaburzenie wzroku jak mroczki, szare plamki przed oczyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do m_lena Wydaje mi się, że spokojnie możesz zadzwonić do dr Zielińskiego i poprosić o wizytę w szpitalu u niego w gabinecie. Ja jak zawsze dzwonie do niego bezpośrednio na komórkę zawsze mi mówi, abym przyjechała do szpitala, nie wiem jak inni. Nigdy nie brałam skierowania od lekarza, przyjmowała mnie bez skierowania. Pozdrawiam iżyczę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona50
Witam. Dostałam dzisiaj skierowanie do Krakowa na neurochirurgię. Miałam robioną tomografię głowy i wyszło, ze mam zmianę o wymiarach 27x24 mm w siodle tureckim. Podobno to jakiś gruczolak przysadki. Czy będę miała jeszcze jakieś badania? Mam bardzo dużą nadwagę i od lat leczą mnie na tarczycę. Nie mam żadnych objawów zaburzenia wzroku. Napiszcie coś na ten temat. Bardzo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
Iwona50 nie wiem kto operuje na neurochirurgii w Krakowie, ale raczej poleciłabym Ci dr Zielińskiego z Warszawy (z wielu wypowiedzi forumowiczów wynika, że to "mistrz od przysadek" ). Dobrym neurochirurgiem jest również dr Rudnik z Katowic (wczoraj byłam u niego na wizycie:-).przemyśl sobie to za nim zdecydujesz się na zabieg....Twój gruczolak jest dośc duży, a tu jak wiadomo chodzi o Twoje zdrowie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
Dotka 82 Dzieki, sprobuje tak. czy to jest nr do niego do szpitala:022 6816902?? Dzis mam rocznice jak stracilam przytomnosc nagle w pracy i od tego dnia dowiedzialam sie o podejrzeniu guza przysadki mozgowej... Pozniej szereg badan i diagnoza... Ech:( Pozdrawiam WAS wszystkich bo jestem juz rok z Wami tu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×