Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość zdenerwowanak
może ktoś odpowie na moje pytanie??? jakie byly wasze normy przy gruczolaku i po tescie z mtc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak długo trzeba przyjmować ten okropny bromergon żeby gruczolaka juz nie było, przyjmuję od miesiąca i mam już dość!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ lekarz endo stwierdził ze mój gruczolak jest prolaktynowy a po czym on może to wiedzieć skoro miałam robione badania tylko na prl i pierwszy wynik mam dobry a po mtc dopiero wysoki a słyszałam że jeżeli hiperprolaktynemia jest czynnosciowa to nie mam mowy o gruczolaku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
hej Lusia:-)...ja Cię doskonale pamiętam:-), Co u Ciebie jak leczenie, wyniki??? U mnie na razie wsztstko ( w a wszczególnosci hormony tarczycy) unormowało się:-), prolaktynka ok, kręgosłup po rehabilitacji tez wrócił do normy....aż się wierzyć nie chce ,że rehabilitacja (oczywiście fahowa) tak pomaga.... i samopoczucie całkiem niezłe....teraz tylko czekam na urlop:-)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja jestem po operacji gruczolaka przysadki mózgowej. Operację miałam w czerwcu 2007 roku. W styczniu 2008 dostałam miesiączkę(6 lat wstecz zatrzymała mi się) a w czerwcu 2008 byłam już w ciąży. Faktem jest że chyba było za wcześnie bo w sierpniu 2008 ciąża obumarła. Lekarz nie kazał mi czekać tylko dalej starać się o dziecko i efekt jest taki, że za miesiąc mam termin porodu.Jakbym wiedziała , że wszystko tak się potoczy to nie łykałabym przez 10 lat tabletek .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
a jakie mialas wartosci prolaktyny przed wykryciem guza? na czczo i po mtc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizela57
Ja po wykryciu gruczolaka miałam prolaktynę 1080( przy normie 25} a po godzinieponad 1500. Gruczolak ma 2,5 cm X1,8 cm. Czekam na operacje w centrum onkologii. Może ktoś był tam operowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia71
Do Gizeli57 Byłam operowana w Centrum Onkologii przez dr Kunickiego- polecam naprawdę nie zostawia człowieka samego sobie, sam prosi o przyjazdy na kontrole, naprawdę przejmuje się każdą dolegliwością. Operację zniosłam dobrze, guz usunięty cały, oddział bardzo czysty, pielęgniarki b.miłe. Z tego co można przeczytać i co mi mówiła moja endokrynolog obok Dr Zielińskiego to Centrum Onkologii jest drugim głównym ośrodkiem przysadkowym w kraju - więc chyba nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
hej! juz jestem po rezonansie- dla mnie to bylo traumatyczne przezycie bo mam lekką klaustrofobię ale wiedzialam ze musze byc silna i to badanie przezyc- od razu zamknelam oczy, staralam sie analizowac caly swoj poprzedni rok, przypominac mile sytuacje ale bylo to trudne w tym halasie i swiadomosci ze wynik moze byc rozny..., razem z kontrastem badanie trwalo ponad 40 minut... w razie co moge juz zainteresowanym opowiedziec jak dokladnie jest w trakcie; ale do sedna- nie mam gruczolaka ani zadnych innych zmian:):):) jednak prolaktyna za wysoka, a ja od kilku dni biore bromergon i oprocz mdlosci jestem bardzo slaba, ale moze to tez nerwy:(? jak wy sie czulyscie po bromergonie? ja na razie biore 1 i 1/2 tabletki w ciagu dnia ale w sumie mam dojsc do dawki 4 dziennie i dopiero po 3 dniach zmierzyc prolaktyne... nie wiem jak do tego dotrwam- czy takie objawy swiadcza ze powinnam zmienic lek na inny???? ten drozszy??? nie ma on skutkow ubocznych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izka1980
Witam, do zdenerwowanak Wspaniała wiadomość że nie ma gruczolaka ;-) ja również bardzo źle znosiłam bromergon - ja osobiście polecam norplolac nie ma tylu skutków ubocznych (przynajmniej ja nie miałam) niestety jest droższy, ale wydaję mi się że do naszego lepszego samopoczucia lepiej już jest wydać więcej pieniędzy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
dzieki za odpowiedz ja jeszcze sie przemecze pare dni, pojde sobie zrobiew badanie prolaktyny choc nie wiem czy po takim krotkim czasie jest sens a jak nic sie nie zmieni z tymi skutkami ubocznymi to chyba poproszeo ten norprolac- ok. 75zl? a pamietasz jaka najwieksza dawke mialas tego bromergonu? i czy jednoczesnie bralals tabletki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Gruczolanki ale mnie dawno już tu nie było-witam i pozdrawiam starych i nowych forumowiczów Megii- piękne wiadomości :) oby tak dalej i wszystko się poukłada. bardzo miło czytać, że samopoczucie też już się poprawiło-pamiętaj jak wierzysz, że będzie dobrze to tak się dzieje :D Lusia napisz jak u Ciebie? Dalej na Norprolacu? Jak badanka i samopoczucie? Nie było tu dnia i wpisu bez Twojej odpowiedzi-a teraz zapracowanie Cię pochłonęło :) Smolidoli jak tam zmagania z prawkiem? Mnie się już udało i od niedawna przystosowuje się do własnej furki :D Tu Kasia pozdrowionka serdeczne Kama 23 bądź cierpliwa z tym bromkiem. Powinien Ci lekarz zlecic kontrolne badanka za jakiś czas aby zobaczyć jak ten lek na Ciebie działa a gdzie Grażka? Bednar? Dotka? Moc pozdrowień dla Was i zdrówka 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smerfetttka_18
Hej pisałam tu niedawno że mam mieć operacje endoskopową przez nos i mam jeszcze kilka pytanek które w miare z czekaniem na operacje sie nasuwają , niektóre hmm są "dziwne" ale prosze o odpowiedź gdyz jestem niedoświadczona w kwestiach "szpitalnych" No więc :) :1. już odpowiedzieliście mi czy dostaje się zwolnienie po operacji jednak chciałabym wiedzieć jakie najkrótsze zwolnienie można dostać i czy jak ktoś się dobrze będzie czuł to może iść od razu po wyjściu ze szpitala np. do szkoły 2.Ile sie jest w narkozie i czy jak się ktoś już obudzi to może od razu wstać jak np potrzebuje iść do toalety, czy trzeba ileś leżeć.? 3. czy po operacji można normalnie oddychać przez nos , bo wkońcu przez niego była operacja i niewiem czy się bedzie dało?? 4. czy leżał ktoś w szpitalu w katowicach u doc rudnika jak tak to jakie tam są pielęgniarki i jaka jest atmosfera, bo byłam tam ale w szpitalu dla dzieci i tam było nawt w miare ale podobno u dorosłych jest inaczej i pielęgniarki są mniej miłe:/ no ufff to narazie chyba tyle i soryy że tyle pytań ale i tak licze na waszą pomoc ........... najważniejsze to ile się jest w szpitalu bo to pocxzatek szkoły w dodatku klasy maturalnej i zależy mi jak najszybciej wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdenerwowanak - nie rozumiem-masz w ciągu kliku dni przejść od dawki bromergonu z 1,5 tabl do 3 i zrobić badania :O Wiadomo, że zawsze trzeba trzymać się tego co mówi lekarz, bo ja nim nie jestem i nie znam Twojego przypadku. Jedynie ze znajomości problemu od ponad 5 lat zawsze słyszałam, że bromergon wprowadza się stopniowo, tydzień za tygodniem zwiększając dawkę i oraganizm się przyzwyczaja Co do tabletek anty łącznie z bromergonem to też lekarz decyduje, bo może masz wskazania do tego, ale ogólnie bromek czy inne tego rodzaju leki i tabletki anty to organizm ma taką reakcję jakbyś poparzoną rękę wsadziła do zimnej wody a potem znów do ognia i tak w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
ann- tak, mam rozpisane na karteczce jak zwiekszac dawke, niby codziennie wyższa ale powiedział że w razie skutków ubocznych trzymać się dłużej mniejszej; zaczęłam od 1/2 wieczorem a optymalna dawka to ma być 3 i pół tabletki w dawkach podzielonych: 2 wieczorem, 1 rano i pół po południu; wczoraj wzięłam 1 i pół ale juz dzisiaj wracam do 1 wieczorem bo bolało mnie serce, całe nogi, tylko mdłości mniejsze niż na początku... (biorę tabletki dopiero 7 dni... nie mam żadnych objawów poza bardzo wypadającymi włosami i dużym osłabieniem ogólnym no i wysoka prolaktyna.... gruczolaka nie ma, okres regularny, nic mnie nie boli; tak sie zastanawiam czy nie za wysoka ta dawka??? i jak dziala ten norprolac??? bo jesli mam sie nie meczyc i nie ma dzialan ubocznych to moze warto ten drozszy wziąć? i moje pytanie do WSZYSTKICH: jak dlugo bralyscie leki aby obnizyc prolaktyne???? tygodnie, miesiace, lata??? dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kora_k
prosze o pomoc... moze ktoras polecic jakiegos endokrynologa w krakowie ?? bo moja lekarka chya sie nie nadaje do leczenia mojego gruczolaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
witajcie gruczolaki dawno mnie tu niebyło a tu tyle nowych osób przypomne że jestem 2msc.po operacji czuje całkie dobrze tylko ostatnio zaczełam miewać zaroyyu głowy co mni9e troche niepokoji u dokt. Zielińskiego jeszcze na kontroli niebyłam bo położyłam sie do szpitala na badanie hormonów potem doktor. poszedł na urlop .badanie wyszły całkiem dobrze tylko TG za wysokie i insulina. dziewczyy oc pyta doktor na wizycie kontrolnej bo zastanawiam sie po co mam iść .skąd brałyście skierowania na kontrolny rezonans bo mam problemy z uzyskaniem skierowania paranoja . pozdrawiam wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
endokrynolog lub ginekolog- neurolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdenerwowanak napisz mi jak możesz wyniki Twojej prl z podanymi wartościami w jakich są moje leczenie już trwa 6 rok-był bromergon, norprolac, teraz dostinex od dwóch lat jest coraz lepiej-prl w normie, gruczolak się wchłonął, okres regularny i znów się czuję jakbym miała 18 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
dzieki! moje wyniki: 1203 przy normie 102-496; na drugi dzien z mtc: 928 i po mtc 4796 (5,14 wzrost); nie ma gruczolaka- jestem po rezonansie bo były spore zawroty głowy teraz jest już okey; tylko włosy mi wypadają; myślę o tym norprolacu ale jest on drogi:( a skutkow ubocznych nie mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lena
hej! mam problem z dodzwonieniem sie do rejestracji do dr Zielinskiego:( dzwonie codziennie od poltora tyg i nikt nie odbiera. Czy to jest jakas rejestracja czy nr bezposredni do doktora? (22) 6816902??? do kikarad Mialas duzego gruczolaka jak szlas na operacje? Gdzie mialas ja robiona i dlaczego w koncu zdecydowal sie ktos cie operowac?Leczylas sie jednak 10lat... pozdrawiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
zdenerwowanak a robiłaś hormonki tarczycy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdenerwowanak -musisz pamiętać, że każdy lek ma jakieś skutki uboczne.W przypadku Norprolacu czy Dostinexu są niedostrzegalne te, które dotyczą zawrotów i bóli głowy czy mdłości. Ale jak się organizm przyzwyczai to powinno się zacząć od bromergonu bo to najprostrzy lek z tej dziedziny leków. Pozostałe-już tu na forum mieliśmy potwierdzenie, że na jedno pomagają, ale coś innego się sypie. Lusia, Megii są na Norprolacu i ja też to potwierdzam przy długotrwałym braniu jest problem z tarczycą, z bólami stawów Megii bardzo mi miło Cię tu widzieć-fajnie, że piszesz o dużej poprawie-:) Skorp 71 mnie wystawia skierowanie na rezonans neurolog lub endokrynolog-ale w poradni ogólnej mam też w karcie wszystkie wypisy ze szpitala itd i lekarka jak mi recepty wypisuje to też mi kiedyś mówiła, że jak potrzebuje skierowanie na rezonas to też ona mi może wypisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tara 18
Mam pytanie jak długo się już leczysz /?jestem na dostinexe 2 miesiac czuje się ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
megi- lecze sie od kilku lat na nadczynnosc ale juz mam hormony wyregulowane tzn wartosci w normach choc do konca miesiaca jeszcze biore tyrozol malutka dawke bo pol 5 mg ann- wiem o tych skutkach ubocznych, bede dzwonic do swojego gina i pytac czy moge wolniej zwiekszac dawke bo przy jednej tabletce jest ok a juz wieksza dawka i rano i zaczyna sie szalenstwo z sercem, zawroty glowy i totalne oslabienie (jak wezme rano); mysle o tym norprolacu a jaakie mialyscie problemy z tarczycą po nim??? z gory dziekuje za rady i czekam na odp:) pozdrawiam wszystkie gruczolaczki i prolaktynki:) biore bromergon od 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tara 18 ja ogólnie leczę się od 6 lat-nie miałam operacji. Na Dostinexie jestem już drugi rok zdenerwowanak mnie się na tym norprolacu przyplątała Hashimoto, ale już ok jest z tarczycą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowanak
ann- a bralas bromergon wogole? lub bromcorn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliszanka62800
Witajcie.Mój gruczolak miał 18x12x13mm.A teraz jestem 3 tygodnie po operacji i czuję się dobrze. Chciałam z tego miejsca z całego serca podziękować mojej dr neurolog Kindze Waroch - Kolanowskiej, która tylko na podstawie tego, że od 4 lat nie miesiączkowałam, przytyłam 20kg i miałam bóle i zawroty głowy, zaryzykowała tomograf komputerowy i diagnozę: gruczolak?Trafiła! I pośrednio uratowała mi życie, a na pewno wzrok,gdyż pózniejszy rezonans wykazał, że za miesiąc lub 2 była bym ślepa, bo już był nacisk na nerwy wzrokowe, a przecież mam 37 lat! Chciałam jeszcze zaznaczyć, że wcześniej mój ginekolog zignorował mnie, przepisał tylko Cilest (tabletki antykoncepcyjne, po których i tak nie miałam krwawienia)żadnych badań hormonalnych, a ponieważ mam już16-sto letniego syna, nie zalezało mi już na ciąży, więc tylko chodziłam tylko kilka lat z tym wielkim brzuchem, a każdy tylko pytał kiedy urodzę. I tylko byłe te straszne bóle głowy, które myślałam, że wynikają z nad ciśnienia (150-100) Wiec po rezenansie weszłam na Forum i dzięki Wam, Panie, zadzwoniłam do doktora docenta Grzegorza Zielinskiego jako najlepszego specjalisty i za tydzień byłam już w Warszawie w przychodni na Mokotowskiej (przypominam Tel: (0-22)825-85-99,pierwsza wizyta płatna - operacja na NFZ), a za miesiąc już wyznaczył mi termin zabiegu. Kobiety! Nie bójcie się! Nie czekajcie! to wspaniały chirurg.Nie patrzał, że jestem gruba,brzydka i biedna, nie potraktował mnie jak kolejny przypadek medyczny, tylko zobaczył we mnie człowieka. Przystojny, szarmancki, ale przede wszystkim fachowiec-operacja bez bólu, bez śladu, bez komplikajci.Co ważne - dr nie usuwa przysadki mózgowej.Po tygodniu człowiek wraca do domu jak nowy. Tak więc Wielkie Dziękuję dla Pana Doktora i oddziału neurochirurgii Kliniki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Pozdrawiam Kaliszanka62800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela 1990
Cześć. jestem tu nowa mam 19 lat! od 2006 roku lecze sie na mikrogluczolaki przysadki. przez ponad 2 lata brałam bromergon, przez rok dostinex. jednakk to nic nie pomogło. na 2 wrzesnia jestem umowiona na operacje do doktora zielinskiego. Boje sie operacji ale mam nadziej ze bedzie dobrze... mam pytanie do osob ktore przeszły juz operacje. jak samopoczucie po zabiegu? jak długo wraca sie do siebie???????? z gory dziekuje za odpowiedzi ps.mam 2 mikrogruczolaki 3i 5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu robiłam badanka i czekam na wyniki-co prawda już są, ale siostra mi odbierze jutro rano.Po takim czasie juz bez emocji. Dalej jestem na Norprolacu, wstyd sie przyznac ale ok roku nie byłam u lekarza-musze sobie znaleźć innego bo aktualnie mieszkam i pracuje w Warszawie.Ann masz racje-praca pochłania, a do tego dojazdy przez całe miasto prawie 2 godziny dzienie. Powinnam zdobyc skierowanie na kontrolny rezonsns-może któraś z Was poleci mi dobrego lekarza w stolicy. Zdenerwowanak-jak mogę coś powiedzieć odnośnie Twojej osoby-jeżeli masz takie wtytczne odnośnie zwiększania dawki Bromka to chyba lekarz nie jest świadom jakie to jest dokuczliwe.Tym bardziej że właśnie ten lek ma stosunkowo krótkie działanie i trzeba go brać przynajmniej 2x dziennie(przy znacznie wyższej prolaktynie).Osobiście brałam ten lek przez 3 lata i najlepsze efekty rzynosił na początku.Podziękowałam lakarce gdy zaproponowała mi piąta tabletke tzn 12,5 mg.Teraz biore Norprolac i owszem jest wygodiejszy ale sporo droższy-teraz to już kosztuje 100 zł za 75 mg.A 150-tki wogle nie ma.Nawet daje większego kopa nż Bromek. Co do Norprolacu to wcale nie jest tak że nie ma skutków ubocznych-ma. Ale na szczęcie to sie przesypia-bo bierze się go raz na dobę.Gorzej jest jak się nie zaśnie w miarę szybko.Oczywiście każdy reaguje indywidualnie więc może tylko ja mam niezły odlot. Chyba za bardzo się rozpisałam. Tak więc Bromek wprowadzaj powoli, bo będziesz sie oprostu męczyła-chyba że dobrze znosisz.Jeżeli to Ty pisałaśo tabletkach antykoncepcyjnych -to niestety podwyższają prolaktynę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×