Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość eos1981
od operacji mija prawie pół roku.... a ja nadal nie umiem odstawić laków:/ kolejna próba zakończona niepowodzeniem... szczególnie jeżeli chodzi o minirin... lekarze też mają problem i nie wiedzą dlaczego moczówka nie chce ustąpić do scorp co do "łykania" hydrocortyzonu - po pierwszej operacji brałam przez póltora roku, najpierw 30mg, po roku zmniejszenie do 20mg, na miesiac przed całkowitym odstawieniem zejście do 10mg a teraz trochę inaczej, tzn tylko przez 1 miesiac dawka 30mg, po kolejnym miesiacu zejście do 20mg, od początku maja 10mg - i mimo prób nie udało mi się odstawić całkowicie (organizm się buntuje.....) Owszem, mam problem z wagą po tym leku, ale zaczynam panowac tzn od 2 tyg nie przybyło ani grama:) i zaczynam spadać:) i jeszcze o badania MR - od początku mówili mi żeby wykonać najwcześniej po 3 mies od operacji, bo wtedy większośc wewnętrznej opuchlizny już znika. MIałam na początku czerwca czyli prawie po 5 miesiacach i mimo tgo czasu co upłynął, nie cały obrzęk zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scorp życzę abys jak najszybciej doszła do zdrówka po operacji .Wszystkiego dobrego :) Megii-ja póki co biorę Dostinexu 1 tabletkę na tydzień. Byłam w tygodniu na badankach i PRL jest w normie-we wtorek najbliższy mam wizytę u endo, więc już będę wiedzieć o co chodzi z tym rezonansem. Kolana też pobolewały mnie na początku Dostinexu tylko w okolicach miesiączek. Teraz od paru miesięcy nie bolą, misiączka regularna Pozdrowionka dla Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikorp 71
jeszcze nieleczyłam sie u żadnego endokrynologa więc moja przygoda dopiero sie zaczyna i szukam punktu zaczepienia mam umówioną wizyte prywtną u dok. zgliczyńskiego nieznam go ale na forum dużo o nim pisano od czegoś musze zacząć chyba na pierwszą wizyte dobrze by było pojechać z badaniami napewno hormony podpowiedzcie jakie ? wogóle zle sie czuje boli mnie głowa szczególnie ból sie zaczyna w nocy i rano jestem niedożycia ,mam problem z zasypianiem czy to efekt hydrokortyzolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikorp 71
do dotka chorobe zdiagnozowała sie przy okazji w marcu ponieważ miałam bóle głowy które trwały cztery dni i mineły ale coś mnie niepokoiło ponieważ nigdy wcześniej mnie głowa niebolała więc wymusiłam na neurologu skierowanie na tomografie .własciwie gdyby nie forum to niewiem jak bym sobie poradziła przesiedziałm w internici wiele godzin i szukałam odpowiedzi na swoje pytania i dzięki bogu znalazłam to forum .czytając wasze wypowiedzi znalazłam odpowiedz na prawiw każde pytanie które sobie zadałam także WILKIE DZIĘKI i napewno jest wiele takich osób który to forum pomaga pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, dawno tu nie pisałam Właśnie odebrałam wyniki rezonansu i niewiem co o nim mysleć oto on: Badanie wykonano w sekwencjach Se T1 i FSE T2 przegladowe a także Se T1 po dożylnym podaniu kontrastu w przekrojach strzałkowych i czołowych w warstwach o grubosci 3mm. Przysadko mózgowa o wymiarach 16,7 x 7 x 7.9 mm Położenie i sygnał płata tylnego prawidłowy. Płat przedni o niezupełnie jednorodnym sygnale po dożylnym podaniu kontrastu, z nieco wyodrębniającą się ok. 3mm strefą hypointensywną w prawobocznej części - obraz nie pozwala na wykluczenie tworzącego się mikrogruczolaka. Wskazana kontrola MR. Szypuła przysadki mózgowej w płaszczyźnie czołowej krótka, położona pośrodkowo. Na przekroju strzałkowym szypuła przysadki mózgowej mierzy ok. 2.7 mm. Przepona siodła tureckiego nieco uwypuklona w części środkowej. Skżyżowanie nerwów wzrokowych i struktury zatok jamistych w normie Bardzo proszę co o tym myślicie... Bóle głowy nadal mam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian 69
Mam rozpoznaną akromegalię byłem w szoku zawsze byłem potęzny dodatkowo siłownia wmawiano mi że biorę hormon wzrostu bo mam nienaturalnie dużą żuchwę a mi się wydaje że nie zmieniła mi się twarz no może jak porównam zdjęcia z technikum to troszkę,, powiększyłem się ale generalnie ja nie widzę zmiany gigantycznej. ciągłe pocenie i brak sił a nie pakopwanie na siłowni skoniły mnie do udania się do internisty a póxzn iej śląsk endokrynologia. Jestem umówiony do DR Kunickiego w Warszawie w centrum onkologii poradzono mi na endo ponoć robią tam bardzo sprawnie i są szybkie terminy czy ma ktoś jakieś informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eos1981
do krystian 69 jeśli Kunicki uzna za konieczne poddanie cię operacji - termin dostajesz do tygodnia bądź dwóch.... na forum już pisałam jak to się odbywa w tym szpitalu (operacja była w styczniu) jakby co - zapraszam na mail (eos@gazeta.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaM76
Witajcie Skorp71 Nie zaglądałam ponieważ dopadła mnie infekcja, lekarz rodzinny tłumaczył, że teraz jestem bardziej na nie narażona i zwiększyła mi dawkę hydrokortyzonu. Ja na pierwszą wizytę po operacji do endokrynologa umówiłam się prywatnie. Pojechałam tylko z wynikami sprzed operacji i kartą ze szpitala. Byłam u tej Profesor pierwszy raz (chciałam zmienić lekarza i wybrałam właśnie tą osobę). Wtedy też została mi wyznaczona wizyta w szpitalu i tam mi będę miała robione badania. Kładę się w szpitalu w Poznaniu (jestem z zachodniej Polski). Ty chyba będziesz miała podobnie. Jak nie jesteś pewna to zadzwoń i powiedz o co chodzi i czy masz zrobić jakieś badania przed wizytą? (ja tak zrobiłam i powiedziała mi że mam nic nie robić, że chce mnie zobaczyć) A jak w ogóle zdrówko? ja mam dzisiaj jakiś słabszy dzień, Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Scorp 71 wydaje mi się, że przed wizytą u lekarza nie musisz robić żadnych badań, dopiero lekarz zadecyduje jakie badania masz robić i na pewno dodatkowo pokieruje Cię, do którego szpitala masz się położyć, aby zrobić badania. Z tego co pamiętam, to ja po 3 miesiącach od operacji pojechałam do Doktora Zielińskiego z wszystkimi wynikami na kontrolę i teraz po roku od operacji mam następną wizytę. W między czasie staram się co 3 miesiące badać hormony i chodzić na wizyty do endokrynologa i co pół roku wizyty kontrolne w szpitalu. Powodzenia, będę trzymać kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka19
Hej, czytam wasze wypowiedzi i widzę, że każda z was która ma, lub miała gruczolaka przysadki ma problemy z miesiączką, z poziomem prolaktyny... Ja zaczęłam szukać tutaj tych wszystkich informacji, bo od jakiegoś czasu (kilku tygodni) coraz gorzej widzę, obraz mam rozmazany a także mam bardzo częste bóle głowy, takie ukłucia w okolicach skroni, najczęściej jak wstaje z łóżka, ale z miesiączką nie mam problemu. I właśnie się zastanawiam czy gruczolak przysadki zawsze ma coś wspólnego se sprawami ginekologicznymi... Czy mogą tez być inne objawy? Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka19
Zapomniałam jeszcze dodać, że zdarzają mi się czasami zaburzenia równowagi... ziemia mi sie jakby "zakołysze" pod nogami, nie moge wtedy ustać, muszę zaraz usiąść albo sie położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim. Nie mogę znaleźć Norprolacu 150 w aptekach -czy ktos odczówa również braki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajicjaaa
mam pytanie: dostalam skierowanie na MRI głowy i drugie badanie to angio MRI głowy , skierowanie z powodu chwilowych zanikow wzroku jednego oka i zawrotow głowy.Skierowanie dal mi neurolog bez zadnych wczesniejszych badan z krwi.nie wiem co to jets to badanie angio. W skierowaniu lekarz napisal w rozpoznaniu : niewydolnosc naczyn mozgowych i niewydolnosc tetnic mozgowych, w zwoazku z tym mam pytanie czy ten rezonans w razie czego wykryje gruczolaka gdybym go miala? bo w skierowaniu od lekarza nic nie pisze w rozpoznaniu o gruczo;laku, wiec czy pod katem gruczolaka tez bedzie ten rezonans czy nie? bo jest napisane na skierowaniu tylko o tetnicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mewpurin
Z powodu problemów z przysadką miałam problemy z ciążą. Teraz moja 14-letnia córka ma problemy z nadwagą (odżywia się prawidłowo, ma dużo ruchu). Porobili jej w szpitalu mnóstwo badań i niby wszystko ok., ale przysadki nie chcieli zbadać. Na moje pytanie był tylko uśmiech i kręcenie głową... Nie wiem dlaczego? Czy takie panny są za młode na takie problemy? Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mozecie mi napisac
jak robiliscie rezonans to na skierowaniu mieliscie napisane rezonans głowy czy rezonans przysadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_26_RudaŚląska
Do: Mozecie mi napisac "Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej z programem na przedni płat" - tak dokładnie brzmiało skierowanie. Pozdrawiam :) PS. A jutro w końcu wyczekiwana wizyta na endokrynologii, kilka dni badań szpitalnych i być może jakaś ostateczna, pełna diagnoza oraz pomysł, co dalej robić z moim gruczolakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajicjaaa
mam pytanie: dostalam skierowanie na MRI głowy i drugie badanie to angio MRI głowy , skierowanie z powodu chwilowych zanikow wzroku jednego oka i zawrotow głowy.Skierowanie dal mi neurolog bez zadnych wczesniejszych badan z krwi.nie wiem co to jets to badanie angio. W skierowaniu lekarz napisal w rozpoznaniu : niewydolnosc naczyn mozgowych i niewydolnosc tetnic mozgowych, w zwoazku z tym mam pytanie czy ten rezonans w razie czego wykryje gruczolaka gdybym go miala? bo w skierowaniu od lekarza nic nie pisze w rozpoznaniu o gruczo;laku, wiec czy pod katem gruczolaka tez bedzie ten rezonans czy nie? bo jest napisane na skierowaniu tylko o tetnicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
do alicjaa ja miałam na skierowaniu rezonans głowy, lekarz który robi opis na pewno napisze jeśli zauważy gruczolaka, więc spokojnie. Do Anki 19 nie każdy kto ma gruczolaka musi mieć problemy ginekologiczne, to jest uwarunkowane od tego z jakiego powodu ma się gruczolaka, oczywiście również od organizmu. Każda z nas jest inna, inaczej tez przechodzi chorobę. Do mewpurin nie poddawaj się i domagaj aby lekarze zrobili Twojej córce wszystkie badania, nawet rezonans, jeśli dalej się nie zgodzą. Spróbuj dostać skierowanie od internisty i sama poszukaj przychodni, gdzie robią rezonans z NFZ. Ewentualnie pozostaje zrobić badanie prywatnie. Lepiej mieć pewność, niż później żałować, że się wcześniej nie użyło wszystkich możliwych środków. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
do alicjaa lepiej,zeby było na skierowaniu napisane:"rezonans przysadki" ponieważ przy rezonansie głowy (mózgowie) nie zawsze widać mikrogruczolaka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka19
Dzięki Dorotka82 :) jutro na 8 rano idę do lekarza, to już może więcej czegoś się dowiem... Napisze jak będę coś wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
witam wszystkich nieodzywałam sie bo zle sie czułam dzis jest lepiej głowa mnie nieboli .wybrałam sie na wizyte do endokrynologa z wielkiej łaski mnie przyjoł i zastanowiał sie co ma ze mną zrobić bo on sie niezna na przysadkach więc go poprosiłam o badania hormonów wprawdzie mam wizyte prywatną u prof. Z GLICZYŃSKIEGO ale jak pojade z badaniami to chyba lepiej oczywiście jak w przychodni mi dadzą.musze sie pochawalic ze nos mi sie odetkał choc w prawej czuje ze tam są strupki ale oddycham normalnie czyli sie goi .jak długo sie czeka na wynik histopatologiczny wiem ze 2tyg. ale od ooperacji czy od wypisu ze szpitala a gdzie odbiór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamonika
Witam, mam mikrogruczolaka przysadki wielkości 3mm, moje objawy to codzienne bóle głowy, zaburzenia widzenia ( około 5 razy w ciągu ostatnich 4 lat zdarzały mi się utraty pola widzenia, ale potem wszystko wracało do normy) otępienie, trudności z koncentracją i straszne zawroty. Leczę się dopiero od 3 m-cy norprolakiem, ale nie zauważam poprawy wręcz przeciwnie pogarsza mi się wzrok. Co robić, mój lekarz endokrynolog twierdzi że mikrogruczolak nie ma nic wspólnego ze wzrokiem. Proszę o namiary na doktora Zielińskiego z Warszawy i jego adres, mieszkam 300 kilometrów od Warszawy ale przeczytałam tu o nim dobre opinie pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepeij jak celują na przysadkę, choc u mnie wszelkie inne zmiany zostały opisane-ztn torbiel jakaś przy rezonansie i polip w zatoce pzynosowej przy tomografii.Ja np. na skierowaniu miałam uzasadnienie badania-więc było jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila 23-wynik nie jest do końca jednoznaczy.Wymiary przysadki podobne do moich:-).Nie martw się. Nawet jeżeli coś jest to lekami drania pokonasz. Ja leczę sie od 4 lat i powiem Ci że różnie bywało-czsem bardzo źle czułam sie po lekach, ale oststnio złapałam sie na tym że coraz żadziej dokuczają mi bóle głowy.Bromergon za bardzo nie skutkował, ale Norprolac w dawce 150 po roku brania chyba skutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUSTA63
Dotka82 możesz mi odpowiedzieć gdzie przeprowadzają takie operacje podaj adres jestem z pod Wrocławia z góry dziękuję i życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Scorp 71 na wyniki histopatologiczny czeka się około 6 tygodni, jakby było coś nie tak na pewno dr Zieliński odezwie się wcześniej. Czasami jest tak, że nie pobierze materiału bo nie ma z czego ( za mały gruczolak). Do Justa63 o jakie ci chodzi operacje? gruczolaka przysadki? jeśli tak to przejżyj forum , zawarte tu są wszystkie informacji, z wypowiedzi każdego z nas można by napisać książkę :) Operację gruczolaka przysadki wykonuje dr Zieliński z WIM w Warszawie ul. Szaserów, wykonują w Centrum Onkologii na Ursynowie, słyszałam również o szpitalu na Banacha. Niestety we Wrocławiu nie wiem czy takie operacje wykonują. Jestem z Warszawy więc tylko ten teren znam :) Pozdrawiam, dużo zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktor 66
Miałem akromegalie, operował mnie dr Kunicki w centrum Onkologii , w 09.2008 , konkretnie, fachowo dogodny termin, wszystko zostało mi wytłumaczone, byłem bardzo zadowolony rozbiono tze endoskopiaą , to nowa metoda. Robia ja jeszcze chyba w katowicach ale to dla mnie zdecydowanie za daleko . Nie mam żadnych odrostów ( może za wcześnie?) ani innych opisywanych tu dolegliwości. prowadzony jestem przez swojego endokrynologa i chyba jest ok. Jak bedzie dalej zobaczę i napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann29
Witam wszystkich! Zdecydowałam się napisać,ponieważ temat gruczolaka przysadki i mi nie jest obcy.Dziewięć lat temu stwierdzono u mnie mikrogruczolaka przysadki przy podwyższonej prolaktynie z toważyszacymi bólami głowy,zwiększeniem masy ciała,zaburzeniami miesiączkowania i wieloma innymi problemami.W skutek wykonania wielu badań i po konsultacjach z neurochirurgiem zdecydowano się na zabieg ktory przebiegł i skończył się sukcesem. Dziś po dziewięciu latach niestety znów zaczęłam żyć strachem o to co będzie "jutro".Od dłuższego czasu mam bóle głowy,obrzęki i obniżoną temperaturę ciała jestem apatyczna,senna i ogólnie rozbita.Poza tym dowiedziałam się,że mam TSH 7 i już sama nie wiem co mam o tym myśleć.Może ktoś z was wie co może oznaczać podwyższone TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaM76
Witajcie Mam pytanie do osób które były już operowane. Jestem miesiąc po operacji i nie spodziewałam się, że będę miała problem z uzyskaniem ..........dalszego zwolnienia lekarskiego (tym bardziej, że dopiero będę miała kontrolę endokrynologiczną). Na pewno nie czuję się na siłach aby zacząć pracę, tym bardziej że jest to praca mobilna + częste rozmowy telefoniczne. Byłam u siebie w lokalnej poradni neurochirurgicznej i "pan doktor" po serii wyrzutów, że leczę się w innych miastach (u nas miałam propozycję otwarcia głowy) powiedział, że on nie może wystawić zwolnienia do przodu (kończyło mi się następnego dnia). Potem dowiedziałam się, że jest taka możliwość. Po prostu byłam w szoku i nieprzygotowana na taką sytuację!!!!! Proszę napiszcie jaki czas byliście na zwolnieniu i kto je wystawiał?(rodzinny czy specjalista) Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×