Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość skorp 71
objawy jakie opisujesz moż na dopasować do wielu chorób wprawdzie twoje dolegliwosci sa podobne do gruczolaków ale dokładne badanie tomograf lub rezonans pokaze co ci dolega. niema co sie zadręczać na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eos1981
skorp - spokojnie:) każdy organizm reaguje inaczej a o kontroli - są jeszcze jakieś zmiany pooperacyjne nie do końca wchłoniete, podobno powinna ustąpić na chwile obecna trzeba w końcu opanować moczówkę, ostawić hydro........... będzie dobrze:) za dwa tygodnie wyjazd na urlop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma_k
hej mam problem wykryto mi gruczolaka i lekarka dala mi bromergon po 2 opakowaniach prolaktyna po badaniu wyszla za niska ustało mleko w piersiach wiec lekarka kazala mi odstawic bromergon i we wrzesniu isc na rezonans znowu a wczoraj zauwazylam ze znowu mam mleko w piersiach. czy lekarz sie mylil?? miala tak ktoras z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emma_k dobrze abyś wykonała ten rezonas i też badanka dodatkowe hormonów się przydadzą. Nie jestem lekarzem, ale ze swojego doświadczenia wiem, że często jak się odstawi lek poziom hormonów nagle bardzo szybko znów może się zmienić. Mnie zawsze lekarz radził, że jak się wprowadza lek to można zacząć od mniejszych dawek aby przyzwyczaić organizm-potem jak się odstawia to też stopniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emma_k
ann123 lekarka mi go odstawila mieisac temu i nie na raz zmniejszylam dawke i dopiero :( troche mnie to martwi bo zle sie czulam jak bralam bromergon i przytylam i nie mam ochoty wracac do tego leków ktoras z was zamienila bromergon na cos innego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa miesiące to bardzo krótko jeśli chodzi o leczenie gruczolaka-zaledwie organizm przyzwyczaił się do leku-może dawka była za duża i dlatego PRL spadła poniżej normy. Inne leki oczywiście są- tyle, że w porównaniu do Bromergonu są nierefundowane i ceny zaczynają się od 100 zł wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna 123
Słuchajcie, zapisałam się na konsultację do centrum onkologii do dr Kunickiego, słyszałm, że poza zielińskim on obecnie robi najwięcej zabiegów , niezbyt dużo info na forum ale te które śa są bardzso [pochlebne. mają podobno jako nieliczni technikę endoskopii cokolwiek to znaczy jest to ponobno krok naprzód jestem umówiona na wizytę jak będzie po wszystkim dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
Witam, od wczoraj przeszłam na Dostinex:-), zobaczymy jakie będa efekty:-) ann123 a Ty jakie dawki Dostinexu zarzywasz? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaM76
Witam wszystkich Skorp71 Nie odzywam się, ale myślami cały czas jestem z Tobą i trzymam kciuki. Na pocieszenie napiszę Tobie, że jutro mija u mnie 3 tyg. od operacji i śmiało mogę napisać, że czuję się już super, tak jak przed operacją. Nic mi nie dolega (no może poza tym, że już mnie nosi w domu bo raczej prowadziłam aktywny tryb życia). Biorę hydrocortizon, w przyszłym tygodniu mam się położyć na 3 dni do szpitala na badania, może już mi go odstawią? Co do wagi to na razie nie spada, ale może też przez to, że po operacji pozbyłam się pewnego nałogu i takie mogą być skutki (ale zdrowie ważniejsze). Napisz co u Ciebie, czy termin operacji nadal aktualny? Pamiętaj, że myślami jestem z Tobą , trzymam kciuki wszystko będzie dobrze. W szpitalu zajmować się będą Tobą super ludzie a potem szybko dojdziesz do siebie! Pozdrowienia dla wszystkich Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Megii ja biorę jedną tabletkę na tydzień. Początki brania kojarzę jednak, że miałam jadłowstręt i coś mogłam dopiero zjeść około południa. Tak prawie 3 tyg i do tego był problem ze skórą-nadwrażliwość na jakiekolwiek kosmetyki-nawet od mydła dzieciącego robiły mi się czerwone place na ciele. Potem już było super. Muszę się pochwalić tak między wierszami-zdałam wczoraj prawko wreszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Megii ja biorę jedną tabletkę na tydzień. Początki brania kojarzę jednak, że miałam jadłowstręt i coś mogłam dopiero zjeść około południa. Tak prawie 3 tyg i do tego był problem ze skórą-nadwrażliwość na jakiekolwiek kosmetyki-nawet od mydła dzieciącego robiły mi się czerwone place na ciele. Potem już było super. Muszę się pochwalić tak między wierszami-zdałam wczoraj prawko wreszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
Witaj:-) Przede wszystkim wielkie gratulacje za zdany egzamin:-)))!!!!! Hmmm....czyli jednak jakieś dolegliwości miałaś...mi dzisiaj rano wyskoczyły jakieś dziwne czerwone plamy na dekoldzie..ciekawe czy to skutek uboczny Dostinexu??? Ja na razie wziełam pół tabletki, drugie pół wezmę za tydzień....a powiedz mi jeszcze po jakim czasie brania Dostinexu badałaś prolaktynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badanie PRL robiłam po miesiącu-startowałam z wyniku wyjściowego 274 ng/ml i już po miesiącu było 14 ng/ml, więc Dostinex w moim przypadku niezwykle skutecznie zadziałał-potem w kolejnych miesiącach normował się cykl miesiączkowy- to akurat po ok 10 m-cach zaczęło się kształtować książkowo i teraz cały czas tak jest. Mam nadzieje, że będę mogła już powolutku redukować dawki leku-tylko ten rezonans jeszcze mnie trochę martwi, a najwcześniej chyba mogę go skonsultować za dwa tygodnie. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! a coż to za pustki od tylu dni? :( Megii jak odczucia na Dostinexie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość landrysiasta
witam, ostatnio kilkkanascie minut po przebudzeniu, dokucza mi chwilowe oslabienie -blledne, mam mroczki przed oczami tak, ze nic nie widze, uderzenia zimna i goraca, kolatanie serca, drzenie rak, dzisiaj rowniez szumialo mi w glowie i tak dopoki nie usiade.. tyle, ze gdy wstaje objawy wracaja, mam znacznie podwyzszony poziom prolaktyny i biore bromergon ma to jakies powiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami 24
mogą być to skutki uboczne tego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_lenka
Cześć WSZYSTKIM:) Nooo jaka cisza się zrobiła.. ale to zapewne skutki długiego weekendu, który był i tego, że wszyscy się tak dobrze czuli i wypoczywali :) Prawda??? A jak samopoczucie każdego? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landrysiasta dokładnie jestem takiego samego zdania jak poprzedniczka-to skutki uboczne Bromergonu, Ja do tego miałam jeszcze tak, że jak wstałam to mdlałam na podłogę albo wymiotowałam. A od jak dawna bierzesz Bromergon? Ja dziś po badanku PRL-drugi rok z Dostinexem i dziś wynik sam środek normy czyli 14,3 ng/ml :) Bardzo mnie to cieszy Uściski dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość landrysiasta
wlasciwie nie wiem po co pytalam, bo jak sobie to przemyslalam, no to niekoniecznie od bromergonu bo po pierwsze biore tylko 1 tabletke a po drugie od kilku dni.. moze cukier mi spada pozdrawiam:):):****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli tak reagujesz to moim zdaniem powinnaś przez dwa tygodnie przynajmniej brać po pół tabletki-oczywiście skonsultuj to z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
witam wsystkich a szczególnie Ania M 76 bardzo ci dziękuje za wsparcie duchowe ,jestem od wczoraj w domku troche mnie pobolewa głowa szczególnie po nocy ale da sie żyć wytrzymuje bez tabletek to nie jest żle.Atmosfera szitalna jest ok. ludzie sie wspierają a doktor ZIELIŃSKI to nietylko wspaniały lekarz ale też przecudowny człowiek rozmawijąc z nim czułam niesamowity spokój i zaufanie które w dzisiejszych czasach trudno jest wzbudzic .moje samopoczucie po zabiegu było fatalne a szczególnie żle wspominam wyciaganie z noska robił to inny lekarz bo dok,zielińskiego niebyło. mam pare pytań jak długo sie bierze hydrokortizon i czy sie po nim tyje ma nadzieje że nie .jeśli8 ktos ma jakieś pytania co szpitala to służe pomocą kończe juz bo mój mąż na mnie" krzyczy" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Witaj Scorp, życzę dużo zdrówka i żebyś szybko wróciła do dawnej formy. Jeśli chodzi o hydrocortizon to bierze sie go po operacji i każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie kiedy przestać brać leki. Decyduje o tym lekarz przy najbliższych kontrolach w szpitalu. Np. w moim przypadku to jest tak, że dalej biorę mimo, że minęło prawie rok od operacji, a dlatego że mam niski kortyzol wieczorem. Jeszcze raz życzę dużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
ann123 witam, wziełam dopiero druga połówkę Dostinexu i jak na razie żadnych dolegliwości nie mam:-), kolanka się chyba troche poprawiły:-)...bola teraz tylko podczas okresu:-(. ty też tak mkiałaś??? a jak Twoje wyniki rezonansu, byłaś już w klinice? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii77
ann 123 plamy na dekoldzie już znikneły:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaM76
Witam wszystkich Skorp71 Cześć!!! Bardzo się cieszę, że napisałaś, "czekałam" na Ciebie i naprawdę myślami byłam z Tobą. Teraz już będzie tylko lepiej. Ja biorę hydrokortyzon czuję się spuchnięta, waga poszła w górę. Za tydzień kładę się w szpitalu na badania hormonalne (przesunęli mi termin bo już zaczęłam normalnie miesiączkować). Dotka82 Czy byłaś już na wizycie kontrolnej w WIM? Jeżeli tak to napisz jak wyniki? Piszesz, że bierzesz nadal hydrokortyzon, napisz czy po nim przytyłaś czy u Ciebie nie odczuwasz że go bierzesz? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
czesc dziewzynki dzieki za wszystko mam bardzo duzo pytan bo niewiem co dalej lekarz przy wypisie sie troche spieszył mówił bardzo dużo a ja prawie nic niepamitam głupio mi zawracac mu głowe ale wy mi pomozeci chodzi natomiast oto gdzie dalej, mam za 6tyg. kontrolne badanie i niewiem czy iść prywatmie czy na oddział i coto za badanie co ze skierowaniem na MRI czy już od lekarza rodzinnego jak było w waszych przypadkach no i potrzeba mi endokrynologa z warszawy aniu w kturym szpitalu sie kładziesz i czy hormony zlecił ci zieliński- chyba sie pogubiłam ze wszystkim albo za duzo naraz wszystkiego troche sie czuje zmęczona a bardzo chcem to wszystko poukładać i wyjechać choć na tydzięn nad morze z góry dziekuje za odpowiedzi i zycze wszystkim dużo zdrówka i wytrwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do AniM 76 i do Scorp jadę na drugą wizytę od operacji do doktora Zielińskiego 25 czerwca, jestem umówiona w szpitalu między 10-12. Po hydrocortizonie ani trochę nie przytyłam, u mnie jest odwrotny efekt schudłam już ponad 16 kg od operacji. Zaznaczam że każdy organizm jest inny i każda z nas choruje na co innego. W ogóle nie odczuwam skutków ubocznych brania hydrocortizonu, jedyne to to , że jak wezmę to tak jakbym dostała skrzydeł :) jestem bardzo pobudzona :) Wolałabym jednak juz go nie brać, ale jak lekarzę każą to nie mam wyjścia, trzeba się słuchac :) Scorp po operacji obowiązkowo musisz zrobić badania. Ja już od razu po operacji położyłam się do Kliniki Endokrynologii Szpitala MSWiA, tzn. około 5 dni od wyjścia z WIM-u. Zrobili mi badania kontrolne i po 5 dniach mnie wypuścili. Później umówiona zostałam na ponowny pobyt za 3 miesiące, w międzyczasie miałam konsultację z dr Zielińskim, a teraz wiem że co pól roku czeka mnie wizyta w szpitalu dopóki nie będę mieć w normie kortyzolu i oczywiście pamiętaj o regularnych kontrolach u endokrynologa. Nie pozwól sobie na zaniedbanie. Wracaj do zdrówka. Pytaj się jak nie będziesz wiedziała co masz dalej robić. Większość z nas na forum przeszła to co ty teraz przechodzisz :) Służymy pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorp 71
do dotka jak mam sie dostać na oddziałen czy poprostu pojechać do szpitala i zgłosić sie na oddział chyba treba jakies skierowanie czy do przychodni i kogo polecasz jako endokrynologa może poprostu pojechac i sie zapisac na wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
Do Scorp, musisz wcześniej się umówić na termin do szpitala, ja ze względu na to, że od wielu lat leczę się w Klinice Endokrynologii i diabetologii w Szpitalu MSWiA, wystarczył telefon do zastępcy kierownika Kliniki i za kilka dni miałam termin. W twoim przypadku nie bardzo wiem jak postąpić, bo nie wiem jaki lekarz endokrynolog Cię prowadził, wydaje mi się że jeśli dostaniesz się do przychodni ( jeśli chodzi o Szpital MSWiA graniczy to z cudem zapisują na wizytę gdzieś za 7-12 m-cy :() Ty nie możesz czekać kilka miesięcy na wizytę w przychodni. Wg mnie powinnaś iść do endokrynologa prywatnie i przez niego spróbować dostać się do szpitala. Ja np. Leczę się u lekarzy właśnie z tej Kliniki, przede wszystkim u dr Bożeny Kryszałowicz- ona nigdzie nie przyjmuje państwowo, jedynie prywatnie. Scorp a do jakiego szpitala masz zamiar się udać? w jakim szpitalu wcześniej Ci przeprowadzali badania ? gdzie Ci zdiagnozowali chorobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka 82
do SCorp jeszcze jedno skierowanie do szpitala może ci wypisać Twój internista :) Lepiej mieć skierowanie do szpitala wypisane przez internistę czy endokrynologa, pracujących w przychodni, gdzie jest umowa z NFZ. Spotkałam się z przypadkiem, że nie chcieli przyjąć do szpitala bo miałam skierowanie od lekarza z prywatnej przychodni. Paranoja!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×