Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

do akroo witam zastrzyki sie dostaje i odrazu do domu zastrzyki dostaje sie raz na 4 tygodnie raczej kaza na zastrzyki przyjezdzac to zalezy jak sie ustali z lekarzem pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do akroo witam zastrzyki sie dostaje i odrazu do domu zastrzyki dostaje sie raz na 4 tygodnie raczej kaza na zastrzyki przyjezdzac to zalezy jak sie ustali z lekarzem pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do akroo witam zastrzyki sie dostaje i odrazu do domu zastrzyki dostaje sie raz na 4 tygodnie raczej kaza na zastrzyki przyjezdzac to zalezy jak sie ustali z lekarzem pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny Pewnie juz taki temat był poruszany, ale chcialam wiedziec ile dni zakladac chorobowego po operacji mikrogruczolaka... Mam juz wyznaczony termin operacji i jedynie wiem ze tydzien spedze w szpitalu a pozniej...? Chciala bym mniej wiecej uprzedzic mojego kierownika w pracy...ile mnie nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotka82
Do aguska123456 Dostaniesz 30 dni zwolnienia poszpitalnego. W miarę jak będziesz się czuć po tym czasie możesz wrócić do pracy, ja np. byłam na zwolnieniu jeszcze dodatkowo 2 tygodnie nie licząc tych 30 dni zwolnienia poszpitalnego. Lepiej swoje odpocząć w domu jeśli masz taką możliwość. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzi32
witam zaglada tu ktos jeszcze mam pytanie mysle ze do goscia o pseudonimie killer mam problemy z laktacja i prolaktyna od 14 lat chociaz udalo mi sie zajsc w cizae 7 lat temu , teraz jestem w niemczech i tutejsi lekarze wyslali mnie na rezonans i mamografie chociaz od 3 miesiecy laktacja ustala samoistnie ale poziom prolaktyny jest masakryczny co ty na to bac sie czy nie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
A co powiecie na to : biorę bromergon na guza ponad rok a teraz się dowiaduję, że on działa tylko na prolaktynę tzn ja obniża, a przysadka jest ciągle tych samych rozmiarów. Czyli wcale nie działa na niego. Poza tym teraz zasugerowano że jest to guz mieszany i dlatego nie działa. Dlaczego u nas w Polsce tak jest, ze nigdy nic nie wiadomo na pewno? Tak ciężko zdiagnozować od początku do końca co jest i dopiero wtedy leczyć właściwie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do monika l W moim przypaku jedno trwało ok 30min, nie trzeba leżeć w szpitalu. Mnie jednak na pierwszy raz położyli na weekend (ponieważ naświetlają mnie akurat w soboty), z drugim razem przyjechałam na samo naświetlanie. Trudno mi powiedzieć ile czekałam, wydaje mi się że coś ok poł roku. Tyle to gdzieś trwało od pierwszej konsultacji z lekarzem w Gliwicach, później przyjęcia na hospitalizacje na badania. Chyba wszystkie robili od początku, wykluczali różne inne schorzenia, wszystko gruntownie sprawdzali. Gdy już mnie ostatecznie zakwalifikowano to była kwestia tygodni, może dwóch, wykonano ponownie TK i MRi,i przygotowanie maski do naświetlań. Guz w moim przypadku nie jest już duży jakieś 3x4mm, tyle zostało, a wyniki IGF1 grubo ponad 800. W moim wieku powinny być max na poziomie 350. Także stąd decyzja o naświetlaniu. Między pierwszym, a drugim naświetlaniem miałam tydzień przerwy, na ostatnie czekam dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akroo
do monika.l Dziękuję Ci bardzo za udzielenie informacji :-) Super, że nie trzeba leżeć w szpitalu i wystarczy tylko na podanie zastrzyku przyjechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ksara572 dziekuje za informacje a jaki lekarz cie tam kierowal .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ksara572 dziekuje za informacje a jaki lekarz cie tam kierowal .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona:(...
Witajcie, jak dowiedziałyście się,że macie gruczolaka przysadki? tylko po wnikliwych badaniach hormonów czy miałyście jakieś dodatkowe badania?objawy? jak tak to jakie? Ja od dobrych kilku lat mam problem z tsh -jest zdecydowanie za wysokie a objawów niedoczynności tarczycy NIE MAM ,co najwyżej nadczynności ale przy nadczynności nie ma podwyższonego tsh, pasą mnie euthyroxem 25 a ja po nim sie cholernie źle czuje straciłam paznokcie a włosy wychodzą garściami jak po chemii :( w końcu odstawiłam ten euthyrox, jak powiedziałam lekarzowi że źle się czuje skwitował ze tak ma być ! Dało mi to do myślenia skoro źle reaguje na hormon tarczycy to może coś z przysadką.W dodatku zaburzenia miesiączkowania, staram się o dziecko a tu brak owulacji,cykle po 40 dni,i jeszcze problem z kolejnym hormonem wytwarzanym przez przysadkę -LH też jest za wysoki :(. Dodatkowo paskudne migreny z aurą i w ogóle okropne bóle głowy :( Idę na wizyte do nowego endokrynologa i może zasugerować mu gruczolaka? poradzcie coś proszę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Z objawów, które mówisz, jest tak jakbym siebie sama słuchała:)U mnie było tzn jest podobnie. mam bóle głowy czasem tak przeraźliwe, że wymiotuję od nich. Co do TSH wysokiego to rzeczywiście może być tak, że guz (jeśli byś go miała) może go wydzielać. Tylko, że wtedy przy guzie jest fT4 wysokie. Ale guz który wydziela samo tsh jest naprawdę rzadki. Jeśli byś go miała to skłaniałabym się raczej przy guzie mieszanym wydzielającym jeszcze inne hormony np. PRL i/lub GH. Badaniem rozstrzygającym ewentualnie rozpoznanie guza przysadki jest rezonans przysadki koniecznie z kontrastem. Ono powie na pewno czy jest guz, ale co ewentualnie wydziela- to tu już potrzebna jest dokładna diagnostyka hormonów. Na razie się nie martw, bo nawet jeśli byłby guz to są ośrodki w Polsce, które się specjalizują w leczeniu tego typu rzeczy:). Ja osobiście uważam, że najlepszym endokrynologiem od przysadki jest prof. Zgliczyński w Warszawie. Głowa do góry, będzie dobrze.:) Mój guz wcale nie reaguje na bromergon (miałam mieć guz prolaktynowy, teraz to nie wiadomo do końca). Ponad rok biorę bromergon, który miał zmniejszyć guza i w konsekwencji go zniszczyć. A tu rok brania i guz jak był tak jest, a nawet powiem więcej przysadka się powiększa wiec guz chyba rośnie, nie? A w rezonansie mam wpisane, że guz bez tendencji wzrostowej. Więc ja już nic nie rozumiem.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Aha i jeszcze jedno- dobrze by było jakbyś miała zrobione pole widzenia. Endokrynolog będzie wiedział o co chodzi,ale i tak Cie skieruje do okulisty, który wykona to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona:(...
dziękuje za odpowiedz Też myślę,że najlepszym sposobem będzie rezonans,niestety nie jestem ubezpieczona w polsce więc musze go wykonać prywatnie brrrrr 650 zł eh ale jest tego pozytywna strona tylko się czeka 3 dni na badanie. Co do prolaktyny to hmm miałam problem z jej wydzielaniem ale w okresie dojrzewania i pojawił się ten problem znowu z 7 lat temu- to była nadprodukcja łącznie,że wydzielało mi sie mleko, a karmiąca matka nie byłam- teraz jest ok. Moze jakis okres uśpienia jest czy cos? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Czy miałaś kiedyś badaną prolaktynę, najlepiej z testem z metoklopramidem? Bierzesz bromergon lub jakiś podobny lek tego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona:(...
Kilciu miałam robioną prolaktynę ale zwyczajnie z kwi bez podawania niczego, niestety nie mam tych starych wyników z okresu dojrzewania, a jak miałam mlekotok to nikt mi wtedy nie zlecał badań bo wychodzili z założenia ze po co -mleko jest to i prolaktyna wysoka tez jest. teraz mam 12,1 wynik sprzed 3 tyg. Nie biore żadnych leków blokujących prolaktyne bo nie mam po co , teraz zażywam progesteron na wyrównanie cykli bo we krwi było go teoretycznie 0 w organizmie Co do ft4 to mam 1,15 tsh 5,46.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Szkoda, że nie podajesz norm. Ale rzeczywiście TSH jest wysokie. A fT4 masz w normie?Czy też wysokie? Bo jeśli jest w normie to może tylko niedoczynność tarczycy? Prolaktynę masz w normie, więc na pewno jeśli byłby guz to nie wydziela prolaktyny. No ale z drugiej strony przysadka wydziela jeszcze inne hormony. Zobacz co powie Ci lekarz. Jeśli coś będzie kręcił czy zobaczysz, że nie zna się na tym (to można wyczuć) to polecam Ci naprawdę prof. Zgliczyńskiego z Warszawy. On jest najlepszym specjalistą jesli chodzi o choroby przysadki. Nie martw się będzie dobrze:) A cykle mogą być spowodowane jeszcze np. zespołem pco, czy choćby niedoczynność tarczycy, niekoniecznie guzem,ale zawsze lepiej to sprawdzić.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Szkoda, że nie podajesz norm. Ale rzeczywiście TSH jest wysokie. A fT4 masz w normie?Czy też wysokie? Bo jeśli jest w normie to może tylko niedoczynność tarczycy? Prolaktynę masz w normie, więc na pewno jeśli byłby guz to nie wydziela prolaktyny. No ale z drugiej strony przysadka wydziela jeszcze inne hormony. Zobacz co powie Ci lekarz. Jeśli coś będzie kręcił czy zobaczysz, że nie zna się na tym (to można wyczuć) to polecam Ci naprawdę prof. Zgliczyńskiego z Warszawy. On jest najlepszym specjalistą jeśli chodzi o choroby przysadki. Nie martw się będzie dobrze:) A cykle mogą być spowodowane jeszcze np. zespołem pco, czy choćby niedoczynność tarczycy, niekoniecznie guzem,ale zawsze lepiej to sprawdzić.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluebella
Czy dr Wojciech Zgliczyński przyjmuje prywatnie? Jeśli tak to czy mógłby ktoś podać namiary (adres, tel)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Poszukaj sobie w internecie szpitala bielańskiego w Warszawie i zadzwoń do sekretariatu kliniki. Sekretarka wszystko Ci powie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona:(...
Kilciu,ft4 jest w normie tzn na jej górnej granicy, mam podwyższone LH ono też jest wydzielane przez przysadkę, no ale nie ma co panikować. Na połowę czerwca mam endokrynologa to się dowiem, może po prostu mam nadczynność przysadki mózgowej, bo ta niedoczynność tarczycy ewidentnie mi nie pasuje. Gdyby coś na pewno skorzystam z pana profesora co prawda jestem ze śląska ale mam rodzinę w W-wie :) Na lipca umówiłam się do okulisty na badanie pola widzenia. Ten gruczolak może np. uciskać na nerwy związane z przewodem pokarmowym,powodować jakieś skurcze itp? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość destidoma
Czy długo trzeba czekać na wizytę w szpitalu Bielańskim do prof Zgliczyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Do zaniepokojonej A jak wygląda stosunek FSH do LH? Bo chyba to jest dość ważne. Poza tym LH może być też podwyższone z innych powodów, niekoniecznie związanych z przysadką(chyba). Poza tym przysadka wydziela jeszcze inne hormony np. ACTH i GH. Tak ale jakbyś miała nadczynność przysadki to też z jakiegoś powodu. Skurcze ja też mam czasami skurcze. Poza tym ja mam podwyższone fT4 sezonowo przy TSh prawidłowym i też nie wiem dlaczego? Ja już nie wiem co o tym myśleć i czasem nie mam siły już na to wszystko. Co do nerwów wzrokowych to na pewno tak. Na pewno guz może powodować uszkodzenie nerwu wzrokowego. Ja tak miałam- miałam niedowidzenia obuoczne. O ile mi wiadomo to pan profesor w szpitalu nie przyjmuje (przynajmniej kiedyś tak było, jak ja jechałam do niego), ale najlepiej będzie jak zadzwonisz do szpitala. Ja byłam na wizycie u pana prof. na ul. Górczewskiej (ale nie pamiętam numeru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Nie wiem czy guz może uciskać na nerw wzrokowy związany z przewodem pokarmowym, ale u mnie dolegliwości gastryczne są związane z guzem. W ogóle to ja mam objawy po trochu z każdych hormonów. Trochę z nadczynności tarczycy, trochę z ACTH, a z prolaktyny nic. dziwne to wszystko nie miałam objawów hiperprolaktynemii żadnych, a zdaniem lekarzy mój guz jest prolaktyny. Rozumiecie coś z tego? Bo ja się gubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona:(...
łaaa pomyłka, FSH mam wysokie bo 9,4 przy normie do 7,7 a LH jest ok bo 8,9 przy normie do 11,4. Kilciu a jak się dowiedziałaś ze masz gruczolak? Może przed wizytą u endokrynologa zrobić jeszcze inne hormony przysadki bo nigdy nie miałam robionych?Tylko jakie najlepiej, to ACTH i co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Wiesz co ja bym nic nie robiła, bo hormonów jest naprawdę dużo. Pojedź do niego z tym co masz i zobaczysz co Ci powie. Ostatecznie samo stwierdzenie guza stwierdzono mi przez wykonanie rezonansu z kontrastem. Miałam go zleconego bo bardzo mnie bolała i nadal boli głowa. Dostaję leki przeciwbólowe od neurologa, ale one niewiele pomagają. Miałam minesulin, a teraz mam coś z kodeiną i jakiś inny jeszcze, ale nazwy nie pamiętam.Może napisz do mnie na gg:25434464.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Czy ktoś wie czy można brać bromergon i leki antyhistaminowe (np. flonidan)? Dzięki, za w miarę szybka odpowiedź.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wszystkich ,mam pytanie jestem po drugiej operacji trzy tygodnie temu robili mi badania hormonalne i igf mam bardzo znow wysoki gorszy jak przed operacja czy ktos z was tak mial napiszcie wiem ze wszytkiego mi nie wycieli cos zostalo tylko ile to nie wiem boje sie ze znow bedzie musiala byc operacja napiszcie jak ktos byl w takiej sytuacji pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×