Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Gość mloda jestem
kasik69 a czy po operacji nie boli Pania głowa? czy długo dochodzi się 'do siebie' po takim zabiegu ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Do ajaga: a jestes pewna ze to poziom glukozy masz za wysoki, bo cos mi sie wydaje ze to hormon wzrostu czyli GH po podaniu glukozy jest u Ciebie za wysoki, ale nie chce sie madrzyc... a do MLODA JESTEM Wiesz, to zawsze zalezy od osoby, ja po operacji bylam 8 dni w szpitalu a potem przez pierwsze 2-3 tygodnie bylam troche oslabiona, po miesiacu nagle zaczelo mi spadac tetno do 38 uderzen i wyladowalam w szpitalu bo cisnienie bylo wysoki a tetno niskie, czasem tak moze byc. Na pewno pierwsze 2-3 dni po operacji byly malo komfortowe poniewaz masz tampony wnosie w obu dziurkach :-) i gorzej sie oddycha ale po wyjeciu tamponow jest lepiej, glowa byla bardziej czula na fale magnetyczne (telefon komorkowy nie uzywalam z tydzien, suszarka jak suszysz wlosy to nie prosto na glowe, na pewno trzeba unikac slonca), czasem mialam taka karuzele w glowie wiec nie prowadzilam samochodu przez pierwsze 4 tygodnie ale teraz jest ok, no moze jestem bardziej wrazliwa na zmiany pogody i cisnienia, ale nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mloda jestem
dziekuje za odpowiedz pytam z ciekawości.. choc lekarz jeszcze nic nie mówi o operacji.. I oby skończylo sie na leczeniu farmakologicznym ! dobrego tygodnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. W piątek jadę na rezonans przysadki mózgowej - i tu pytanie do Was moje drogie: Jak się mam do niego przygotować?? Kilka z Was było. Ile to trwa, jak wygląda badanie, co muszę ze sobą wziąść. Czy to się robi w ubraniu czy piżamie (coś tak czytałam o metalowych częściach)?? Bardzo Was proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakos1
witajcie, zadzwoniłam dziś do labolatorium żeby dopytać o to badanie prolaktyny, panie powiedziały że nie wiedzą czy mam zrobić z obciążeniem po godzinie czy po dwóch i tylko zaplace a może być źle i że mam poczekać co endo zadecyduje. Moja neurolog mówiła że zobaczy jakieś zmiany na rtg więc nie wiem co mam myśleć, na skierowaniu do endo mam pilne i dlatego tez wizyta bedzie 7 listopada a nie marca. Głowa i oko dziś bolą, mlekotok też jest czyli standard. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniakos jak zrobisz sobie prl podstawową to bedziesz wiedziałą jaka jest podstawowa. Jak Panie łaskawie pobiora Ci po godzinie po meklopramidzie-jak nie masz na skierowaniu to pewnie będziesz musiała zapłacić-to mniej więcej bedziesz wiedziała jaka jest odpowiedź przysadki na bodźce które mogą powodowac h. czynnościową. Tak czy siak te badania cos powiedzą-choć jednorazowe raczej nie są wyrocznią. Zaraz poczytam twoje posty bo nie wiem co i jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniakos juz wszystko wiem. Jak bedziesz chciała znac moje zdanie to napisze. No i pytanie-jak nie masz skierowania na prl-przynajmniej podstawową to czy jesteś w stanie wyłożyć ok 50 zł na tę prolaktyne-badanie podwójne? RTG nic Ci nie powie przynajmniej w sprawie gruczolaka bo mi nawet tomograf nic nie wykazał. Teraz czekam na rezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakos1
Witaj, no właśnie kurcze nie wiem czy mam robić sama to badanie. Też mi rano mówiła że 28 zł podstawowe a po obciążeniu 38 zł. Dopiero wydałam na rtg - niepotrzebnie jak się okazuje. Od jakiś 5 lat boli mnie głowa ale ostatnio coraz bardziej, no i doszeł ten mlekotok i jedno oko (ból i chyba gorzej widze). Dostałam od neurologa na ból głowy Coffecorn i Aulin znacie którys z nich? Dobre są ( w sensie pomagają?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
do agamich Rezonans: Badanie to nie jest bolesne, na pewno nalezy zostawic w domu wszelkie rzeczy metalowe a jesli ktos ma tytanowe plytki w ciele lub metalowe plomby nalezaloby zglosic przed badaniem. Pasek z metalowa klamerka, zamek suwak metalowy, zostaw takie rzeczy w domu, nie musisz sie specjalnie ubierac chociaz ja zawsze sie ubieram na cebulke bo marzne (jest wlaczony nawiew zeby chlodzic sprzet a lezysz bez ruch i 30 min wiec mozna zmarznac). Ubierz sie po prostu wygodnie.Najpierw kladziesz sie na takim lozku (bez butow, naloz skarpety ;-)) i wjezdzasz z taka rure, i tam nie mozesz sie poruszyc. Nic to nie boli, nie jest to nieprzyjemne chociaz efekt dzwiekowy jest taki jakby traktor ci pracowal nad glowa, potem po jakis 10 min wyjezdzasz z rury, podawany jest dozylnie kontrast i ponownie wjezdzasz do rury, kolejne 10-15 minut i po zabawie. Ja zamykam wtedy oczy i spiewam sobie w myslach ulubione piosenki, pomaga sie uspokoic. Po badaniu pros koniecznie o: plytke, opis i zdjecie. I glowa do gory, to nie jest nic strasznego ;-)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Witam wszystkich. Kasiu dzięki za wyczerpujące informacje. Na operację jestem nastawiona jak najbardziej, tylko bardzo sie niecierpliwię. Ja chciałabym go usunąć jak najszybciej ale lekarze mówią że jest za duży:) i muszę poczekać aż się trochę zmniejszy:). Bardzo mnie też pocieszyłaś z tym mniejszym poceniem bo czasami można zwariować. Mam nadzieję, że jednak unormuje się to Twoje GH i wróci do normy. Wiem, że duże jest piękne (nie wiem jak Ty oraz inni akromegaliowcy ale mi tu i ówdzie przybyło ciała) ale bez przesady. Pozdrawiam wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kasik69 :) Jezu - pół godziny bez ruchu - czy to wogóle wykonalne?? A jak mnie będzie coś swędziało ;) to też nie mogę się ruszyć?? Acha - mam badanie o 10:40 - czy mam być na czczo?? bo takie wytyczne mi dali na ogólnej karcie dotyczącej badania (i żeby zatyczki wziąśc do uszu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Do agamich: :-)))) no zaskoczylas mnie tym czy mozna sie podrapac ha ha dobre pytanie, nie mozesz ruszac glowa poniewaz wtedy cale badanie idzie do kosza a jak glowa nie to tam na tym lozku w rurze nie masz za duzo miejsca wiec i cialo ma male pole do popisu, zatyczki do uszu mowisz? no nie slyszalam ale moze to niezly patent, mi ten halas "traktora"nie przeszkadzal, ale czemu nie... Kasiu a pokaz mi kobiete, ktora ci powie ze nie ma tu i owdzie za duzo hi hi, wiesz ja po operacji schudlam 10 kg wiec teraz jest mi duzo lzej, do tej pory mialam tez problemy ze stawami (lekarz mowil ze sa jak u 90 letniej babci) ale to tez od akromegalii, Nie wiem jak ty ale ja przed operacja mialam bardzo geste wlosy, wszyscy mi zazdroscili, ale to podobno cecha wspolna akromegalikow, po operacji zaczely mmi wypadac garsciami, na szczesie bylo z czego ale w zyciu nie mialam takich slabych. Dr Zdunowski mowil ze jak spada GH to wypadaja wlosy bo wysoki GH ma wpyw na owlosienie. Za to kolejna bajka to rozstepy na skorze, podobno to tez efekt akromegalii, To milego wieczoru, akromegalicy laczmy sie ;-)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Witam:) Ja z rezonasnu wyjechałam cała zesztywniała. Jak powiedzieli żeby głową nie ruszać to automatycnie przestałam ruszać czymkolwiek:)Faktycznie było trochę zimno i głośno ale da się wytrzymać. Na brak włosów też nie narzekam, rzeczywiście trochę ich przybyło:) i nie chciałabym się ich pozbywać, ale jak tak musi być to niech będzie. Byleby nie było tego w głowie. Cieszę się że Was tu znalazłam:) Jakoś tak codziennie lżej mi jak tu zajrzę:) Miłego dnia papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniakos w taim razie naisze Ci swoje zdanie na ten temat, bo ja tak właśnie zrobiłam. Z bólami głowy u mne temat jest od lat bo chorowałam na zapalenie opon mózgowych-ale to przeszłość. Zrobiłam sobie sama badanie prl podstawowe bo miałam tak jak Ty mlekotok. Do tego zatrzymał mi się cykl który ruszył dopiero po Luteinie. Podstawowa prl była na tyle podwyższona że gin dał odrazu skierowanie-ale na TK.Także ja juz wiem jak to jest wjeżdżać do tego tuneli:-) co prawda tylko głową, ale bezruch też był wymagany. W sumie przez te 3 lata rozmawiałam z kilkoma lekarzmi na ten temat i tylko jeden pytał o test pomeklopramidzie. Obserwuje ze raczej jest on pomijany przy podwyższonej podstawowej prl.Choć czyta sie że ma on coraz mniejsze znaczenie kliniczne. Agamich zobaczysz ten czas szybko minie-naprawde.Wiecie co dla mnie było anjgorsze w tym badaniu-moze sie uśmiejecie-załozenie wenflonu:-) Ja mam rezonans tydzień po Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, pisze pierwszy raz. Od kilku dni czytam i czytam (wszytkiego nie dalam rady). Ale powiem Wam, ze bardzo to pomoglo. Nie moge jeszcze za bardzo napisac co mi jest, bo wszystkie badania jeszcze przede mna, jedyne co jest pewne to za wysoka prolaktyna (80). Z tego co przeczytalam, mam bardzo szybkie tempo, bo 15.10 dopiero dowiedzialam sie o tej prolaktynie a juz zdazylam odwiedzic endokrynologa, dostac skierowania na dalsze badania i dzisiaj jestem umowiona do okulisty na badanie dna oka. Oczywiscie uslyszalam juz o rezonansie itd. Tyle ze endokrynolog mi wypisze skierowanie jak dostarcze wszystkie wyniki badan. Moge tez dodac ze na razie nie mam zadnych innych objawow po za podwyzszona prolaktyna. Bylam przerazona, bo lekarka rodzinna powiedziala mi tylko, ze trzeba sprawdzic skad jest ta wysoka prolaktyna, bo moge miec guza przysadki mozgowej. Nie wytlumaczyla o co chodzi, a ja tylko powtarzalam sobie guz przysadki mozgowej i mialam coraz wiekszego dola. Na szczescie trafilam na to forum i dzieki Wam dowiedzialam sie o co biega. Dzieki!!! Podbudowalam sie i juz sie tak nie boje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie po przerwie. Wczoraj zadzwonił mój endokrynolog i powiedział, że jest dla mnie miejsce w szpitalu bielańskim i że mnie tam \"zakwaterowuje\" na 3 dni. Co oni, do licha, chcą mi tam robić tyle czasu???? Jutro tam jadę. Trzymajcie kciuki. Chwila prawdy ;-) ... A co do szpitala.... czy ktoś może jakąś opinię ma na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakos1
Lusia i inne kobitki odebrałam dziś rtg, jedyne co to pośmiałam się jak wygląda moja czaszka - te oczodoły, zeby:-) jak u małpiszona, ale 40 zł żeby się pośmiać to nie warto:-) Mama mówi że w ramke mam sobie wstawić:-) Lusia idę jutro wtedy podstawowe zrobić na prl i zobaczymy ile będzie. Do okulisty jest ciężko się dostać nawet prywatnie kolejki. Co najpierw dno oka czy pole? Co ważniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Do Monika 77. Witaj. Ja właśnie w czwartek wróciłam ze szpitala Bielańskiego. Jak już ktoś wcześniej napisał, lepiej trafić nie mogłaś:) Byłam tam tydzień, daleko od domu i był to mój pierwszy pobyt w szpitalu ale wróciłam bardzo zadowolona. Zajmą się Tobą jak należy. Personel jest wspaniały, nie żałują badań, więc przebadają Cię od stóp do głów:) No i mam nadzieję, że nic nie wybadają:) Głowa do góry, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ważniejsze-hmmmm nie wiem. Badanie pola widzenia może wykazac czy coś(ewentualny gruczolak) uciska na nerw wzrokowy. W badaniu dna oka ,,można ocenić naczynia krwionośne siatkówki, tarczę nerwu wzrokowego, zmiany nowotworowe (siatkówczak, czerniak), zwyrodnieniowe (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze), zapalne lub pozapalne siatkówki i naczyniówki.\"To taki cytacik:-), bo ja sie na tym kompletnie nie znam. Myśle ze jak dasz rade to jedno i drugie, tylko najpierw pole widzenia a potem dno bo kropelki. Acha i pamiętaj ze pole widzenia ma być pod kątem neurologicznym bo sa różne aparaty. Pamietam że od pierwszej lekarki wyszłam z kwitkiem. Co do RTG to szkoda gadać, TK tez nie daj sobie nigdzie wcisnać bo szkoda kasy NFZ-sprawdizałm na sobie. A tak wogle to skąd jesteś?jak można zapytac oczywiście-no tak mnej więcej-chociaż województwo:-). Jakby co to pytaj, i oczywiście daj znać jak wynik prl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakos1
jestem z trójmiasta, jutro robię badanie prl i w czwartek będzie wynik, zobaczymy. Jak bedzie w normie to ciekawe od czego mlekotok i bóle głowy? Ja się wtedy poddaję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
Dzisiaj miałam robione pole widzenia.... znowu gorsze..A bylo tak dobrze. Mlekotok jest.. Jutro idę zrobić prlolaktynę. Wizyte u neurologa mam 23 listopada. Dostałam okres i nici z dzidziusia..Wszystko nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Lusia, przyznaje, wenflonik jest malo komfortowy, pamietam jak pierwszy raz mi robili rezonans to siostra wbila mi zle wenflonik i od razu zrobil mi sie siniak na pol reki wiec wklula sie drugi raz i ... kontrast poszedl poza zyle, kolejny siniak, wygladalam jak po niezlej walce na ringu ;-))))) Dziewczyny, naprawde polecam szpital bielanski poniewaz oni sie specjalizuja w endo, maja duze doswiadczenie bo do nich jada ludzie z calego kraju. Kasia, a jaki wynik byl u ciebie najwyzej poza norme? Jak sobie pomysle, ze jeszcze 20 lat temu nie wiedzieli lekarze jak sobie radzic z nasza choroba to sie ciesze ze zyje w tych czasach. Aha,odkrylam sok z noni, po nich nabralam energii i czuje sie super, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Do gaga2. Kto pisał wcześniej "głowa do góry, pierś do przodu i bierz choróbsko za barki..."??? Co prawda nie do mnie ale to były Twoje słowa, które mi też bardzo pomogły. Także proszę wziąść te słowa teraz sobie do serca i GŁOWA DO GÓRY, PIERŚ DO PRZODU I BIERZ CHORÓBSKO ZA BARKI. Nie dajmy tym małym tworkom w naszych głowach popsuć naszych planów na życie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Do kasik69. Witaj Kasiu. Nie wiem o jakie wyniki pytasz. Jak już wcześniej pisałam moje GH przed podaniem glukozy wynosiło 12 ng/ml, po 60'-15 a po 120'-17. Z tego co mówiła p. doktor to po glukozie powinno maleć, u mnie wzrosło. Była za to dobra reakcja po sandostatynie. Przed podaniem, GH wynosiło 10 ng/ml, po 60'-2 a po 120'-2,5. Nie mam jeszcze wszystkich wyników badań, które robili mi w bielańskim. Te co mam to lekarze stwierdzili że dobre. Czekam jeszcze m.in. na IGF1, chociaż te które robiłam przed wizytą w szpitalu było ogromne 995. Tak najbardziej ponad normę to zaszalał gruczolak:) Pozdrawiam wszystkich papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
Dziękuję Kasiu za słowa otuchy..Z natury jestem optymistką,ale czasami mam już tego serdecznie dosyć. Jak już zdaje mi się,że wychodzę na prostą i całkowicie panuję nad chorobą to zawsze musi coś niewypalić.Ile razy można uwierzyć w to,że juz będzie dobrze? Bardzo chcę mieć drugie dziecko ( czas leci nieubłagalnie) a tu znowu podejrzenie o padaczkę, neurolog,ktory mnie prowadził odchodzi z pracy i musze szukać nowego (mam nadzieje, że ten do ktorego jestem umówiona jest dobry), pole widzenia znowu się pogarsza,i na dodatek nie mogę zajść w ciążę. Moje pozytywne nastawienie gdzieś odchodzi a pozostaje tylko rozgoryczenie... Jutro odbieram wynik z prolaktyny.Może on mi poprawi humor.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Do Kasi pytalam o inne wyniki poniewaz u mnie po operacji zaczeto podejrzewac niedoczynnosc tarczycy, ale na szczescie teraz wyniki to wykluczyly.Nadal mam problem z wypadaniem wlosow, juz nie wiem co mam przyjmowac, wczoraj wieczorem jak sie kapalam to myslalam ze wypadly mi tony wlosow, to cud ze jeszcze cos zostalo. Natomiast zdalam sobie sprawe, ze przeestalam myslec ze w ogole kiedykolwiek bede w ciazy i urodze dziecko. Chyba balabym sie ze malenstwo moze miec te same problemy co ja i nie chce by inni przechodzili przez to samo, ja sobie daje rade ale czy malenstwo by tez dalo. Nie umiem podjac takiej decyzji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Cześć Kasiu. U mnie wyniki tarczycy w miarę dobre tylko TSH trochę zaniżone. USG wykazało guzki na tarczycy, zrobili mi biopsję i czekam na wyniki ale lekarz stwierdził, że i tak czeka mnie operacja. Także jak się rozpędzę to będę biegać od operacji do operacji:) Ogólnie staram się nie myśleć o tym co ta choroba mogłaby wyrządzić gdybym się o niej nie dowiedziała. Pozdrawiam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Kasiu, masz racje, co by te guzy mogly z nami zdziala gdybysmy nie mialy ich zdiagnozowanych, pewnie by niszczyly nam organizm a my nie wiedzialbysmy co jest grane. Im szybciej wykryty i usuniety, tym lepiej. Mam nadzieje ze te guzki na tarczycy same znikna po wycieciu guza i gospodarka hormonalna sie ustabilizuje. Fajnie, ze tak sobie tu wszyscy piszemy, jak wracam z pracy i lece do kompa szybko sprawdzic czy sa nowe info, DOBRZE ZE JESTESCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Do gaga2. I jak prolaktyna? W porządku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga2
do Kasi. Prolaktyna w normie. Powinnam czuć sie dobrze, a tak nie jest. Najchetniej zapadłabym w sen zimowy. Wiosną zawsze wszystko jest lepsze, piękniejsze. Może to tylko przesilenie jesienne? Tylko skąd mlekotok i brak ciąży? Póki co, czekam na wizytę u neurologa, a co za tym idzie rezonans. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×