Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość __zosia78

Gruczolak przysadki

Polecane posty

Dziewczyny, kochane jesteście :-). Dzięki za słowa otuchy. Może i racja i nie ma się czym martwić. We wtorek mój endokrynolog zadecyduje co dalej i napiszę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Flare28
Miałam chorobę Cushinga. Ponad dwa lata temu byłam operowana w Szpitalu Wojskowym w W-wie. Operował mnie dr Zieliński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flare28
:-) Cieszę się,że ktoś odpisał. I jak się czujesz po tej operacji? Nie było żadnych komplikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flare28
Po prostu chętnie bym się czegoś więcej na ten temat dowiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kasik Pisałaś, ze oglądałaś film na amerykańskiej stronie z wycięcia gruczolaka. Mnie właśnie czeka taki zabieg....czy możesz , jesli oczywiscie jeszcze gdzieś masz namiary, podac adres tej strony.......szukałam w internecie....ale filmiku nie znalazłam. Pozdrawiam, magda !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdacan
Jestem tu pierwszy raz i bardzo sie ciesze, ze Was znalazlam bo potrzebna mi informacja na temat gruczolaka.Moja historia zaczela sie rok temu. Zlewne nocne poty, potworna sennosc i zmeczenie, bole brzucha. Moj lekarz rodzinny sprawe zignorowal twierdzac, ze pewnie menopauza - mam 47 lat. Ale po jakims czasie poty zniknely a bezsennosc i zmeczenie niestety nie. Zrobilam badania i okazalo sie, ze brak wit. B12. Po 10 zastrzykach bez zmian, samopoczucie fatalne, doszla do tego wrazliwosc na swiatlo, bol rok i stop oraz pogorszenie widzenia (czasami mam wrazenie jakbym widziala za mgla). Oczywiscie znowu zwalil wszystko na menopauze mimo, ze normalnie miesiaczkowalam. Zrobilam jednak badania hormonalne i wyszedl niedobor dwoch hormonow FSH-Folitropiny i LH. Prolaktyna w normie. Pozostale hormony tez.Badania powtorzyl 2 razy.3 miesiace temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne (bralam przez 2 lata) dalej miesiaczkuje. Pan doktor zlecil wykonanie rtg glowy i radosnie stwierdzil, ze to nie gruczolak po czym wyslal mnie do ginekologa, ktory kazal powtorzyc badania. Wizyta 20 listopada a ja cala w nerwach. Myslicie, ze to moze byc gruczolak? A jesli nie to co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Magda, nie pamietam juz nazwy stronki ale jak wpiszesz pitutary tumor to powinnas znalezc sporo na ten temat. Poszukam jeszcze moze gdzies zapisalam, Czy tez tak macie, ze po calym dniu wieczirem boli mnie glowa i jestem totalnie wyczerpana, przed operacja nigdy tak nie mialam, zebym byla taka padnieta. Zwalam wine na jesien i tlumacze sobie ze to minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
do magdacan MAGDA, nie zawsze musi to byc gruczolak, spokojnie. Czy masz zrobiony rezonans magnetyczny glowy? Moze to wyjasni twoje watpliwosci. Nie wygladasz mi na akromegalie a tylko o tym moge ci napisac. Trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie zbliza sie menopauza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ja tez wlasnie jestem nowa i juz pragne ci rozwiac twe watpliwosci ja jestem po operacji gruczolaka i gdy znalazlam sie u fachowca lekarza to mialam pierwszy rtg i w tym ze wyniku byl widoczny gruczolak wiec niezamartwiaj sie na zapas kochana obiawy sa nie pokojace -ja takie mialam -jak ty opisujesz ale na to ma wiele czynnikow wplyw nie koniecznie guz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Cześć dziewczyny:) Dawno mnie tu nie było i widzę że trochę Was przybyło. Nie wiem czy to dobrze czy nie:( U mnie nic nowego się nie wydarzyło tylko strasznie dłuży mi się ten czas do następnej wizyty i kolejnej dawki leku. Jak sobie pomyślę, że tak będzie się wlokło całe pół roku, które mam czekać, to najchętniej zapadłabym w sen zimowy. Wszystkim nowym życzę dobrych wyników a "starym" pogody ducha i duuuuuuuużo słońca. Pozdrawiam:)))) Do Kasi. Kasiu to napewno przesilenie jesienne i nie masz co się zamartwiać. Trzymaj się cieplutko pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Kasiu, dzieki za wsparcie, mam nadzieje ze jesienne przesilenie minie. Chociaz teraz mam nowy problem, mam wrazenie, ze ktos rzucil pzreklenstwo na moja rodzine, najpierw tato mial problem nowotworowy, potem mama, pol roku temu u mnie wykryli gruczolaka a wczoraj siostra dostala tel od lekarza ze wykryli u niej komorki nowotworowe. Jak tu byc spokojnym???? Juz nie mam sily, no ile mozna. Z nerwow boli mnie teraz non stop glowa a te zmiany cisnienia sa okropne. Przed oper nigdy nie nosilam czapki a teraz byle wiatr a mi sa pzreciagi w glowie, tez tak macie? Moze ktos z was wie co zrobic, aby usunac jaksa klatwe z rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik69 moze wybierz sie do wrozki i przy wrozbie moze sama cos powie a jak nie to zapytac co jest przyczyna i wtedy wrozka zada pytanie karta i moze sie dowiesz co i jak ,dobre wrozki potrafja takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu_kasia
Kasiu, strasznie mi przykro z powodu tego co się u Ciebie narobiło. Niestety nie znam żadnych magicznych zaklęć ale będę trzymać kciuki za całą Twoją rodzinkę. Najważniejsze żebyście nie tracili wiary, że jednak wszystko będzie dobrze :)))))) Ściskam mocno pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik69
Kasia, Smolidoli Dzieki dziewczyny za wsparcie, juz bylam kiedys u wrozki ale nie wiem czy to cos pomoglo, chyba nie bo pol roku temu sama zachorowalam, ale z drugiej strony mysle sobie, ze to ze mozemy sobie na tym forum pogadac to wlasnie to jest cud tego swiata i czary, o ktorych nasi przodkowie mogli sobie pomarzyc. Ale jak znacie namiary na jakies osoby, ktore odczyniaja klatwy - prosze o info. Milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flare28
Ugh, jutro wizyta u neurochirurga, ciekawe co powie... Autentycznie się boję... Dziewczyny, wszystkie was serdecznie pozdrawiam. Cieszę się, że jest to forum, bo jeszcze trochę a zupełnie bym oszalała. Szkoda tylko, że nie odezwała się Pani po chorobie Cushinga.Może się jeszcze odezwie? Do kasik69- możemy razem rzucać białe zaklęcia :-) Może pomogą. Grunt, to się nie dać, mieć choć odrobinę optymizmu, walczyć z 'potworkiem' w głowie i mieć zaufanie do lekarza. Na świecie jest tyle okropnych rzeczy, ale jest także duuużo dobrych ludzi. Pozdrawiam- Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kasik69 wracajac do tematu wrozenia to moge ci doradzic tomasza weinerta jest naprawde super,wejdz w gogle i wpisz jego i nazwisko poczytaj sobie i zdecyduj jedno jest pewne ze jest on drogi ale i b.dobry a wasza rodzinna sytuacja nie moze byc zostawiona sama sobie uwazam ze warto sprobowac .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdacan
Nie mialam rezonansu tylko rtg glowy. Moze to menopauza tylko dlaczego pozostale hormony w normie? Najgorsze jest to, ze tak fatalnie sie czuje. Mam nadzieje, ze 20 listopada wszystko sie wyjasni a moze hormony wrocily do normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość często tu zaglądam
Chciałam zapytać czy ktos może wie : co może oznaczać zaniżony wolny testosteron ? Szukałam ..ale nie znalazlam konkretnej odpowiedzi .. bede wdzieczna za odpowiedz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia 35
Dobry wieczór.3 tygodnie temu odebrałam winiki badan na Prolaktyne.Jak zobaczyłam winiki to sie przestraszyłam.rzed podaniem tabletkiPRL wyszła 700 mlU/I a po godzinie 4770 mlU/l.Niewiem co mam o tym myslec.Nastepną wizyte u lekarza mam 16.11.Bardzo Was prosze o rade .Dziekuję Renia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakos1
Witam. Mam wyniki: norma bez obciążenia 33-580 - mam 488 a po obciążeniu norma też 33-580 - mam 4124. Co o tym sądzicie? do lekarza idę dopiero w środę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia Szczecin
Witam Wszystkich :) Nazywam sie Asia i mam 21 lat . Od 3 miesięcy boli nie głowa non stop. Zaczęło sie nagle od wstania z łózka i tak trwa do dziś. Przez pierwsze półtorej miesiąca robiłam wszystkie badania jakie zaleciłam mi moja doktór rodzinna, np. okulista ,laryngolog , neurolog , krew ... nawet do Psychiatry mnie wysłali bo stwierdzili ze sobie zmyśliłam ten bul głowy i ze to depresja, okazało sie ze wszystko ze mną jest ok . Miedzy czasie miałam taki dość niepozorny wypadek przez który wylądowałam na noc na obserwacji w szpitalu , pani neurolog w szpitalu stwierdziła ze do 40 mi przejdzie ból głowy , nie mieli podstaw do zatrzymania mnie w szpitalu wiec mnie rano do domu wypuścili. No i popiero 3 pan Neurolog Dal mi skierowanie na Tomograf Komputerowy , na moje szczęście w nieszczęściu pan który wykonywał te badania zrobił mi Rezonans Magnetyczny Mózgu na którym wykazało ze mam przesuniętą przysadkę mózgową . Potem zaczęła sie batalia ze znalezieniem Endokrynologa , niestety w naszej służbie zdrowia trzeba na wszystko czekać i terminy są na przyszły rok dopiero wiec musiałam iść prywatnie . Na szczęście trafiłam na bardzo dobrego Endokrynologa który tez pracuje w szpitalu .. Następnego dnia już leżałam w Klinice Endokrynologi u mnie w Szczecinie przez dwa tygodnie robili mi badania z których wyszło ze to Guz Przysadki hormonalnej czynny (LH-oma), mam zawężone pole widzenie , zmianę przysadki o wymiarach: 0.87cmx0.95cmx1.03cm. Ten mój gruczolak produkuje LH. Niestety czeka mnie operacja w Warszawie . Może wy coś wiece na temat moich objawów .. była bym bardzo wdzięczna za jakieś informacje... Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia Szczecin
Mam jeszcze jedno pytanie czy był ktoś operowany w Klinice Neurochirurgicznej w Warszawie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ze Szczecina. Osobiście nie miałam operacji, ale z tego co wiem to tu sa naprawdę świetni specjaliści. Więc jeżeli właśnie do Wawy masz przyjechać to lepiej trafić nie mogłaś. Głowa do góry. Ale napewno na naszym forum znajdzie się ktoś kto więcej napisze na ten temat. Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flare28
Witam serdecznie! Poproszę o wskazówki, co zabrać do szpitala na Szaserów, na która godzinę się udać? Pozdrawiam- Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do asi a dlaczego nie proponuja ci leczenia farmakologicznego przeciez pod wpywm dobrze dobranych lekow guzy sie zmniejszaja a nawet wchlaniaja nie wiem czy te co wytwarzja LH tez moze ktos odezwie sie na forum co wie wiecej sama jestem ciekawa.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Szczecin- a czy to już potwierdzili lekarze ze operacja jest konieczna i nic więcej nie da się zrobic? bo ja też przychylam się do wypowiedzi \"smolidoli\" ze moze warto spóbowac podleczyć się lekami?...ja nie jestem zadnym ekspertem w tej sprawie i za bardzo nie rozróżniam tych gruczolaków...wspominałas że Twój produkuje LH (ale może i na takiego są leki?) czy lekarze wogóle odrzucili taką opcję aby spróbować farmakologicznie się go pozbyc? ja mimo wszystko spróbowałabym na lekach...sama leczę dwa mikrogr. z tym ze małe ale jednak....życzę Tobie aby jednak wystarczyły leki na jego pozbycie się ..... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×