Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aniolek_74

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Polecane posty

Najlepiej zrób w jakimś lokalu. Koszt jest mniej więcej taki sam, a Ty będziesz miała czas dla dziecka , dla gości i dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIKA29
Moja córka również w tym roku przystępuje do komunii.imprezę urządzam w domu. u nas w restauracji wołają za sam obiad z przystawką 50 zł od osoby.u mnie będzie około 30 osób. w domu można o wiele taniej urządzić przyjęcie, wiem otym gdyż nie tak dawno urządzałam chrzest mojej młodszej córki i było 26 osób. koszt takiej imprezy wyszedł mnie około 500 zł. był obiad rosół,udka i kotlety ziemniaki, sałatki ,4 rodzaje ciasta,tort, bigos,pokrojona wędlina i kiełbasa swojska itp.oraz napoje i soki.wszystko sobie przygotowywałam sama od dwóch dni.w dniu chrztu przyszła do mnie koleżanka która mi przypilnowała obiad jak my byliśmy w kościele,rosół gotowałam i mięso piekłam rano, a ona tylko wstawiła ziemniaki i reszte podgrzała żeby było ciepłe i gotowe do podania .na komuni również planuję zrobić tak samo.U nas niektóre mamy zamówiły sobie kucharki do domów, przychodzą dwa dni wcześniej i wszystko same przygotowują łącznie z ciastami .koszt zatrudnienia takiej kucharki to 300 zł za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowa Pantera
za trzy lata czeka mnie komunia córki i ja juz o tym myślę, tzn. jak to wszystko usprawnić. chyba wezmę jakąś pania do pomocy bo po chrzcie córki noszły weszły mi w d .... A mamy juz nie mam. w zeszłym roku byłam u syna przyjaciółki na komunii w ...hotelu Marriott i było cudownie. a wiecie co było najcudowniejsze? że obok była wielka sala dla dziecie z fachową opieką, basenem z piłeczkami, zjeżdżalnią etc. pierwszy raz mogłam spokojnie pogawędzić ze znajomymi przy stole i nikt nie wisiał na mnie. stół był szwedzki i masa pysznego żarrcia, pani smażyła francuskie naleśniki, lody były oporowo i w ogóle pychunia. impreza zaczęła się 0k. 13, zakończyła się o 17 i szlus. nie pytajcie ile to kosztowało bo nie wiem. o boże, ja też bym tak chciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babaska
Ja również organizuję Komunię córki w domu. Będzie około 10 osób, gdyż rodzina jest malutka, a chrzesni za Wielką Wodą i nie będe mogli przyjechać. Wiem, że daniami obiadowymi zajmnie się mój tata, gdyż uwielbia kuchmarzyć i już sie zadeklarował. Ciasta chyba gdzies zamówia. Sama zajmę się zimną płytą i przystawkami. Nie mam zamiaru zapraszac swoich znajomych, w celu wyrobienia limitu gości, gdyż jestem zdania, ze jest do święto rodzinne, a nie żadna impreza. Córka dokladnie wie, kto będzie (na szczescie bedzie 3 dzieci mniej więcej w jej wieku) i w żadnym wypadku nie jest jej przykro. Rozmawialam z nia rownież o stosunku do głośnych komunijnych prezentow i jestem z niej dumna, ze pojmuje istote tego święta. Marzy jej się natomiast piękna sukienka ( ma już upatrzoną na allegro) i chyba przychyle się do jej próśb i kupię wybrany przez nią 'model'. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie takie... jak sie nazywaja drobne biale kwiatki z ktorych robi sie wianuszki komunijne?? Pomozcie. Ja robie komunie w domu ale z pomoca firmy catheringowej, koszt taki jak w restauracji ale znalezienie wolnego lokalu w moim regionie to cud. blokuje sie juz terminy 2-3 lata wczesniej o czym nie wiedzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie takie... jak sie nazywaja drobne biale kwiatki z ktorych robi sie wianuszki komunijne?? Pomozcie. Ja robie komunie w domu ale z pomoca firmy catheringowej, koszt taki jak w restauracji ale znalezienie wolnego lokalu w moim regionie to cud. blokuje sie juz terminy 2-3 lata wczesniej o czym nie wiedzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka34
Tez mam komunie syna w tym roku, jedzenie zrobie sama, a lokalik wynajme i ubiore wg swojego upodobania; nie wydaje Wam sie Drogie Mamy, ze moze jednak nie sens w imprezce ale w tym, jakim przezyciem dla naszego dziecka bedzie przyjecie Boga do serca? Chyba same pamietamy nasze I komunie, osobiscie nie pamietam przyjecia komunijnego, ale samo wydarzenie no i ....moze prezenty, wtedy naprawde nieliczne:) Pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najladniejsze
sa wianuszki z "MILION STARS "- to po polsku gipsowka lub kaszka jak kto woli jestem kwiaciarka i taki wianuszek polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola2000
mnie tez w tym roku czeka komunia mojego syna i tak jak poprzedniczka mowila nie mam zamiaru robic z tak waznej uroczystosci przedstawienia mam zamiar zaprosic do domu tylko najblizsza rodzine i rownierz bede wdzieczna za cenny wskazowki doswiadczone mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilk
niedłuko będzie moja komunia niemoge się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołku, pamiętam, że jak moja kuzynka szła do Komunii, to ciocia poprosila gości o przygotowanie czegoś (koszty zwrociła). Jeżeli masz rodzinę, która nie poczuje się urażona, to polecam takie rozwiązanie. Myślę, ze dla gości nie będzie problemem zrobienie jednego ciasta czy jednej potrawy, a ty będziesz odciążona. Menu zależy od tego czy wolisz tradycyjnie, czy bardziej nowoczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie komunia w ostatnią niedzielę kwietnia:) Będzie 20 osób. Robimy w domu. Miejsca jest dosyć na duży stół, z potrawami sobie sama poradzę. Tort zamawiam, bo wprawdzie mogę zrobić sama ale wolałabym nie nawalić (kiedyś mi popłynął krem :o :D) Ciasta to nie moja specjalność, niestety. Ale Chrzestna, moja mama i ciocia zaoferowały się swoimi specjałami, więc będzie 6 ciast - nie wiem kto to zje:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli moge cos doradzic to poeim ze ja miałam komunie syna w zeszłym roku i organizowałam impreze w lokalu. Zamówiłam to co chciałam, goscie pojedli , posiedzieli i jeszcze mnóstwo jedzenia wziełam do domu. Zero obowiązków, czysto i miło. Z kalsy mojego syna tylko dwie mamy odwazyły sie robic komunie w domu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezencik 121
mam pytanie-trochę z innej strony- jaką kwotę pieniędzy (od chrześnicy wiem ze wolałaby kasę) wypada dać na Komunię - dodam ze jestem chrzestą czekam na propozycje wiem że to zależy od zasobności portfela-ale jak uważacie -przeciętny człowiek jaką sumę powinien (wypada) podarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo trójeczki - jak minęła komunia? Mój synuś ma 13 maja. Trochę się denerwuję, bo to pierwsza impreza, którą organizuję samodzielnie - wcześniej zawsze pomagała mi mama. Mam ambicję, by wszystko zrobić sama, mam coraz mniej czasu i nie mam pomysłu na tort. Moje pewniaki się nie nadają, bo synek chce biały (niby taka tradycja) a ja nigdy nie robiłam białego tortu. Chyba będzie takie oszustwo, że biały tylko z wierzchu:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika 29 Nigdy Ci nie uwierzę, że urzadziałś imprezę dla 30! osób za 500 zł. To co Ty ludziom podałaś. Najtańsze kurczaki z Lidla?? Piszesz, że były też sałatki, przystawki, mięsa, soki, napoje. Może Ci się o jedno zero mniej wpisało?? Ja za 500 zł to nawet urodzin dla znajomych nie jestem w stanie przygotować. Twoja wypowiedź to jakas prowokacja. Ja komunię urzadzałam 4 lata temu w restauracji, za obiad, ciasta, lody, napoje płaciłam 56 zł od osoby. Niestety komunia była o.8.00 więc i tak musiałam gości wpuścić do domu po mszy na kawę a dopiero potem wspólna wędrówka do restauracji. Niestety proboszcz był nieugięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe bardzo ciekawe
Monika29 powiedz mi kochana gdzie są takie ceny, ze kucharka zrobi wszystko za 300 zł? to chyba jakiś żart i wyzysk w biały dzień..porażka:O ostatnio miałam zlecenie na imprezę na 25 osób(faktem jest, ze było zamówionych dużo potraw i spora ilośc ciast) i zapłacono mi 650 zł , bo tak się umówiliśmy, ale wiem, ze równie dobrze, za moją pracę mogłabym dostać 800, a nawet 1000. trzeba się sporo narobić i przez kilka dni stoi się w kuchni od rana do późnej nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja z innej beczki
a ja mam inne pytanie....idziemy z męzem pierwszys raz na komunie nie jesteśmy bliską rodziną ani chrzestnymi, chcemy dać pieniądze bo nie wiemy co kupić, ile wypada dać? komunia jest w lokalu, zastanawiamy sie nad kwotą 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja... > wszystko zależy od zasobności portfela, ale pomyśl, jeżeli ty dasz 500 zł to czego to dziecko będzie oczekiwać od bliskiej rodziny i chrzestnych? A co dalej? Na osiemnastkę, na ślub to już chyba dom z basenem. Ludzie, naprawdę trochę rozwagi. Pierwsza komunia to przede wszystkim przeżycie duchowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka prawda
że dzieci bardziej cieszą się z prezentów, a nie z kasy kupcie rolki, do tego kask i ochraniacze:) jest tyle możliwości-ja bym kasy nie dawała i uważam że 500 zł to o dużo za dużo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjecia w knajpie
nie wiadomo jakie prezenty - to dla mnie chore. To ma byc komunia SWIĘTA? a co to ma wspolnego ze swietoscią? Ten niby katolicki kraj nie jest normalny. Nie winię was, dziwczyny, bo trudno walczyc z opinia publiczna. Ale kosciol moglby stanowczo wypowiedzic sie w tej sprawie, zamiast jeszcze nakręcac.Wczoraj w dzienniku tv jakis ksiadz postulowal,zeby prezenty dawac 2 dni wczesniej, zeby dziecko bylo spokojniejsze. Czy prezenty to obowiazek?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Uważam, że 500 złl za komunię to stanowczo za duzo, biorąc pod uwagę,że nie nie jesteście rodzicami chrzestnymi. Ja 500 zł zamierzam dać 15to latkowi na konfirmację(komunia w kościele ewangelickim) a jestem matką chrzestną. I nie dlatego daję tyle bo mnie nie stać, wręcz odwrotnie, ale co wtedy dac na osiemnastkę czy wesele??? Dom na wzgórzu Beverly Hils. jesli nie jesteś najbliższą rodzina najlepszy będzie prezent, warto tylko wypytac co dziecko już ma albo czego ewentualnie pragnie. Pozdrawiam. Hanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda Maj
chore? a co ty w tej sukience chorego widzisz? jest cudna 300zł dla kucharki ? ciekawe czy znajdziesz taka głupia to rozboj w biały dzien dac kobiecie 300 za kilkudniowa prace od rana do nocy polacy tacy sa ze chca zarobic duzo a innym zapłacic mało chmastwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda Maj
kazdy daje taki preazent na jaki go stac i jaki uwaza ja swojej chrzesniaczce kupiłam laptopa zabroni mi ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wyżej to racja
Owszem, jest cudna, ale to nie wstępny ślub tylko Pierwsza Komunia Święta. Rozumiesz istotę tej uroczystości? I nie przesadzaj, że kucharka musi spędzić kilka dni, aby przygotować obiad i kolację dla kilkudziesięciu osób. Jeżeli tyle czasu jej to zajmuje, to z niej taka kucharka jak z koziej d* trąbka i na więcej nie zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda Maj
super traktowanie kucharek gratuluje "człowieczenstwa" a sukienke mozna sobie kupic jaka sie che a ty zazdrosnico masz guzik do powiedzenia moze do slubu ktos miec nawet suknie ze złota i jechac do koscioła helikopterem jak dla mnie to tego kogos kaprys i skoro go na to stac to innym nic do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×