Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość lolly
Czesc Dziewczyny! dwie godziny temu wzielam pierwsza tabletke Postinoru i juz czuje działanie-mam lekkie zawroty głowy. Zażyłam ją na 'ostatni dzwonek', bo + - w 60 godzinie, ale mam nadzieje, ze zadziała. Masakra! Tak to jest jak się najpierw zrobi, a pozniej pomysli. Kochałam sie z facetem w środku cyklu bez zabezpieczenia. Coprawda zdążylismy, ale dobrze wiem, ze jest ryzyko zajscia w ciąże. Wolałam nie ryzykować. Ale co przeszłam to moje!!! Chyba każda z nas to przechodzi...niby adrenalinka jest fajna, ale nie taka!!! Mam dosyc. Nawet nie mam ochoty na sex po tym zajsciu. Rozpłakałam się u ginekologa...Ech... Teraz tylko bede czekac na okres. Jeszcze chyba nigdy tak nie czekałam!! A jak juz dostane to stawiam wszystkim po piwku!!!;) 3majcie kciuki... Pozdrawiam serdecznie i jestem z Wami Kobitki!! Wszystkie przeżywamy to tak samo:( PISZCIE DUZO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolly
aha. mam jeszcze jedno pytanie: po postinorze rosną piersi??;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wzięłam Postinor po 39 h wiec jak napisalas ze Ty po 60 to mi jakos lżej na sercu:) ale pocieszę Cię ze czytałam opnie kobiety ktora zazyla dokladnie w 72 h i zadzialalo(mala rada drugą mozesz wziasc wczesniej-mi ginekolog kazal druga wziasc juz po 6 h a niektorym dziewczyna 2 naraz)-niby wieksza wtedy skutecznosc raczej w ciązy rosną piersi niż po tych tabletkach,ja na dniach powinnam dostać,che juz dostac!! przez to zdarzenie chyba stane sie specem od Postinoru czytałam i ciagle czytam na ten temat:) jesli ktos chce pogadac na ten temat to moj gg-3696 139 bądzmy razem w tym trudnym dla nas czasie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie tylko czy w ciągu tej \"złotej godziny\" jest jakiś optymalny okres czasu zażycia pigułki. Tzn. jeśli mam ją już pod ręką, w domu i nagle pęknie gumka to ile powinnam odczekać po stosunku zanim ją zażyję? Np. 5 min po czy raczej bliżej 40-50 min po ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na infolini tego leku mówią żeby nie brać odrazu ale po ok 8 h a dlaczego tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolly
im wiecej czytam o tych wczesnych objawach ciąży, tym bardziej sie boje. nie wiem jak ja wytrzymam do miesiaczki.... w sumie jeszcze dwa tygodnie!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a masz jakieś objawy ciąży? bo ja jak nararazie cale szczescie nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolly
W sumie nie mam. Jestem tylko troche senna, ale to tak sie dzieje od zażycia Postinoru. Poza tym na szczescie nic:) Jeszcze sie przeraziłam, bo duzo osób pisze, ze im sie odbija tak "pusto". Czy to jest objaw ciąży??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISKA
CZESC DZIEWCZYNKI TERAZ MOZE ZADZIEJ TU ZAGLADAM ALE W KONCU ZALOZYLAM TEN TOPIK WIEC GO SLEDZE TRZYMAM ZA WAS KCIUKI.JA JUZ JESTEM PO TYCH STRASZNYCH PRZEZYCICH CHOCIAZ POWIEM WAM ZE OKRES KTORY DOSTALAM 4 DNI PO SPODZIEWANYM BYL DOSC KROTKI JAK NA MOJE POPRZEDNIE TERAZ CZEKAM NA NASTEPNY I MAM NADZIJEJE ZE SIE JUZ WSZYSTKO UNORMUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolly
MISKA, to czekanie jest okropne!!! Nie wiem czy wytrzymam. Strasznie się boję. Jestem taka śpiąca po tym Postinorze. Chyba najlepiej by było, żebym przespała ten tydzień, albo dwa... 3maj kciuki za nas. NIGDY nie chcę już tego przeżywać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISKA
LOLY WIEM ZE TO CZEKANIE JEST STRASZNE ALE POPATRZ NA TO Z DRUGIEJ STRONY JEST NAS TU SPORO I KAZDEJ Z NAS SIE UDALO WIEC TRZYMAM KCIUKI I WIERZE ZE W TWOIM PRZYPADKU BEDZIE TAK SAMO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po tabletkach nie byłam senna bardzo ,przynajmniej wszystkie skutki uboczne znikly po paru godzinach podobno odbijanie to objawy ciąży skoro wszystkim sie udalo to nam rowniez musi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolly
ale gdzies słyszałam, ze samo odbijanie się nie jest oznaką ciąży. Podobno jest to wynikiem tej dawki hormonów. A przecież Postinor to bobma. Czy to prawda? Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to prawda
Tak samo odbija sie zazwyczaj dziewczynom ktore biora tabletki anty II generacji. Dzieje sie tak dlatego, bo w sklad tabletek II generacji wchodzi lewonogestrel (ten sam hormon co wchodzi w sklad postinoru). To odbijanie to jest wina teog hormonu. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niechcianej ciąży można uniknąć stosujac środek służący do antykoncepcji doraźnej lub niektóre dostępne na rynku hormonalne pigułki antykoncepcyjne. Ten rodzaj antykoncepcji, który umożliwia zapobieganie niechcianej ciąży już po stosunku, zyskuje coraz więcej zwolenników w krajach zachodnich i jest zalecany przez Światową Organizację Zdrowia. Specjaliści przekonują, że nie działa ona wczesnoporonnie, lecz powstrzymuje proces zapłodnienia, który trwa ok. 90 godzin. Skuteczność tej metody ocenia się na 98 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czuje się niby jak bym miała dostać okres,bolały mnie piersi pare dni temu,momentami pobolewa brzuch ale jak narazie nic:(dziś ,jutro lub pojutrze planowo powinnam dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonita
dawno sie nie odzywalam ,ale mialam problemy z kompem. Nigdy wczesniej nie pislalam wam tego,ale ja przyjelam postinor po 60 godzinach-naprawde nie moglam wczesniej!!! Mam tylko nadzieje,ze to krawienie ,ktore dostalam bylo miesiaczka-jesli tak to okres powinnam dostac teraz za tydzien.Boli mnie lekko brzuch od 2 dni-tak dziwnie-okropnie sie boje...testu nadal nie zrobilam-wiem,ze to glupie,ale naprawde nie moge sie na to zdobyc:/ POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolly
ja wzielam Postinor w 63 godzinie:) Ale on PODOBNO działa...;) Aj tam...jestem dobre mysli... Czekam na okres który powinien się pojawić 16 kwietnia, biorąc pod uwagę cykl 28dniowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę a ja dziś !! lub jutro powinnac juz dostac a tu nic,liczyłam dlugosc cykli przez ostanie 6 miesięcy i zawsze byl 29,takze jesli tak to jutro muszę dostać!!!!!!!!!!!!!!!!chce to miec juz za soba,dzis weszlam do kosciola o to się pomodlić,wiem że co ma być to będzie ale...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny!! dostałam okres,nawet 0 spóźnienia :) cieszę się bardzo!!!!!!!!!!!!!!!!!,będę trzymać kciuki za was,wszystko będzie dobrze -Postinor działa a Postinor wziełam w 39h więc nie tak wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) ja zrobilam test w przychodni (po skonczonej miesiaczce, tak dla pewnosci) i wyszedl negatywny:) ale ile mnie to nerwow kosztowalo!!! jak czekalam na wynik to myslalam ze zwariuje. ale juz stres minal:D jeszcze jestem ciekawa kiedy dostane drugi okres.. i czy bedzie bolesny itp. a jajniki bolaly mnie z 4 dni i przeszlo - ale ledwo sie ruszalam wtedy:/ pozdrawiam robcie testy i nie bojcie sie bo lepiej nie zyc w nieswiadomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro dostałam okres i to w wcale nie skąpy to raczej nie jestem w ciązy i nie wiem po co mam robić testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona-24 --> to do mnie? bo jesli tak to \"robcie testy\" napisalam bo niektore boja sie a nie ma czego. lepiej wiedziec wczesniej niz pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulinka-> to moze cos źle zrozumiałam,dostałam okres i juz się nie boję że mogę być w ciąży okres jest taki jak zwykle a moze nawet jeszcze bardziej obfity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bursztynka
Czesc! przeczytalam wlasnie caaaly watek a to daltego ze dzis czyli 6 dni po lyknieciu Postinoru pojawilo sie male krwawienie. Przestraszylam sie. W ulotce niby bylo napisane ze to moze byc skutek uboczny, ale myslalam ze rzadko spotykany. Troche mnie uspokoilyscie bo widze ze wiekszosc z was miala takei krwawienia. Teraz juz tylko pozostalo mi jak kazda z was cierpiliwie czekac na okres. Normalnie powinien sie pojawic 23 kwietnia ale juz powoli zaczynam sie przyzwyczajac do mysli ze sie spozni, a wiem ze jak sie stresuje tym ze go nie ma to sie jeszcze bardziej spoznia. Postinor wzielam pierwszy raz w zyciu po tym jak gumce sie peklo :/ a byla to renomowana firma! Od razu z Postinorem dostalam tabletki anty bo juz nigdy nei chche takich sytuacji przezywac. Martwi mnie tylko to ze gin przepisal mi Harmonet bez zadnych badan i kazal przyjsc jak sie bedzie konczyc opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bursztynko - zmień gina, kiepski z niego lekarz skoro bez badań przepisał ci tabsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie wystąpują skutki ubiczne(glownie chodzi o to krwawienia postinorowe) to miesiaczka przychodzi w spodziewanym temrminie inaczej jest niestety jesli ono wystapilo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bursztynka
Ale kupilam juz ten Harmonet, kosztowal ponad 30zl, to zaczac go brac czy pojsc do innego gina? No a krwawienie po Postinorze mam juz dzis drugi dzien. Czy to ejst uwazane jako miesiaczka czy jak? Z tabletkami anty poczkema do nastepnego okresu. Jejku, ile u was to krwawienie trwalo po Postinorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doktorek
Przeczytałem wszystkie tu zamieszczone wypowiedzi i trochę jestem zaniepokojony. Jestem w stanie zrozumieć,że po nieudanym stosunku (z wiadomego powodu) występuje ogromna dawka stresu,ale każda kobieta reaguje zupełnie indywidualnie na lek,który wprowadza do organizmu bardzo wiele zmian. Jego zadaniem jest zapobierzenie ciąży więc normalne są tu skutki uboczne- występujące nawet po kilku dniach od zażycia-krwawienia lub też planienia. Nie można też powiedzieć,ża Postinor jest lekiem w 100% pewnym. Jak wiadomo zasadniczą rolę w działaniu leku odgrywa czas, po jakim został przyjęty. Chciałbym,o ile to możliwe uspokoić wszystkie Panie,które niestety przechodzą przez tak ciężki okres "czarnych myśli". Jeśli lekarz zapisuje Postinor,to tylko po to,aby mógł pomóc i miejmy nadzieję, że zadanie swoje spełni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiekkkkkk
Czesc dziewczyny.... Widze ze nie tylko ja mam ten problem... Tylko ze ja od kolezanek wszystkich slyszalam ze krwawienie jest zawsze po postinorze i juz szalu dostawalam ze go nie mialam i wzielam tebletki wywolujace miesieczke ktore kiedy przepisal mi ginekolog... teraz juz sama nie wiem kiedy mam zaczac brac antykoncepcje... najgorsze ze od tego czasu jak bralam postinor jeszcze wspolzylam ze swoim chlopakiem w stosunku przerywanym i juz sama nie wiem czy sie martwic czy zalamywac... robilam test juz i wyszedl ujemny.... Łapie schizo... pomozcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×