Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miska

POSTINOR

Polecane posty

Gość alyyyyyyyyna
wzielam postinor po 50 godzinach owulacja napewno byla w trakcie stosunku i czekam yh kiey bralam to swinstwo i......3 miesiace nie mialam okresu :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka zestresowana pomocy
witam kobitki doradzcie mi co mam robic?? wziełam postinor 12 godzin po stosunku to było 1,5 miesiaca temu, dostałam po tym okres w normalnym terminie i czekałam na nastepny, lecz ostałam tylko plamienie to nie był okres, trwało to 2 dni i teraz wciaz czekam na okre co mam robic w sumie nie było takiej sytuacji bym mogła miec powody do obaw\,że jestem w ciaży ale bardzo sie boje dlaczego tak długo nie mam okresu???????? czy to normalne po postinorze prosze odpowiedzcie mi pozrdawiam buziaczki papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzidzia-1986
przestudiowalam fora i w niektorych pisaly dziewczyny ze postinor wplywa na wynik testu a na niektorych ze nie wplywa i w sumie nie wiem w co mam wierzyc. wlasnie zrobilam sobie 3 test i wyszedl negatywny na szczescie:D Nigdy wiecej nie wezme postinoru!!!!!!!!!!!!! niedlugo znow bede mogla brac tabletki, musialam zrobic sobie przerwe, i nie bede musiala sie juz martwic tak jak kiedys:] Poki co nie mam okresu i czekam na niego z niecierpliwoscia, odchodze od zmyslow. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alyna - po pierwsze zrob koniecznie test, a po drugie idz do ginekologa. Bo jesli okres spoznia sie 3 misiace a Ty nie jestes w ciazy, to musisz przyjmowac luteine, inaczej dojda jeszcze inne nieciekawe objawy i bedziesz sie bardzo zle czuc. Eveliyah - :* Kobitka zestresowana pomocy - skoro pierwszy okres przyszedl w terminie, a w czasie drugiego mialas tylko plamienie, to znaczy, ze w ciazy raczej nie jestes, choc i tak zrobilabym test na Twoim miejscu. Bardzo czesto bowiem, bo przyjeciu takiej bomby hrmonalnej jak postinor okres wraca do normy przez kilka miesiecy. Ten pierwszy okres po, to nie byla miesiaczka tylko krwawienie z odstawienia, takie jakie jest przy przyjmowaniu pigulek, dopiero ten drugi okres jest miesiaczka. Zaobserwuj kolejny, powinien byc mocniejszy od drugiego, ale nadal slabszy niz te co mialas przed przyjeciem postinoru. Znam dziewczyny, ktory okres doszedl do normy dopiero po 5 miesiacach. Dla spokoju radze wybrac sie do dobrego ginekologa, powie Ci to samo, ale uspokoisz sie. Dzidzia - postinor nie wplywa na wynik testu. Test ciazowy wychwyca zupelnie inne hormony niz te zawarte w postinorze. Jesli test wyszedl negatywny, to znaczy, ze nie jestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alyyyyyyyyynka
salmah kiedys bralam jakis rok temu i mi sieu spoznil tyle.teraz to jest nowa sprawa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj kochałam się ze swoim chłopakiem... Niestety stosunek byl przerywany i mój chłopak nie jest pewien czy zdąrzył wyjąc. Ja ogółem jestem pewna na 99,9% ze wszystko jest ok, ale on zasiewa we mnie niepewnosc... Boję się zarzyc postinor, bo tak i tak mam strasznie bolesne miesiaczki, a slyszalam ze po zarzyciu go następuje bolesne krwawienie... Był to jedenasty dzien cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzida5555
A jakie długie masz cykle? wpisz w gooogle kalkulator dni płodnych i oblicz sobie. Hmm na moje oko to jesli to byly dni plodne to moglabys wziasc posti bo jesli facet nie jest pewny, ale gdy on finiszuje w Tobie to przeciez czuc... a ile minelo dni od stosunku? Powinnas zrobic to co mowi Ci rozsadek pozdawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alyyyyynka
nie az tak bolesne 11 dzien to bardzo ryzykowne bo plemniki moga przezyc 5 dni takze ...ja bym poszla do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko chyba mam problem
Wiecie co chyba z tymi trzema tabletami anty zamiast postinoru to faktycznie jest jakaś plotka. Ja je zażyłam. Dziś mija 6 dzien a ja nie mam krwawienia. Wogole nie czuje sie zle tak jak to bywa po takiej dawce hormonow. Sluz mi sie wogole nie zmienił!!! Dziewczyny co myslicie o moim przypadku???????Jest wyzej opisany. Prosze pomozcie bo odchodze od zmysłow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzida5555
MAŁE CONIECO O METODZIE YUZPE.... W przypadku stosunku bez zabezpieczenia, w sytuacji awaryjnej, gdy nie macie pod ręką Postinoru, lub nie stać Was na tak drogi preparat, można wykorzystać zwykłe dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne dostępne na naszym rynku. Należy jak najwcześniej po stosunku (jednak nie później niż 72 godziny) przyjąć 2 tabletki preparatu Gravistat 250 lub 4 tabletki jednego z poniżej wymienionych preparatów · Gravistat 125 · Microgynon · Minisiston · Rigevidon · Stediril 30 Po 12 godzinach procedurę należy powtórzyć. Ta zwiększona dawka hormonów: · hamuje uwalnianie komórki jajowej · zagęszcza śluz szyjkowy utrudniając drogę plemnikom · utrudnia zagnieżdżenie się zarodka (działanie poronne) Nie należy stosować jako rutynowej antykoncepcji. Należy pamiętać o komponencie poronnej działania tej metody A ile tabsow wzielasss? M sie wydaje ze ta metoda jest tak samo skuteczna jak postinor o ile wezmie sie odpowiednia ilisc tabletek hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko chyba mam problem - no moim zdaniem naprawde masz, skoro po 6 dniach od zazycia 3 pigulek nie masz krwawienia z odstawienia... ja bym zrobila test za 2 dni na Twoim miejscu:( Dzida, Alynka - popieram Was, macie racje Robaczek - ja bym brala posti, skoro facet nie jest pewien, 11 dzien cyklu to juz dni plodne... po co ryzykowac. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko chyba mam problem
Dostałam krwawiwnie dzisisaj rano!!!!!!!!!!!1Ale jest takie dziwne bo skąpe i brązowe. Boli mnie brzuch jak przy okresie!!!Czy to znaczy że nie jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzida5555
Ja tez tak mialam :) pierwszy dzien to bylo baaaardzo skapa i takie brazowe a drugi dzien juz normalne krwawienie, pewnie bedziesz miala podobnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko chyba mam problem
Już jest normalne krwawienie:) To znaczy że wszystko w porządku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie brala ktoras z was takie proszki jak escelette??? Dzis to wzielam i jestem ciekawa co moze po tym mi byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko chyba mam problem
Salmo dziekuje za rade:*:* I przepraszam ze zwątpiłam. Ale to były nerwy niesamowite dla mnie. Dziewczyny czy wasze krwawienia też były tak silne jak moje??? Naprawde mam mocne. A jak długo takie krwawienie moze trwać? Jak normalny okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko chyba mam problem - bedzie to krwawienie podobne do okresu i bedzie trwalo do 7 dni. Robaczek - ja nie bralam, ale z tego co wiem, dziala identycznie jak postinor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie po 3 godzinach od zazycia i utrzymaly sie do 3 cyklu. Najpierw bolala mnie glowa i mialam mdlosci, potem dolaczyl bol jajnika i bol brzucha, a na koniec zaburzony cykl... trwalo 3 misiace zanim wrocil do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko chyba mam problem
Salmo czy ja moge być juz pewna na 100% ze nie jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrob test, to bedziesz pewna. To krwawienie ktore sie pojawilo, to krwawienie z odstawienia. Jesli normlany okres przyjdzie w pore to wtedy bedziesz miala dopiero 100% pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzida5555
Ej laseczki mam takie pytanie odnosnie postinoru a mianowicie rozmawialam ostatnio z lekarzem o nim i powiedzial mi ze jesli wezmie sie postinor do 72 godzin to NIE MOZNA zajsc w ciaze bo on nie dopuszcza do zaplodnienia a jak juz dojdzie do zaplodnienia to uniemozliwia zagniezdzenie sie zarodka i jezeli jakies laski mowia ze sa w ciazy pomimo wziecia postinoru to albo zaciazyly wczesniej i nie wiedzialy o tym no albo pozniej i tez nie wiedzialay i juz nie bray postnoru. Nie wiem co o tym myslec, w sumie to ma sens jesli chodzi o dzialanie postinoru a Wy jak mysliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DaVinci888
hej kobietki. nie wiem czy jeszcze ktokolwiek pamieta mnie na tym forum, ale pisalam ze bralam tabletke w przed ostatnim dniu miesiaczki i pozniej mialam krwawienie w trzeci dzien od polkniecia leku. uspokojona waszymi pocieszeniami, ze w ciazy nie jestem nawet otym nie myslalam. teraz okres mi sie spoznia juz tydzien. zaczynam znow panikowac. nie wiem czy pierwszym dniem cyklu byl pierwszy dzien miesiaczki, czy pierwszy dzien krwawienia po postinorze? boje sie zrobic test albo isc do gina, bo boje sie uslyszec WYROK. wiecie jaki. dlaczego nie mam okresu? poratujcie dobra i szczera rada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da Vinci - po pierwsze nie jestes w ciazy i tego jestem pewna. Niepotrzebnie bralas postinor. Po drugie skoro dostalas krwawienie to znaczy, ze wszystko jest ok. Ale niestety postinor ma swoje skutki uboczne i Ty je teraz masz. Miesiaczka moze sie sporo spoznic, a jesli nie pojawi sie do 30dni radze isc do ginekologa, ktory zapisze Ci luteine na wywolanie okresu. Pierwszy dzien krwawienia, bez wzgledu na to, czy jest to okres, czy krwawienie po pigulkach jest pierwszym dniem cyklu i od tego dnia mozesz go liczyc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lobuziaczek
hej wszystkim!!jestem tu nowa ale w tej chwili w niedziele dostaje malej masakry w glowie bo mam maly problem...otoz mam 25 latek,2 lata temu urodzilam coreczke i wciaz karmie ja piersia,i w nocy i w dzien,mimo ze ona je tez juz normalne rzeczy,do zeszlego wrzesnia bralam depoprovere,ale potem przestalam bo chcialam corke odzwyczaic..ale jakos nie wyszlo,i miesiaczki tez nie mam, no i problem jest w tym ze wczoraj troche z mezem sie zagalopowalismy i zaczelismy sie troche kochac bez prezerwatywy,niby nic,wytrysku nie bylo,zreszta po paru "ruchach" biegiem sie wycofalismy ale ja mam faze teraz czy przypadkiem nie zajde w ciaze,i zastanawiam sie czy nie pojsc do lekarza po postinor,tyle ze stosunek byl w sobote w nocy,a dopiero w poniedzialek moge isc do lekarza,i jesli wezme postinor to definitywnie bede musiala odstawic mala od cyca,i juz naprawde nie wiem ,mam metlik w glowie bo tak z dnia na dzien to nie dam rady jej odzyczaic,myslicie ze moglo do czegos dojsc???wiem ze oprocz wytrysku faceci wczesniej tez sypia tymi plemnikami,ale hm...mielismy troche seksu oralnego,moze nie zdazyly sie znalezc gdzie trzeba,please,niech ktos mi odpisze bo nie znalazlam zadnych telefonow do ginekologow ktorzy odbieraja w niedziele rozmowy...!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym na Twoim miejscu nie brala postinoru z trzech powodow. Pierwszy i najwazniejszy to dzieciaczek, ktory moze z dnia na dzien cierpiec jesli odstawisz go od piersi. A teraz dwa kolejne powody: kochajac sie bez wytrysku, juz zmniejszylas ryzyko, a poza tym jako matka karmiaca moze CIe jeszcze chronic nieplodnosc poporodowa mimo, ze minelo tyle czasu. Tak wiec ryzyko ciazy jest niewielkie i ja bym nie ryzykowala na Twoim miejscu.Pomijajac juz fakt, ze zdegradujesz organizm, bo pewnie po ciazy jeszcze do konca nie doszedl do siebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia-Renata
hej wszystkie. Ja wzielam tą tabletke tydzien temu. Krwawienia dostalam 5 dnia. Teraz czuje sie fatalnie wszystko mnie w brzuszku boli i jest mi nie dobrze. Co mi jest i co robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Mam problem .. mija już 2 tygodnie odkąd współżyłam z chłopakiem. W 33 h wzięłam jedną tabletkę Postinoru a drugą po 12 h później. Po 4 dniach miałam 4 dniowe krwawienie, na początku bardzo mnie bolał brzuch. Późniejh mnie bolały jajniki. Wczoraj byłam na solarium i bolały mnie jajniki.. !! Czytałam ,że gdy dostaje sie to krwawienie po zaży-ciu postinoru to to jest nowy cykl.. Tak to zawsze miałam okres jakoś 17-18 dzien w miesiącu. Dziś jest 6 maja. Mam okropne wątpliwości.. Boje sie. Mam 16 lat. Nie chce sobie spieprzyć życia. Od 16 lat można Postinor wziąść.. Ja ma głupie obawy że to nie pomoże ..ale mia łam krwawienie. A i musze jeszcze powiedziec że współżyłam z chłopakiem w ostatnim dniu okresu. na drugi dzień już nie miałam. Czy to zmienia postać rzeczy ? Prosze odpiszcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×