Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość juustiina
relation to Birm chyba nie birth??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
skoro jestes w 35 tyg moze to oznacza ze zostalo ci do konca 5 tyg a moze urodzisz za 4 nie 5 tyg albo ze zobaczycie sie nastepnym razem za 4 z 5 tygodni bo takto ja nie wiem u mnie pisze od 23 tyg za kazda wizyta free a wczesniej to kreski stawiane nic nie pisało a ciekawa jestem w tej rubryce Presenting Part or Lie mialam w 23 tyg napisane free w 27 ceph i w 31 napisane ?ceph (z tym znakiem zapytania) i nie wiem czy to chodzi o upławy które jej powiedzialam i wtedy ona to zaczela pisac czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej ja mam zolta ksiazke to CEPH ja tez mam w miejscu presentation i to zaczyna sie od 28tyg i tez sie zastanawialam co to znaczy na pewno nie uplawy i nastepna pozycja to jest engaged/unengaged to ja mam 37 tydzien i mam 3/5 a wczesniej bylo free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
jutro ide do gp bo mi kazala polozna bo ona tylko co 2 tygodnie jest i tak na kontrole tylko bo to koncowka u mnie jutro 38tydz sie zaczyna to jak bedzie jakas ok babka to spytam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
kolor tej ksiazki to nie ma znaczenia bo pewnie szpitale maja kazdy inny ale te oznaczenia to ummnie 3/5 to byl 37 tydz czyli moze 3 tyg planowo plus te 2 czyli 5 ewentualnie na przenoszenie dzis byl nasz gospodarz i mnie zaskoczyl ze jak cos by sie zaczelo wczesniej to on mnie do szpitala moze zawiesc bo mieszka 10 minut od nas bylam w szooooku milo z jego strony starszy facet sam ma 3 dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
dorota to twój facet w butach powinien spac :) ja juz bym chciala zeby był styczen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
jak on sie wczoraj wystraszyl bo ja do niego dzwonilam ale nie odebral a ja wracajac do domu spotkalam ta kolezanke co 40 kilo przytyla i tel do torebki wlozylam a ze byl sciszony to nie slyszalam a ten 35 razy dzwonil przez 1o minut i do szefa juz panika ja do domu musze jechac juz i opiernicz dostalam ze go strasze hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
ja tez juz jak na szpilkach siedze z jednej strony nie moge sie doczekac a z drugiej mam takiego pietra ze nie wiem znaczy jak porod bedzie bez komplikacji to nawet ten bol mnie nie przeraza bo to tylko bylby jeden dzien da sie wytrzymac i bede miec dzidzie kochana a jak sie stanie jak u tej kolezanki to mam stracha i tego sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
a w ktorym miejscu ja mam czuc te skorcze w podbrzuszu po srodku bo na razie to czuje czasmi jak przed okresem ze zaraz pekne i wczoraj czulam na wieczor jek by mi cos pchalo brzuch w dol to pewnie sie obniza pomalu a potem z tej lewej strony tak jakby jajnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
to z które strony masz czuc skurcze to nie powiedziane mozesz czuc z brzucha mozesz czuc z krzyza a z brzucha nie wiec nic nie wiadomo jak u ciebie sie beda obiawiac :) trzymam kciuki i nie moge sie doczekac relacji z porodu mam nadzieje ze po wszytskim szybko nam opiszesz bo mi zostalo 8 tyg i chce dowiedziec sie jeszcze przed moim porodem jak u ciebie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej pewnie ze opisze wogole jak dam rade to dam znac ze sie zaczelo i jade do szpitala to chyba mam normalne objawy bo myslalm ze cos z moim jajnikem nie tak pytalam sie tej poloznej mojej to powiedziala ze wszystko ok jutro ide do gp tak tylko na kontrol to spytam sie co to sa te oznaczenia ceph itp 3/5 jak u mnie bylo pod warunkiem ze babka bedzie jakas kumata bo mojej poloznej nie bedzie jutro a moja mama zwarjowala do reszty razem z tesciowa kupily lozeczko ciekawa jestem jak ona przyjedzie tutaj nie wyobrazam sobie tego bo pol smyka wykupila i codziennie slysze ze dokupila to i tamto a rzeczy dla siebie musi tez wziasc nie wiem jak ona sie spakuje na szczescie autokarem jedzie bo do samolotu by jej nie zabrali chyba z tym ladunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
hehe babcia szaleje a kiedy przyjezdza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
cześć dziewczynki?frugo a jak długo czekałaś na child tax credit?bo ja czekam czekam i sie doczekac nie moge a bez tego nie moge złożyc papierów o becikowe a czasu juz nie dużo pozostało:(dorota a jak ja byłam w tym szpitalu to same czarnuchy były:)i tez ledwo co szłam jak juz wychodziłam chociaż porod miałam krótki.A i nie wiecie może jak długo można w lodówce trzymac ściągniety pokarm?48 czy 24 godz?a w zamrażalce?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
zdania na ten temat sa podzielone jedni mowia ze w temp pokojowej od 8do 12 godz, w lodówce od 4do 7 dni a w zamrażalniku ok 2 tyg do miesiaca. Róznie to jest ja sadze ze tak w lodówce to z 7 dni a w zamrazalniku zeby 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej Sylwia moze taka zmiana byla same biale siedzialy a czy ja dobrze zrozumilam ze jak cos jakies komplikacje to pietro nizej wioza np na cesarke bo tam same polozne sa nie lekarzapp pokarm do 6 godzin bez lodowki a w lodwce do 48 godzin lub schladzac do 30 minut a potem zamrozic tylko 3/4 bo zwieksza objestosc i zachowujupe pppswppiepzppppppppppppopppppppppsppppc do 2 tygodni ap w zpamrazalce do 3 miesiecy znowu mi sipe psuje klawiatura luuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dorota dobrze zrozumiałas tam na dole tez sie jedzie jak chcesz to znieczulenie co anestozjolog podaje ale to musisz sobie wczesniej zabukowac bo czasami jest tyle porodow w ciagu nocy że moga ci odmowic bo anestozjolog bedzie zajety jak ja rodziłam to w tą noc 16 dzieciaczków sie urodziło:) i znowu inne zdania:)a to najbardziej mnie interesuje bo cjciałabym zostawiac pokarm w lodówce bo mam dużo:)dorota twierdzi ze w lodowce 48 godz a justyna ze od 4-7 dni a to jest różnica wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
cześć dziewczęta, sylwocha212 przecież możesz już składać o becikowe jedynie zaznacz że czekacie na tax credit ja swoje już posłałam czekam na odp. Co do porodówek w Hinchingbrooke to nawet fajne są tyle że bardzo malutkie :D Co do skurczy to czuć je w całym brzuchy albo w krzyżu (ja miałam wrażenie że mi kręgosłup ktoś lub coś wyrywa ) ale to tylko moje odczucia skurczów wiem na pewno że z brzucha to jak dziewczynka a z krzyża na chłopca :D Pozdrawiam serdecznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
co do przechowywania tego pokarmu to poczytaj i poszukaj w necie informacji na ten temat, albo poprostu zadzwonic do polski do pediatry i bez problemu powie ja nasteonym razem bede dzwonic do mojego syna pediatry w polsce bo jestesmy w kontakcie to sie jej zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Sylwia ja podalam ci wiadomosci z ksiazki pierwszy rok zycia dziecka Arlene Eisenberg a sama nie mam pojecia jak naprawde jest korcze to jak ja mam anestezjolaga zabukowac a skad ja mam wiedziec jak bede to znosic ajajaj narazie to mam skorcze cyckow hihi no chyba tedy dzidzia nie wyjdzie i rano to wszystko ok tylko na wieczor mnie ta lewa strona pobolewa nie moglam isc dzis do gp bo zaspalam hihi jutro pojde i spytam sie o te oznaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
szukałam na necie i znalazłam to: W temperaturze pokojowej 8 -12 godzin W torbie chłodniczej z wkładami chłodzącymi 24 godziny W lodówce (3 -5 C) 3 - 4 dni W zamrażalniku lodówki (-10 C) 2 tyg. W zamrażarce (-18, -20 C) 6 - 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
zaneta a ja słyszałam ze jak wysle i zaznacze ze czekam na child tax credit a w ciagu miesiaca nie przysle im ze dostałam chtc to i tak przepadnir dorota położnej musisz powiedziec o tym anestozjologu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doropta76
pdpzieki Sylwia za tpydzien mam spotkanie to jej powiem a jak nie skorzystam pbo bede w stanie wytrzymac albo bedzie juz za pozno na podanie to co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia ja składalam 24 września a przyznali mi 1 grudnia.jak składalam to obiecywali w ciągu 3 tygodni,ale ja dzwoniłam i pytalam dlaczego jeszcze nie i jak dlugo mam jeszcze czekać,a tydzień temu w poniedziałek zadzwonilam znowu i kobieta z którą rozmawialam powiedziala mi że sama nie wie dlaczego nadal czekam i że wyśle w mojej sprawie mejla z zażaleniem do głównego biura a w piątek już miałam telefon od nich że w poniedziałek bedę mieć kase na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
moja znajoma nie mogla wytrzymac z bolu i chciala to znieczulenie ale anestozjolog byl zajety i nie dostala a jak bys miala w planie porodu to moze bys miala jakies pierwszenstwo:)frugo to długo czekalas i jak zwykle normalnie sie nie dalo załatwic tylko trzeba bylo dzwonic tez zadzwonie ale do ksiegowej bo jej zapłacilam i to nie malo a ona sie nie interesuje a nie chce zeby mi to becikowe przepadlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej Sylwia ktorej poloznej mam powiedziec tej w gp czy w szpitalu jak bede juz wlasnie mnie olsnilo a czy rejestruja w tym szpitalu dzieci w register office czy oddzielnie trzeba jechac a do ktorej ksiegowej chodzisz bo ja do samych swoich na hendon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
aha i ja bede miec takie same przeboje z tym child tax credit bo na razie nie moge wyslac tych papierow po becikowe i ta ksiegowa to samo mi powiedziala ze musze najpierw po ten chtc i jak mi przyznaja to dopiero tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
własnie dziewczyny jak dziecko w uk sie rodzi to gdzie i co trzeba pozgłaszczac, tak jak w polsce w urzedzie stanu cywilnego i gdzies tam gdzies tam masa papierów to w uk jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
ja kiedys czytalam ze w register office to tak jak u nas urzad stanu cywilnego i na to jaest iles dni nie pamietam dokladnie ile a czasami od razu w szpitalu to zalatwiaja i juz nie trzeba do register office ale nie we wszystkich szpitalach a gdzie jeszcze to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dorota powiedz w gp jak bedsziesz a ja rejestrowałam dziecko na wembley park na przeciwko asdy w tym urzedzie bo to podlega szpitalowi zreszta oni wszystko wytłumacza w szpitalu,na to sie ma 42 dni i oni daja jeden certyfikat i papierek z ktortm trzeba isc do gp i zarejstrowac dziecko i jak sie chce kopie to za jedna płaci sie 3,50 a potrzebne sa dwie bo jedna do paszportu a druga do child benefit i musza byc oboje rodzicow a dziecko nie musi byc(ja gdzies czytałam ze musi ale nie trzeba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
popytałam sie troche w necie i tak jak dorota pisała w tym register office sie to załatwia i moze to załatwic jeden rodzic jak sie jest małzenstwem jesli nie tylko zwiazek partnerski to musza byc oboje rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×