Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marcy

poród w Anglii

Polecane posty

Gość dorota76
hej no ktos zyje tu jeszcze moze te bole masz z nerwow bo przzywasz teraz te dolegliwosci ja tez lezalam prawie caly dzien tylko do ciapatego po chleb i wode i tyle z e spaceru moja kolezanaka w polsce dzis w nocy urodzila corcie miala cc mala wazy3100 i55 dluga troche jej zazdroszcze ze jest juz po a sie zmowilysmy bo miesiac roznicy miedzy naszymi bobasami a ona jest ciocia dla mojego meza takie koligacje a my razem na studiach bylysmy i poznala mnie z mezem i jak sie dowiedzialysmy ze bedziemy mamami to chyba z godzine sie smialam taki e los psikusy robi hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
no czasami sie tak złozy, ja jak dowiedzialam sie ze jestem w ciazy z pierwszym dzieckiem i moja bratowa potem powiedziala ze tez jest i miedzy naszymi dziecmi jest miesiac róznicy, ja jestem chrzestna jego córki a on mojego syna chrzciny były tydzien po tygdniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
fajnie fajnie a ta malutka ma takie czarne wloski i dlugie taka smieszna zdjecie na maila wyslala juz szczesliwa mamuska a tu jeszcze do konca trzeba cierpliwie czekac musimy wytrwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
damy rade a co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
pewnie ze damy musimy i bobaski beda zdrowiutkie bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
czesc dziewczynki:)pewnie ze dacie rade:)a moze wiecie co robic zeby sie ciemieniucha nie zrobila malenstwu?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
oliwka smarowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej laski ja bylam dzis w centrum i ledwo wrocilam chyba mam klopoty z krazeniem bo na rekach takie biale plamki i dlatego mi te nogi puchna ale jak rano wstaje to ok jest czyli to nie zatrucie ciazowe ajajaj jeszcze troszke Sylwia w ksiazce jest napisane zeby smarowac oliwka lub wazelina ide troszke polezec pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
dzieki dziewczyki:)ale lepiej jest przed kąpielą czy po kąpieli?bo właśnie słyszałam że 3 godz przed kąpielą i założyc czapeczke no albo po kapieli i nie wiem jak robic:)dorota powiem ci ze ja tez mialam straszne problemy z nogami pod koniec ciazy,nie zdazylam sie obudzic i juz mnie bolaly haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
ja bym radzila przed kapiela na tyle zeby zdazylo to zaschnac i potem mozna wykapac dziecko i umyc i po kapieli tak troszke dla pielegnacji, ale ja np mojemu synkowi nie brałam bo nie wychodzila mu ciemieniucha ale jakby wychodzila to wtedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Sylwia w ksiazce jest napisane zeby smarowac przed kapiela i potem zejdzie z szamponem i nie zakaldac czapki jesli w pomieszczeniu jest cieplo a jesli to jest bardziej uporczywa odmiana tzn tworzy zoltawe i brazowe strupy mozna uzyc specjalnego szamponu lub masc salicylowa i uwazac zeby glowy nie przegrzewac bo pocenie sie glowki sprzyja rozwojowi ciemieniuchy no to strescilam Ci ksiazke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
dokłądnie nie wolno przegrzewac dzieciaczków!!! bo potem duzo choruja, znam takie przypadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie a wiecie jak to jest z porodem w Szkocji?? To tez wkoncu UK. Zaczynam trzeci miesiac i zastanawiamy sie z narzeczonym czy rodzic w polsce czy w Edynburgu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
jesili chodzi o mnie zdecydowanie radziłabym ci w edynburgu... polska jak polska.... rozne rzeczy moga sie zdazyc.. nie ma co sie wiele spodziewac po tym kraju a sadze ze w edynbugru zdecyydowanie lepsze warunki zapewnia tobie i dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
ja tez znam przypadek przegrzania a jak nie daj Bog deszcz na dworzu (nie ulewa tylko lekki deszczyk) lub lekki wiaterek ona juz na spacer nie wyjdzie z dzieciakiem a potem cigale chory nonstop i calpolek mu serwowala i 2litry mleka codziennie doprowadzila do tego ze chlopczyk mial niecale 3 latka a wazyl ponad 20kg bo nie chcialo sie obiadku ugotowac dla malego tylko pizza prawie codziennie a jak stary wrocil po7 to dopiero obiad byl i maly dwa mielone jeszcze na dolkadke spasla dzieciaka i tyle durna baba a co do porodu w Szkocji tez bym wybrala Szkocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
zdecydowanie szpitale za granica a w polsce masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
no naprawde durna ta baba hehe mi mowiły pielegniarki zeby nie smarowac oliwka i tak robilam a teraz zauwazylam ze mała ma strasznie sucha skóre i własnie sie boje zeby nie miala tej ciemieniuchy wiec lepiej zaczne ją smarowac,a to prawda ze dziecko musi spac w czapce bo bedzie mialo odstajace uszy?:)słyszałam tez że żeby dziecka nie przegrzac najlepiej w domu ubierac mu body i pajacyki a na dwór o jedna warstwe ciuchow wiecej niż ja mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
Sylwia mysle ze tak delikatnie mozesz smarowac jak ma sucha skorke bo w tej ksiazce piszatez ze wazelina ale chyba oliwka lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
sylwia z tymi uszami to nie do konca tak, no niby ubieraja zeby sie uszy przy spaniu nie zaginały ale czasami w czapce tez sie zagna i nawet widziec nie bedziesz, a jesli dziecko ma genetycznie wrodzone ze uszy beda odstajace to ci czapka tez nie pomoze, moj tam spał bez czapki i mu nie odstawały a jak byl wiekszy i zaczal sie ciagnac za uszy to teraz troche mu odstaja a kolezanki dziecko spało w czapce i ma jedno ucho odstajace i to jak helikopter :D wiec nie ma reguły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwocha212
z tymi uszami odstajacymi to teściowa wymyśliła ostatnio i tak sobie pomyslałam ze to pewnie jakies zabobony:)ciepło mamy w domku wiec za goraco by bylo malenstwu w czapce przez cala noc,a tak poza tym to myslalam ze z tym dzieckiem co dorota chyba pisala ze wazylo 6 kilo to jakas sciema a dzisiaj w wiadomosciach pokazywali nowo narodzone dziecko ktore wazylo 5.90 i mieżylo 70 centymetrów:)masakra hahah takie wielkie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej dziewczynki ja dzis caly dzien przelezalam troszke tylko ogarnelam dom i zupke ugotowalam Sylwia to 6kg dziecko to prawda bo to kuzynka mojej przyjaciolki i ja je widzialam po urodzeniu to caly ten czar malenstwa nowonarodzonego prysl bo ten chlopczyk byl bardzo duzy i potem jak np do zerowki szedl to ponad norme wyzszy od innych dzieci taki potezny byl . Jutro idziemy do szkoly rodzenia to opisze Wam wrazenia hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
o tak daj znac jak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota76
hej bardzo ladnie wygladasz brzuszek w normalnych rozmiarach ani za duzy ani za maly taki ma byc i juz moj jest wiekszy w ostatnim czasie sie zrobil bo do tej pory to taka pileczka byla ale mi zostalo niecale 4tyg to mysle ze ma prawo juz taki byc a w robocie do 6mca nikt mi nie wierzyl dopiero jak zdjecie zanioslam aha i mamy taka sama lampe hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
jaka szkoda ze juz tu nikt nie zaglada :( buu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
dorota no to niezle :) u mnie juz w drugim miesiacu bylo widac ale podobno w drugiej ciazy tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juustiina
co jest z wami ze tu nikt nie zaglada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaneta2400
cześć dziewczynki :D co u was słychać jak samopoczucie kurcze nie odzywałam się tyle bo troszkę zagoniona byłam jeszcze dziś musze z dzieciakami do Gp iśc bo strasznie im na oskrzela posiadało normalnie zabiegana jestem Frugo co tam u Ciebie ,Justi ,Dorotka jak się czujecie ??? ja w sumie ok tylko ta przeklęta zgaga no i przynajmniej dwa razy w tygoniu skurcze co 5 min tak do godzinki mnie łapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żanetka u mnie nadal nie ciekawie,wszyscy się wypinają i nikt nie chce pomóc,właśnie się szykuję na spotkanie do CAB-u. Ogrzewania nadal nie mamy i sił już też. A jeśli chodzi o samopoczucie w ciąży to nie jest zle tylko czasami zgaga(polecam świeże melony)i od jakiegoś czasu bardzo mnie boli kość łonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×