Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość buziaka
chciałam być z tobą tylko moment - od dziś do końca chciałam ci tylko wskazać drogę - stąd do Słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wciąż rozmyślasz. Uparcie i skrycie. Patrzysz w okno i smutek masz w oku... Przecież mnie kochasz nad życie? Sam mówiłeś przeszłego roku... Śmiejesz się, lecz coś tkwi poza tym. Patrzysz w niebo, na rzeźby obłoków... Przecież ja jestem niebem i światem? Sam mówiłeś przeszłego roku...(Maria Pawlikowska-Jasnorzewska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx 19
czy wie ktos z jakiego wiersza pochodzi cytat:,,Tłum nie posiada sądu mądrego, ani sprawiedliwego, ani pięknego, możesz sąd taki znaleźć jedynie u nielicznych ludzi”.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alajna
"Owszem, była wybredna. Mogła dać szansę na pierwszą randkę prawie każdemu chłopakowi, ale jeśli jej nie odpowiadał, nie traciła na niego czasu. " Beverly Barton - "Zabójcza bliskość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alajna
" Dziwnie jest podglądać cudze szczęście, jeszcze dziwniej, jeśli to szczęście dotyczy bliskiej osoby i to wcale nie ja jestem jego przyczyną (...) " Małgorzata Warda - "Czarodziejka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alajna
" - Ale... jeszcze się zobaczymy, prawda? Nawet nie wiem, gdzie mieszkas... Zostaw cokolwiek - adres, numer telefonu... " Anna Gavalda - "Chciałbym, żeby ktoś gdzieś na mnie czekał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak srebrzysty pyl
moze Gdybys Byl Kims Innyn niz jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alajna
" Na pozostałych fotografiach były drzewa. (...)We wszystkich była wieczność i siła, a jednak każde było inne. W ich niezależności Michał szukał samego siebie. Są jak ludzie, myślał, każde w swoim rodzaju. Tyle tylko, że nawzajem nie przeszkadzają sobie żyć..." Katarzyna Rygiel - "Pod powiekami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"To co trzymam w rękach to kropelki czasu Delikatnie trzymam je. Te zapomniane wspomnienia, w których zabrakło mi słów Jeśli przypomne sobie je wszystkie Myśle, że je wszystkie zrozumiem Ale moje słowa zaczynają tracic znaczenie zaraz obok mnie. Noc bez odpowiedzi, fragment ciepła, i oddalone pragnienia Żyję tylko z powtarzania tego. To co trzymam w rękach to kropelki czasu Delikatnie trzymam je. Te zapomniane wspomnienia, w których zabrakło mi słów Chcę pojąc co myślałes o tym fakcie w moich dłoniach dlatego nigdy się one nie cofną My, ludzie, jestesmy jeszcze zdolni to okazywania uczuc Znaczenie tych słów ma myśli bez przykładów i uczucia bez odpowiedzi Przekazują tylko spojrzenia na siebie nawzajem To co trzymam w rękach to kropelki czasu Delikatnie trzymam je. Te zapomniane wspomnienia, w których zabrakło mi słów Może zamkniesz te uczucia w swoim sercu. \'Straciłem Cię...\'\" Jedna myśl, myśląc o przeszłości Myślałam, że wiem o Tobie wszystko Ale ze mnie idiotka Pochopne słowa Były tym z czym mnie zostawiłeś Ta niedopowiedziana noc Zraniłeś mnie, krwawię smutkiem Teraz podziwiam Cię na odległość Te powtarzające się myśli Dzięki nim żyję Moje ręce dzierżą ciężar Tamtej kropelki czasu Muszę delikatnie schwytać Wspomnienia, które odchodzą w niepamięć Zgubione słowa te Wezmę te myśli i...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzdąkasz melodie swojego istnienia I śpiewasz że jesteś tutaj Zaczyna się teraz nowa podróż Razem z nigdy nie zmiennymi sezonami Żyjemy do końca Dając sobie mądrość i siłę (Wygląda to jak gra o przeżycie) Ale kiedy chodzi o miłość zostawiamy to w tyle W strumieniu czasu Zapomnieliśmy nawet jak o tym zapomnieć Kiedy zacząłem tracić na znaczeniu zrozumiałem co znaczy samotność Ale kiedy się spotykamy nie jesteśmy samotni Układam Twoje czyste uczucia Razem z Twoją wielką miłością którą czujesz Łzy, które wylewasz zmienią Twoje przeznaczenie Pozwól biciu swego serca roznosić się w ciemności Jesteśmy pewni że spotkamy się Na fladze tego samego cierpienia Błąkam się, próbując znaleść Coś cennego, niezmiennego Pośród moich nigdy niezmiennych wspomnień Spotykanych na krawędzi zapomnienia Dających mi małe ale pewne ciepło Układam Twoje czyste uczucia Razem z Twoją wielką miłością którą czujesz Łzy, które wylewasz zmienią Twoje przeznaczenie Pozwól biciu swego serca roznosić się w ciemności Jesteśmy pewni że spotkamy się Na fladze tego samego cierpienia Brzdąkasz melodie swojego istnienia I śpiewasz że jesteś tutaj Pozwól temu dzwonić na czerwonym, oświetlonym światłem księżyca niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edward Stachura 'Jesień' Zanurzać zanurzać się w ogrody rudej jesieni i liście kolejno zrywać jakby godziny istnienia Chodzić od drzewa do drzewa od bólu i znów do bólu cichutko krokiem cierpienia by wiatru nie zbudzić ze snu I liście zrywać bez żalu z uśmiechem ciepłym i smutnym a mały listek ostatni zostawić komuś i umrzeć... Sprawiedliwe usta rozważą mądrość A język wypowie osąd. Błogosławiony człowiek co oparł się pokusie, Której niegdyś spróbował, albowiem On otrzyma koronę żywota. O Panie, odwieczny ogniu, miej miłosierdzie O jak święty, jak jasny, Jak dobrotliwy, jak miły. O lilio czystości... (Elfen Lied opening) "Os iusti meditabitur sapientiam, Et lingua eius loquetur iudicium, Beatus vir qui suffert tentationem, Quoniam cum probatus fuerit, Accipient coronam vitae, Kyrie, Ignis Divine, Eleison, O quam sancta, quam serena, Quam benigna, quam amoena, O castitatis lilium..." Odwracam się... kogo tam zobaczę? Zatapiasz swoje paznokcie w ciemności I rozszarpujesz noc. Krople deszczu stają się kroplami krwi Spływającymi po moim gardle. Jeśli nie masz miejsca do którego możesz wrócic Podążaj za palcem, za moim palcem Zabiorę Cię ze sobą stąd... Cykady płaczą w lesie, z którego nie ma ucieczki Już nie mogę zawrócic. (Higurashi no naku koro ni - opening) "Let's meet again here. On the street scattered with cherry blossoms..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
strach wyolbrzymienie podziw zobojętnienie zwątpienie odrzucenie zawierzenie obrzydzenie cisza... nic... aż w końcu... ...w końcu, zupełnie nie celowo, przypadkowo zdziwienie zaciekawienie serca kołatanie zagłębienie uśmiech, pocieszenie UWIERZENIE? "wiara"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaaaa
KIEDYŚ Kiedyś nauczysz się dostrzegać subtelną różnicę między trzymaniem się za ręce a połączeniem dusz. I dowiesz się, że miłość to nie tylko pożądanie, a przebywanie w czyimś towarzystwie nie oznacza bezpieczeństwa. I zaczniesz zdawać sobie sprawę, że pocałunki nie są przypieczętowaniem umowy na całe życie, a prezenty nie są obietnicami. A potem zaczniesz akceptować swoje porażki i znosić je z podniesioną głową, otwartymi oczami i wdziękiem osoby dorosłej, a nie z żalem i gniewem dziecka. I nauczysz się kroczyć drogami własnej codzienności, ponieważ jutro jest zbyt niepewne, by coś na nim budować. Po pewnym czasie przekonasz się, że nawet rozkoszne ciepło słońca parzy skórę, gdy zbyt długo go zażywasz. Zasadź więc własny ogród i przystrój swą duszę, zamiast czekać, aż ktoś przyniesie ci kwiaty. I przekonaj się, że naprawdę potrafisz wiele znieść... Że naprawdę jesteś silny I że masz swoją wartość. Veronica A. Shoffstall, 19 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaaaa
Dziękuję ci za tyle chwil zrozumienia, drobne gesty dobroci, setki łagodnych uśmiechów, które wypełniły moje życie. Doceniasz i zachęcasz, więc rozkwitam. Dziękuję... Dziękuję ci za twoje kochane, dobre serce – najlepsze, jakie można mieć. Dajesz mi swój czas – najhojniejszy dar ze wszystkich. Dziękuję! Dzięki tobie wiem, jak piękne może być życie, że proste rzeczy tak naprawdę są najważniejsze. Zawsze mogę liczyć na ciebie. Dziękuję... Kiedy stajesz przy mnie i mówisz, że dam sobie radę, tak się dzieje. Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaaaa
Życie to nie tylko zdobywanie punktów. Nieważne, ile osób do ciebie dzwoni, z kim się umawiałaś, z kim chodzisz na randki, a zkim nie. Nieważne z kim się całowałaś, jaki uprawiasz sport, ani też to, kto cię lubi. W życiu nie chodzi o to, jakie masz buty, fryzurę lub kolor skóry. Nie chodzi również o to, gdzie mieszkasz, gdzie chodzisz do szkoły, jakie masz stopnie, ubranie albo ile pieniędzy. Nieważne także, czy masz przyjaciół, czy jesteś samotna, czy ludzie cię akceptują, czy też nie. Życie to nie tylko to. W życiu chodzi o to kogo kochasz, a kogo ranisz. Chodzi równiez o to, co sądzisz o sobie. O zaufanie, szczęście i współczucie. Życie to niezłomne trwanie przy przyjaciołach i zastępowanie nienawiści miłością. Życie to unikanie zazdrości, przezwyciężanie ignorancji i budowanie zaufania. Chodzi o to co mówisz i co naprawdę masz na myśli; o to, czy cenisz ludzi za to, kim są, a nie za to, co mają. A przede wszystkim chodzi o to, by dokonywać takich wyborów, które pozwolą ci traktować ludzi z szacunkiem, w taki właśnie sposób, którego nie osiągnęłabyś innym postępowaniem. Te wybory stanowią esencję życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaska
"Milosc to jest takie cos, czego nie ma. To takie cos co sprawia, ze nie ma litosci... To tak jakby budowac dom i palic wszystko wokól... Milosc to jest sluchanie pod drzwiami, czy to jej buty tak skrzypia po schodach, milosc jest wtedy, jak do czterdziestoletniej kobiety wciaz mówisz Moja Malenka i kiedy patrzysz jak ona je, a sam nie mozesz przelknac... Wtedy, kiedy nie zasniesz, zanim nie dotkniesz jej brzucha... Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, zeby sie przewrócilo, bo bedziesz mógl ja oslonic."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Tymczasem pastor, drobny, zgarbiony, o łysej chwiejącej się głowie, coś mówił stojąc na górce rozgrzebanej, piaszczystej ziemi. Przysunąłem się bliżej, żeby go usłyszeć. - Pochylmy się przed Bogiem, który zesłał nam tę śmierć usłyszałem, jak mówił do kilkunastu zebranych na cmentarzyku osób, przytulonych do siebie, aby zmieścić się w cieniu wątłej akacji. Podziękujmy mu za to, tak podziękujmy. Śmierć bowiem uwalnia nas od naszych szkodliwych namiętności, od naszych śmiesznych ambicji i bezmyślnych dążeń. Czy wiecie, czym są wszystkie pragnienia, które tak nas rozpalają? Otóż niczym, powiadam niczym. Śmierć uderza nie tylko w tych, którzy umarli. Ona zarazem obnaża nicość żywych, przypomina im, że są prochem. Śmierć jest czymś wielkim, ponieważ jest wyrozumiałością i przebaczeniem. Widzi nasze ułomności, naszą krótkowzroczność, nasze grzechy, a jednak otwiera ramiona i przyjmuje wszystkich. Jest pobłażliwa, więc mimo nasze przewiny bierze nas do swojego królestwa, które jest wieczne i chce tylko jednego abyśmy w nim byli! Rozejrzałem się po ludziach. Czy ktoś z nich rozumiał słowa pastora? Stali wokół rozkopanego dołu, markotni i milczący, coraz to ocierając spocone, stare twarze. Ryszard Kapuściński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIM WSTANIE DZIEŃ - ZATAŃCZ ZE MNĄ NIM ZMIENIE SIĘ - ZATAŃCZ ZE MNĄ NIM ODEJDE - ZATAŃCZ ZE MNĄ JAK NAJCZULEJ, JAK NAJPIĘKNIEJ WEŹ MOJĄ DŁOŃ I ZATAŃCZ ZE MNĄ. . . NIE MÓW NIC TYLKO ZATAŃCZ ZE MNĄ. . . Optymiści nie dopuszczają do siebie czarnych myśli. Oni je kolorują, czym? Mają takie optymistyczne kredki: humor, uśmiech. Sam Archanioł usiadł nad moim losem i płakał widząc moje błędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intymność to trzysylabowy wyraz na określenie: \"Oto moje serce i dusza, proszę przemiel je na hamburgera i się rozkoszuj\". Jednocześnie się jej pragnie i obawia. Ciężko z nią żyć, ale ciężko też żyć bez niej. Intymność jest też dołączona do trzech liter R... rodzina, romans, radośni lokatorzy. Od niektórych rzeczy nie uciekniesz. A o innych po prostu nie chcesz wiedzieć. Chciałabym, żeby istniały zasady intymności. Swego rodzaju przewodnik, który ci powie kiedy przekroczyłeś granicę. Byłoby miło wiedzieć, kiedy się do tego zbliżasz i w jakiś sposób umieścić to na mapie. Brałbyś ją wtedy wszędzie i zachował na tak długo, jak to możliwe. A co do zasad, to może nie ma żadnych. Może reguły intymności, to coś, co sam musisz zdefiniować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdego dnia rodzą się nowe kłamstwa. Najgorsze to te, które powtarzamy sobie przed snem, szepczemy je w ciemności powtarzając, że jesteśmy szczęśliwi, że on jest szczęśliwy, że możemy się zmienić, albo, że on zmieni zdanie. Wmawiamy sobie, że możemy żyć z własnymi grzechami, że możemy żyć bez niego. Każdej nocy przed snem okłamujemy się w rozpaczliwej nadziei, że rano to wszystko okaże się prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajerr.
- jeśli chcesz, mogę okryć cię deszczem. kocham cię i chcę z tobą zostać na zawsze. - kiedy zobaczyłam cię na niebie, też się w tobie zakochałam, ale jeśli zmienisz swoją piękną białą czuprynę w deszcz, umrzesz. - miłość nigdy nie umiera, ona się zmienia, a ja chcę pokazać ci Raj. i chmura zaczęła pieścić wydmę małymi kroplami. długo były razem, aż pojawiła się tęcza. następnego dnia wydmę obsypały drobne kwiaty. (..) po dwudziestu latach wydma zmieniła się w oazę, użyczającą podróżnym cienia pod drzewem. a wszystko dlatego, że któregoś dnia pewna chmura nie zawahała się poświęcić życia z miłości. < 333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakjn
Możemy sobie kogoś wymarzyć... i szukać kogoś takiego... Ale czy nie lepiej znaleźć kogoś i twierdzić ze on jest tym wymarzonym... Będzie miał zresztą tak jak każdy, swoje wady Które oczywiście zaakceptujemy.....to o nim powiemy,ze jest tym wymarzonym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"I mam dziwne przyzwyczajenie, lubię patrzeć w Twoje oczy kiedy pada. I leżąc na krawężniku opowiadać Tobie jak wygląda świat\" Kombajn do zbierania kur po wioskach. \"Przebacz mi to kim jestem i bądź dla mnie pomocą,która przez przypadek stanie się moim pragnieniem. \" Szekspir \"Nigdy mnie nie kochał... - szepcze - Podły kłamca! Skąd wiesz? - pytam. - Ktoś Ci mówi, że jest noc. Pokazuje księżyc. A po dwunastu godzinach nazwiesz go kłamcą?\" Aleksander Minkowski polecam wiersz Agnieszki Osieckiej - \"Jeżeli gdzieś jest niebo\" \"(...) Nie wiedziałam, że się serca tak ostudzą, uwierzyłam, że umiera się parami(...)\" pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alunia2000
Olciaaaaa przepiękny cytat. A skąd on jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaaaa
Alunia2000 mam już go od dawna i nawet nie wiem skąd;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciaaaa
Obiecaj mi, ze nie pozwolisz, by swiat zabil w Tobie marzenia. Prosze obiecaj... Spotkasz ludzi, ktorzy wysmieja cie, zadrwia z kazdej twojej mysli, beda ci mowic, ze jestes glupi, ze dla takich jak ty nie ma miejsca. Nie wierz im. Oni w glebi duszy nadal marza, tylko sie boja. Ty trzymaj sie swoich chmur, nie boj sie. Marzenia sie spelnia. Obiecaj mi, ze bedziesz wytrwaly. Wiem, ze bedzie ci ciezko, wiele razy upadniesz, niekiedy nawet bardzo bolesnie. Trzeba bedzie czasu, by rany sie zagoily, ale zobaczysz - zagoja sie. Pewnego dnia zycie zburzy twe plany, zawali sie cos, co tak dlugo budowales. Wydawac ci sie bedzie, ze to koniec, ze nie dasz rady. Siadz wtedy i placz, a potem podnies glowe i wstan. Zobaczysz, ze to jeszcze nie koniec. Zaczniesz od nowa. Obiecaj mi, ze bedziesz szukac. Bo przyjdzie taki dzien, kiedy bedziesz czul sie najsamotniejszym czlowiekiem na ziemi, gdy nikt nie zrozumie. I zgasna wszystkie swiatla, stanie sie noc. Popatrz wtedy w niebo, przeczekaj te noc patrzac w gwiazdy. A potem wyjdz na ulice i poszukaj. Zawsze jest ktos, komu trzeba pomoc, kogo tylko ty mozesz odszukac, bo wiesz, co to prawdziwa samotnosc. Obiecaj mi, ze nigdy nie bedziesz egoista. I gdy pewnego ranka obudzisz sie, a jedynym twoim pragnieniem bedzie, by nie wstac, juz nigdy nie wstac, lez, ile chcesz, ale o dwunastej wstan, by podlac kwiaty, bo bez ciebie zgina. Obiecaj mi, ze zawsze bedziesz kochac. A gdy przyjdzie taki dzien, kiedy swiat sie zawali, bo ktos odejdzie z twego zycia, pozwol mu odejsc. Bez placzu, bez niepotrzebnych slow. Spokojnie dopij kawe i oddaj ten czas komus, dla kogo bylo ci go do tej pory szkoda. Pozwol, by inni zaznali twej milosci. Obiecaj mi, ze zawsze bedziesz soba. A beda cie chcieli zmieniac w imie milosci, przyjazni, rozsadku... Nie pozwol. Wiesz przeciez... ze twoje serce wie jak zyc. Obiecaj sobie to wszystko i idz. Zyj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Queen Lilith
"Oskar i pani Róża": "(...) Życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się,że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się,że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się,że to nie był prezent, a jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaka
" jestem szczęśliwa. ktoś powiedział - ja kocham życie, tylko ono mnie nie kocha. a jak jest ze mną? to właśnie mnie życie kochało.." (magda.doc) "zaczyna mówić. nie, on nie mówi. on bawi się słowami." "-dlaczego mnie kochasz? - nie wiem i kompletnie mnie to nie interesuje." "-kochasz mnie? - bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" -Czekam... - Na co? - Poczuła, ze drży. - Na nasz pierwszy pocałunek. - Zamilkł. - Mogę?\" \" -Aż tyle -wymruczała - w jednym, jedynym pocałunku. - Będzie jeszcze dużo, dużo więcej - powiedział czule. \" \" -Nasz pierwszy pocałunek - rozpromieniła się Madeline. - Nasz początek.\" \" Zauroczenie\" Hilary Norman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
nie ma nic gorszego niż nieodwzajemniona tęsknota. To nawet gorsze niz nieodwzajemniona miłość. " S@motnosc w sieci" bądź mądrzejszy od innych i nie okazuj im tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×