Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość upuuu upuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot
"Czlowiek jest tylko człowiekiem, a ta odrobina rozumu, ktorą może posiadać znaczy niewiele lub nie wchodzi wcale w rachubę, gdy szaleją namiętności a granice czlowieczeństwa uciekają." GOETHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluś
" nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez Ciebie..." "zastanawiałem się jak wytrwać milczenie Boga.." Rozumek do Serca: "boisz się że kiedyś będziesz biło nad urodzinowym tortem tragicznie pełnym świeczek i pomyślisz, że twoj czas minął, a ty nic nie przeżyłaś? żadnej prawdziwej arytmii , żadnej romantycznej długotrwałej tachykardii albo chociaż migotania przedsionków?Tego się lękasz, Serce? A może ograniczenie się do bicia tylko dla jednego mężczyzny budzi w Tobie lęk przed zmarnowaną szansą..???" ...... :( :"Bóg był tym wielkim programistą.." "Dzisiaj spotka wszystkich których kocha... Prawie wszystkich"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oluś
Sorki! zapomniałam poprzednie moje cytaty' pochodzą z "samotność w sieci" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Gdy mężczyźni raz zdobyli (...) potężny wpływ na umysły kobiece, posługiwali się nim, idąc za instynktami swoimi, jako środkiem najdoskonalszym utrzymania kobiet w jarzmie swoim. Przedstawili im słabość, wyrzeczenie sie własnej woli na korzyść mężczyzny, jako kwintesencję powabów kobiecych.\" John Stuart Mill \"Poddaństwo kobiet\" \"Wiedziałem, że gdybym na pewien czas odsunął nakazy, nosiłbym potem blizny. Ale czy gorsze od blizn niepowodzenia, które teraz noszę?? Żyć w ogóle, to znaczy mieć blizny.\" John Steiback

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nikt nikogo nie traci, bo nikt nikogo nie ma na własność. I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać\" \"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna\" „Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz” \"człowiek poznaje siebie, dopiero gdy pozna własne granice.\" Paulo Coelho \"11 minut\" \"Człowiek ma w życiu dwa duże dylematy: jeden to wiedzieć, kiedy zacząć, a drugi - wiedzieć, kiedy skończyć\" Paulo Coelho \"Zahir\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruszka
"Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie - zaczniecie tęsknić" J.D. Salinger "Buszujący w zbozu" "Zrozumiałem, że jesteś obok. Że zdradzasz mi swój sekret: codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz piwreszy" Eric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża" "I to wszystko przeszło!... I dziś w tym salonie - chłodno, ciemno i pusto...Jest tylko ona i niewidzialny pająk smutku, który zawsze zasuwa szarą siecią te miejsca, gdzie bylismy szczęśliwi i skąd szczęście uciekło" Bolesław Prus "Lalka" "Żyjemy tak jak śnimy - samotni..." Joseph Conrad "Jądro ciemności" "Psychole, choćby nie wiadomo jak świenięci, nie eksplodują w świetle dziennym" "Czas jest najlepszym lekarzem ,ale zabija wszystkich swoich pacjentów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot
Big City Life, Me try fi get by, Pressure nah ease up no matter how hard me try. Big City Life, Here my heart have no base, And right now Babylon de pon me case. People in a show, All lined in a row. We just push on by, Its funny, How hard we try. Take a moment to relax. Before you do anything rash. Don't you wanna know me?, Be a friend of mine. I'll share some wisdom with you. Don't you ever get lonely, From time to time Don't let the system get you down Soon our work is done, All of us one by one. Still we live our lives, As if all this stuff survives. I take a moment to relax, Before I do anything rash. The Linguist across the seas and the oceans, A permanent Itinerant is what I;ve chosen. I find myself in Big City prison, arisen from the vision of man kind. Designed, to keep me discreetly neatly in the corner, you'll find me with the flora and the fauna and the hardship. Back a yard is where my heart is still I find it hard to depart this Big City Life.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forgetmenot
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi Bo nie jesteś sam Śpij, nocą śnij Niech zły sen cię nigdy więcej nie obudzi, Teraz śpij (Dzem - do kolyski) Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil Najlepszą z twoich chwil (Dzem - do kolyski) Nie bój się chodzenia po morzu Nieudanego życia Wszystkiego najlepszego Dokładnej sumy Niedokładnych danych Miłości nie dla Ciebie Czekania na nikogo Miłości nie dla Ciebie Czekania na nikogo Przytul w ten czas nieludzki Swe ucho do poduszki Bo to, co nas spotyka Przychodzi spoza nas (M. Szcześniak Spoza nas) Wstawaj! Życie to surfing, więc nie bój się fal Myslovitz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiririri
żarcie ,rżnięcie, depresyjka, kurwa rybka! to z jakiegoś teatru tv nie pamietam tytułu ale wiem że wypowiadała te słowa D.Ostałowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiririri
a i jeszcze z książki: "jest moja prawda, twoja prawda i gówno prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos dla kujonow i nieukow :P \"nadmiar wiedzy jest rownie szkodliwy jak jej brak\" ale juz nie pamietam czyj to cytat :P no i ten w stopce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vetra
"Gdyby ci kiedykolwiek było potrzebne moje zycie, przyjdź i weż je." A. Czechow "Mewa" "Isc za marzeniem i znowu iść za marzeniem i tak wiecznie, aż do końca..." Joseph Conrad Lord Jim "Jak nie masz o czym mówić z kobietą przez całe życie, to się z nią nie żeń" G. Zapolska , Ich czworo "Śmierć śmiercią. Wszystko jedno jak i kiedy" S. Przybyszewski, "Snieg" "Wiemy,ze musimy umrzec,ale w to nie wierzymy"; "Czyn to tylko zagęszczona aż do stanu materii myśl" H. Sienkiewicz, Bez dogmatu "W tym świecie brakuje tylu rzeczy, że jeżeli brakowałoby jeszcze jednej, nie byłoby dla niej miejsca" Macedonio Fernandez "Teraz pomnoż to przez nieskończoność, rozciągnij na wieczność... i będziesz miał pojęcie o czym mówie" -film "Joe Black" "Szczescie to harmonia wewnętrznych demonów" Panna Nikt, T. Tryzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kimberly
"A kim są dzisiaj oni, a kim nie oni, ci inni, którzy są przeciw tym, bo są za tymi ? " "Bo sama twarz - to anonim, samo nazwisko - to abstrakcja, a tu należy zmaterializować się i ukonkretnić, przybrać kształt i formę, zdobyc odrębność " (Oba z "Cesarza" Kapuścińskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
"Sam ustąpie - myślał - Umknę, pdopoki mam sily, wyfrunę w przestrzeń, której ptak mógdy nie przeczuć." Była to czcza mysl, z czego natychmiast zdał sobie sprawę. Dżichad podaży śladem jego ducha., zastanawial sie, jak o tym powiedzieć? Jak wyjaśnić, gdy ludzie spoglądają na niego z tak brutalna głupotą? Kto to pojmie? " Chciałem jedeynie spojrzec za siebie i zawołać:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
"Sam ustąpie - myślał - Umknę, pdopoki mam sily, wyfrunę w przestrzeń, której ptak mógdy nie przeczuć." Była to czcza mysl, z czego natychmiast zdał sobie sprawę. Dżichad podaży śladem jego ducha., zastanawial sie, jak o tym powiedzieć? Jak wyjaśnić, gdy ludzie spoglądają na niego z tak brutalna głupotą? Kto to pojmie? " Chciałem jedeynie spojrzec za siebie i zawołać:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
Woops, dodało się dwa razy ;) (...) Ty masz obowiązki wobec swojego miasta, Baruku. To one kierują twymi postępkami, czynia cie tym, kim jesteś. Podobne uczucia nie są mi obce. Wewnątrz Odprysku Ksiezyca żyją ostatni Triste Andii na tym świecie. Wymieramy, alchemiku. Żadna sprawa nie wydaje sie juz moim braciom wystarczająco ważna, by przywrocić im wolę życia. Staram sie, ale pomysłowosc nigdy nie była moja silna stroną.(..) I tak wymrzemy na tym kontynencie. Lepiej zginąć od miecza - Dłonie zsuneły mu sie z kolan. - Wyobraź sobie jak to jest gdzy duch umiera a ciało żyje nadal. Nie dziecięć czy piedziesiąć lat. Nasze ciała potrafią wytrzymać piętnaście, dwadzieścia tysięcy. Podniósł sie szybko, spojrzal z góry na milczącego Baruka,i rozciągnąl usta w uśmiechu, ktory przebił serce alchemika styletem bólu. - Włada mną obowiązek, ktory sam w sobie jest pozbawiony znaczenia. Czy wystarczy ocalic Triste Andii? Poprostu przedlużyc ich byt? Czy powinienem odleciec z Odpryskiem gdzieś, na wysokie nieba, gdzie moglibyśmy życ a dala od wszelikich zagrożeń? Co w takim razie bym ocalił? Historię Pewien szczegolny punk widzenia. - Wzruszył ramionami - Historia minęła, Baruku, a punkt widzenia Triste Andii, polega a obojetności,stoicyzmie i ciechej, jałowej rozpaczy. Czy warto zachować dla swiata podobne dary? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
aha tamto to było Odprysk księżyca Steven Eriskon, z malazańskiej księgi poległych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
Ten głos był dla Kruka jak uderzenie młotem kowalskim w tył głowy. Zesztywniał. Na chwilę jego oczy stały się zimne jak lód. Następnie w ich kącikach pojawiły się zmarszczki wywołane przez uśmiech — najbardziej złowieszczy, jaki w życiu widziałem. | Kapitan szepnął: | — Wiem, dlaczego Jalena dostał ataku niestrawności. i Siedzieliśmy bez ruchu, porażeni śmiertelną groźbą. Kruk pod niósł się i odwrócił powoli. Tamci troje ujrzeli jego twarz, Skomlący facet zakrztusił się. Jego towarzysz, zaczął drżeć. Ko­bieta otworzyła usta. Nic z nich nie popłynęło. Skąd Kruk wyciągnął nóż, tego nie wiem. Wszystko odbyło się zbyt szybko, by to dostrzec. Z poderżniętego gardła skomlącego popłynęła krew. Stal pogrążyła się w sercu jego przyjaciela. Kruk zacisnął lewą dłoń na gardle kobiety. Glen Cook, Czarna Kompania, Tom 1, rozdział 2 albo 3 - (niepamiętam już) "Kruk"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka =
" Wojownik Godnie Przyjmuje Porażkę. Ale Kiedy Mija Najgorsze, Wylizuje Swe Rany i ZACZYNA WSZYSTKO OD NOWA" !! - P. Coelho "NIeuniknione ZAWSZE Nadchodzi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Twoja róża ma dla ciebie tak wielkie znaczenie, ponieważ poświęciłeś jej wiele czasu. Ludzie zapomnieli o tej prawdzie - rzekł lis. - Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. - Znam planetę na której mieszka pan o czerwonej twarzy. On nigdy nie wąchał kwiatów. Nigdy nie patrzył na gwiazdy. Nigdy nikogo nie kochał. Niczego w życiu nie robił poza rachunkami. I cały dzień powtarza tak jak ty: "Jestem człowiekiem poważnym, jestem człowiekiem poważnym". Nadyma się dumą. Ale to nie jest człowiek, to jest grzyb. - Co? - Grzyb! Żółta błyskawica mignęła koło jego nogi. Chwilę stał nieruchomo. Nie krzyczał. Osunął się powoli, jak pada drzewo. Piasek stłumił nawet odgłos upadku. Czasem mówię sobie, że na pewno nic się nie stało. Mały Książę przykrywa różę na noc szklanym kloszem i dobrze strzeże baranka... Wtedy jestem szczęśliwy. I wszystkie gwiazdy śmieją się pogodnie. A czasem mówię sobie: "Od czasu do czasu zapomina się o obowiązkach - i to już wystarczy. Zapomniał wieczorem zakryć różę szklanym kloszem albo baranek cicho wyszedł ze skrzyni w nocy..." I wtedy gwiazdy toną we łzach... Tu kryje się wielka tajemnica. Dla was, którzy jak ja kochacie Małego Księcia, nie ma w świecie poważniejszego zagadnienia niż to, czy gdzieś - nie wiadomo gdzie - baranek, którego nie znacie, zjadł różę czy nie... Popatrzcie w niebo. Zapytajcie: "Czy baranek zjadł różę? Tak czy nie?" I zobaczycie, jak cały świat zmieni się dla was. A żaden dorosły nie zrozumie nigdy, jak wielkie to ma znaczenie! Antoine de Saint Exupéry » Mały Książę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cesky film
HAHAHAHA!!! :D suuuuuuuper ten cytat. Jaki to film??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M G-D
To jest mój własny cytat. "SĄ TAKIE SPOTKANIA W ŻYCIU, O KTÓRYCH WIESZ, ŻE SIĘ NIGDY NIE POWTÓRZĄ, ALE PRZEŻYWAŻ JE CAŁĄ DUSZĄ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UrkaS
Oto cytaty z psychologicznej książki ... "Zrozumieć Siebie" * "Kiedy czuję się, źle mam ochotę zwymiotować to życie i całego siebie" * "Jedynie na co mam ochotę to zagrzebać się w łóżku" * "W gruncie rzeczy na nic nie mam ochoty; bez przerwy tylko udaję" * "Nie potrafię już odnaleść swoich punktów odniesienia, zatracam zdolność refleksji i poczucie obiektywizmu" * "Jestem jakby zanurzony w mgle, wszystko jest mętne, nic już nie widzę. W takiej chwili mam ochotę zniknąć, nacisnąć jakiś guzik i przestać istnieć" * "Poprzez lepsze poznanie drugiego człowieka uczymy się poznawać siebie i zyskiwać w końcu uznanie" * "Nie można się pozbyć w pełni cierpienia, póki się go w pełni nie doświadczy" * "Bywa tak, że choć wydarzenie jest już dawno za nami, odradza się w naszej pamięci zupełnie jak żywe" * "Boję się, że kiedy przestanę ulegać pragnieniom innych, kiedy wypowiem słowa, których nie chcą słyszeć, stracę ich miłość. Moją obsesją jest odrzucenie" * "JESTEŚMY SAMOTNOŚCIĄ"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UrkaS
aaa... i jeszcze mam cytat z "Cierpienia młodego Wertera" ~~ ... „A jednak być nie zrozumianym to los takich, jak my” ... ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
przepraszam że jeszcze raz sdodaje to samo, ale zdałam sibię sprawę że przepisałam tylko fragment książki, dalej jest najważniejsze. "Sam ustąpie - myślał - Umknę, pdopoki mam sily, wyfrunę w przestrzeń, której ptak mógdy nie przeczuć." Była to czcza mysl, z czego natychmiast zdał sobie sprawę. Dżichad podaży śladem jego ducha., zastanawial sie, jak o tym powiedzieć? Jak wyjaśnić, gdy ludzie spoglądają na niego z tak brutalna głupotą? Kto to pojmie? " Chciałem jedeynie spojrzec za siebie i zawołać:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
nie wiem dlcazego aię nie dodaje chyba jakiś błąd „Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać” Na każdym miejscu i o każdej dobie, Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił, Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie, Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił. "Sam ustąpie - myślał - Umknę, pdopoki mam sily, wyfrunę w przestrzeń, której ptak mógdy nie przeczuć." Była to czcza mysl, z czego natychmiast zdał sobie sprawę. Dżichad podaży śladem jego ducha., zastanawial sie, jak o tym powiedzieć? Jak wyjaśnić, gdy ludzie spoglądają na niego z tak brutalna głupotą? Kto to pojmie? " Chciałem jedeynie spojrzec za siebie i zawołać:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
No dobra to cią dalszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rake
"Sam ustąpie - myślał - Umknę, pdopoki mam sily, wyfrunę w przestrzeń, której ptak mógdy nie przeczuć." Była to czcza mysl, z czego natychmiast zdał sobie sprawę. Dżichad podaży śladem jego ducha., zastanawial sie, jak o tym powiedzieć? Jak wyjaśnić, gdy ludzie spoglądają na niego z tak brutalna głupotą? Kto to pojmie? " Chciałem jedeynie spojrzec za siebie i zawołać:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×