Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

\"Kiedy się czuje pociąg fizyczny, nieczystą namiętność fizycznych kształtów, to nie jest miłość. Miłość jest pożądaniem czyjejś duszy.\" \"Kochać i tracić ...pragnąć i żałować ...padać i znów się podnosić\" Somebody in the next car Somebody on the morning train Somebody in the coffee shop That you walk right by everyday Somebody that you look at But never really see Somewhere out there is somebody \"Dlaczego, widząc piękny kuferek, każdy spodziewa się, że w środku jest skarb, a widząc piękną kobietę, uważa, że ma pusto w głowie?\" \"Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął: -Tygrysku... -Co Prosiaczku...? -NIC-odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę -chciałem się tylko upewnić czy jesteś...\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jennah
"Jeżeli mnie kochasz, przyjmiesz mnie oszpeconego, kalekiego, starego, chorego, pod warunkiem jednak, że będę sobą. Jeżeli mnie kochasz, pragniesz mnie, a nie tylko mojego odbicia. Jeżeli mnie kochasz... " Eric-Emmanuel Schmitt „Małe zbrodnie małżeńskie” "Tylko ten, kto kocha, widzi, co jest prawdziwe w człowieku. " Karl Jaspers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala adelajda
"zamieszkalem w lesie, albowiem chcialem zyc prawdziwie.chcialem zyc pelnia zycia i wysysac z niego kwintesencje.wykorzenic wszystko co nie jest zyciem, by w godzinie smierci nie odkryc , ze nie zylem" stowarzyszenie umarlych poetow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesssica
"Chciałbym wejśc w ciebie jak w najbogatszą bibliotekę Pozwolić się uwieść wszystkim twoim stronom Oswoić się rozgościć a potem smakować szczegóły każdej linii wiodącej w plus minus nieskończoność" Marta Fox - "Dotknij mnie Tak dawno nie miałem kobiety"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" zauważyłem, że za dużo pytasz. chcesz sobie zaszkodzić ? bądź rozsądny, opanuj się, przestań pytać!\" to z Kapuścińskiego... \" mądrość przychodzi wtedy, kiedy nie jest już do niczego przydatna\" Marquez \" życie jest mądrzejsze od nas wszystkich\" Marquez i wiele innych..przede wszystkim cytaty z wielkich dzieł Lema (cudo!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziunia 17
''Miłość jest jak wiatr, nie widzisz jej, ale ją czujesz '' wypasiony cytacik :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Gdy padają głowy, nie opuszczaj swojej\" \"Jedynie ludzie o zdrowych zmysłach wariują\" \"żyć jest bardzo niezdrowo. Kto żyje ten umiera\" \"I słowo może być kneblem\" \"Kto ma dobrą pamięć, temu łatwiej o wielu rzeczach zapomnieć\" \"Jak ćwiczyć pamięć, by umieć zapominać?\" Stanisław Jerzy Lec - \"Z myśli nieuczesanych\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiSsQ
"A wszystkie dni są takie same, gdy ludzie przestają dostrzegać to wszystko, czym obdarowuje ich los podczas gdy słońce wędruje po niebie" "I zawsze będę dbał o tę odrobinę, którą posiadam, bo jestem za maluczki, by mieć cały świat" (obydwa z "Alchemika" P. Coelha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twinkiling
"Nie ma nic trudniejszego od czekania. Musze sie z tym oswoic, poczuc, ze jestes ze mna, nawet jesli nie ma cie w poblizu." 11 minut P. Coelho (...) sa ludzie spotkani przypadkowo w drodze dzieki ktorym zycie przestalo byc przypadkiem ktorzy potrafili szara codziennosc zamienic w szczescie ktorzy odeszli z czasu ale pozostali w marzeniach ktorzy obudzili nadzieje W. Buryła (...) do szczescia potrzeba tak bardzo niewiele wystarczy ze bedziesz na odleglosc reki na glebokosc wzroku na slyszalnosc serca wystarczy ze slowa wyrosna jak mosty chyba najtrudniej spelnic marzenia te najbardziej proste W. Buryła (...) czy milosc w zyciu moze sie przydarzyc czy tylko we snie przychodzi na chwile W. Buryła "Niewielu jest ludzi, ktorych prawdziwie kocham, a jeszcze mniej takich, o ktorych mam dobre mniemanie. Im wiecej poznaje swiat, tym mniej mi sie podoba, a kazdy dzien utwierdza mnie w przekonaniu o ludzkiej niestalosci i o tym, jak malo mozna ufac pozorom cnoty czy rozumu." Elizabeth Bennet, "Duma i Uprzedzenie" J. Austen To tak na poczatek... :) Jeszcze sie tu zjawie wkrotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nada
...to bylo jak jazda limuzyną, a ja lubie jezdzic porysowanymi samochodami z facetami, ktorzy mają kwas solny w żyłach zamiast krwi... ja wiele grzechow wybaczam do jednego nawet zapraszam pojedynczo i parami ale tego grzechu ci nie wybacze. Nie wiem czy mam cie zastrzelic czy adoptowac: film "zapach kobiety" Fajnie jest byc idiota jak nikt nie patrzy- Forest Gump mezczyzne mozna wykastrowac jednym zdaniem: "wole zebys byl moim przyjacielem niz kochankiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanka Kryminalistyki
"- Powiedziała, że "miłość" to przerażające słowo. Wtedy myślałam, że chodziło jej o samobójstwo, że Ona dowiedziała się o Nim czegoś co popchnęło ją do tego desperackiego kroku. Ale to nie mogło być samobójstwo. - Absolutnie nie. W sądzie dokładnie opisano obrażenia ciała. Nie popełnia się samobójstwa, masakrując sobie własną twarz. - To straszne! To straszne. Nikt nie mógłby zrobić tego kumuś, kogo bardzo kocha, nawet jeśli zabija się z miłości, prawda? Jeśli On ją zamordował, to nie w tak okrutny sposób. Uduszenie - tak, ale masakrować twarz, którą się kocha?... Miłość, miłość, przerażające słowo."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperSsssstar
"Wszystko polega na tym, zeby czlowiek byl taki, jaki jest, zeby nie wstydzil sie chciec tego, czego chce i marzyc o tym, o czym marzy. Ludzie sa na ogol niewolnikami konwenansow. Ktos im powiedzial, ze powinni byc tacy i tacy, i staraja sie byc takimi az do smierci, nie wiedzac nawet, kim byli i sa naprawde. Nie sa wiec nikim i niczym, postepuja niejednoznacznie, niejasno, chaotycznie. Czlowiek przede wszystkim musi miec odwage byc soba." Milan Kundera "Zart" "Kto cie kocha, niech cie kocha. A kto cie nie kocha, niech Bog odmieni mu serce. A jesli nie moze odmienic mu serca, niech mu skreci noge, zebys go poznal po stukaniu." :)) Z filmu "Zakazny owoc" Edwarda Nortona "Uleganie kaprysom swiadczy o wewnetrznej wolnosci." John Fowles "Mag" "Czlowiek musi cos mowic, zeby nie wyjsc z wprawy. Trzeba miec sprawnie funkcjonujace narzady glosowe, na wypadek, gdyby mialo sie cos naprawde waznego do powiedzenia." ;) Kurt Vonnegut "Kocia kolyska" Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannawdowa
"Co to jest zła kobieta? Jest to taki rodzaj kobiety, który się nie sprzykrzy" O.Wilde Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował" . M. Twain Książkę "Trwaj, chwilo" napisała D.Bieńkowska. Polecam. Podobnie: "Statki, które mijają się nocą" Z. Chądzyńska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefret
Cytaty z książek Stephen'a King'a "Najlepiej umiemy okłamywać samych siebie" "Personel nazwał pasażerów trzodą, ale naprawde byli jak barany" "Dobry to wiatr, co śmiecie wymiata" "Uważaj o co się modlisz, bo jeszcze możesz to dostać" "Czuję jakiś przeciąg. Czyżby tak wiało z twojej rozdziawionej gęby?" "W oczach Boga nie jesteśmy niczym więcej niż muchy na nitkach i liczy się tylko to, ile radości uda się nam dać po drodze innym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefret
Vladimir Nabakov "Lolita" "Las jest ciemny jak sekrety, które skrywa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upuuu upuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Książkę \"Trwaj, chwilo\" napisała D.Bieńkowska. Polecam. Podobnie: \"Statki, które mijają się nocą\" Z. Chądzyńska ==> pannawdowa Czytałam chyba te książki i są suuper, mimo, że nie do końca pamietam o czym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Nie ma nic gorszego niz nieodwzajemniona tesknota. To nawet gorsze, niz nieodwzajemniona milosc.\" \"Czekac. Czy to to samo co tesknic?\" \"A ja przeciez moglabym kopac z nim studnie, gdyby sie okazalo, ze tam gdzie mnie zabiera nie ma jeszcze wody.\" \"Rozum: Serce, Ty mnie nie rozsmieszaj, ja mam ze smiechem problemy. To odbiera mi powage.\" \"Zycie jest przewaznie smutne, a zaraz potem sie umiera.\" \"Wodka byla tej nocy jak tlen, pozwalala oddychac.\" \"S@motnosc w sieci\" Janusza L. Wisniewskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sallah
"... Z szeregów Rohanu buchneła chóralna piesń; śpiewali zadając śmierc, bo radośc bitwy przepełniała ich serca, a piękny i groźny głos piesni dosięgnął uszu obrońców oblężonego miasta..." \\\"Zolnierz winien isc na wojne po to aby zabijac wrogow ... ten ktory idzie zginac za ojczyzne winien jest zdrady i powinien zawisnac na stryczku\\\" "Wyczynem nie jest wygrać,wyczynem jest nie dać sie pokonać,a po porażce zwycieżyc" Tchnij swą wiarę w uczynki, Nie przemawiaj rozdwojonym językiem. - Ralph Waldo Emerson, "Ode Inscribed to W. H. Channing"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sallah
"... Z szeregów Rohanu buchneła chóralna piesń; śpiewali zadając śmierc, bo radośc bitwy przepełniała ich serca, a piękny i groźny głos piesni dosięgnął uszu obrońców oblężonego miasta..." \\\"Zolnierz winien isc na wojne po to aby zabijac wrogow ... ten ktory idzie zginac za ojczyzne winien jest zdrady i powinien zawisnac na stryczku\\\" "Wyczynem nie jest wygrać,wyczynem jest nie dać sie pokonać,a po porażce zwycieżyc" Tchnij swą wiarę w uczynki, Nie przemawiaj rozdwojonym językiem. - Ralph Waldo Emerson, "Ode Inscribed to W. H. Channing"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Miłość nie pyta o nic, bo kiedy zaczynamy się nad nią zastanawiać, ogarnia nas przerażenie, niewypowiedziany lęk, którego nie sposób nazwać słowami. Może jest to obawa bycia wzgardzonym, odrzuconym, obawa, że pryśnie czar? Może wydaje się to śmieszne, ale właśnie tak się dzieje. Dlatego nie należy stawiać pytań, lecz działać. Trzeba wystawiać się na ryzyko.\" P.Coelho \"Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć miesza nam w głowach.\" Paulo Coelho \"Zahir\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to moje ulubione:) ->Chcę nagle wiedzieć, od którego punktu mój smutek ma sens, a radość ma swój powód (Samotność w sieci Wiśniewskiego) ->Nie czuję sie ani szczęśliwa, ani nieszczęsliwa, i tego nie mogę dłużej znieść” Weronika postanawia umrzec –paulo coelho ->Gdy w pewnym momencie Twojej codzienności potrąci Cię na przejściu dla pieszych samochód połóż się leniwie na ulicy, rozesmiej się życiu w twarz i powiedz że i tak jesteś dzisiaj senny\" ->Trzeba płakać w spokoju. Tylko wtedy ma się z tego radość...(Samotność w sieci) ->Umieszczam Cię w muzeum mego serca, które często zwiedzam, sycąc Tobą zmysły aż do bólu, zanim na noc zamkna podwoje..\" Jonathan Carroll - \"Zaślubiny patyków ->W recepcie na szczęście we dwoje zadbano o to, żeby kobieta starannie i długo oraz w przemyślany sposób się upokarzała ->***\"Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy\" „ „weronika postanawia umrzeć – p.coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ta Magnolia
ze wszystkich słodyczy najbardziej lubie boczek A księżyc pyzaty miedziany dostojnik wisiał nad wszystkim znacząco jakbyczówał i sądził zarazem wszystkie z książek Musierowicz. nie wnoszą żadnej treści ale tak jakoś mi się zapamiętały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość some people..
..would kill for love

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llllllllpppp
"Piękno istnieje poza nami i niezależnie od nas. Istnieje samo w sobie. Istnieje w Bogu będąc Nim" " Czym jest piekło? Poekło to wieczysta męka trwania we własnej dyscharmoni" Myśli te wzięłam z ksiązki " Największa Tajemnica"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upuuu upuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perfekt - Kołysanka dla nieznajomej \"...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gargamelia
"Zawodowy rozpustnik rzadko zasługuje na litość" - De Sade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×