Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ga_ma

Cytaty z książek, piosenek, filmów...

Polecane posty

Gość upupupP
upupupupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"...czy znasz to miejsce między snem a jawą...? ...tą chwilę kiedy jeszcze śnisz a już pamiętasz..? ..tam zawsze będę Cię kochać i tam czekam na Ciebie,aż wrócisz... " śliczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladatoffi
z wiedzmina: "krol bardzo kochal swoja zone, a i ona kochala go do szalenstwa; cos takiego musialo skonczyc sie nieszczesciem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też coś z Wiedźmina (boskie:D) Hej, ty tam! - zaryczał, biorąc się pod boki. - Smoku chędożony! Słuchaj, co ci rzeknie herold! Znaczy się ja! Jako pierwszy honorowo weźmie się za ciebie obłędny rycerz Eyck z Denesle! I wrazi ci kopię w kałdun, wedle świętego zwyczaju, na pohybel tobie, a na radość biednym dziewicom i królowi Niedamirowi! Walka ma być honorowa i wedle prawa, ziać ogniem nie lza, a jeno konfesjonalnie łupić jeden drugiego, dopokąd ten drugi ducha nie wyzionie albo nie zemrze. Czego ci życzymy z duszy, serca! Pojąłeś, smoku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i coś romatico: repertuar IRA \"Bezsenni\": \"Jak to dobrze, że skończył się już ten podły dzień, co mi Cię zabrał. Ciężko było tak, poprostu przyjść i usłyszeć, ze dla Ciebie umarłem. A teraz zamknij oczy swe, dotknij tak jak tylko mnie, nie bój się to tylko sen w sen nie trzeba wierzyć.\" \"Więc jak mam spać, kiedy wiem że nie zaśniesz.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Kiedy wszystko układa się najgorzej – po prostu okropnie – wytężam wszystkie siły i wyobrażam sobie, że jestem księżniczką. Mówię sobie: „Jestem księżniczką”. Nie masz pojęcia, jak się wówczas zapomina o wszystkich przykrościach. \" („Mała księżniczka” – Frances Hodgson Burnett)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nodi19
To teraz JA! :) "Wiesz,serce moze pęknąć , ale i tak bije dalej" Smażone zielone pomidory "I na moim ramieniu wyliczysz ile jest nieskończoność mnożona przez wieczność" "Są tacy, którzy im głębiej poznają życiowe błoto, tym czystsi się stają" "Kiedy człowiek rodzi się, razem z nim rodzi się świat. Świat istnieje dla niego. Tylko dla niego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nodi19
"Brak uczuć wydaje sie niekiedy nieprzyzwoity, jak puste miejsce tam, gdzie w ciele kaleki brakuje kończyny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
. „Koniec złej miłości” Skończyły się lata beztroski Ale i skończyła się naiwna wiara w postać miłości, , w uczucie głębokie. Precz i nigdy nie wracaj zmoro okrutna Bo jesteś choroba, katastrofa , i strzec się ciebie trzeba niszczycielko fałszywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
Bohaterka po małej sprzeczce z kochaniem, wychodzi z jego domu zostawiajac w sypialni książke, po czym chce po nią wrócić...... jest to piekny cytat : "...nawet jeśli to pretekst,jest to wiecej niż pretekst, postanowiłam że po prostu tam wejdę, nie powiem słowa, pójde tylko do sypialni, wezme ksiażkę i wyjdę, nawet na niego nie spojrze, ale stojąc na mrocznych schodach, poczułam, ze oczy bola mnie z pragnienia, zeby go zobaczyć, a kiedy otworzył drzwi , ciało rozbolało mnie z miłosci do niego, miłości, litosci, zalu i tesknoty za nim..." Ładne i smutne....ale smutek tez jest piekny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisia
Kocham Cie... Mam nadzieje, że wiesz... Bo czuje...,że nie mogę bez Ciebie... Dalej iść... Mam nadzieję,że zawsze bedziesz o mnie pamietał... Nie ważne co się stanie, co nas rozdzieli, co przytrzyma... Młodzi...kochają chwile...w której żyją... Co się stanie gdy młodość...minie??... Zmieni sie uczucie??... Oby nie... lepiej ... nie... Dla mnie...dla Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat z \"Co z tą Polską\" : \"Trzeba wykorzystać ostatnie godziny naszych pięciu minut\" L.Wałęsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zawsze jest coś, o czym muszę ci niezwłocznie donieść Vincencie. Zawsze coś ważnego: niuans, gest, dźwięk, wspomnienie, widok, anonimowa tablica nagrobna z czarnej stali na miejskim cmentarzu, klucz ptaków na niebie widziany z okna gospody Hansy\'ego, jedzący obiad mężczyzna i jego ograniczony umysłowo syn, którym przyglądaliśmy siętego dnia, zapach pocałunku, miłosne westchnienie, pot na twoich dłoniach, łzy na moich policzkach, aromat kawy unoszący się w cukierni \"AIDA\", ten białoszary oddech w zimowy wieczór. Zawsze jest coś ważnego, o czym natyczmiast muszę ci powiedzieć. Bo jesteś niezbędny, bo jesteś mój, bo rozumiesz - bo tchnąłeś w moje życie nowe życie. Jest tak wiele przyczyn. dziękuję Bogu za Ciebie. ...\" (Jonathan Carroll \"Białejabłka\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TOreTOre
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMikaDzeE
Elizabeth Kim ,, Mniej niż nic'' ,, Nie znoszę słowa 'problem'. Każdy ma jakieś 'problemy'. Ja mam 'problem' porzucenia.'' ,,Mówisz, że jestem brzydka Mówisz, że jestem dziwna Przełknęłam każde słowo Każdą żrącą kroplę bólu. Życie wepchnęło mi fakty do ściśniętego gardła. Życie, możesz karmić mnie na siłę cierpieniem, aż się zadławię. Więc płaczę, bo życie jest niesprawiedliwe? Trudno, suko, przykra sprawa. Nie jestem godna ziemskich radości Nie jestem stworzona do miłości.'' ,,Pragnę właśnie tego, czego nigdy nie dostanę'' :( ,,Pod wieloma względami zanik żądzy samobójczej przypominał stratę długoletniego kochanka.''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysie
W chwili gdy poczujesz w sercu miłość i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że dla Ciebie, świat już nie jest taki sam, jaki był do tej pory =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Metro: pospieszne mijanie się ludzi. Twarze zamknięte, nieczytelne. Obojętne przepływanie obok siebie milionów ludzkich losów, myśli, uczuć – niewidoczna, a najważniejsza materia świata.” (Ryszard Kapuściński „Lapidaria”) (ks. Józef Tischner \"Słowo o ślebodzie. Kazania spod Turbacza\"): „(...) Hmm, dziś niejedyn cuje sie cołkiem zgubiony. Myśli: ka my som? Cyto gazete - nie miarkuje ka. Jesce barzej zgubiony. Patrzy w telewizje, to samo. Co zrobić, kogo sie spytać? To jest serce zagubione. Jak cujes w sobie takie serce zagubione, to co robić? (...) Co robić, jakeś stracony? Moja rada prosto: siednij se. Siednij se - lepiyj ci wtedy siedzieć jako chodzić! Siedź - a moze cie ludzie nojdom i powiedzom, ka tyn twój skarb jest.” „W życiu nie da się nic a nic odrobić: ani praca, ani radość, nawet żal nie może przyjść za późno. Każda chwila ma swoje szczególne, nieodparte żądania. Sztuka życia polega na zdolności przekreślania w samą porę resztek przeszłości”. (Fryderyk Hebbel „Dzienniki”) „A na tym miejscu gdzie miał być mostek, z powodu jego braku utopił się artysta. Miał dopiero dwa lata, ale to był geniusz i jakby wyrósł toby wszystko pojął i opisał. A tak to tylko lata i fosforyzuje”. (S. Mrożek „Z ciemności”)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaarolcia
Bywaja wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba najwiekszą jest zabić miłość. Tyle lat upłyneło, prawie pół wieku; wszystko przeszło: majątek, młodość, szczęście... Sam tylko żal nie przeszedł i pozostał, taki świeży jakby to było wczoraj. B. Prus "Lalka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaarolcia
Bywaja wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba najwiekszą jest zabić miłość. Tyle lat upłyneło, prawie pół wieku; wszystko przeszło: majątek, młodość, szczęście... Sam tylko żal nie przeszedł i pozostał, taki świeży jakby to było wczoraj. B. Prus "Lalka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justylia
" I kiedy czegoś goraco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu" P. Coelho "(...) postanowienia są zaledwie początkiem. Kiedy człowiek podejmuje juz decyzę, to trochę tak, jakby skoczył w wartki strumień, który porywa go w kierunku, o jakim mu się nawet nie sniło, w chwili gdy ją podejmował" P. Coelho " Jezeli koła wszechswiata istnieją i działają jak należy to dobro zawsze wyrównuje wyrządzone zło- ale dobro również moze być diablo paskudne" " To" Stephen King

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liro
"Jeśli czegoś bardzo pragniesz to cały wszechświat działa potajemnie abyś mógł to spełnić" Alchemik Paulo Cohello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzieeee
nie nie nie tlko nie alhemik bajkaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Idź do domu Harry i poderżnij sobie gardło, dosc długo z tym zwlekałes\" Hermann Hesse \"Wilk stepowy\" \"Dżizys, kurwa, ja pierdole\" \"Dzień Swira\" \"Ucichło.Cos szeptali. Na ziemie padli. Płakali\"? \"Chrystus miasta\" Julian Tuwim \"Jest sie takim jak myślą o nas ludzie, nie takim jakim myslimy o sobie my. Jest sie takim jak miejsce w którym sie jest\" \"Granica\" Zofia Nałkowska \"Nadwrażliwosc to moj wrog, przerost duszy nad rozumem.\" \"Dorosłosc jako początek umierania\" Hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góóóóry
au

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoli72
Mój ulubiony cytat: " Możemy latać ponieważ wszyscy mamy skrzydła ale część z nas nie wie po co". To cytat tragicznie zmarłego poprzedniego wokalisty INXS ( M.H.) a pochodzi z jednego z najpiękniejszych utworów świata pt: " Never Tears Us Apart". Ci co znają ten utwór wiedzą o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga, komunikat: Kocham Chłopców z Placu Broni mimo, że ich nie znam ;) Cytat z piosenki \"Kocham Cię\": \"Jeśli kogoś kochasz, jeśli wiesz, czym jest miłość jaki jest jej sens, jeśli tylko szczęście widzieć chcesz mów do mnie szeptem\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps: jakiś hip-hopowy zespół użył początkowej frazy i muszę się przyznać, ze całkiem nieźle mu to wyszło ;) ja mam w winampie zapisane, że to PWRD - \"Zawrót głowy\" Dziewczyna zwrotki śpiewa i resztę chyba też ;) papa Robaczki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje ulubione cytaty:): \"zastanów sie raz, zanim coś dasz,dwa-zanim przyjmiesz i tysiąc zanim zażądasz.\"M.Von Ebner \"Jeśli czegoś gorąco pragniesz ,to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało ci sie to osiągnąć.\"P.Coelho-Alchemik \"Tylko ten jest wolny, kto na wysokośc wstępuje bez uciech ,i schodzi z niej bez żalu.\"B.Prus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×