Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mia28

Rodzimy pod koniec 2005 roku

Polecane posty

Gość ewelina 17
witam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina17
Witam wszystkie przyszłe mamusie ! Ja mam termin na 6 gudzień i juz strasznie nie moge się doczekać!Jestem teraz w 18 tygodniu i moja dzidzia juz sie rusza od 16 tygodnia :}To moja dróga ciąża,mam cudownego synka Danielka ,ma teraz 4 latka!Bardzo martwie sie o malenstwo bo poczatki ciąży byly u mnie nie za dobre ale teraz jest juz wszysto dobrze i mam wielką nadzieję ze tak pozostanie.Pozdrawiam wszystkich serdecznie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ewelina!! Fajnie, ze nas znalazlas :-) Cos \"stare\" topowiczki przycichly. Tak na marginesie: MIA?? SOUL?? NIUNIA?? POLKA22?? MYCHA?? ANULKA?? i cala reszta - co sie dzieje? czy wszystko u was w porzadku? EWELINA___ termina mamy podobnie, ja dzien wczesniej :-) Tylko ze ja rodzic bede za oceanem ;-) Zazdroszcze wszystkim Wam, ktore czujecie juz ruchy swoich brzdacow. U mnie poki co cisza, mimo ze to juz polowa 18 tyg. Choc z drugiej strony ciagle walcze z zapaleniem jelit i byc moze, ze w natloku roznych ruchow i bablowan nie potrafie wyroznic tych WLASCIWYCH ;-) Cierpliwosci, cierpliwosci, pewnie niedlugo poczuje i ja ;-) ;-) sciskam Was serdecznie (slinianka juz prawie normalnej wielkosci wiec wszystko dobrze :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoLkaa22
czesc dziewczyny, ale mnie tu dawno nie bylo, nie dosc, ze znow wyladowalam z plamieniami w szpitalu, to jeszcze na domiar zlego remont mi ise zaczal w mieszkaniu.... mam nadzieje jednak ze szybko to sie wszytsko skonczy, bo ja na sama mysl cierpie na migrene:) poza tym musze zmienic gin, mam wrazenie ze nie mowi mi wszytskiego, w sumie na ostatniej wizycie powiedziala ze wszytsko jest w porzadku ale musze lezec i badz tu madry i pisz wiersze... teraz pojde do gina z wiekszym doswiadczeniem, moze on bedzie ze mna w 100% szczery. ale wam zazdroszcze...czujecie juz ruchy dziecka, ja niestety jeszcze nie, choc to dopiero 14 tydzien, ale tak bardzo chcialabym juz je poczuc... najchetniej to bym jadla same owoce i warzywa, ostatnio mam ochote na kiszona kapuste, ostatnio moj maz na mnie patrzyl z lekkim powatpiewanem czy wszytsko ze mna w porzadku, bo zjadlam kapuste kiszona a potem zabralam sie za ciastka:) tak poza tym chcialam sie wybrac na wakacje, nie wiem jednak co na to lekarz, chociaz tydzien by nam wystarczyl, zeby odpoczac i zregenerowac sily.. amelka-> ja tez juz bardziej pozytywnie mysle, moja mama przekonala mnie ze jak wstane z lozka i bede sie oszczedzac to nic sie nie stanie, musze przyznac ze teraz czuje sie znakomicie, niedawno nawet wyszlam na chwile na sloneczko, przy mezu wygladalam jak biala sciana...i humor mi ise poprawil i lepiej juz sie czuje pozdarwiam i przesylam gorace buziaki http://lilypie.com/days/051230/2/5/1/+1/.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tlurpa
Witamy mowe mamy!!! Ja tez jeszcze nie czuje nic, zadnych ruchow, musze byc cierpliwa:) Jak mnie wkurza ta opieka w Stanach!!! Wyjechalam na wakacje, i wydaje mi sie ze lapie jakas infekcje i wyobrazcie sobie ze dzwonilam po roznych klinikach i nikt mnie nie przyjmnie, bo mam juz prowadzacego lekarza i nie moge sobie od tak isc zobaczyc innego, ubezpieczenie tego nie pokryje, i wszyscy mi radzili pojsc na pogotownie! A ja przeciez na pogotownie nie pojde bo wydaje mi sie ze cos jest nie tak ale tak do konca nie wiem i tylko chcialam zeby lekarz zobaczyl i mnie uspokoil ale glupio mi z tym isc na pogotownie. Wiec poczekam jeszcze pare dni i jak mi nie przejdzie to pewnie pojde na to ER! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki kochane, jestem w czwartym miesiącu ciąży i chciałabym prosić Was o odpowiedź na jedno pytanie 🌼 Czy miałyście na początku ciąży bóle brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tlurpa___ az trudno mi uwierzyc, ze tak wyglada sprawa opieki zdrowotnej \"na wyjezdzie\"!!! Probuj dalej - moze jendak uda ci sie zlapac normalnego doktora, bez koniecznosci zaliczania ER. Jesli jednak cos sie pogorszy, nie czekaj. Mowi sie trudno, sa sprawy wazne i wazniejsze. Na dlugo wyjechalas spod opiki swojego \"prowadzacego\"?? Uwazaj na siebie!! Mandzia____ witaj w klubie :-) Temat bolacego brzucha przewijal sie tu juz nieraz. Na roznych etapach rosnacego brzucha pobolewa, ciagnie i kluje :-) Niepokoic ponoc powinien bol jedno- lub dwustronny w okolicach podbrzusza, nieustajacy, ktory trwa dlugo. A w te pedy leciec nalezy do lekarza jesli towarzysza temu jakiekolwiek inne niepokojace objawy (goraczka, plamienie itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes76
CZESC MAMUSIE! JA tylko na chwilke. Delikatna wizyta u okulisty skonczyła sie 9dniowym pobytem w szpitalu. Bakteria niewiadomego obecnie pochodzenia niszczyla mojemu synkowi siatkowke lewego oka. Przeszedl kuracje sterydowa, i sam pobyt w szpitalu wyjatkowo dzielnie. A ja przy nim spiac na krzesle. Nie chcialam go zostawic ani na chwile. Dzis wyszlismy z podleczna siatkowka a reszta nalezy do jego organizmu. Jutro wyjezdzamy na wakacje-na 3 tygodnie-i mam nadzieje, ze pogoda bedzie super! Zasłużyliśmy, nieprawdaz?! Okazało sie, ze ma tez wade wzroku i juz kupilismy mu okulary. Ja mam znowu ciaze zagrozna. Skurcze macicy sa czeste i dlugotrwale. Obecnie dostalam luteine i ma pomoc. Oby. Bo jesli nie to ciezsze leki. Pozdrawiam Was wszystkie. Strasznie TU cicho, widac wakacje. P.S.TLURPA___obydwie wróżby sie sprawdzily! GRA-TU-LA-CJE! pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:) Chciałam pochwalić się,że znam juz płeć swoich pociech! Otóż będę miała dwie córeczki:) 🌻 Poza tym czuje sie całkiem dobrze:) Dnia! Nie martw sie,że nie czujesz ruchów dzidzi. Ja ruchy poczułam tydzien temu, czyli w 20 tygodniu. Byłam na usg. Dzewczynki są duże i zdrowe, pan dr tylko dla pewności i sprawdzenia kazał wykonąć echo serc płodów. Trzymajcie kciuki, aby wszystko było w porządku. A ja trzymam kciuki za Was i Wasze maleństwa i każdej z Was życzę dużo zdrówka i siły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Druga część posta była skierowana oczywiście do DUNI:) a nie Dni;) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tlurpa
Hej! Moja infekcja zdaje sie ze sobie sama poszla, na szczescie odbylo sie bez pogotowia:) Codziennie jem Acidophilius i chyba to mi pomoglo. Wydaje mi sie ze juz cos poczulam, nie byly to kopniaki ani nic takiego, raczej jakbym miala rybe w brzuchu hehe:) Brzuch mi rosnie i pewnie za tydzien albo dwa bede czula juz bardziej konkretne ruchy. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka77
Cześć dziewczyny!!! :) :) :) Na dzień dobry muszę się Wam pochwalić, że wczoraj słyszałam po raz pierwszy serduszko naszego maleństwa :) I jeszcze starsznie kopało po czujniku... :) też fajnie. U nas wszystko w porządku, niestety od czasu do czasu nawiedzają mnie jeszcze mdłości, bóle głowy po staremu :( Ale tak ogólnie jest cudownie, rośniemy jak na drożdżach. Witajcie Ewelina_ i Mandzia :) Duniu_ cudnie, że wracasz do zdrowia, dbaj o siebie :) Polka_ cierpliwości, jeszcze troszkę zanim poczujesz ruchy dzidzi :) Agnes_ głowa do góry, uważaj na siebie :) Soul_ Gratulacje, niech dwie małe dziewczyneczki rosną zdrowe!!! :) Tlurpa - dla Ciebie też gratulacje, cudownie jest czuć ruchy, chociażby takie słabe - no nie ? :) Pozdrawiam Was mocno!!! :) http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20714;111/st/20051213/dt/6/k/7e41/preg.png[/img

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
Witajcie mamusie !JAK SIE MACIE I JAK SIE CZUJA WASZE DZIDZIE:}Ja jutro ide na usg prywatnie i mam nadzieje ze poznam płec mojego malenstw:}Ale oczywiscie najwazniejsze zeby było zdrowiutkie .My z dzidzusiem czujemy sie dobrze !MI TYLKO DOKUCZA STRASZNAZ GAGA I BOLE PLECU A DZIDZIUS WIERCI SIE I CIGLE KOPIE :}}}POZDRAWIAM WAS I ZDROWKA ZYCZE :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Male poki co nadal sie nie rusza - tzn. ja nie czuje :-) Mam do was pytanko. Jak u was z przybieraniem na wadze? Wiem, ze to moze nieco niedelikatne pytanie :-) Ja w polowie 19 tyg. do przodu mam 2,5 - 3 kg. Chyba TYLKO tyle, tym bardziej, ze od ostatnich dwoch tyg jesli cokolwiek przytylam to bedzie z kilogram. Jem, nie powiem - mam wrazenie, ze moje dni teraz glownie polegaa na jedzeniu :-) Ale jakos to nie zostaje w srodku... Czy ktoras ma moze podobnie? Czy to sie moze odbic na wielkosci dzidzi? Za tydzien mam kolejne usg i pewnie wtedy sie okaze co i jak. Pozdrowienia z burzowego Teksasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dunia! Ja kończę 21 tydzien i na plusie mam 5 kilo, mało tego złapałam je przez ostatni miesiąc. Pani dr powiedziała,że to sporo i że niedługo będzie mówić na mnie \"kuleczka\";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UFFFFF ;-) dzieki SOUL za \"twoje kilogramy\" ;-) Jestem nieco moze przewrazliwiona na punkcie wagi, ale ciagle walcze z zapaleniem jelit i ostatnio nawet gastrolog na mnie nosem krecil, ze w koncu cos mogloby zostac w srodku :-) Moze jednak jestem w normie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina 17
CZESC!JA WŁASNIE KONCZE 18 TYDZIEN I PRZYTYLAM W CIAZY 5 KG Z MIESICA NA MISIAC 1 KG ,MOJA CORTECZKA WAZY 220 GRAMOW I JEST SLICZNA !WCZORAJ BYLAM NA USG I WYNIKA ZE WAGA DZIDZI JEST PRAWIDŁOWA:}MOJ SYNEK KTORY TERAZ MA 4,5 LATKA WAZYŁ JAK SIE URODZIŁ 4 KG I MOAL 61 CM A JA W CZASI CIAZY PRZYTYLAM BARDZO DUZO 30 KG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelkaem
Witajcie, najpierw odpowiem na temat. Ja jestem juz w 19 tyg. i przytyłam tylko 3 kg. i to w ostanie 2,5-3 tyg.Wczesniej ani grama. Najczesniejsze topowiczki czy pamietacie o tym, że nasza początkowa koleżanka Mycha22 planowała na dziś ślub? Jesli do nas zajrzy to : MYCHA22 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU ŚLUBU,NIECH NOWY ETAP MAŁŻEŃSKI PRZYNIESIE CI JAK NAJWIECEJ POZYTYWNYCH DOSWIADCZEŃ I JAK NAMNIEJ ROZCZAROWAŃ... ZDROWIE MŁODEJ PARY!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka77
Cześć, Jestem w połowie 18 tygodnia i przybrałam na wadze 4 kg :), tyję od początku. Wydaje mi się, że dosyć dużo przybrałam "na objętości" tzn. ponad 20 cm w pasie :) Ale widocznie maleństwu tak dobrze... Na www.noworodek.pl znalazłam kalkulator wagi "Optymalna waga"- ile powinno sie przytyć tydzień potygodniu - zaglądnijcie :) Pozdrowienia!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Dziekuje za odzew ;-) Wychodzi na to, ze waga raczej nie powinnam sie przejmowac, ze chyba jest tak jak byc powinno. Choc wg tego wspomnianego przez OLIWKE77 kalkulatora mam nieco zbyt malo. Ale z drugiej strony siostra mnie pocieszyla (\"weteranka\" po 2 ciazach ;-)), ze tyje to sie dopiero po 5 mies. I to tak z gorki ;-) ;-) ;-) Zgadzam sie z OLIWKA - skoro dzidzi tak dobrze to niech tak bedzie. AMELKAEM___ dzieki za czujnosc. Faktycznie dzis wielki dzien MYCHY22!!! MYCHA22: WSZYSTKIEGO NAJPIEKNIEJSZEGO, NAJMILSZEGO I NIEZAPOMNIANEGO WE DWOJE :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tlurpa
Ja od poczatku ciazy przytylam prawie 5 kg, ale wlasciwie to ostatnio mi tych kg przybylo. Brzuch mi tez urosl, mam 80 cm w pasie, juz czuje slabe kopniaki, zwlaszcza jak usiade i sie zrelaksuje to wtedy sa wyczuwalne. Pozdrawiam i piszcie co u Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba i moj leniuszek w koncu dal znac!!! ;-) wlasnie rpzed momentem poczulam takie regularne puk puk puk w srodek brzucha od spodu. W sumie chyba nie zwrocilabym uwagi, gdyby nie to, ze tak regularnie.... Zoabczymy czy teraz Male bedzie juz bardziej gadatliwe :-) W piatek kolejne usg i moze sie dowiemy czy bedziemy mieli coreczke czy synka :-) Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, lato, lato, dziewczyny!!! jesli sadzic po naszym topiku to towarzystwo sie urlopuje na calego :-) A ja dzis jestem po usg. Wszystko z CORECZKA w porzadku ;-) Mala mierzy 20cm i wazy gdzies miedzy 23-25 dag (to koncowka 20. tyg.). Bardzo sie ciesze, ze bede miala corcie, choc znam przypadki (i to nie jeden) gdy ta plec jednak wychodzial inna. Sie okaze. Poki co jest pieknie :-) milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia! Gratauluję CÓRCI:) 🌻 🌻 🌻 Moje córcie też sa niezłe. Szaleja całymi dniami a już w ogóle nie ma mowy,żebym się nachyliła czy kucnęla odrazu dają znać,że im nie wygodnie;) To cwaniary:) Miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelkaem
Czesć mamusie, pozdrawiam wszystkie Was serdecznie. U mie po okresie radości, że wszystko jest dobrze znów zaczynam się martwić. Zaczął mi sie już 21 tydzień,, a ja nie czuję ruchów.Zresztą nie wiem czy ich nie ma, czy ja nie wiem jak to się czuje. Napiszcie to jakie to uczucie i jak to zaobserwować. Czasem pobolewa mnie lekko brzuch na dole, jak troche pochodzę.Wizyte mam dopiero 01 sierpnia i nie wiem czy niepotrzebnie się martwię. A więc jak to jest gdy maleństwo się poruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amelkaem:) Nie martw sie Słoneczko:) Ja poczułam ruchy córeczek w 20 tygodniu. I to było takie \"pukanie\" od środka. TEraz czuje to nieustannie. Nie denerwuj sie więc, na pewno na dniach i Ty poczujesz swoją dzidzię. Co do bóli brzucha to mam to samo. Teraz nawet przejście niewielkiego kawałka mnie męczy, czyli boli mnie brzuch, nogi a także kręgosłup ledźwiowy:( Proponuję no-spę, no-spę i jeszcze raz no-spę. Mi gin kazał ja brać regularnie 3 x dziennie. Trzymaj się:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka77
Nie martw się Amelkaem :) Ja pierwszy raz ruchy naszej dzidzi poczułam w takiej sytuacji: zjadłam smaczną kolacyjkę, położyłam się na łóżeczku na placach, dłonie na brzuchu, cisza wokoło i nagle poczułam "coś". Nie da się pomylić tego z ruchami jelit, przesuwaniem pokarmu itp, jak piszą w książkach. To było cudowne :) Życzę Ci miłego oczekiwania na ten cud, naprawdę warto czekać, ja się popłakałam, gdy pierwszy raz poczułam ruchy dzidzi. Z każdym dniem jest jej coraz ciaśniej, rucha się coraz częściej, nawet teraz gdy piszę, delikatnie się porusza :) Mam do Was pytanie: czy miałyście skurcze łydek i jak sobie z nimi radziłyście? Od dwóch tygoni biorę Magne B6, ale nie bardzo przechodzi. Często budzę się rano z niesamowitym bólem w łydkach, muszę masować, ale to nie do końca przechodzi i cały dzień czuję ból. Pozdrawiam Was mocno, trzymajcie się cieplutko :) http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20714;111/st/20051213/dt/6/k/7e41/preg.png[/img

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelkaem
Dziękuje Wam dziewczyny, troche sie uspokoiłam, bo znalazłam na onecie - niemowlę -kalendaż ciąży podpowiedź, ze juz w 21 tyg. można za pomocą zwykłego stetoskopu usłyszeć tętno dziecka.Wziełam wiec taki zwykły od mierzenia cisnienia i znalazłam to serducho,słuchalismy razem z mężem. Biło jak oszalałe, a on pierwszy raz je słyszał.Pocieszyło mnie to,bo przecież jak serce mocno bije to musi byc wszystko w porzadku. Pozdrawiam Was serdecfznie i życzę udanego, spokojnego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka 77______. Zjedz po prostu czekolade-CALUSIENKA:) j Ja tak zrobilam i przeszlo:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie przyszłe mamusie :-) Jestem tu nowa i dopiero dzisiaj wpadłam przypadkiem na to forum. Ja co prawda mam termin na 4 stycznia 2006, ale statystycznie jest bardzo duża szansa że urodzę jeszcze w 2005 ;-) Właśnie zaczął mi się 17 tydzień i czuję się super. Robiłam usg w 12 tyg. i wszystko jest ok :-) Dzis ide na wizytę kontrolną do gin. Nie miałam w ogóle żadnych mdłości, jedynie bolały trochę piersi (urosły o 2 DUŻE rozmiary!!!) i spałam do oporu :-). No i oczywiście jadłam na maxa, w związku z czym pod koniec 4 m-ca jestem o 9 kg cięższa :-(. To mnie trochę dobija, chociaż od 3 tygodni waga stoi w miejscu. Jesli jest wsród Was ktoś w takim tempem to proszę o odzew. Doktor powiedział, że u osób b. szczupłych to normalne i później waga może się ustabilizować. I cały czas czekam na te pierwsze kopniaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×