Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość annnnnnnnn

globulki pantex-czy stosujecie i jak?zawiodlo was?

Polecane posty

Gość annnnnnnnn

własnie robie sobie przerwe w tabletkach i zastanawiam sie na jaka metode sie przerzucic. Nie współzyje regularnie,własciwie teraz bardzo rzadko bo raz na 2-3tyg. Napewno wybierzemy gumke ale czasem jest tak ze nie mozymy sie powstrzymac by nie poczuc tych wspaniałych doznan bez gumki. W tym wypadku myslalam o globulkach+kalendarzyk i bez wytrysku. Czy to nadal zbyt ryzykowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam ze tak
te trzy metody antykoncepcyjne ktore wymienilas sa bardzo zawodne nawet razem wziete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a połączenie globulki + prezerwatywy jak bardzo bedzie skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, jasne, że stosunek przerywany to lipa, ale jesli się zdecydujesz na globulki to nie ma sensu się męczyć i kazać facetowi kończyć gdzieś tam. Globulki mają naprawdę wysoką skuteczność, oczywiście jednak nieco mniejszą niż pigułki. Ja całkiem niedawno też poszukiwałam czegoś zamiast pigułek i również zdecydowałam się na globulki (bo wiadomo, że gumka trochę jednak zmniejsza przyjemność), konkretnie na Pantentex. (swoja drogą, szukałam czegoś takiego w formie kremu lub żelu - np. Delfen-, bo odpada czekanie na rozpuszczenie globulki, ale w każdej dosłownie aptece mówili, że już nie produkują w takiej formie). Kupiłam globulki i byłam zadowolona...tyle, że do pierwszego użycia. Rozpuszczanie globulki to cholernie nieprzyjemne uczucie, wręcz pieczenie. No a mój chłopak czuł we mnie gorąco (pewnie energia reakcji chemicznej) i zupełnie się nie mógł skupić i uznał, że nic z tego. Wolał już nawet gumkę. Proponuję spróbować, bo nie wiadomo, czy takie odczucia to nie sprawa indywidualna...Natomiast, jeśli Tobie też nie będą odpowiadać, to też zostaniesz z pełnym pudełkiem bez jednej sztuki, a kosztują blisko 30 zeta... Sama zdecyduj. Życzę powodzenia, bo jeśli Ci będą pasować, to nie będziesz musiała się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha..ha
globulki i wysoka skutecznosc czys ty oszalala co ty radzisz dziewczynie chcesz zeby za miesiac zalozyla topik pierwcze objawy ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuytrewq
Władzia, ty mącisz. Użyłam raz globulki, z prezerwatywa oczywiscie, nie bylo jakos strasznie, nie pieklo, nie pienilo sie, troche "lecialo", najgorszy byl jednak poslizg, nic nie czulam. Nastepnym razem stwierdzilam, ze nie ma sensu i wystarczy sama prezerwatywa. Do czasu, gdy pekla i "przerzucilismy" sie na pigulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptup
Władzia Cie wrabia w rozwoj polskiego wzrostu przyrostu naturaklnego globulki mają bardzo kiepski wskaznik Perla, zaraz po nich jest stosunek przerywany a potem to juz tylko watykanska ruletka czyli kalendarzyk sama wiec widzisz wiec jakosciowo daleko tym metodom do metod stricte chemicznych lub wstrzemiezliwosci jesli nie wierzysz to najszybciej wpisz sobie w googlach wskaznik Perla i szybko sie przekonasz ze ufac im jednak nie mozna czyli na 100 kobiet wpada z 5-30 to jednak spore ryzyko ja dzinkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptup
Władzia Cie wrabia w rozwoj polskiego wzrostu przyrostu naturaklnego globulki mają bardzo kiepski wskaznik Perla, zaraz po nich jest stosunek przerywany a potem to juz tylko wtykanska ruletka czyli kalendarzyk sama wiec widzisz wiec jakosciowo daleko tym metodom do metod stricte chemicznych lub wstrzemiezliwosci jesli nie wierzysz to najszybciej wpisz sobie w googlach wskaznik Perla i szybko sie przekonasz ze ufac im jednak nie mozna czyli na 100 kobiet wpada z 5-30 to jednak spore ryzyko ja dzinkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do poprzedniczki napisałam, że być może to sprawa indywidualna...Pytanie było o opinie, a moje odczucia były takie, jak opisałam. Do Annnnn Tak naprawdę podejmując decyzję, powinnaś zasięgnąć opinii lekarza. On oczywiście nie powie o odczuciach (od tego my i to forum), ale napewno wypowie się co do skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEEEE
moze i "strikte chemiczna" ale nie skuteczna wiec radze ci abys w tej kwestii nie sluchala wladzi chyba ze w niedlugim czasie chcesz byc mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEEE..
STRICTE :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że dyskutuje z osobami, które uważają za najlepszą formę antykoncepcji wstrzemięźliwość...Bo tylko to daje 100% pewności. Jasne, że przy globulkach jest pewne ryzyko (jak pisała jedna z przedmówczyń, przy właściwym stosowaniu 5%) i tylko kestia zdecydowania jaki stopien pewności nas interesuje. Bo przecież nawet pigułki niosą pewne ryzyko... Co w takim razie proponujecie naszej Koleżance? bo przecież nie spiralę. Od hormonów pragnie odpocząć, gumka odpada ze względu na zabijanie wrażeń...Więc zostaje ogladanie filmów i spacery... I w takim wypadku się zgodzę -nie chcąc dziecka, lepiej się nie kochać niż używać globulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość busia
globulki są niesmaczne i bulgotają do tego na wypad na łono natury absolutnie sie nie nadają a gumka??? dlaczemu niby zabija wrażenia, to chyba jakas przesada juz nie produkują gumek z kauczuku brazylijskiego o grubosci dętki do malucha a z latexu, bezzapachowego i tak cinkiegoze praktycznie w dotyku nie ma roznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxyzzzzzz
same globulki to nie ja kiedy uzywalam globulki + gumka i bylo ok ale ostatnio byla sama globulka i teraz sie boje ze jestem w ciazy wuec nie polecam samej globulki!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhtaha
mam male pytanko.Mam zamiar w najblizszym czasie rozpoczac zycie sexualne(czyli jestem jeszcze dziewica).I nie mam pojecia jak mam sie zabezpieczyc!!!moze ktos mi doradzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mis22
ja od lat stosuje globulki i durexiki extra save, kiedys tez uzywalam kremu Delfen, ale juz go nie produkuja, a to ze rozpuszczenie globulki w nas piecze?? to pierwsze slysze, piecze jak cos sie dziej czyli przy jakis bakteriach, a tak nic nie czuc ze piecze, wogole nic, a goraco czuc tez przy stanie zapalnym, wiem bo sama to przeszlam, moj facet zawsze uzywa gumki i jeszcze nigdy nie powiedzial mi ze to go jakos ogranicza, nawet sama gumka nam wystarcza tak wiec jest git, super i bezpiecznie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnnnnnnn
zdecydowałam ze nie bede ryzykowac z samymi globulkami.Nie ma co sie stresowac.Juz przez to przeszłam.Horror! Wiec zaprzestane na gumce + globulce A od hormonów musze odpoczac, mam jeszcze młody organizm, bo 20lat, nie ma co sie truc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aann
musze Wam powiedziec, ze stosuje zawsze globulki + gumki... Zdaje sobie sprawe z tego, ze przypadki chodza po ludziach, a nie odwrotnie, dlatego mam swiadomosc, ze to nie jest 100 %owe zabezpieczenie. Wydaj mnie sie jednak, ze stosowanie tych dwoch rzeczy na raz zmniejsza ryzyko ciazy , niz sama gumka... Nie wiem jak u Was, ale u mnie zawsze pojawiaja sie znaki zpytania przed okresem, czy tym razem dostane okres, czy tez nie.... Zyje w niepewnosci... nie wiem, czy to normalne... Napiszcie prosze, czy Wy spokojnie wyczekujecie na okres???? Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak stosowałam gumki to byłam spokojna w miarę ale ostanio gumka zawiodla i mam zamiar dołaczyć właśnie globulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margo-Linka
Do Aann: też stosuję globulki + gumki. zgadzam się, że łączne użycie tych 2 środków sprowadza ryzyko zajścia w ciążę do minimum. Mimo tego, zawsze mam tą niepewność przed okresem. jest wielkie oczekiwanie i obserwowanie typowych reakcji organizmu przed okresem. ryzyko wliczone jest w cenę podjęcia decyzji o współżyciu, tak więc ja nigdy nie umiałam spokojnie czekać na okres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta1983
jak będziesz faceta powstrzymywać od wytrysku to doprowadzisz go do impotencji a wtedy jak będziesz chciała mieć dziecko to ci życze powodzenia z osłabionymi plemnikami.. Ja stosowałam tylko globułki i jakoś w ciąże nie zaszłam.. Unikaj współżycia w dzień owulacji i dniu okołoowulacyjnym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula94
mi prezerwatywa wystarcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W zyciu !
zdecydowanie odradzam ! :/ ja czuje sie okropnie po stosunku .. wszystko mnie piecze i wprost boli ;/ a co do ryzyka to sie nie wypowiem .. u mnie bylo wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pantegram
A my dzisiaj z chłopakiem spróbowaliśmy (globulki Patentex Oval) i on był zachwycony! Mnie w ogóle nic nie piekło, jego "tylko trochę", ale stwierdził, że zdecydowanie woli globulki od gumki, bo w gumce (prawie) nic nie czuje. Mi też stosunek w prezerwatywie sprawia mało przyjemności. A globulka przynajmniej zastępuje lubrykant, nie przeszkadza mi też, że się pieni. Niestety największą wadą jest stosunkowo mała skuteczność (wskaźnik Pearla 5,0-20,0*). Zdecydowanie odradzam używanie globulek jako jedynej metody antykoncepcji, ja mam zamiar używać ich jedynie uzupełniająco, czyli np. tak jak dzisiaj: stwierdziliśmy z partnerem brak śluzu płodnego (bez niego plemniki bardzo szybko obumierają w niesprzyjającym środowisku pochwy), czyli generalnie nie powinnam zajść w ciążę, ale że z reguły w tej fazie cyklu, w której jestem, zaczynają mi się dni płodne, to na wszelki wypadek zastosowaliśmy globulki + partner skończył na zewnątrz. Może się komuś wydawać przesadą stosowanie kilku metod antykoncepcji jednocześnie, ale w końcu: "przezorny, zawsze ubezpieczony". Chciałam też zdementować plotki o nieskuteczności metod naturalnych. Wynikają one z tego, że powszechnie znane są jedynie 2 metody: kalendarzowa (wsk. Pearla 14,0-50,0*) oraz stosunek przerywany (wsk. Pearla 12,0-36,0*). Jak widzimy, obie należą do tych najbardziej nieskutecznych i obie słyną z tego, że "Kościół je poleca". Oprócz nich istnieją jednak jeszcze inne, nieporównywalnie skuteczniejsze metody: termiczna (wsk. Pearla 0,3-6,6*) i Billingsów (inaczej m. śluzu szyjkowego, objawowa, wsk. Pearla 0,5-40*). Dla porównania, wskaźnik Pearla prezerwatywy wg tego samego źródła* wynosi 3,1-10! A dodatkowo te 2 metody można ze sobą połączyć - jest to wówczas metoda objawowo-termiczna. Proszę więc, aby każdy, kto przeczyta tego posta, 2 razy się zastanowił, zanim skrytykuje kogoś, kto twierdzi, że stosuje naturalne metody antykoncepcji. *źródło: "Antykoncepcja współczesna", L. Marianowski, Zbigniew Lew-Starowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggfdgvb
Kościół nigdy nie polecał stosunku przerywanego. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pantegram
Ok, mój błąd. Jednak nie zmienia to faktu, że dla ludzi i tak wszystko jedno. Z tego co wiem, to kościół poleca również metodę objawowo-termiczną, ale większość ludzi i tak nazwie stosowanie ich "ciemnogrodem". PS. Poza tym, w ogólności, Kościół w ogóle nie zaleca antykoncepcji jako przeciwpoczęcia, a raczej świadome planowanie rodziny, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×