Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharka

Orgametril - kto stosował i na co?

Polecane posty

Gość petomasz
Inann, o jakich "pierdołach" piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inann
o takich, żeby samodzielnie starać się cos wskórać, bez konsultacji lekarskiej. Oni po to tyle lat się uczą, żeby wiedzieć co poradzić. Faszerowanie sie tabletkami owszem na wiele rzeczy nie wpływa najlepiej, ale czasem po prostu trzeba, tylko świadomie. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmilaCzz
ODRADZAM !!! Brałam ten lek na wywołanie miesiączki (nie miałam jej od 8 miesiecy - wynik odchudzania). Bralam przez 10 dni 3 razy dziennie. Co prawda okres sie pojawił, ALE z wielkim bólem! Przytyłam 7 kg, na twarzy pojawiły mi się pryszcze i co najgorsze... straasznie pocilam sie w nocy. Budzilam się cała mokra !! Okres skończył się po 3 dniach. Mineły 2 miesiace i znow okresu nie ma. Nie wiem co zrobić ale Orgametrilu juz na bank nie wezme!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka33
Mam pytanie odnośnie efektów ubocznych orgametrilu.Biorę te tabletki od kilku dni i zauważyłam u siebie niepokojący objaw - mam wycieki z brodawek. Czy to jest normalny objaw?W ulotce nic nie pisze na temat tego rodzaju efektów ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmilaCzz
Miałam ten sam objaw co ty. Bardzo sie zdenerwowałam gdy zauwazylam wyciek z sutka, gdyż jak wiadomo jest to m.in. objaw raka. Na całe "szczescie" jest to też objaw zaburzeń hormonalnych. (jesli wyciekowi towarzyszy krew to jest to objaw raka, jezeli natomiast jest t raczej wyciek surowiczy, jasny, mleczny to jest t objaw zaburzeń hormonalnych). Także nie ma sie czego obawiać. Widocznie tabletki silnie zadziałały na organizm i "hormony zwariowały". Lecz gdy wyciek bedzie sie nasilał i nie bedzie ustepowal nalezy zglosic sie jak najpredzej do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam z uwaga wszystkie wypowiedzi na temat orgamentinu i juz teraz wiem dlazcego tak przytaylam . przybylo mi 7 kg w ciagu osniu mieiscy bo tyle bralam te tabletki , pod kontrola lekarza ktory mnie zapewnia ze po nich sie nie tyje, a jednak przytylam . Czy moze mi ktos napisac czy moja waga wroci spowrotem do dawnij , zaczelam pic nawet ocet jabkowy , no ale narazie nic .. Jak tu mozna miec zaufanie do lekarza , jednym slowem jestem zalamana gdyz sie prawie glodze tabletki biore daalej bo takie mam zalecenie ,,, dostawiam je natychmiast juz teraz i zmieniam lekarza zecz jasna,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam z uwaga wszystkie wypowiedzi na temat orgamentinu i juz teraz wiem dlazcego tak przytaylam . przybylo mi 7 kg w ciagu osniu mieiscy bo tyle bralam te tabletki , pod kontrola lekarza ktory mnie zapewnia ze po nich sie nie tyje, a jednak przytylam . Czy moze mi ktos napisac czy moja waga wroci spowrotem do dawnij , zaczelam pic nawet ocet jabkowy , no ale narazie nic .. Jak tu mozna miec zaufanie do lekarza , jednym slowem jestem zalamana gdyz sie prawie glodze tabletki biore daalej bo takie mam zalecenie ,,, dostawiam je natychmiast juz teraz i zmieniam lekarza zecz jasna,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EmilaCzz
Pomimo tego że po tych tabletkach przytyłam, dostalam pryszcze, mam udeżenia gorąca i poce sie straaasznie w nocy to jednak były to jedyne tabletki które mi pomogły i wywołały u mnie okres. Pozostałe bez skutku. Tak wiec mysle ze warto je brac bo mogą pomóc. Wytrzymasz te 45 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz przepisal mi Orgametril ze wzgledu na niedomoge lutealna i cykle bezowulacyjne. Ogolnie chodzi o problemy z zajsciem w ciaze. od 15 do 25 dnia cyklu.przez ok 6 miesiecy. Wczesniej mialam przeprowadzone wszelkie badania, biopsje..... kilka razy lezalam na endokrynologii na Karowej. Czy ktos tu bierze Orgametril ze wzgledu na problemy z plodnoscia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
A dlaczego masz brać Orgametril od 15 dc? Czy to ma być przed czy po owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ustalil moj lekarz po odbytych badaniach w szpitalu. ustalil ze najczesciej wystepuja u mnie cykle bezowulacyjne. ...a tak ogolnie zawsze mam regularne.28 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajak
mam 5.6-5.8cm torbiela na prawym jajniku... lekarz przepisal mi go i nakazal brac od niedzieli () przez 12 dni... wczesniej nie odczuwalam boli w tym jajniku natomiast po naruszeniu przez lekarza wciaz go czulam... teraz biore juz od 5 dni orgametril i dosc mocno bola mnie oba jajniki i mam wrazenie, ze takze nerki z tylu.... czy jest tego jakas przyczyna? czy to jest naturalne? i czy powinnam zglosic sie juz do lekarza (pani kazala mi przyjsc po skonczeniu tabltek i po miesiaczce jaka po tym nastapi) bardzo sie martwie. prosze w miare mozliwosci o szybka odpowiedz/ porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajak
musze jeszcze ujac fakt, ze ostatnio mam dosc wiele problemow, zmienny tryb zycia i chodze bardzo zestresowana... czy to moze byc przyczyna moich boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medykova
witam serdecznie Moj problem jest złożony, otóż 3 lata temu trafiłam do szpitala z ostrym zapaleniem jajników ( szczegolnie lewy ) i juz wtedy sugerowano mi endometriozę.Po wyjściu byłam na kuracji hormonalnej począwszy od Orgametril a skończywszy na tabletkach antykoncepcyjnych Diane.Kuracja ta trwała 6 m-cy, potem uspokoiło się na parę miesięcy może 3 i ponownie miałam potworne bóle - wtedy tez zmieniłam ginekologa który stanowczo podszedł do tematu stwierdzając endometriozę ( nie jak poprzedni sugerując ) i zlecił kurację Danazolem by wyeliminować endometriozę ( nie chciał wykonywać laparoskopii gdyż stwierdził ze jest to stan do wyleczenia ) i tak przez 6 m-cy zażywałam Danazol.Następnie stwierdził zanik i tak była cisza przez okres 1,5 roku.W lutym poczułam ból i napuchniecie podbrzusza ( mysłałam poczatkowo ze to ciąza ale złudzenie ) wizyta u lekarza a raczej przypuszczenie powrotu endometriozy tym razem na ściankach macicy, 2 usg i zapobiegawczo ginekolog zalecił kurację Orgametrilem na okes 1 m-ca po 2 tabletki dziennie.Po tym okresie stwierdził ze jest dobrze i zalecił próbe poczecia dziecka.Moj problem moze wyda sie błachy jednak mam obawy.Staramy sie z mężem cały czas i nie wiem jaki okres powinnam zachować od odstawienia tabletek czy wogóle jestem płodna ( lekarz sugeruje próby od samego początku )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Zachęcam do prowadzenia obserwacji temperatury i śluzu szyjkowego. Wtedy poznasz, czy jesteś płodna i kiedy! Zajrzyj do portalu "28dni" - tam wiele nauczysz się i będziesz mogła wybrać najlepszy moment do poczęcia Waszego dziecka. Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petomasz... Wybacz, ale to co przeczytałam w Twoich postach jest tak głupie, że ręce opadają. Fakt, kobiety powinny obserwować i znać swój organizm, ale w niektórych przypadkach trzeba naturze pomóc. Kobiety, które tu piszą mają poważne problemy hormonalne i zmiany chorobowe, których nie wyleczysz mierząc temperaturę! Leczenie w tych przypadkach może być długie i żmudne, a gadanie starego capa, że normą jest nieregularne krwawienie i ból jest nie do pomyślenia. Denerwuje mnie Twoja natarczywość\\\" Wejdź na 28 dni, wejdź na 28 dni\\\". I co to pomoże?? Pytam o konkretny lek, a nie o to czy mój śluz ma sie kleić czy nie. Stuknij sie w łeb i pisz na temat. Wiesz coś o orgametrilu, brałeś, miałeś torbiel na jajniku, jestes ginekologiem? Podejrzewam, że nie, więc proponuję: ZAMILCZ. Do dziewczyn: orgametril biorę po raz pierwszy, już od 4 dni z powodu cysty na jajniku. Wcześniej miałam poważne problemy z prolaktyną (podwyższona ponad 3-krotnie) co powodowało bezowulacyjne miesiączki. Jutro ostatnia tabletka a od 1 dc będę brała stedril. Mam nadzięję, że żadnych skutków ubocznych nie będzie.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Laleczko, A czy Ty znasz swój organizm??? Czy wiesz jak działa orgametril?? Obawiam się, że NIE i dlatego reagujesz na zasadzie "uderz w stół a nożyce się odezwą". Twoja wypowiedź, "grzeczna inaczej", niczego nie wyjaśnia a tylko wprowadza na forum niepotrzebne zamieszanie. Mądremu dość! Pozdrawiam i życzę więcej pogody ducha :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie muszę Cię zdziwić. Niestety miałam tą nieprzyjemność brać wiele leków tego typu. Wchodząc na forum chciałam sprawdzić ile osób tak naprawdę zaobserwowało u siebie działania niepożądane. Poza tym leki przepisuje specjalista, także sądzę, że ma jakiekolwiek pojęcie o działaniu danego leku. Mam prawo do wolnej wypowiedzi, tak samo jak każdy. A Twoje uwagi na temat zbyt młodego wieku zażywających leki i/ lub sugerowanie, że każde z poważnych zaburzeń przez nas leczone są tylko wymysłem lekarzy są bzdurne. Czy Ty uważasz, że kiedy kobieta przez większość życia ma cykl 28-30 dniowy nagle ma 40 lub 15 dniowy poprostu panikuje? Czy uważasz te zmiany za normalne? No i oczywiście kiedy kobieta nie może przez długi zajść w ciążę to oznacza, że nie zna swojego organizmu i to wszystko dlatego że nie mierzy sobie temperatury? Wydaje mi się, że usłyszałeś o metodzie samoobserwacji i ślepo w nią patrzysz, niestety organizm nie jest taki prosty jak Ci się wydaje. Pozdrawiam (sorry za offtopa, ale sie zbulwersowałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Nie twierdziłem, że zaburzenia są bzdurne lub wymyślone. Uważam jednak, że wiele z nich jest źle leczonych przez tzw. specjalistów. Poza tym mieszasz sprawy "normalnych cykli" ze sprawą kobiet, które nigdy cykli nie miały, bo stosowały hormony od bardzo wczesnego wieku. Niestety, nie masz pojęcia o metodach samoobserwacji, tak jak - niestety - większość lekarzy. Na Zachodzie już wiedzą, że jest to przede wszystkim najtańsza i najskuteczniejsza metoda stałej kontroli stanu zdrowia kobiety, jakiej nie daje żadne postępowanie medyczne poza hospitalizacją. Informacje płynące z samoobserwacji nie zależą od "rodzaju" skomplikowania organizmu kobiety. Niezależnie od zmian w długości i przebiegu cyklu miesiączkowego u konkretnej kobiety można diagnozować jej stan zdrowia. Dlatego zachęcam do nauki samoobserwacji! Niczego się nie traci a wiele można zyskać - także spokoju, gdy np. "opóźnia się" miesiączka. Nowoczesne kobiety stosujące samoobserwację wiedzą dobrze, że są inne wyjaśnienia niż tylko "niezamierzone" poczęcie. Tak! Zachęcam wiec do większej rozwagi w formułowaniu opinii na temat, na którym się nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal twierdzisz, że jesteś ekspertem i nadal uważasz, że lekarze w Polsce nie mają pojęcia o leczeniu. W takim razie zlikwidujmy instytucję zwaną przychodniami- wystarczy, że wejdziesz na stronę \"28 dni\" i niezależnie od tego co Ci jest wyleczysz się mierząc temperaturę i badając śluz! Fantastycznie! Moim zdaniem ginekolodzy w ogóle nie powinni uczyć się leczyć farmakologicznie tylko poprzez obserwację. Polemika z Tobą nie ma sensu. Tak jak wspomniałam powyżej poznałeś metodę, którą chciałbyś stosować wszędzie...Tylko, że tzw \"kalendarzyk małżeński\" ma pomóc w ewentualnym zaobserwowaniu nieprawidłowości w naszym organizmie a nie leczenie go przez obserwację. Tak się składa, że za coraz niższy wiek u pacjentek ze zmianami hormonalnymi i chorobami narządów rodnych nie jest spowodowany przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych w młodym wieku, a niestety styl życia jaki prowadzą kobiety.Uznaję temat za zakończony, bo jest to tylko zaśmiecanie forum i postu, który brzmi: \"Orgametril - kto stosował i na co?\" a nie \"Wejdź na 28 dni, nie ważne co Ci dolega- mierzenie temperatury Cię wyleczy\" Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Laleczko, A jednak sprawdziło sie powiedzenie "uderz w stół...". Widzę, że nie masz nawet bladego pojęcia o metodach samoobserwacji (to nie jest "kalendarzyk"!) ani o przyczynach niepłodności u kobiet. Nikt też nie mówi o "leczeniu przez obserwację", jak napisałaś. Dlatego proszę, nie zabieraj głosu! Jak się poduczysz, to możemy powrócić do rozmowy merytorycznej. A swoją drogą dlaczego reagujesz tak alergicznie na "28dni"? Boisz sie prawdy o sobie? Serdecznie pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantazjaaaaaa
Na torbiel jajnika brałam i zniła po tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emu1973
witam i prosze o ratunek, 2 godz.temu miałam stosunek i spadła nam prezerwatywa i została w środku.jedyny lek jaki miałam w domu to orgametril co mam robić, i jest sens brać go na wywołanie miesiączki.boje się nie planowanej ciąży, mam nieregularne miesiączki więc nie jestem w stanie określić dni płodnych, pomóżcie co mam robić?!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatrucie
emu czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emu1973
dzięki za starania, poszłam do lekarza i dostałam zastrzyk mogę egzystować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
A na przyszłośc radzę nauczyć się jednej z metod naturalnego rozpoznawania płodności. To daje dużo spokoju - na bieżąco wiesz czy jesteś płodna czy nie :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emivelneko
Dostałam Orgametril, 2x1 na wywołanie okresu, bo cykl trwał 64 dni.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
A skąd wiesz, że nie byłaś w ciąży? Czy robiłaś jakieś obserwacje lub monitoring USG? Czy wiesz, czy i kiedy była owulacja? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bniush
mam takie pytanko:) mozna sie jakiegos piwka napic przy braniu tych tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas brania tabletek antykoncepcyjnych niewskazane jest spożywanie alkoholu, decyzja należy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×