Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharka

Orgametril - kto stosował i na co?

Polecane posty

Gość echach
ja biorę orgametril już półtora roku!!! najpierw codziennie, a teraz już od dłuższego czasu biorę jedną tabletke przez 10 ostatnich dni cyklu co dwa miesiące. nawet nie wiem czy w takim przypadku mogę zajść w ciążę czy nie?? dodam ze tabletki te bralam po operacji - pęknięcie torbieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ODP. dla Jeżeli uznajesz że lekarz który Cię leczy trafił w twoją chorobę to chyba jest wart twojego zaufania .Różne powody mogą być nieregularnego cyklu .Wiem że orgametril stosuje się w różnych manipulacjach cyklu .W moim przypadku branie tych leków dwa razy dziennie o dokładnej godzinie na okrągło ma na celu powstrzymanie miesiączki .Taki efekt uzyskałam .Lekarz dobiera dawkowanie odpowiednio do dolegliwości .Za pewne po przerwanej kuracji nic specjalnego się nie dzieje .(oczywiście jak jesteśmy wyleczeni ) .Ten lek należy stosowac ściśle według zaleceń lekarza .Natomiast jeżeli nie zgadzasz się z diagnozą oraz sposobem leczenia spróbuj skonsultowac się z innym lekarzem ginekologiem . MOJA RADA DLA WSZYSTKICH Z OBAWAMI :) Prawie mija 5-ty miesiąc zażywania tych leków .Na początku było to wielkie wezwanie dla mojego organizmu ,złe samopoczucie ,małe depresje , od czasu do czasu krosty na twarzy ,duszności ciężki oddech .Obecnie te defekty przetrwałam jest już lepiej fakt mam nadzieję po kuracji wrócic do swojej wagi .Pozdrawiam i życzę zdrówka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karanka84
witam. parę dni temu gin zapisał mi orgametril 11 raz dziennie od 16 do 25 dnia cyklu. Cykle trwają 29 dni. Zauważył endometriozę na macicy, jajniki mam w porządku. Ktos napisał że kobiety z endometrizą mają tylko 10 % szans na ciążę??? To dotyczy endometriozy na jajnikach, macicy czy bez względu na umiejscowienie?? Nigdy nie miałam żadnych objawów endometriozy- miesiączki regularne, czasem - rzadko kiedy krótkie intensywne kłucie przed okresem. Do gina poszłam z powodu 5 dniowego plamienia przed okresem i pieczenia podczas stosunku. Z wizyty wyszłam załamana bo wyszło że: mam troche drożdzaków, endometriozę macicy, a w jej środku prawdopodobnie małego polipa, torbiele w piersiach i jeszcze nadżerka podkrwawia.. zalamałam sie doszczętnie. Dostałam skierowanie na kolposkopie ze względu na nadżerkę, usg piersi z- upewnienie się że to torbiel, lek na grzyba i orgametril. I jeszcze teraz się dowiaduję że moge miec problem z ciąża... czy to prawda, ile mam procent szans na ciążę, jak już będę miała ją w planach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karanka84
i lekarz nic nie mówił mi w ogóle o możliwości zrobienia mi laparoskopii, jak wróce z wynikiem kolposkopii i po usg piersi, to mam go o to zapytac, czy powinnam miec laparoskopie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda090
Mi dzisiaj przepisał ginekolog właśnie Orgametrill na wywołanie miesiączki. Kilka dni temu poroniłam i muszę brać ten lek przez 10 dni po 3 razy dziennie, a oprócz tego mam 5-ęcio cm torbiela także... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serce Na Dłoni
Przeraziło mnie to co tu przeczytałam. Ja po braniu tabletek antykoncepcyjnych po ich ostawieniu zanikła mi miesiączka - w ciągu 8 miesięcy miałam tylko 2 razy. Poszłam do mojej pani ginekolog i powiedziałam w czym problem, chciała mi przepisać znowu jakieś anty ale się nie zgodziłam, więc przepisała mi Orgamentril, na jej wywołanie...boje się zacząć go brać po przeczytaniu waszych opinii. Czy słuszne mam obawy? Nie chcę mieć problemów z cerą, a zwłaszcza z wagą. Po odstawieniu anty udało mi się wrócić do swojej wagi i nie chce tego zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serce Na Dłoni
Przeraziło mnie to co tu przeczytałam. Ja po braniu tabletek antykoncepcyjnych po ich ostawieniu zanikła mi miesiączka - w ciągu 8 miesięcy miałam tylko 2 razy. Poszłam do mojej pani ginekolog i powiedziałam w czym problem, chciała mi przepisać znowu jakieś anty ale się nie zgodziłam, więc przepisała mi Orgamentril, na jej wywołanie...boje się zacząć go brać po przeczytaniu waszych opinii. Czy słuszne mam obawy? Nie chcę mieć problemów z cerą, a zwłaszcza z wagą. Po odstawieniu anty udało mi się wrócić do swojej wagi i nie chce tego zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gk
Dziewczyny każdy organizm reaguje inaczej. ja osobiście brałam orgametill ponieważ , niestety po poronieniu krwawiłam za długo. W związku z tym ginekolog przepisał mi te tabletki, stosowałam je przez 3 tyg. i plamienie ustało. po odstawieniu tabletek miał pojawić się okres i faktycznie tak było po 3-4 dniach od odstawienia orgametilu pojawiła się miesiączka, łagodniejsza niż zwykle, ale to ponoć normalne. Co do skutków ubocznych, to raczej nic nie zauważyłam, może kilka krostek na czole. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam na wywolanie okresu, bo przez 3 miesiace mialam tylko lekkie plamienia... nie wywolala u mnie zadnych skutkow ubocznych :) okres pojawil sie tak jak mowil lekarz i pozniej juz normalnie sie pojawial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam go 3 miesiące, na bolesne i bardzo obfite miesiączki. gdy przestałam go brać miałam jeszcze tylko 2 okresy - obfite, ale nie bolesne, a później zaszłam w ciążę. Mój "świetny" ginekolog-profesor-habilitowany itd. do którego chodzę na wizyty już 5 lat nie raczył mnie poinformować, że może to zwiększyć moje szanse na zajście w ciążę, której jak dobrze wiedział nie chciałam. Nie mogłam brać żadnych tabletek anty, bo kategorycznie mi ich zabronił, bo mój organizm bardzo źle na nie reagował. Innej formy antykoncepcji mi nie mógł zalecić bo każdy sposób był dla kobiet starszych i po porodzie. Zalecił więc antykoncepcję ze strony partnera. Używaliśmy najlepszych prezerwatyw + stosunek przerywany. 3 lata tak współżyliśmy i nie wpadliśmy. A ten DEBIL przepisał mi Orgametril, przez który zaliczyłam wpadkę, a ten jeszcze stwierdził, że to normalne przy tych tabletkach!! Zabić to mało!! Całe życie mam teraz spieprzone, bo mi się zachciało narzekać na bolesne okresy :/ NIE POLECAM - ANI ORGAMETRILU, ANI NIBY DOBRYCH PRYWATNYCH LEKARZY, KTÓRZY JAK CO DO CZEGO PRZYJDZIE OKAZUJĘ SIĘ TYLKO MASZYNKAMI DO TRZEPANIA KASY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlika
Witam wszystkich!Czy przy orgametrilu miałyście ból w dole brzucha? Plamienia? Nadmierne pocenie? I czy nie słyszałyście,że przed podaniem trzeba zrobić badania? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZĘ O POMOC!!!!!!
hej Mam pewne wątpliwości, czytam na forum tu i ówdzie i nie umiem znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. Mam podejżenie policystycznych jajników :( brałam 3 lata antykoncepcje, ale miałam dziwne nastroje, gniew, smutek, lęki i przestałam brać tabletki anty. Niestety znowu pojawiły się cysty, więc lekarz przepisał mi ORGAMETRIL. mam brać w 19 dniu cyklu przez 7 dni i potem okres ma się pojawić itp. tak więc robiłam.. 4 cykle tak działały, choć coraz dłużej czekałam, tzn.jak brałam 1 raz to czekałam po odstawieniu jeden dzień, potem na 2 cyklu 2 dni itp. W tym miesiącu chciałam iść do innego ginekologa aby skonsultować diagnoze i nie chciałam aby wypadł mi okres na wizycie gdyż u niego umawia się miesiąc przed. więc postanowiłam wziąść tabletki w 18 dniu cyklu i 6 dni a nie 7. zawsze brałam o 22 a w tym miesiącu raz rano raz popołudniu gdyż był zapracowany czas. z moim ukochanym zabiezpieczamy się podczas seksu, jesteśmy roztropni aby dziecko nie pojawiło się zbyt wcześnie, ale w tym miesiącu chcieliśmy spróbować bez prezerwatywy, bo ani ja ani on nigdy się tak nie kochaliśmy, ja mam 22 on 23 lata więc uznaliśmy,że gdyby co nie byłoby to tragedią. Kochaliśmy się bez prezerwatywy pare razy, oczywiście nie skończył we mnie tylko na zewnątrz podczas seksu oralnego, ale jak każdy wie że w płynie ejakulacyjnym także są plemniki, małe jest prawdopodobieństwo ciąży ale mimo wszystko jest. I teraz spóźnia mi sie okres... i teraz nie wiem czy dlatego,że poprzestawiałam orgametril czy może mimo wszystko poprzez płyn ejakulacyjny zaszłam w ciąże?? Gdybym brała normalnie jak zawsze tabletki powinnam mieć dziś okres lub jutro... więc jest czas.. ale jeśli patrzeć na to jak poprzestawiałam to powinnam dostać w czwartek/piątek okres... Macie jakieś rady?? sugestie?? byłabym wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echach
i niestety po ponad 2 latach brania orgametrilu ponownie pojawiła się u mnie torbiel :( a już miałam nadzieję na odstawienie leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lioncia
Ja biorę Orgametril już od 2-lat.Zażywam go od 16-tego dnia cyklu 1x dziennie ,przez 10 dni. Dostałam go na wyregulowanie miesiączki i silne bóle.Okres miałam czasami co drugi miesiąc,a czasami dwa razy w miesiącu,przy czym ból przy każdym okresie był nie do zniesienia. Mi Orgametril pomógł, okres mam regularnie, a i bóle się zmniejszyły. Skutków ubocznych nie mam. Faktem jest ,że przytyłam 2 kilo, ale to chyba jest związane z moim wiekiem (przekroczyłam 40 lat) i wolniejszym trybem życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatalinkaa
Witam!! Ja też brałam orgametril ze względu na zespół policystycznych jajników, na początku odczuwałam mdłości, a później już mi przeszło. Brałam ok. roku, od niedawna mam zmienione lekarstwa, by poprawić stan mojej cery i mam na zbyciu dwa opakowania ważne do 2014 roku. Jesli któraś z was by chciała, proszę pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo 94-94
Witam ponownie na forum po trzech latach :) Mialam przerwe w chorobie (endometriozie ) 3 lata i prawie o niej zapomnialam lecz ona dala znac ponownie dwa miesiace temu :( Nikt jej o to nie prosil , przyszla nie proszona a z nia nieszczesny Orgametril . Po zastowaniu widze duze zmiany ,ropne pryszcze na jednej stronie twarzy , druga strona pozostaje czysta , humory , nastroje . pocenie a nawet brak snu ! Jest poprawa zdrowotna tzn boli duzo mniej . Najgorsze w tym wszystkim jest to , ze po raz drugi jest inaczej dlatego ze sie wie jak to wyglada co daje wiecej stresu bo za pierwszym razem jest sie troche nieswiadomym :) Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia.r.jj.beta
Witam lekarz mi przepisał Orgametril z powodu nieregularnych miesiaczek i kazal brac w drugim cyklu po jednej tabletce ale jak to bo nie rozumiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tępak z ciebie
do tej wyżej :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochamzycie
Mi lekarz go przepisał na torbiela który ma ponad 10 cm... :/ bardzo sie boje bo mam doppiero 19 lat.. czy moge byc bezpłodna??? miała ktoras z was tak dużą torbiel???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naatalinkaa
ja mam PCOS inaczej wielotorbielowość jajników i dlatego bralam orgamentril (teraz mam inny zestaw leków). podobno torbiele dzieki temu sie zluszxzały, u ciebie faktycznie torbiel nie jest mała... ale może dzieki leczeniu farmakologicznym ustąpi? nie mam pojęcia, ja lecze sie od 18 roku życia i niestety ale mogę mieć bardzo duże trodności z zajściem w ciąże. naczytałam się wiele na forach i wiem że wiele kobiet jednak ma dzidziusia wiec mam nadzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dooooris
Witam, Mam pytanie czy któraś z Was miała przepisany orgametril aby pomógł szybciej zajść w ciążę?? Miałam wykryty zespół policystycznych jajników, po kuracji hormonalnej lekarka przepisała mi własnie orgametril mam go brać przez trzy cykle od 16-25 dnia 2x1 tabletce. Powiedziała że to powinno pomóc jeśli nie to przepisze mi mocniejsze leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda-marginess
Dziewczyny, przeczytałam cały wątek, bo właśnie mam zacząć brać ten lek. Leczenie zaczęło się u mnie 8 miesięcy temu,kiedy wykryto torbiel ok.4 cm. Dostalam Cilest. Miałam straszne bóle, plamienia prawie cały miesiąc i ginekolog zmienił mi to na Stediril 30. Po 3 miesiącach brania stedirilu torbiel się trochę zmniejszyła, brałam dalej, bo kuracja miała trwać 6 miesięcy. Cały czas co miesiąc chodziłam na kontrole. Jak poszłam ostatnio po skończeniu szóstego opakowania stedirilu okazało się, że zrobiła się druga torbiel na drugim jajniku. Teraz mam dwie torbiele podobnej wielkości 3-4cm. Teraz ginekolog kazał mi wziąc Orgametril od 14 do 25 dnia cyklu po 1 tabletce, ale strasznie się boję skutków ubocznych. Miesiączki mam teraz bezbolesne, żadnych plamień, oczywiście wszystko regularnie co 28 dni, mało obfite. Boje się, że Orgametril mi to wszystko zepsuje, ale z drugiej strony chciałabym się juz pozbyć tych torbieli. Czy wziąc teraz ten orgametril czy się wstrzymać przez miesiąc i poprosić lekarza o jakiś inny lek? Znacie jakieś leki, które pomogły na torbiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rauma7
Witam. Chcę zajść w ciążę, Niestety mój mąż wyjeżdża na platformę zawsze w tedy kiedy mam owulację. Moja Pani doktor kazała mi zązyć 10 razy po jednej aby przesunąć cykl. Niestey w 10 dzien zaczęło się plamienie które trwało 4 dni a potem po tygodniu dostałam " swoją" miesiączkę, czyli tak jak zawsze. jestem załaman ze to nic nie dało bo znowu owulacje bedę miała za dwa tygodnie a mąż włąnsie wyjeżdża. myslicie ze jeszcze fraz moge kuracje powtórzyc. teraz jestem w 3 dniu cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Jestem w 18 dniu cyklu,chcę przesunąć okres o jakieś 4-5 dni(planowo ma wystąpić 3-4 lipca ,a będę wtedy jeszcze na urlopie.)Orgametril dostałam od ginekolożki na obfite miesiączki.Powiedziała brać od 16 dn cyklu 10 dni i przerwa.Ale w domu liczę i czytam,ze przerwa i okres tym samym wypadnie centralnie na sam wyjazd!!! Pani doktor mówiła,ze może być słabszy,ale ja bym chciała całkiem przesunąć.Z drugiej strony nie bardzo wiem,czy już brać,czy jeszcze poczekać.Nie można chyba brać go dłużej niż dwa tyg,jesli chodzi o przesunięcie okresu.Czy ktoś,dośwwiadczony,może mi pomóc? Mój urlop wypada 29.06-7.07.Teraz mam 18 dz.cyklu. Kiedy zacząć brać już? Chciałabym jak najkrócej,bo jednak to chemia i skutki uboczne a przesunąć chcę tylko 4-5 dni.Pozdrawiam.Będę wdzięczna za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nata1989
Cześć dziewczyny! Mam endometriozę jestem po częściowej resekcji od ponad miesiąca biorę orgametril i wystąpiły do tej pory u mnie takie skutki uboczne jak: lekkie depresje złe samopoczucie senność choć może to wynik złej pracy tarczycy W moim przypadku lek ten mam brać raz dziennie po jednej tabletce,ma on zatrzymać miesiączkę.W razie wystąpienia plamienia mam zażywać 2 tabletki aż do jego zniknięcia tu moje pytanie do Was. W zeszłym tygodniu zaczęłam plamić i tym samym zaczęłam brać po dwie tabletki,niestety od niedzieli pojawiła się u mnie normalna miesiączka jakby ten lek w ogóle jej nie zatrzymał.Czy ktoś miał podobną sytuację i się to unormowało po jakimś czasie?Wizytę kontrolną mam mieć w październiku to będę 4 miesiące zażywania leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nata1989
Aha i jeszcze niestety nadmierna potliwość U mnie lek ma na celu zabić komórki endometrium i umożliwić zajście w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja mam taki problem brałam orgametril przez 3 miesiące na endometrioze na szczęscie się wchłonęła po odstawieniu leku po 3 dniach dostałam okres który był skąpy a co najdziwniejsze w pierwszy dzień jakby jakiś kawał mięsa zemnie wyleciał a zaraz za tym troche krwi to napewno nie był skrzep krwi co to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowałam przy bardzo silnym krwawieniu około owulacyjnym razem z Cyclonaminą gdyż mam problem z krzepliwością krwi. Nie zauważyłam u siebie żadnych poważnych skutków ubocznych; żadnego otępienia, nudności, bóli itp. Może jedynie ciut wzmożony apetyt, który łatwo mogłam zwalczyć kawą i zajęciem się czymś produktywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez dostalam na krwotok,3 miesiace po kuracji zaszlam w ciaze przy pierwszym podejsciu,nie wiem czy orgametril mial wplyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagusia1993
Witam. Mam mały problem, mam 20 lat i nigdy nie miałam regularnej miesiączki. od 18 roku życia chodziłam do ginekologa, który robił mi tylko usg. zapisywał mi luteinę, po niej miałam miesiączki. potem brałam microgynon 21 przez 3 msc, przytyłam 10 kg, więcej nie brałam więcej. znowu więc ginekolog przepisał mi luteinę. bez luteiny nie dostawałam miesiączki. zmieniłam ginekologa i po zbadaniu na fotelu (wybaczcie, ale nawet nie wiem jak to badanie się nazywa) wykrył mi polip macicy, którego potwierdził badaniem usg dopochwowym. zapisał mi luteinę na wywołanie miesiączki i dostałam skierowanie na jego usunięcie. brałam 3 tabletki pod język przez 7 dni i nie dostałam miesiączki. pierwszy raz mi się zdarzyło. Poszłam do ginekologa powiedział że mam zrobić test, że mogę byc w pozamacicznej ciazy. test wyszedł negatywny i ginekolog zapisał mi orgametril, miałam brać 2 tabletki przez 7 dni. i wiecie co, mija 4 dzień a ja nadal nie mam miesiączki :( poradźcie coś, może któraś z Was miała ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×