Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharka

Orgametril - kto stosował i na co?

Polecane posty

Gość gabi83
Witam! Mam problem biore orgametril na wyregulowanie miesiączek,mam go brać od pierwszego dnia miesiączki przez 14 dni po 2 tab.ale boje sie że coś jest nie tak teraz mam już ósmy dzień miesiączke i boje sie że coś jest nie tak! proszę odpiszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobra2222
Witam, ja zaczelam brac orgametril na wywoalnie miesiaczki. mialam 42 dzien cyklu jak lekarz kazal mi wziac te leki. bralam przez 10 dni po dwie tabletki. po odtswieniu dostalam okres. co do skutkow ubocznych to jedynie to ze strasznie popsula mi sie cera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martushka
Witam,ja równiez dostałam origametril.Mam nawrót endo:(jestem juz po jednej operacji która była 2 lata lemu.i teraz znowu to samo. Origamrteil mam brać od 5 d.c nieprzerywając.Chodzi o to zebym wogóle okresu niemiała-tak powiedział lekarz.dodatkowo dostałam czopki butapirazol(podobno na zrosty) i cos tam jesczze czego rozszyfrowac niemoge!aha zalecenia lekarza:operacja która ma usunąc torbiele,udrożnic jajowody i pozbyc sie zrostów PO TO ABY ZAJSC W CIĄŻĘ i bedzie po endo.HMM ale ja niechche zajsc w ciążę:(mam 27 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hemoglobinka
Hej Ja mialam krwawienie z drog rodnych przez jakies 21 dni, wpadlam w straszna anemię. Zapytacie co tak dlugo robilam? na początku był okres, potem zmienilam klimat myslalam ze to przez to, a potem juz krwawienie stało się tak obfite ze słabłam z dnia na dzien. Lekarz ginekolog odmowil mi zrobienia badania, powiedzial ze to nieestetyczne. Poszlam prywatnie trafilam do szpitala... Zrobili mi łyzeczkowanie. Pomoglo. Okazalo sie ze mam torbiele na jajnikach i zażywam orgametril 15 dni po 2 razy dziennie, potem dawka się zmniejsza... Cerę mam fatalną. samopoczucie też. huśtawki nastrojów straszne. No i oczwyście ciągle chce mi się jeść. Na razie nie zauważyłam tycia - to dlatego, że staram się nie jeśc zawsze kiedy czuję na to chęć. Przez pierwsze dni było w porządku a teraz jest coraz gorzej. Boję się kolejnego miesiąca.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Przepraszam, co ma łyżeczkowanie macicy do torbieli na jajnikach? To chyba nie z torbieli brało się krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi,o to ze biore zelixe od tygodnia ,orgametril od trzech miesiecy i nie wiem czy te tabletki mozna laczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z was mial powiklania po braniu orametrilu? Mialam ten lek przepisany na przedluzajace się plamienie miesiaczkowe, ktore trwalo juz 11 dzień....mam miesniaki i po zazyciu tego leku nad ranem nastepnego dnia dostalam krwotoku z olbrzymimi skrzepami, ktory mnie tak przerazil- że z miejsca zostalam zawieziona przez pogotowie na ostry dyzur i w ten sam dzien przeprowadzono abrazje ...podejrzewam, ze TEN LEK TO SPOWODOWAł, chociaz lekarze mowili, ze byc moze to wina miesniakow, ze byl ten krwotok, ale wczesniej nic takiego nie mialo miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafencja
hej dziewczyny, ja zaczęłam brać Orgametril od 14 dnia cyklu (tak lekrz mi zalecił) przez 10 dni 2x dziennie. Ponieważ przez okres można powiedzieć 2 do 3 miesięcy nie miałam miesiączki. W sierpniu miałam robione usg i wykryto u mnie endometriozę lekarz przepisał wtedy luteinę na wywołanie miesiączki i udało się w między czasie miałam badanie krwi na prolaktynę wyszła mi prawidłowo, jak pokazałam wynik z prolaktyną lekarz sam się zastanawia od czego mi mogła zatrzymać się miesiączka. Ale od luteiny pod września dostałam miesiączkę a teraz właśnie przyjmuję orgametril. A teraz jak piszę to mam jakieś dziwnie nabrzmiałe piersi, ale wydaje mi się że to działanie orgametrilu. W sumie chciałabym do Was przemówić że jesli kiedyś planujecie dziecko to chodżcie do swoich lekarzy i na własną rękę się nie odchudzajcie, bo mi się wydaje przez to zatrzymała mi się miesiączka i mam problemy w zajściu w ciążę. A swojemu lekarzowi ufam, bo to jest lekarz który prowadził ciąże mojej mamy i mojej teściowej. I wie co komu moze przepisać. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ultraspeedvp.pl
czyli juz wiadomo, ze ten lek to na wywolanie miesiaczki jest- wiec czemu lekarz przepisal go mnie jak mialam przedluzajace sie krawnienie...nic dziwnego, ze dostalam krwotoku lekarze =rzeznicy....czlowiek im ufa idac do nich....niestety ja teraz bede sie zastanawiac 10 razy przed wzieciem jakiegokolowiek leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bamboszka
Ultra:) nie do końca masz racje orgametril ma dwa działania- jedno faktycznie na wywołanie miesiączki a drugie na jej przerwanie.Bo w każdym przypadku na to czy jest oan czy nie mają wpływa hormony. Ja też dostała w piątek na przerwanie bo za długo mam okresmi i zobacze co będzie się działo - chociaż juz go brałam na na wywołanie. Mam cysty i mięśniaki nie są wielkie jak mówią ale jednak są -(zresztą już w odpowienim wieku/ale to cały czas kontroluje.Mięsniaki niestety moga powodować krwotoki jak im się da dawkę leku ale tak jest więc nie wiem czy lekarz popełnił błąd. Kązdy lek działa na kazego inaczej. Ja jak mam obawy co do jego działania mówię lekarzowi jak widzę, ze lekarz mnie zbywa zmieniam go..wychodze z z ałożenia ze to moje zdrowie i moje życie:) Pozdrawiam dziewczyny Was wszystkie jak widzę większośc jest bardzo módych ale na pewno jeszcze urodzicie nie jedno "baby" .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafencja
Judytka1234 , już pewnie po wszystkim, ale nie trzeba zaraz się zamartwiać że nie ma miesiączki, czasem nasz organizm płata nam figle, ale nie trzeba zaraz myśleć że jesteś w ciąży. Trzeba po prostu poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka5205
Ja również biore orgametril, mam go brac przez 6 miesięcy 2x dziennie bez przerw. Zaczynam 4 miesiąc, powoli nie mieszcze się w spodnie i rośnie mi brzuch. Ten lek ma zachamować endo, wcześniej nie stosowałam hormonów w wieku 20 lat, gdy stwierdzono chorobę i to był błąd. Po czterech latach choroba się rozwineła i nie mogę zajść w ciążę. Mam nadzieję, że ten lek mi pomoże. Ps. Przy endo nie należy jeść czerwonego mięsa, trzeba jeść dużo warzyw szczególnie zielonych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, stosowałam Orgametril tylko miesiac, ale juz wiecej po niego nie siegne! Po pierwsze hustawki nastrojow sa nie do zniesienia, tak 2 godziny po zazyciu kazdej tabletki ;/ wszystko mnie denerwowalo i draznilo, a po drugie chyba po 10 tabletce wystapilo u mnie krwawienie, takie brunatne,obrzydlistwo feee i co najgorsze trwa do teraz :( Mam pytanie do osob, ktore stosowaly dluzej niz miesiac ten lek, czy po skonczonym opakowaniu wystepuje okres? i jak go rozroznic od tego plamienia? jezeli bylo wczesniej juz zadawane takie pyatnie to przepraszam, ale z powodu rozciągłości tego tematu nie czytalam wszystkich wypowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafencja
Wandelia, otóż ja już od pażdziernika zaczęłam brać ten orgametril no i teraz zauważyłam skutki przyjmowania go tak długi czas. Po prostu już nie dostaję miesiączki drugi miesiąc, a do lekarza mogę iść teraz w środę lub piątek. Ale nie wiem, bo też przy okazji załatwiam staż no i troche się boję że jedno i drugie trzeba będzie załatwiać w jednym czasie. A ze mną już zaczęło się dziać od stycznia 2009 roku. Po prostu miałam już w piątek dostać miesiączkę a nie mam tylko jakieś brunatne plamy. I nie wiem czy iść do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm...no dobra po 5 dniach od odstawienia Orgametrilu w koncu plamienie ustalo, ale ginekolog od jutra kazal mi zazywac tabletki antykoncepcyjne Rigevidon, a tam pisze, ze pierwsza tabletka w pierwszy dzien okresu i zastanawia mnie to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafencja
Dostałam ten okres w niedzielę, normalnie przebiegał a już się wystraszyłam ze coś ze mną nie tak. Orgametril będę brała, dopóki mi nie przejdzie to wszystko. W sumie już nie mogę patrzec na koleżanki które śmigają z wózkami, bo ja jestem zazdrosna, że one naturalnie, od razu. A ja dlatego się leczę, żeby mieć kiedykolwiek dziecko. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filipa1234
Brałam orgametril od 26 dn. cyklu po 2 tabletki dzienie przez 10 dni. Okres nie wystąpił. Dzisiaj jest już tydzień opóźnienia. Lekarz przepisał mi lek na bardzo silne krwawienie miesiączkowe. Okresy miałam zawsze bardzo reguralnie 27-29 dni. Czy ten lek może spowodować, że miesiączka w tym cyklu nie wystąpi? Zaczynam się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafencja
Filipa1234 powiem Ci jedno raczej się zastanów czy chcesz brać te leki ja w srodę idę do swojego lekarza i powiem że nie będę brać tego leku, ja brałam na wyregulowanie miesiaczki-w sumie tak powiedział lekarz. Ale widzę że po tym leku nic nie mam. A brałam już 5 cykl. Na początku było wszystko dobrze, a tu znowu sie stało że ani kropli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filipa 1234
Kafencja ja byłam praktycznie przed okresem, barkowało mi raptem 3 dni. Lekarz w ogóle nie wytłumaczył mi działania tego leku. Wczoraj robiłam test wyszedł negatywnie. Czy ten lek może mieć tak silne działanie, żeby zatrzymać okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafencja
filipa1234 po prostu przejrzyj wszystkie fora dotyczące orgametrilu, ja tak zrobiłam, po drugie w sumie brałam do momentu aż naprawdę przejrzałam że nic się nie dzieje. Nie tak jak bym chciała , żeby było po mojej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anibas
Par ę lat temu jako młoda dziewczyna brałam Orgametril na torbiela. Nie pomógł, skończyło się operacją. Nie przytyłam, wręcz przeciwnie moja waga nieznacznie spadła. Może to wpływ mojej kontroli, bo lekarz powiedział, że to tylko od nas zależy. Dziś mam 2-je dorastających dzieci i wróciły problemy z endometriozą. Już jestem po operacji, i mam przepisany lek.Z pełnym zaufaniem do lekarz będę go przyjmowała i poczekam na efekty. Każdy z nas ma inny organizm i może inaczej reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadzia7777
na torbiel jajnika - po nim mi się wchłonęła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzy miesiące miałam okres i nie było końca ...Wybrałam się do lekarza ginekologa który mnie natychmiast skierował do szpitala w celu zrobienia badania histopatologicznego oraz wyłyżeczkowaniu jamy macicy .Po kilku dniach krwawienie ustąpiło .Cały miesiąc nic się nie działo .Wyniki wykazały ENDOMETRIUM .Podjęłam leczenie hormonalne 1 tabletka dziennie Provera 5 mg. Kolejny okres znów okazał się przewlekły z ogromną ilością skrzepów i bólami .(Nigdy nie doznałam takich bólów, sama sobie radziłam i brałam dwa razy dziennie ketonal 50 +tabletki osłonowe )Lekarz zlecił zmianę leku na ORGAMETRIL 5 mg., tym razem dwa razy dziennie przez kolejny miesiąc dzień w dzień ,miesiączka zatrzymała się która trwała 20-dni i znikły skrzepy oraz potworne bóle oraz obfite krwawienia. Jutro mam zrobic podstawowe badania kontrolne krwi i moczu oraz krzepliwości krwi .Następnie dostanę skierowanie na USG dopochwowe . Nie mogę zrozumiec z skąd pojawiły się skrzepy takie ilości . Samopoczucie moje w trakcie miesiączki jest bardzo nie komfortowe JAKIE ZMIANY ZAUWAŻYŁAM STOSUJĄC ORGAMETRIL Właściwie są takie same jak po poprzednich lekach ww .czyli : -zdarza się że jestem bardziej płaczliwa ,rzadziej wybuchowa -zaparcia (nigdy nie narzekałam na przemianę materii ) -lepszy apetyt (kwestia do opanowania by nie przytyc ) Jak na razie uważam ze dobrze znoszę leczenie hormonalne i co ważniejsze małymi krokami widac początek celu .Do końca daleka droga .Z tego co słyszałam leczenie ENDOMETRIUM TRWA OK> PÓL ROKU .Prze de mną jeszcze wiele . Czy ktoś umie odpowiedziec na moją nie wiedzę ? Jaka jest przyczyna dużej ilości skrzepów w przypadku Endometrium Zapoznałam się z objawami tej choroby ale nic nie znalazłam na temat skrzepów ?:) :) :) :) Pozdrawiam bywalców tej strony ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakar2706
Ja miałam przedłuząjący sie okres i potwornie obfity dosłownie lało sie ze mnie. Lakarz dał mi Orgametril i Exacyl i krwawienie ustało po 2 dniach i nadal mam go brac 2 razy dziennie. a potem jeszcze przez dwa cykle od 14 do 25 dnia, bo okazalo sie ze mam za grube endometrium -wyszło na usg. i potem kontrolne usg i jak sie ednometrium zrobi cienkie to ok, a jak nie to do szpitala na diagnostyczne jajeczkowanie :( nie mam zadnych objawów ubocznych ani zmian nastroju ani bóli żoładka ani nadmiernego apetytu. pozdrawiam wszystki panie i zdrowia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakar2706
oczywiscie mialo byc diagnostyczne lyzeczkowanie a nie jajeczkowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anianiulka77
Stosuję orgametril od ponad 10 mcy.Miałam nieregularny okres co 2-3 mce i mam policystyczne jajniki. Teraz jest super, wiem kiedy dostanę okres co do dnia.Nie przytyłam, nie obżeram się, jestem zadowolona z tego, choć mam czasem humory nad którymi nie potrafię zapanować.Nawet nie mam takich bóli jak niektóre dziewczyny piszą.Może rzeczywiście nie na każdego ten lek dobrze działa ale to jak z antybiotykiem który trzeba dopasować.Lekarz powiedział że nie przytyję po nich,a po antykoncepcyjnych mogłabym przytyć.Biorę w 14 dniu cyklu przez 10 dni po 1 tabl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka xx
witam , mam pytanie. Ginekolog przepisał mi ten lek, na to abym znowu dostała okresu, jednak po nie których opiniach o tym leku, boje sie. czy jest on bezpiecvzny? boje sie ze jak go odstawie bede miala problemy. Lekarka powiedziala mi ze wsyztsko ze mna wporzadklu, tylko ze okres mi sie spoznia o jakies 2 miesiace. czy musze go bra ć czy poczekac az organizm sam mi sie ustatkuje, i bede miala regularnie? prosze o szybka odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehra
Ja zażywam orgametril na zatrzymanie okresu od 13 miesięcy. Niestety, mimo, że okresu faktycznie nie mam, to od 12,5 mies. bez przerwy plamię i lekko podkrwawiam. Co kilka tygodni zdarza się, że mam 2, góra 4 dni przerwy i znowu :( Strasznie się męczę, ale boję się go przerwać- bo nie wiem jakie nowe sensacje się pojawią. Aha, no i przytyłam 20 kilogramów!!!! Całe życie byłam wręcz chuda. Ważyłam max 45 kg. A teraz... :( Kiedyś nie wiedziałam co to dieta, a teraz prawie nic nie jem, a dalej tyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1965
Proszę o podpowiedź, lekarz zapisał mi Orgametril na torbiel na jajniku (2xdz 1 tabl), nie spytałam, bo nie wiedziałam kompletnie jakie to ma znaczenie, od którego dnia cyklu zacząć leczenie. Dopiero jak przeczytałam ulotkę i wypowiedzi na forum, włos mi się zjeżył, jakie to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×