Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharka

Orgametril - kto stosował i na co?

Polecane posty

Gość gość
Kilka lat temu brałam orgametril na wyregulowanie cyklu, czułam się po nim świetnie. Nawet schudłam 7 kg - co mnie bardzo ucieszyło :D Teraz na początku menopauzy lekarz znów przepisał mi ten środek. Mam łykać jedną tabletkę dwa razy dziennie przez 15 dni, potem przerwa 15 dni i tak dalej.... Ja jestem zadowolona z przyjmowania Orgametrilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytałam cały wątek, ja dostałam ten lek na 10 dni po dwie tabletki, później antykoncepcja (mam bardzo obfite miesiączki). Trochę boję się skutków ubocznych, czy komuś pomógł na obfite miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Landryna 1234
Cześć wszystkim, ja biorę Orgametril od miesiąca, został mi przepisany na usunięcie torbiela.. Początki były straszne mega wahania nastroju, depresja = reasumując jeden wielki ryk i żal do całego świata.w poniedziałek zakończyłam kurację tym lekiem i teraz oczekuję na @ by sprawdzić czy torbiel się wchłonęła.. mija 3 dzień i @ a okresu brak, mam mega stresa gdyż szykujemy się do inseminacji i boję się, że znów będę musiała czekać kolejny miesiąc :( Powiedzcie mi proszę ile czekałyście na @ po odstawieniu orgametrilu? czy którejś z Was pomógł w zajście w ciąże. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mag 30l
Dzien dobry, Dostałam lek Orgametril na uregulowanie cyklu po operacji mięśniaka. Biorę go 10 dni i jedynymi problemami jakie zaobserwowalam jest brak koncentracji oraz "niespokojny" sen. Mam jakieś dziwne sny (na ogół nie mam snów) i przez to zdarza mi się budzić kilka razy w nocy, a rano jestem zmęczona. Ważyłam sie przed operacją oraz teraz i waga pozostaje bez zmian. Jedynie jestem spuchnięta teraz, ale nie wiem czy to skutek nacięcia na brzuchu czy leku. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bea222
Witam Ja brałam orgametril przez 21 dni -1 tabletka, poniważ po owulacji zrobiła mi się cysta na 5cm. Staramy się z mężem o dzidziusia -więc był to dla mnie starszny cios-myślała, że to ciąża a tu taka niespodzianka...w cześniej miałam monitoring cylku i wszystko było ok. Trochę źle się czułam po tych tabletkach- czasem taka nieobecna, zła i kilka okropnych pryszczy na twarzy...1 kg wiecej ale przez to, że dużo jadłam. Cysta zniknęła - po około trzech tygodniach.Po odstawieniu tabletek - 4 dni pózniej dostałam okres - bardzo skąpy...ale licze jako okres i od 12 dnia cylku ide do ginekologa....Wydaje mi sie, że zależy od organizmu - jeden reaguje lepiej drugi gorzej - najwazniejsze, ze mi pomógł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę 4 dzien, Chodzę i rycze!! Bez powodu, nic nie ma sensu...sesja za 3 dni ja sie uczyć nie moge, krzycze na wszystkich, złoszcze sie...tragedia!!! Ja chce dawna siebie....pokłóciłam sie z każdym teraz muszę przepraszać ....już po 4 dniach przytyłam coś!! Nigdy wiecej nie dam sobie lęku hormon.przepisać gdy lekarz mi nawet nie zbada poziomu hormonów w organizmie....6 semestr, obrona i co??? Dzieki pani dr bronię sie chyba we wrześniu....bo nie widze sensu teraz...po co... Nic nie ma sensu... Tylko tabletki na sen wziąć i spać...albo pod pociąg sie rzucić ...tak mnie urządziła pani ginekolog w prywatnym gabinecie 200 zł za wizytę !!! Powinna odszkodowanie płacić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i po 4 dniach krosty na głowie, swędzi jak cholera....masakra jak do ludzi iść jak sie drapie non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam i nie miałam żadnych objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plan B
Witam:)..nie ukrywam że prześledziłam wątek z dużym zainteresowaniem..i niestety z obawy przed popełnieniem błędu..przygotowuje sie intensywnie do zajścia w ciąże (badania, zestaw witamin itp itd) w czerwcu biorę ślub i niestety dokładnie tego dnia zapewne dostane okres (mam długie nieregularne cykle, nawet do 40 dni, miesiączki są niewiarygodnie bolesne), otrzymałam receptę na Orgametril z instrukcją i decyzja pozostawioną mnie tak naprawdę: przedłużyć cykl majowy co niesie za sobą ryzyko plamienia (jedna tabletka dziennie od połowy cyklu widząc skład leku jest dla mnie mało wiarygodna) czy może skrócić cykl czerwcowy aby skończyć miesiączkę przed planowanym ślubem i móc podjąć próbę zajścia w ciąże zaraz po nim:)..może któraś z Was ma lub miała podobną sytuacje i mogłaby podzielić się doświadczeniami w tej kwestii..?.będę wdzięczna za każdą radę..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym po odstawieniu tabletek poczekała ze staraniami 3 miesiace,3 jajeczka naprzód są już "w obiegu" i lek moze miec na nie wpływ,po co ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cilest już ponoc jest wycofany z apteki brała go i strasznie się po nim czułam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marylka128
Witam ! dziewczyny właśnie wczoraj byłam u lekarz do kontroli , do lekarz chodzę często bo mam Endometriozę i miałam się szykować na 15 maja na trzecią już operację , a tu niespodzianka CYSTA na 4 cm no i lekarz przepisał mi właśnie Orgametril na wchłonięcie się cysty . Jak na razie czuję się dobrze . Zobaczę co będzie dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marakkuja
Odświeżę temat. Jestem po wycięciu części szyjki macicy. W styczniu miałam operację. W lutym kiedy dostałam pierwszy okres jeszcze dwa tygodnie 'po' plamiłam. Niby normalne, no bo rany i w ogóle. Ostatnio (w maju) byłam na kontrolnej wizycie i powiedziałam gin, że plamienia po okresie występują nadal. Przepisała mi ogrametril, po którym jeszcze dwa dni plamiłam i koniec. Wszystko było w porządku. Teraz 12 czerwca byłam na kontrolnej cytologii (cały czas łykając lek) po cytologii znów zaczęłam krwawić i tak do tej pory. Czy miałyście podobną sytuację? Co to może być? W tygodniu dopiero pójdę do lekarza, a nie daje mi to spokoju :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gata74
Witam. Odświeżam temat bo tez jestem leczona Orgametrilem (polip) . Biorę od 16 do 25 d.c i w 11 dc pojawiło się dziwne krwawienie -dużo bardziej intensywne niż plamienie ale mniej niż zwykła miesiączka. Przestraszyłam się. Ginekolog powiedziała, że jeśli to krwawienie a nie plamienie mam zacząć liczyć cykl od początku .Nie mogę do niej iść aby sama zbadała co to za rodzaj krwawienia . Ręce opadają przez ten Orgametril ! Obawiam się, że mogę mieć teraz krwawienia co jakieś dwa tygodnie :( Czy któraś z Wam dziewczyny miala krwawienia śródcykliczne podczas leczenia Orgametrilem? Jeśli tak, co Wam doradził ginekolog? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaj, ja własnie jestem leczona orgamentrilem. mam takie objawy ze dostaje krwawień podczas brania leku. w pierwszym miesiącu lekarz mi powiedział żebym dokonczyła branie leku (zostaly mi 2 tabl) i okres się rozkręci. tak się nie stało , wogole krwawienie ustało. miałam to plamienie liczyc jako 1 dzien okresu, więc w kolejnym cyklu zaczełam brac od 14 dnia orgamentril i po 3 dniach krwawienie-na co lekarz kazał mi brać do konca cyklu po dwie tabl. a teraz mam kolejny cykl i zostały mi jeszcze 3 tabl a ja juz mam okres ;-/ rece mi juz opadają bo lekarz na l4, tel nie odbiera i sama nie wiem co mam teraz zrobić. ja bede brała je dalej to pewnie krwawienie znowu mi się zatrzyma i takie błedne koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gata74
Witam i dziękuję Ci za oddpowiedź! Ja już sama nie wiem co robić :( Krwawienie pojawiło się w 11 d.c , trwało jakieś 4 dni i teraz plamienie. Z pewnością nie jest to miesiączka! Dzisiaj , tj w 16 dc powinnam wziąć lek ale wtedy , gdzieś za 2 tygodnie dostałabym następnego krwawienia (planowana miesiączka) . Ginekolog powiedziała abym raczej zaczęła cykl od początku. A jak znowu wystąpi krwawienie w środku cyklu? Zwariować można ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, również mam przepisany orgametril 5-25dc po 2 tabletki dziennie - 3 miesiące tak. Mam plamienia przed miesiączką jak i po a czasem zdarzają się i w środku cyklu. Cykle mam nieregularne 31-39 dni, choć ostatni cykl trwał 47 dni, a w trakcie jego trwania dwutygodniowe plamienie ;/ Mam nadzieję że po 3 miesięcznej kuracji tym lekiem wszystko się unormuję i zajdę bez problemu w ciąże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam, że miałam robione USG i nie mam żadnych torbieli, polipów, czy mięśniaków, które mogłyby wywołać ewentualne plamienia. Prolaktyna i TSH w normie, brałam wcześniej duphaston 16-25 dc jednak plamienia i tak występowały, a ciąży jak nie było tak nie ma ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie zaczęłam brać orgametril bo lekarz wykrył u mnie torbiel. Prawdopodobnie to przez niego nie mogłam schudnąć i przytyłam w ostatnim czasie bardzo dużo. Do tabletek zbierałam się przez 3 miesiące. Nie chce znowu mieszać z hormonami,boje się przytycia po nich. Ale jak torbiel zniknie to może w końcu będe mogła wrócić do swojej wagi? Zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orgametril
Kobietki ja w sprawie orgametrilu i okresu. Mialam okres 1 dni. Poszlam do gin przepisal orgametril i kazal brac az ustapi okres. Ustalil wiec przestalam brac. Ale po tygodniu znow dostalam poszlam do gin odpowiedziałam o ww sytuacji bo poszlam do innego. Powiedzial ze to normalne bo po odstawieniu tabletek okres moze powrocic. Powrocil wiec na 3 dni. Wedlug kalendarzyka 7dni temu mialam dostac swoj okres a wedlug tch zaburzen za 2tygodnir.. Pomozcie bo wedlug kalendarzyka sie spóźnia i nie wiem czy w to patrzec czy w to ze miałam te zaburzenia i bede go miala wedlug sqoich obliczen za 2tygodnir. Staramy sie z partnerem o dzidzie dlatego sie zastanawiam. Czy to juz i dlatego ojresu wedlug kalendarzyka brak. Prosze o odpowiedź dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orgametril
Mialo byc ze 11 dni a nie 1 hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moze ktos tak mial
Witam. Może ktos mial podobna sytuacje. Bralam orgametril tylko w jednym cyklu na torbiela 3.8 cm przez 21 dni od pierwszego dnia cyklu. Przez ten czas prawie codziennie plamilam i bolalo mnie podbrzusze potem w 24 mialam okres. Torbiel zniknęła ale zeby sytuacja z torbielami sie nie powtórzyla lekarz przepisal mi luteine w 16-25 dniu cyklu, ale w 13 dniu dostalam plamienia a po 3 dniach juz krwawienie i nie wiem czy to skutki jeszcze oczyszczania po orgametrilu czy cos sie zlego dzieje i nie wiem czy to okres i liczyc dni od poczatku zeby wziąć luteine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Ja stosowalam orgametril przez 12 dni bo dostałam krwotok. Od przedwczoraj nie biorę tego lęku i mam znowu silne krwawienie martwię się ; ( czy to ustanie bez wizyty u ginekologa ; ( czy ktoś też tak już miał ? Dodam jeszcze że staramy się o dziecko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donut
Biorę ten lek na endometriozę i jedyny skutek uboczny u mnie to powiększenie piersi. Ktoś napisał, że w ulotce nie ma skutków, a przecież są... nawet pisze, że bardzo często występują. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pytanie. Biorę Orgametril (a w sumie brałam do wczoraj) przez 10 dni 2 tabletki, bo mam torbiel ok 3 cm i dodatkowo 17 listopada poroniłam i od tego poronienia (samoistne przed 6tc) cały czas krwawię/plamie. Nie ustąpiło to nawet na krok. Byłam już u 3 ginekologów, wszyscy mówią, że to dobrze że mój organizm się tak długo oczyszcza bo uniknęłam tym sposobem łyżeczkowania. Ale Dziewczyny... mnie już przeraża to plamienie ponad 40dni, dostałam Orgametril żeby to wszystko unormować ale wątpię że to nastąpi. Powiedzcie mi czy któraś z Was miała podobną sytuację? (po poronieniu) Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leter
Biorę Orgametril na endometrioze. To juz drugi miesiac - 2 tatbletki dziennie. Koszmar. Chyba najbardziej daje mi sie we znaki zle samopoczucie, które bym nazwała depresją. Wszyscy mnie irytują i w ogóle świat jest zły. Powtarzam sobie jednak, ze to tylko tabletki. Poza tym mam okropna cere, ziemistą z pryszczami. Boje sie wyjsc do ludzi, bo wygladam jak potwor. Dobre jest to, że straciłam całkowicie apetyt i chudnę :). Ale zaciskam zęby i powtarzam sobie, ze to koieczne, żeby wyzdrowieć i żeby zajść w ciążę. Dziewczyny, grunt to się nie poddawać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmili
Ja mam endometrjum i dostałam ten lek ale niewiem czy niezacząc teraz go brać nie w 16 cyklu bo mam cały czas krwawienie może ktoś coś mi doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×