Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharka

Orgametril - kto stosował i na co?

Polecane posty

Gość zolti
Ja biorę Orgametril od kilku dni i niestey codziennie rano boli mnie żołądek i jest mi niedobrze :(( Lekarz przepisał mi gdyż wykrył u mnie torbiel na lewym jajniku. Zoastanawiam się teraz czy w ogóle mi ten lek pomoże :( z tego co tu wyczytałam z relacji - to chyba nie za bardzo. Wynik Ca-125 mam znakomity mieszczę się w normie i wszytkie inne wyniki mam również w normie :) Ciekawa jestem czy mi się to wchłonie ? Bo panicznie boje się iść na zabieg :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laleczka 20
Ja stosowałam orgametril na torbiel, ale tylko przez 5 dni, a od pierwszego dnia cyklu stedril 30 i mi sie wchlonal mimo ze mial 4,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosuje Orgametril od 15 do 25 dnia cyklu. ZAWSZE, ZA KAZDYM RAZEM zaledwie kilka dni po 15dniu mam infekcje. Za kazdym razem (4 miesiac) musze brac od nowa globulki na grzybice. Nigdy nie mialam wczesniej takich problemow.. moj lekarz powiedzial, ze orgametril totalnie niszczy flore bakteryjna i zmienia sluz i to jest powodem tak czestych infekcji.Jest jednak najskuteczniejszym lekiem jesli chodzi o endometrioze. Czy ktokolwiek ma takie doswiadczenia...? czy ktos wie jak sie przed tym uchronic..? nie chce zmieniac leku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A 22
Witam. Mam 22 lata i jestem po usunieciu lewego jajnika z powodu torbiela \"czekoladowego\"(w sumie to kilki torbieli), mam endometrioze i prosefor ktory mnie leczy przepisał mi właśnie orgametril ...nie mam żadnych dolegliwości niepożądanych za wyjątkiem złego samopoczucia, ale uznałam, że to normalne przy tego typu lekach. Co mnie dręczy: otóż nie jestem pewna po tym co przeczytałam na tym forum co do tego czy podczas brania tych leków jest ryzyko zajścia w ciąże-mnie osobiście wydaje się że to niemożliwe-i to nie to że nie chcę zajść poprostu póki co nie mogę sobie na to pozwolić...więc bardzo proszę o radę w tej sprawie. Z gory serdecznie dziękuję:) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo94-94
Wykryto u mnie endometriozę i lekarz przepisał mi orgameril . Mam brać w połowie cyklu 10 tabletek 2x dziennie .Mam pytanie , czy któras z Was była leczona w ten sposób i z jakim skutkiem? Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Dlaczego 16 dnia cyklu? Jak długie masz cykle i kiedy jest w nich owulacja? Powinno stosować się od trzeciego dnia po owulacji (skoku temperatury) a nie 16 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orgametril bierze sie roznie. W zaleznosci od tego co leczymy. Moze to byc dzien trzeci, pietnasty itp. nie ma jednej jedynej reguly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Zgoda, jeśli chodzi o pierwsze dni cyklu. Natomiast stosowanie od 15, 16,... dnia oznacza, że lekarz zakłada (najczęściej bez zbadania!), że pacjentka ma cykl 28-dniowy z owulacją 14 dc. A tak ma tylko część kobiet. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj lekarz skierowal mnie trzykrotnie na badania do szpitala zanim przepisal mi lek. Biore od 15 dnia cyklu. .......i biorac przez 10 dni w trakcie kazdego cyklu, od 5 miesiecy, nie mialam zadnych problemow z dodatkowymi kilogramami. Wrecz przeciwnie, biorac ten lek schudlam. Mam za to inne meczace objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo94-94
Do Aggi , napisz proszę o swoich objawach .Tez będe leczona w podobny sposób jak Ty , dlatego jestem ciekawa Twoich spostrzezeń . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zolti
Ja biorę ten lek na torbiel którą mi wykrył lekarz jakieś dwa tygodnie temu . Jak narazie czuję się dobrze ale mam wrażenie że przytyłam :( i to mnie martwi:( POnadtoo nic mi nie dolega - teraz czekam na okres a w6 dniu cylku zacznę go znów brać i tak przez najbliższe 20 dni a potem się okaże czy idę na zabieg do szpitala czy nie - miejmy nadzieje że się wchłonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo! pisalam wyzej, ze moj glowny problem to non stop nawracajace infekcje grzybiczne juz dwa dni po braniu tabletek w kazdym cyklu. Doprowadzilo to do mojej obsesyjnej wrecz dbalosci o higiene i stosowania mase przeroznych globulek. Bardzo mnie to niszczy psychicznie :) poza tym skurcze, takie jak tuz przed okresem, ale w ostatnich dniach brania Orgametrilu az do miesiaczki. Mam tez troche problemy z cera. drobne wypryski,czego nigdy wczesniej nie mialam. Ale biore rowniez mastodynon, ktory pomaga mi na mocne bole piersi, wiec moze to byc wina tego leku. ale Orgametril jest najlepszym lekiem jezeli chodzi o endometrioze - tak powiedzialo mi kilku lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo94-94
Dziękuje Aggagi za informację .Masz rację , że orgametril to podobno najlepszy lek na endometrioze. Ja wcześniej byłam leczona lekiem hormonalnym Jasmin ale musiałam przerwać kurację , ponieważ miałam bardzo bolesne skurcze łydek .Nastroje takie , ze wole przemilczeć ... Mam nadzieje , ze orgametril bedzie lekiem trafionym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hp 7500
ja mam ten lek na niby wchłoniecie sie TORBIELA 6 cm nie wiem jak to bedzie trace nadzieje nie wiem jaki rodzaj torbiela ca 125 w normie ...miesiaczka zawsze regularna tylko teraz nie miałam myslałam ze ciaz ma 23 lata meza norma ..a tu masakryczny torbiel a miałam jechac za granice i nie moge bo lekarz powiedział ze moze pęknąć i ma dołaaaaaaaaaaaaaaa A 22 a ty ile miałas cm ??? dpradzcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hp 7500
A 22 a miałas wczesniej jakies juz problemy??? bo ja nigdy własnie !!!!!!!!!!! moze to zwykła torbiel moze sie wchłonie prawda?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolaaaa
Mój lekarz przepisał mi Orgametril na torbiele endo. Byłam zaledwie miesiąc po operacji, i znowu pojawiły się to paskudztwo. Po 6tyg. brania tabletek - torbiel zniknęła całkowicie, a moje jajka są na razie zdrowe. Mam je brać jeszcze ok. 40 dni (teraz po 3 dziennie). Na początku nie tyłam, pogorszyła mi się nieco cera (ale przy odpowiednim dbaniu o nią - jest ok :) ). Ostatnio zauważyłam jednak, że zaczynam tyć (w udach i biodrach) mimo dobrze dobranej diety - jestem wegetarianką, zero słodyczy, dużo warzyw i owoców, błonnik. Jeśli chodzi o nastrój - tragedia. Denerwuje się z byle powodu, jestem płaczliwa... :( Ale cóż... skoro tabletki pomagają.... trzeba pocierpieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A 22
hp 7500 mój torbiel w marcu był wielkości 7 cm i brałam inne leki na wchłonięcie i nic mi to nie dało więc lekarz który mnie wtedy leczył skierował mnie do szpitala i dokładnie 9 maja miałam operacje ... chcieli usunąć tylko torbiel i uratować mi jajnik no ale niestety nie było już co ratować bo co wyłuszczyli torbiela to zauważali kolejnego i kolejnego aż stwierdzili że nie ma co i trzeba usunąć jajnik.. oczywiście lekarz mnie uprzedził o tym przed operacją:/ po operacji stwierdził, że mam rok na zajście w ciąże i moge później mieć problemy bo mam endometrioze i to w dość zaawansowanym stopniu no i wtedy poszłam prywatmnie do innego lekarza który mi właśnie zalecił orgametril i mam go brac przez pół roku non-stop 2x dziennie...a później wymyśli coś innego by przedłużyc ten okres do 2-uch lat (oczywiście lekarz ma obawy, że te torbiele moga się przenieść na ten drugi jajnik a wtedy bedzie lipa)...i wiem, że to nie środki antykoncepcyjne poprostu pytałam się wcześniej dla pewności czy jest ryzyko zajścia w ciąże w trakcie brania tych leków... ale dochodze do wniosku, że nie skoro do tej pory nie zaszłam...mimo, że bardzo bym chciała(ale nie moge póki co)...hp 7500- ja problemu mam z torbielami od 17 roku zycia, czyli jakieś 5 lat, już 2 razy miałam usuwanego z lewego jajnika aż wkońcu go usunęli całkiem. Wiecie co dziwczyny może to wam sie wyda dziwne ale zazdroszcze wam, że możecie przytyć po tym leku ... ja mam 10 kg niedowagi i by mi się przydało kilka kilo przytyć ale niestety nie da rady a biore orgametril juz 1,5 miesiąca:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolaaaa
A22 - poczekaj poczekaj.... ja też nie zaokrąglałam się od razu ;) zaczęłam dopiero na koniec 2 miesiąca :) W sumie to nie dużo, ale jednak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawna członkini
ja stosowałam na torbiele jajników i też jak ktoraś z was mialam trądzik jak diabli na buzi, plecach szok!A torbiele urosły, ja czułamsię jak napompowana, potem dostałam cilest ktory jest lekiem antykoncepcyjnym, ale po nmi torbiele znikły, trądzik tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iasheona
,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iasheona
ja stosowałam orgametril na zatrzymanie 21dniowego krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A 22
mariolaaa..tak tak z tym ze ja nawet kilograma nie przytyłam a biore juz dokładnie 52 dni ... a uwierzcie mi przydałoby mi się te kilka kilo:) no ale zobaczymy jeszcze 4 miesiące brania tego leku przede mną:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka_36
Iasheona, po jakim czasie zadziałał u Ciebie Orgametril. Trzy dni temu dostałam go na zatrzymanie przedłuzającego się krwawienia, jak na razie nie widzę efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beem
Petomaszu, jak dla mnie gadasz do rzeczy.Dostałam orga od 16.dc.Ale ja mam owu 9-11dc.A cykl trwa 24.To trochę bez sensu żeby go brać do 25. Mam mięśniaka i torbiele na jajnikach i w piersi.Może jakiś ziołowy środek byłby właściwszy dla mnie.Lekarz sugeruje początki klimaxu, ale mam 42l ,więc trochę wcześnie.Co myślisz o tym.Na Twojej ulubionej stronie nie znajduję nic dla siebie.Mój problem,to wypadające cykle i przedłużający się brak krwawień.Szukam pomocy,ale lakarze myślą bardzo schematycznie.Może masz jakiś pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Babeczki :) jestem tu nowa i biore orgametril na cos jeszcze innego niz tylko na pozbycie sie torbieli w jajniku.otóż przepisał mi go ginekolog z nOvum gdzie lecze sie ze swojej niepłodności. mam wysokie FSH jak u kobiet po menopauzie, a mam 29 lat. lekarz przepisal mi org na pozbycie sie torbieli ale tez po to,aby sprawdzić czy po kuracji nim moje nieszczęsne FSH spanie do 14 i wtedy zacznie stymulacje hormonalna..jesli nie spadnie to moje szanse na poczęcie są zerowe. wysokie FSH wskazuje na koniec rezerwy jajnikowej.... :( wtedy pozostaje mi in vitro komórka dawczyni,ale ciągle mam nadzieję :) ma któraś z Was podobną sytuację, czy może któraś z Was słyszała czy org obniża FSH????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prymulka101
ja chcialam zastosowac Orgametril zeby sobie przesunac okres, poniewaz z wyliczen wyszlo mi ze dostane okres na wczasach i teraz za bardzo nie wiem co mam zrobic. Gin kazal mi brac od pierwszego dnia okresu przez 30 dni i odstawic ale w ulotce jest napisane ze mozna od 16 dc. czy jesli wezme 2 lub trzeciego dnia miesiaczki to nic sie nie stanie?? Boje sie ze jak bede za bardzo przeciagala i poczekam do 16 dc to tabletki nie zadziałaja i akurat na wczasy mi wypadnie ( a mi chodzi tylko o ostatnie 3 dni wyjazdu). A skutki uboczne rzeczywiscie sa takie beznadziejne (tzn. zle samopoczucie, dodatkowe kilogramy i brak zainteresowania seksem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acha
No to pieknie. Mi lekarka kazala brac orgametril, bo mialam wtorny brak miesiaczki. Teraz jak przeczytalam cale forum to mi sie slabo zrobilo. dobrze, ze w ciazy o tym nie wiedzialam. ALe trula mnie pare lat tym orgametrilem. To byla kiepska pani doktor chyba. I co oni robia tyle halasu o antykoncepcje. Orgametril to swinstwo, ale ja nie pamietam, czy mialam jakies objawy uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo94-94
Dzisiaj mija czwarty miesiąc odkąd biorę ORGAMERTRIL! Zaczynam się trochę zaokrąglać .Jstem trochę pobudzona i strasznie się pocę . Zaczęły się problemy sórne ( na twarzy pojawiły się ropne pryszcze , wczesniej były na ramionach i w zgięciach rąk ). Jest jeszcze inny problem bardzo intymny .... Przedemną jeszcze dwa miesiące brania tego leku i szczerze mówiąc niewiem jak to zniosę a raczej moi bliscy ... Jednak przyznam , że jest skuteczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goblin2222
ja biore orgametril od miesiaca na pozbycie sie torbieli, dziala -zmniejszyla sie do rozmiarow 2x2, jesli chodzi o skutki uboczne-sa i to malo przyjemne, strasznie zaczelam sie pocic, pojawily sie tez zmiany skorne-bolace i ropne, a ostatnio jeszcze pieczeni i swedzenie okolic intymnych,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×