Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucharka

Orgametril - kto stosował i na co?

Polecane posty

Gość phela
Lekarz przepisał mi orgametril na endometriozę. Dawkowanie : 1 dziennie od 10 do 24 dnia cyklu. Na razie bez ubocznych efektów ( no może bardziej się pocę). Czy ktoś wie jaki jest wpływ orgametrilu na jajeczkowanie ? Czy w cyklu, podczas którego biorę orgametril jajeczkowanie w ogóle wystąpi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Orgametril jest środkiem hormonalnym silnie hamującym owulację. Najlepszy sposób na endometriozę to ciąża. Tak! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phela
Petomasz, ciąża jako "metoda" naturalna na endometriozę - może i tak ale niekoniecznie w wieku 49 lat :-)). Rozumiem, że końcowe Tak! dot. tego, że jajeczkowanie na pewno wystąpi. Czy fakt, że orgametril jest środkiem hormonalnym wpłynie na przesunięcie terminu jajeczkowania czy też można się spodziewać, że wystąpi ono jak zwykle w okolicy połowy cyklu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petomasz
Phelu, końcowe "tak" dotyczyło ciąży. Oczywiście, nie dotyczy to wieku, który podałaś. Nie chciałem nikogo urazić. W Twoim wieku rzeczywiście pozostaje leczenie farmakologiczne. Orgametril silnie hamuje owulację. A więc podany przed owulacją nie dopuści do niej, a więc nie dopuści do dalszego rozwoju endometrium (jakie musi nastąpić po owulacji). Dlatego po odstawieniu leku powinno nastąpić złuszczenie endometrium (krwawienie kończące cykl), czyli krok do poprawy sytuacji zdrowotnej. Ale jajeczkowania nie będzie. Czy masz cykle 28-dniowe, że piszesz o jajeczkowanie "jak zwykle w połowie cyklu"? Owulacja nie musi być w połowie cyklu, jest 14-16 dni PRZED miesiączką. A więc, jeśli miewasz dłuższe cykle, to nie wiesz kiedy nastąpi jajeczkowanie. Pozdrawiam :-) P.S. Proszę o kontakt e-mailowy; ważne byłyby pewne wyjaśnienia, których nie chcę poruszać na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poszłam do lekarza bo okresu przez 3 miesiące nie miałam.Bałam się że jestem w ciąży ale okazało się że mam zespół policystycznych jajników i dostałam Orgametril na wywołanie okresu biore go 3 razy dziennie przez 5 dni.biore ostatni dzien i schudłam 2 kg i tradzik przygasł.teraz bede czekała na okres i musze zrobic badania hormonalne i sie dowiem co jest przyczyna mojej nieplodnosci i zaczne leczenie.mam nadzieje ze kiedys urodze dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka9012
witam!wiadomo, ze u kazdej z nas orgametril moze inaczej dzialac, ja np przytylam przez niego, teraz gdy mam przerwe w zazywaniu tego leku, waga mi spada(moze to tez byc podyktowane zmiana otoczenia-rozpoczelam studia i sie stresuje), jednaj co do tradziku, to masakra, mam taka burze hormonow na twarzy, ze sama jestem w szoku, wprawdzie nigdy nie mialam idealnej cery, ale teraz jest strasznie. Co do potliwosci, to faktycznie teraz mniej sie poce, ale boje sie co to bedzie, jak znow bede musiala zaczac brac orgametril, a czeka mnie to napewno, bo mam endometrioze (mam 18 lat i jestem juz po laparoskopii). Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo 94-94
Ewelka ! Powiedz jak długo brałaś orgametril , bo ja biorę już 5 miesięcy . Zostal mi jeszcze miesiąc . Tyję i to mnie niepokoi . Powiedz , proszę kiedy zaczęłaś chudnąć tzn ile minęło czasu od odstawienia leku ? Chciałabym dodać , że biorę ten lek na endometriozę . Po ostatniej wizycie i badaniu , stwierdzono znaczną poprawę . Mam nadzieje , ze ta kuracja wystarczy . Dodam , tylko że zaczęłam tyć po czwartym miesiącu brania orgametrilu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka9012
Cleo 94-94 Zaczelam wracac do starej wagi po jakis 3 tyg, moze po miesiacu, jak hormony zaczely sie uspokajac. Po tym, jak odstawisz orgametril, zacznie powoli "schodzic" z Ciebie woda, ktora podczas zazywania leku powoli sie gromadzila w organizmie. To normalne. Ja juz kilka razy bralam orgametril po pare miesiecy. Ostatnia kuracja trwala 7 miesiecy, ale to zalezy wszystko od lekarza, jak on kaze go zazywac. Po zakonczeniu kuracji mozesz dlugo czekac na krwawienie, wiec tym tez sie nie przejmuj, tak jak wczesniej napisalam- hormony musza sie ustatkowac:) Pisalas, ze masz endometrioze, ja rowniez, i niestety musze Cie zmartwic: kuracje beda sie powtarzac, bo w kazdej chwili moze nastapic nawrot choroby:/ Tym bardziej, gdy np zaczniemy brac leki antykoncepcyjne, bo one glownie wywoluje szybki powrot do zlego stanu naszego zdrowia:/ pozdrawiam cieplutko:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
Wiecie co, mam problem i to prawdopodobnie ogromny..... bralam orgametril przez 15 dni z powodu torbieli na prawym jajniku. Lekarz oczywiscie przez zapisaniem mi lekow (oprocz tego pojawil sie stan zapalny) mnie zbadal. Po skonczeniu orgametrilu czekalam, czekalam i w koncu pojawily sie okropne nudnosci a krwawienia nie widac, wiec zrobilam test i co sie okazalo- jestem w ciazy. Tak wiec moje pytanie jest takie: Po jakim czasie od zapłodnienia lekarz moze stwierdzic u kobiety ciąże? Po jakim czasie od zaplodnienia pojawiaja sie nudnosci? Mieszkam za granica wiec ciezko bedzie mi sie dogadac z lekarzem bo tu nawet z angielskim maja problem, ale i tak jutro wybieram sie do gina..prosze Was o jakies rady, czy ktoras z Was miala taka sytuacje? Moze powiem tylko ze ostatni okres zaczal mi sie 3 pazdziernika a 23 pazdziernika bylam u ginekologa i przez 15 dni od 23 bralam leki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo 94-94
Wikuś ! Ztego co piszesz lekarz nie mógł stwierdzić ciąży 9 minęło 2 tygodnie od okresu) za krotko . Moja pani ginekolog twierdzi , ze ciążę można stwierdzić po około 6 tygodniach . Test jest wiarygodny i szybki . Pozdrawiam i życzę powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikuś
byłam w zeszlym tygodniu u lekarza, po wczesniejszym wykonaniu testów. Tak więc jestem teraz (to już prawie)w 8 tygodniu ciąży i jak narazie nic nie wskazuje na jakieś problemy z dzidzią, oby tak dalej... Co do samego środka orgametril to skutkami ubocznymi byly krostki, po prostu mnostwo. Moglabym rowniez napisac ze wilczy apetyt ale moze to efekt ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo 94-94
Biorę orgametril już 6 miesiąc ( właśnie zaczęłam kurację , 16 dzień cyklu przez 10 dni 2x dziennie ) . Jak pisałam wcześniej biorę go na endometriozę . Podsumowując 6 miesięcy brania tego leku , przeszłam ; trądzik ,problemy intymne , utyłam , straciłam sporo znajomych przez moje ; hormonalne nastroje; . Niestety najpierw powiem , potem pomyślę .... Bardzo mało osób wie , co to jest endometrioza ( ja sama niewiedziałam co to za choroba , do momentu zachorowania !) . Mylą bardzo często pojęcia guzkow endometriozy z innymi . Cieszę się , że na tym forum mogę porozmawiać z osobami , które mają tę samą chorobę co ja . To bardzo ważne , taka wymiana doświadczeń .Pamiętam , jak zaczynałam brać orgametril , nic niewiedziałam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aladragon
Witam! Byłam dzisiaj u ginekologa. W sumie miałam nadzieję na USG dopochwowe...no cóż. Lekarz na zleceniu o pracę, więc i skierowań nie bardzo chce mu się wystawiac, bo nie chce za nie płacić. Po badaniu i krótkiej rozmowei na temat objawów, pan d. wypisał receptę na Orgametril. Szczerze mówiąc cieszę się, że jestem strasznie nieufna, bo już nie raz zawiodłam się na "lekarzach". Po tym jak powiedziałam mu, że przez 3/4 cyklu jestem spuchnięta, mam obrzmiałe piersi, boli mnie w okolicach podbrzusza, bardzo przytyłam w zaledwie kilka miesięcy, otrzymałam receptę. Dzieki temu forum wiem na 100%, że leku nie wykupię. Robić, to on moze wała z siebie a nie ze mnie. Bez dodatkowych badań przepisał lek, który mógłby zniszczyć mój regularny cykl i kto wie jak dużo jeszcze namotać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo 94-94
Mona ! Najlepiej zadzwoń i spytaj lekarza . Orgametril przyjmuje się róznie . Niekoniecznie w połowie cyklu , ja najpierw miałam codziennie po 1 tabletce dziennie na okrągło . Potem przyjmowałam 16 dnia cyklu przez 10 dni w miesiącu . Tylko u mnie założono od razu przyjmowanie leku przez 6 miesięcy , a u Ciebie tylko przez 1 miesiąc więc lepiej zapytać . Moja pani ginekolog mówi jak brać ale dodatkowo daje mi karteczkę na wypadek zapomnienia . Życzę Tobie szybkiego powrotu do zdrowia i pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikorkab
Nie prawdą jest, że zajście w ciążę leczy endometiozę. Endomwtrioza jest głównym powodem bezpłodności wśród kobiet, mając endometriozę, mamy tylko 10% szans na zajście w ciążę. Ja miałam to szczęście, i mam wspaniałego i zdrowego synka, niestety ciąża, była powodem opóźnienia diagostyki endo o prawie rok, właśnie przez te 10%. Dobry test ciążowy jest w stanie wykryć hormony już 2 tygodnie po zapłodnieniu, tak było w moim przypadku, dzięki Bogu, bo byłam na Tramadolu (z powodów bólu brzucha, które w póżniejszym terminie okazały się gniazdami endometriozy). A dobry technik, znajdzie zapłodnioną komórkę ciążową w 5 tygodniu. Mam 29 lat i usuniętą macicę, ponieważ żadne leczenie (hormonalne i chirurgiczne - laparoskopowe usuwanie gniazd endometriozy) nie przynosiło zamierzonych efektów. Gniazda i bóle wciąż powracały. Orgametril dostałam w zeszłym tygoniu na kolejny (podobno) nawrót endo jako zastępstwo Cimicifugae, zaczęłam go brać 2x1, i już mi ciężko zapiąć spodnie (muszę dodać, że jestem wyjątkowo wrażliwa na wszelkie zmiany w moim oragniźmie, a efekty uboczne leków mam gwarantowane), jestem strasznie zmęczona, ciągle chce mi się spać, i zaczęłam pić kawę, by móc funkcjonować. To są efekty uboczne, których nie ma na ulotce, ale czytając to forum,dochodzę do wniosku, iż producent \"zapomniał\" dopisać w/w skutki uboczne. Do tej pory kontrolowałam endo za pomocą tabletek ziołowych (cimicifugae), a to, że cimicifugae pomaga na endo, odkryłam przez przypadek...po wycięciu macicy miałam objawy menopauzalne, a cimicifugae stymuluje hormony naturalnie, by zmniejszyć dokuczliwość objawów. Po ustąpieniu objawów menopauzy, i po skończeniu się cimicifugae, bóle powróciły, więc postanowiłam wrócić do cimicifugae, po 3 m-cach zażywania, zeszłam z tabletek przeciwbólowych, a badania hormonalne wróciły w porządku. Ostatnio miałam kolejną laparoskopię, z powodu nawrotu bóli, które okazały się byz spowodowane powstałymi zrostami po operacji usunięcia macicy a gniazd endometrialnych nie znaleziono. Obecnie tydzień nie biorę cimicifugae, zaczęłam brać Orgametril. Bóle się nasilają, samopoczucie podupada, ogólnie \"zamienił stryjek siekierkę na kijek\", po raz kolejny. Wszelkie instytucjce, czy to państwowe czy prywatne, wkładają chore pieniądze w tworzenie i dystrybucję nowych leków syntetycznych, ignorując siłę ziół, którymi leczyli się nasi przodkowie, mniej lub bardziej skutecznie, ale skoro do tej pory stosujemy zioła (rumianek, lipa, mięta, itp) uważam, że warto spróbować alternatywy w ziołach. Albo tak jak ja dziełem przypadku, lub skonsultować się z kimś, kto się tym zajmuje, ewentualnie szukać alternatyw w internecie, na óznego rodzaju stronach dyskusyjnych. Ja polecam CIMICIFUGAE na problemy hormonalne, pomimo tego, że zawsze trochę ,uszę czekać na efekt (wracam na ziółko 5 raz), uważam, że jest tego warte w 100%. Jednak uważam, że syntetyczni lekrze 21 wieku, mogą uratować nam życie, a badań kontrolnych (USG, Mammogram, RTG, itp) żaden znachor nam nie może zlecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sikorkab
Nie prawdą jest, że zajście w ciążę leczy endometiozę. Endomwtrioza jest głównym powodem bezpłodności wśród kobiet, mając endometriozę, mamy tylko 10% szans na zajście w ciążę. Ja miałam to szczęście, i mam wspaniałego i zdrowego synka, niestety ciąża, była powodem opóźnienia diagostyki endo o prawie rok, właśnie przez te 10%. Dobry test ciążowy jest w stanie wykryć hormony już 2 tygodnie po zapłodnieniu, tak było w moim przypadku, dzięki Bogu, bo byłam na Tramadolu (z powodów bólu brzucha, które w póżniejszym terminie okazały się gniazdami endometriozy). A dobry technik, znajdzie zapłodnioną komórkę ciążową w 5 tygodniu. Mam 29 lat i usuniętą macicę, ponieważ żadne leczenie (hormonalne i chirurgiczne - laparoskopowe usuwanie gniazd endometriozy) nie przynosiło zamierzonych efektów. Gniazda i bóle wciąż powracały. Orgametril dostałam w zeszłym tygoniu na kolejny (podobno) nawrót endo jako zastępstwo Cimicifugae, zaczęłam go brać 2x1, i już mi ciężko zapiąć spodnie (muszę dodać, że jestem wyjątkowo wrażliwa na wszelkie zmiany w moim oragniźmie, a efekty uboczne leków mam gwarantowane), jestem strasznie zmęczona, ciągle chce mi się spać, i zaczęłam pić kawę, by móc funkcjonować. To są efekty uboczne, których nie ma na ulotce, ale czytając to forum,dochodzę do wniosku, iż producent \"zapomniał\" dopisać w/w skutki uboczne. Do tej pory kontrolowałam endo za pomocą tabletek ziołowych (cimicifugae), a to, że cimicifugae pomaga na endo, odkryłam przez przypadek...po wycięciu macicy miałam objawy menopauzalne, a cimicifugae stymuluje hormony naturalnie, by zmniejszyć dokuczliwość objawów. Po ustąpieniu objawów menopauzy, i po skończeniu się cimicifugae, bóle powróciły, więc postanowiłam wrócić do cimicifugae, po 3 m-cach zażywania, zeszłam z tabletek przeciwbólowych, a badania hormonalne wróciły w porządku. Ostatnio miałam kolejną laparoskopię, z powodu nawrotu bóli, które okazały się byz spowodowane powstałymi zrostami po operacji usunięcia macicy a gniazd endometrialnych nie znaleziono. Obecnie tydzień nie biorę cimicifugae, zaczęłam brać Orgametril. Bóle się nasilają, samopoczucie podupada, ogólnie \"zamienił stryjek siekierkę na kijek\", po raz kolejny. Wszelkie instytucjce, czy to państwowe czy prywatne, wkładają chore pieniądze w tworzenie i dystrybucję nowych leków syntetycznych, ignorując siłę ziół, którymi leczyli się nasi przodkowie, mniej lub bardziej skutecznie, ale skoro do tej pory stosujemy zioła (rumianek, lipa, mięta, itp) uważam, że warto spróbować alternatywy w ziołach. Albo tak jak ja dziełem przypadku, lub skonsultować się z kimś, kto się tym zajmuje, ewentualnie szukać alternatyw w internecie, na óznego rodzaju stronach dyskusyjnych. Ja polecam CIMICIFUGAE na problemy hormonalne, pomimo tego, że zawsze trochę ,uszę czekać na efekt (wracam na ziółko 5 raz), uważam, że jest tego warte w 100%. Jednak uważam, że syntetyczni lekrze 21 wieku, mogą uratować nam życie, a badań kontrolnych (USG, Mammogram, RTG, itp) żaden znachor nam nie może zlecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie. Lekarka rozpisała mi branie Orgametrilu na 28 dni. pierwsze 15 dni nie biorę, od 16 do 25 dnia biorę orgametril no i niby 28 dzien to koniec cyklu. Skoro orgametril hamuje owulacje, a zaraz po przestaniu jego brania mam okres to czy w ogóle mam cos takiego jak dni płodne? Czy tak długo jak bedzie trwala kuracja to jajeczkowania i dni plodnych brak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ!! potrzebuje POMOCY bralam ten lek na wywolanie okresu przez 5 dni po 2 tabletki na dobe. Bylam zmuszona przerwac tabletki anty... poniewaz musialam zrobic badania niestety okres nie wystapil po tej przerwie dlatego bralam je na wywolanie okresu tabletki skonczylam brac kilka dni temu a okres nadal nie wystapil bardzo sie denerwuje poniewaz wspolzylam ze swoim partnerem i boje sie tym brakim okresu.. Po jakim czasie powinien wystapic?? PROSZCE O ODPOWIEDZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona z problemem
hej dziewczyny pomozcie lekarz przepisal mi lek orgamentril na wywolanie miesiaczki poniewaz mam problemy z powodu torbieli na jajnikach a boje sie ja brac bo bralam juz wczesniej wiele lekow i bardzo przytylam i nie wiem co robic brac ten lek czy tez nie poniewaz w tej chwili juz nie moge na siebie patrzec blagam o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ignez84
ONa z problemem - kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje na leki, jak mozna przeczytac na tym forum zdania sa podzielone co do przytycia po tych tabletkach. Ja brałam orgametril przez 30 dni po 2 tabletki z powodu 5cm torbieli jajnika.Nie przytyłam, czułam się dobrze. Wczoraj byłam na badaniu kontrolnym i cysta nie zmniejszyła się wogóle. Więc doktor wyznaczył mi termin laparoskopii za 10 dni. Miałam nadzieję , że to mnie ominie.... ale nie udało się. Podchodziłabym do tego problemu bardziej optymistycznie, gdym wiedziała, że po usunięciu torbieli, nie będą się tworzyć nowe. Ale niestety mają tendencję do nawracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola0025
witam mam problem moja mama ma nie regularne mieiączki albo wcale lekarz przepisał jej orgametril po braniu tego leku dostała miesiączkę ale bardzo obfitą z nieczystościami różnych wielkości czy to normalne jest czy coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas 16
Ja dostałam te tabletki jak mialam zapalenie i nie dostalam miesiaczki. Mialam przez 5 dni zarzywac po 2 tabletki. A potem jak 16 dni po dostaniu miesiacyki ay ja dostane. Szczeze tez sie zastanawiam jak to zastosowac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula44
Witam i proszę o pomoc. Mam obfite krwawienia. Lekarz stwierdził endometriozum i przepisał orgametyril. Jednak obawiam sie tego leku,ponieważ wcześniej brałam Proverę i dostałam zapalenie żyły. Pomóżcie nie wiem, czy mogę lekarzowi zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosia1984
witajci:) ja wręcz przeciwnie jestem w szoku,po przeczytaniu waszych postów zaóważyłam że niektóre z was dostaliście orgametril na wywołanie miesiączki.a ja znowu dostałam go żeby zatrzymać miesiączke.miesiączkuje już 3 tygodnie i mój lekarz przepisał mi orgametril,cyklonamine,exacyl,hemorigen.wszystkie leki mam brać razem.a teraz to już niewiem czy mam je brać czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziundzia
Witam!!! Mam pytanie lekarz mi przepisał orgametril na endometriozę :Dawkowanie 1 dziennie od 10 do 24 dnia cyklu.Tylko mi nie powiedział czy brać tą tabletkę od rana czy wieczorem???.Pomóżcie i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula44
Witam! Orgametril trzeba brać o tej samej porze i o tej samej godzinie, ponieważ spóźnienie przyjęcia dawki może spowodować krwawienie. Także jednym słowem "systemtycznośc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziundzia
Jula44 bardzo dziekuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi29
Cześć dziewczyny , ja dostałam Orgametril na wtórny brak miesiączki, starciłam ja przez głupote zastosowałam diete przeciwgrzybicza ostrą sobie, bo cierpie na grzybice od dłuższego czasu, biore Orgametril juz 5 dni nie mam skutków ubocznych mam brac 7 dni i zobaczymy co będzie , mam potem iść na badania na Karową , czy powróca mi naturalne cykle , czekam na to z utęsknieniem , aha pobolewa mnie troszke brzuch jak na okres mam dostać po odstawieniu leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×