Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

melduje sie ze ze zyje. goscie pojechali wczoraj wiec sporzatam i piore. w sobote wyprawiam urodzinki malej i we wtorek oczywisicie tez , bo to jej dzien. po za tym remont sie zaczal pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkały sie roz też dwie przyjaciólki. No i jak to kobiety, zaroz poczły rozprawiać o modzie, włosach i szatach. - Mosz bardzo świeżą cerę, co robisz na to? - Zmywom wodą toaletową, tak mi poradziła znajomo. No i za pora dni zaś się spotykają, ino że ta jedna miała całe oko podbite. - A wiesz, jak żech tą wodą toaletową gębę myła, to mi ta deska klozetowa na łeb spadła. Masztalski miał wypadek w kopalni i leży w szpitalu, podłączony do różnych urządzeń. Wpada Maryjka i siadając na brzegu łóżka, lamentuje: - Co ci to chiopeczku? Takiś ty borok! Cierpisz, ja? Masztalski rusza kilka razy ustami i pokazuje coś ręką. - Co to - lamentuje baba dalej - napisać mi coś chcesz? mosz tu kartka i ołówek. Masztalski pisze coś i zamyka oczy. - Tak żech bez chłopa została! - lamentuje baba i wzrok jej zatrzymuje się na zapisanej kartce: \"Maryjko, pieronie, bier ta swoja rzyć z tej rury, bo dychać nie moga\". witejcie Frelki ,a to som wice na chandra jesienną! pozdrowienia do wszysytkich babek :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimber - 🖐️ - swietne kawaly!!!! :D uwielbiam dowcipy. masz wiecej to pisz :) Pozdrawiam wszystkich! Milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi micka 🌼 to masz pelne rece roboty ;) trzymaj sie i odzywaj w wolnej chwili :D bimber dobre te witze :D :D :D usmieszka 🌼 co u ciebie nowego? POZDRAWIAM Wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj polki
sprzedajecie się niemcom za euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oj polki
lepiej niemcowi za ero jak polakowi za grosza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witejcie Frelki! to wic na dziń dobry Nauczyciel w szkole objaśnia szczegółowo uczniom zdanie: \"Wiek sędziwy należy szanować!\". Chcąc się przekonać, czy dzieci zrozumiały, daje taki przyklad: -Powiedz mi, Gomóła, jakbyś postapił, gdyby do przepełnionego tramwaju, w którym siedzisz, wszedł staruszek? -Pedziołbych: Nie ryjom sie sam, bo nie ma placu !... ps.A,te aplauzyny w tore sam som i gorszom trza wciepnąć do ajmra bo śmierdzom jak aszymbecher,pra dziołchy ha ha ha[cześć}, pozdrowienia dla całego Klanu🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj saraa- chyba nie ma tutaj nikogo z NRW :( ale pozostan z nami cludi- niestety nie moge sluzyc pomoca, bawic sie dlugo przy komputerze nie lubie: i pomyslec ze szmat czasu pracowalam dla firmy sprzedajacej software i hardware :D. Jak przed jakims czasem szukalam informacji na temat aparatow cyfrowych w internecie to wyszukalam mnostwo stron dla zainteresowanych fotografia: podaj haslo w wyszukiwarce i na pewno znajdziesz odpowiednie forum. micka-sto lat dla maluszka! sami remontujecie? bimber- oooojjjjj nie rozumiem....przetlumacz na \"nasz\" ;) usmieszka- co ty taka zajeta bylas? moze ktos mi poradzic, jaka mini wieze kupic? ma odgrywac tez DVD. Wyprobowalam Philipsa MCD708- super optyka ale niestety rauschen...Dodaje, ze raczej slucham muzyki cicho, tak ze jakiekolwiek szumy od razu sa slyszalne. Ogladalam tez home-cinema-anlagen ale nie chce miec tyle glosnikow porozstawianych w pokoju (wiem, wiem inaczej nie ma surround..)) PaPa trzymajcie sie cieplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
HALLO WSZYSTKIM!!! buziaki dla wszystkich:) moj wyjazd do Polski przebiegal w dosc ekstremalnych warunkach- katarzysko,goraczka i takie tam:( ale pozalatwialam duzo spraw a zwlaszcza jedna na ktorej bardzo mi zalezalo:) widze pare Nowych Osobek. witam i pozdrawiam!!! nie zlozylam zyczen naszym solenizantka: Usmieszka, Malutka, zeby to o czym marzycie sie spelnilo... zeby to czego pragniecie wasze bylo... i wogole samych smiechow, radosci i slodyczy!!! hej Saraa, ja jestem z NRW.a poza tym moja tesciowa ma na imie Sara:) odezwe sie pozniej.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze to forum spada na psy az
szkoda oczu na czytanie tych bzdur !! no ale jakie forumowiczki takie i forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczynki! tak jak maremarie mam problemy ze slaskim i nie wszystko rozumie... ehhh, ostatnio wszystkie moje kolezanki zachodza w ciaze! Jedna przez druga! to przechodzi ludzkie pojecie! Z moim Lubym rozmawiamy juz prawie tylko o narodinach, brzuchach ciazach itp. Stwierdzilismy, ze czujemy sie w pewnym stopniu poddani pewnej presji, bo naprawde wiekszosc naszych najblizszych znajomych spodziewa sie dzieci! Wczoraj pierwszy z zapowiadajacej sie serii przyszedl na swiat! Leopold :-) Ale my na razie nie planujemy. Ja czekam na wiesci, czy dostane nowa prace... ale na razie cisza jak makiem zasial... Sylwia 1980🌻- wyzdrowialas juz? skad jestes z POlski? Maremarie 🌻 Bimber 🌻 claudi_alb 🌻 usmieszka 🌻 micka 🌻 no to wszystkiego najlepszego nie tylko dla malej, ale i dla dzielnej Mamy! :-) Tofi 🌻 i 🌻🌻🌻🌻 dla wszystkich ktorych pominelam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 🖐️ sylwia1980🌼 bimber🌼 naneczka🌼 maremarie🌼 micka🌼 tofi🌼 malutka🌼 i inni 🌼 co porabiacie w jesienne wieczory? ja dopiero godz. temu skonczylam pracowac ;) teraz troche posiedze przy pc, a potem z moim miskiem na sofce :D najswiezsze info z katowic kopalnia halemba 26 gornikow jest zasypanych stalo sie to przed kikadziesiecioma min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypadek na Halembie to straszne wydarzenie! sama jestem corka gornika, wiec wiem, co to znaczy! Dziecinstwo spedzilam w Walbrzychu i niemal \"normalne\" stalo sie dla mnie to, ze co rusz, to ktos ginal na kopalni... a to sasiad, a to tata kolegi z klasy... Pamietam wypadek, w ktorym zginelo 17 gornikow min. moj ulubiony \"wujek\" z bloku...Starszne! Moj tato byl ratownikiem gorniczym i uczestniczyl w wielu akcjach ratowniczych. Nigdy nie zapomne jak wracal po calodobowych akcjach blady, z odcisnieta maska p.gaz na twarzy, jak moja mama umierala z nerwow w oczekiwanniu na wiadomosci z akcji... Teraz tato jest urzednikiem w urzedzie gorniczym i wczoraj z nim telefonowalam. Powiedzial mi, ze niestety szanse przezycia dla pozostalych gornikow sa minimalne... tak to zwykle jest jak dochodzi do silnego wybuchu metanu, jak w tym przypadku... Akcja ratownicza, tez jest szalenie niebezpieczna, bo przeciez wszystko, wlacznie z systemem wentylacyjnym jest mocno nadwyrezone tapnieciem... Strasznie mi smutno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Cludi 🌼 Usmieszko🌼 Micka🌼 Naneczka🌼 Maremarie🌼 Ja teraz dowiedziałem się ,że od mojego znajomego zginął w tej Halembie ,jego szwagier?ludzie co to się robi na świecie? A TERAZ DOBRO NOWINA? jo mom dzisiej 20 lat po ślubie -i tyle już się męczę z mojom Frelkom:D ŻEGNAJCIE DOBREGO DNIA wam życzę:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej sledze w internecie sprawe tragedii w rudzie, to jest straszne, ile dzieci straci ojcow, kobiet straci mezow i matek swoich synow. :( smutno mi bardzo z tego powodu... szperam w necie za tanimi ofertami prepaid, chyba najkorzystniejszy jest simyo, pod wzgledem telefonowania miedzy soba do innych sieci i SMSowania! pozdrawiam wszystkich! 🌻 Milego wieczoru! Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimber wszystkiego naj naj najlepszego dla ciebie i twojej zoneczki! usmieszko dziekuje za maila, przeczytalam ;) Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!:classic_cool: dzięki za życzenia Cludi i Usmieszko ! zapraszam na dobrą kawkę i torcika :D Pozdrowienia dla reszty dziewczyn :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimber gratulacje. Ach pewnie nie jest zla ta twoja kobitka, bo bys z nia tak dlugo nie wytrzymal.HA!HA! ja dzisiaj do dentysty na kanalowe leczenie---brrrrr. Tak wiec peniwe do pracy nie pojde , bo ostanio znieczulenia nie dzialaly na mnie i dostalam 4 zastrzyki. pieke dzisiaj ciasto na urodzinki malej -torta zamowie , jak co roku-takie piekne robia dla maluchow. Na roczek miala z teletabis. Po za tym remont w toku , i nie wiem czy do swiat zdaza. usmieszka i jak tam? pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
straszny ten wypadek... nie wyobrazam sobie co czuja rodziny tych gornikow. nie rozumiem takich rzeczy... Bimber, ja nie rozumiec twojego polskiego!!! bo to chyba wogole nie polski jest:) ale wszystkiego najlepszego dla ciebie i twojej zony!!! a tak wogole mam do WAS WSZYSTKICH pytanie, czy ktos z was jest ubezpieczony "od zebow".bardzo prosze o odp bo musze miec wstawiony implant a to kosztuje ok 2000€ i tak sobie pomyslalm ze jakbym sie ubezp to moze cos by mi zwrocili. wogole nie orientuje sie w tych niemieckich vesicherungach:( Please o odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
micka, ale sie zgralysmy z tym dentysta:) wiesz ja nigdy nie mialam problemow z zebami tylko kiedys mialam robiona kanalowo 4 i tak mi baba zrobila ze ja popsula. mam strasznie zniszczony korzen i zakladalam ostatnio korone ale dentysta pow ze nie obiecuje ze ten korzen wytrzyma i nie wytrzymal:( boli mnie i pewnie pekl:( dzw do mojego znajomego chirurga dentystycznego z polski i pow ze implant na 100%:( ale koszt jest straszny. i jeszcze bede musiala miec jakas op bo kosc mi uciekla czy cos. o rany... a moze zapytasz sie swojego doktorka ile u niego kosztuje implant (tak dla porownania) i jak sobie ubezpecze dodatkowo zeby to jak bedzie to wygladac.bardzo bys mi pomogla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia ---spytam sie ale z tego c ostanio sie pytala kolezanka , to ubezpieczalni anie pokrywa koszow nawet jak jestes ubezpieczona i jej powiedzieli cos kolo 3 tys. eur. to zalezy oczywisice od zeba. Ja mam to kanalowe leczenie robione wlasnie na koronce. Tez sie wystraszylam , bo baba powiedziala , ze mozliwe , ze musza mi rozwalic i robic nowa a to tez duze koszty , a mam ja juz 8 lat. Ale potem okazala si e, ze to tylko powietrz edochodzi i normalnie wiercila mi przez koronke i dala trutke , a dzisiaj bedzi erobic kanalowo , bo ostatnio te zastrzyki na mnie nie dzialaly. Spytam sie napewno i dam ci znac. tez nie mialam wiekszych problemow do tej pory i chodze 2 razy w roku do kontroli ale zawsze cos tam sie przytrafi. Koronke musialam robic, bo w Polsce za dawnych czasow na wieczorowej pomocy przy wyrywaniu jednego zeba wyrwali pol drugiego ---normalne. to na tyle z tematyki dentystycznej!HA!HA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
dzieki micka.kochana jestes.a jak tylko wrocisz to pisz co powiedzial doktorek. ale z tym ubezpieczeniem to chodzi mi o to jakbym sie DODATKOWO ubezpieczyla na zeby, np w Allianz czy DEVK. czy w tym wypadku ta ubezpieczalnia zwroci mi jakas czesc kosztow.o to mi chodzi!!! powodzenia na fotelu:) ja nienawidze dentystwo, wole juz ginekologow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Jesli od dentyste chodzi, to niedawno bylam i wszystko o.k., wiec do kontroli za pol roku, ogolnie odpukac nie mam problemow z zebami :) jesli zas o gina chodzi, to chyba zadna z nas, tych wizyt nie lubi, ale niestety kontrolowac sie trzeba nie wiem dokladnie , jak to jest z implantami, ale slyszalam, ze jeden kosztuje 3tys. € Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, micka- znam ten problem z niedzialajacym znieczuleniem. Dowiedzialam sie od mojej, skad inad naszej rodaczki tutaj zamieszkalej, doskonalej lekarki, ze znieczulenie nie dziala czesto jak mamy stan zapalny bo zmienia sie srodowisko, tj, odczyn wokol zeba. Mi juz po 4 zastrzykach oko dretwialo, a zab bolal...i nie mogla usunac korzeni. Wyslala mnie wiec w efekcie do chirurga, ktory dal mi inne, specjalistyczne znieczulenie i rozcial szybko kosc, wyciagnal korzen, zaszyl i po sprawie... Dowiedzialam sie tez od niej i od niego, ze obecnie NIE POWINNO SIE UZYWAC TRUCIZNY!!!! Ze jest to przestarzala i niestety niebezpieczna metoda, bo trucizna nie jest do konca likwidowana przez organizm tylko odklada sie w tkankach... co moze miec po latach powazne skutki... stad tez to cale zamieszanie, mialam z powodu tego korzenia chyba 5 posiedzen, jedna zniszczona koronke i na koncu wlasnie tego chirurga... wszystko dlatego, ze trucizna jest BE! W efekcie w pustym kanale umiescili ceramiczny sztyft a na tym sztyfcie zamocowali ceramiczna korone. Tak ze nie mam zadnego metalu :-), co mnie naturalnie cieszy, bo to czworka i ceramika wyglada lepiej i estetyczniej :-) Sylwia1980 - jezeli chcesz sie ubezpieczyc specjalnie od zebow, to musisz niestety wypelnic pewne oswiadczenie (pewnie musi byc potwierdzone przez lekarza) o stanie Twoich zabkow. Ubezpieczone sa tylko te szkody, ktore powstaly PO podpisaniu ubezpieczenia. To tak jakby ktos Ci wytoczyl sprawe w sadzie, a ty bys w tym momencie podpisala ubezpieczenie prawne i chciala, by ono placilo za prawnika - nie jest to mozliwe! Nie wiem, czy takie swiadectwo zdrowia dla ubezpieczalni jest weryfikowane przez ichnich lekarzy, ale wiem, ze jezeli beda mieli podstawe by twierdzic, ze koniecznosc leczenia zaistniala przed podpisaniem ubezpieczenia mozesz miec powazne problemy - a) moga Ci wymowic ubezpieczenie (fristlos kündigen) b.) moga Cie oskarzyc o probe oszustwa... Ubezpieczyc sie wiec mozesz, ale pomoze Ci to tylko, jak bedziesz miala w przyszlosci problemy z zabkami. Zwykle ubezpieczenie lekarskie pokrywa czesc kosztow leczenia, zwykle dokladnie zdefiniowana sume w zaleznosci od zabiegu, stad oplaca sie czesto leczys w Polsce u lekarza, ktory ma umowe z niemiecka kasa, gdyz jego koszty sa nizsze niz koszta leczenia w niemczech i suma, ktora Ty doplacasz, jest automatyczenie mniejsza. Skontaktuj sie najlepiej z Twoja kasa, to Ci dokladnie wyjasnia jak to wyglada. a tak poza tym, to ja powinnam tez isc na kontrole... pa pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×