Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usmieszka

Czy jest tu ktos z Niemiec - jaki land?

Polecane posty

lila - gdybysmy mieli kkredyt to pewnie tez bardzo bym to przezywala. moje rodzenstwo pewnie tez twoje maja oparcie w rodzicach, zawsze im pomoga, jak nie pienieznie to przypilnuja dzieczi, my, ja i moj maz tego miec nie bedziemy. jestesmy zdani tylko na siebie. tez marzymy o domku. choc wystarczyloby nam duze mieszkanie, ale ceny gruntow tutaj sa straszne, w naszym regionie siegaja 400E za m2, dla mnie to zawrotna suma, wychodzi ze na sama dzialke potrzeba ok. 150tys. a gdzie wystawienie domu??? wiesz lepiej splacac swoje mieszkanie niz naszemu vermieterowi. piszac o tym ze tu mozna sobie na wiecej pozwolic mialam na mysli ze bez wiekszych klopotow mozna sobie kupic nowa lodowke czy coskolwiek innego gdy sie w domu popsuje. mozna sobie pojechac co rok na super urrlop, wyjsc do restauracji, korzystac z kina basenow itp. marzymy o domku, chcielibysmy wlasny, mam nadzieje ze kiedys sie to spelni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka:) slonko no ceny sa straszne .....ja wynajmuje mieszkanie 3 pokojowe ktore jest warte 120000euro!! zygac sie chce ale tak na dobra sprawe lepiej je spalacac niz fermitowac...ale mnie nie stac:( masz racje w polsce moj brat ma wsparcie w rodzicach a my jestesmy tu zdani na siebie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys bedziemy musieli zdecydowac sie i podjac to ryzyko, by w koncu cos miec na starosc. mieszkamy w domu 5-rodzinnym, wybudowanym 6 lat temu, placimy prawie 600e WM za dwa pokoje, moglibysmy wziac kredyt i dolozyc 300 albo 400E i spalcac wlasne mieszkanie albo dom, a le sytuacja jest niepewena, ja nadal szukam tej cholernej pracy, nawet 400e podbudowaloby nasz budzet, wtedy mozna by oczyms myslec. zakrecone to, moze wygramy 700tys. w totka :) wtedy mielibysmy problemu :) ... marzyc mozna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja jak bylo do wygrania 35 mil eu..gralam:) ale nic podobno jakis facet na westwali wygral.....ten to maszczescie ja tez szukam przynajmniej pracy na basis ale nic tu nie ma jak na razie.....myslalam juz o sprzataniu ...zlapac takie sprzatania 3 lub 4 na basis i bylo by tez niezle ...ale i to jest trodno zlapac ja place za czynsz 500 euro przez 2 lata ale za 2 lata skurczybyk podniesie nam o 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam straczyloby 700tys., mozna by sie przeniesc w tanszy region, np na polnoc :) o milionowych wygranych nie marze, nawet tyle nie chcialabym wygrac, moze to przysporzyc problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo mi sie tu wejsc. teraz zamiast myszy szaleje kursor-skacze jak nienormalny jak pisze -no nie wazne , waze ze umie sie z wami kontaktowac. widze , ze wszystkie prawie maja dola. dziewczyny glowa do gory. Juto bedzie lepiej! kazdy ma taki okres zalamania , ale kiedys przyjda tez i te piekne chwile-nie nalezy si epoddawac. Tez przechodzilam przez taki kryzys:przyjechalam do niemiec nei znajac slowa po niemiecku, poslubilam mojego meza , on miiesiac po slubi ezostal wezwany do wojska , a ja caly tydzien sama w domu , bez pracy . Finansowo stlism ybardzo zle, bo w dzien jak maz dostal wezwanie do wojska kupilismy auto na raty i nawet nie umielismy sie nim cieszyc . Tak wiec maz w wojsku( do domu przyjedzal tylko w wochenende) ja do zkoly na Sprachkurs : mieszkanie , sprachkurs i raty z aauto-nie starczalo zoldu na to wszystko i jak mialam isc do lekarza i placic po 5 euro za lekarstwo to czekalam zajob tydzien czasu , az dostalam zapalenia i goraczke 40 °C i wtedy to wyladowalam w nocy o 2ej na pogotowiu. Tak, tak czasy przez ktore kazdy musial przejsc ale o ktorych si ewtedy nie mowilo , bo i tak by ci nikt w Polsce nie uwierzyl , ze zle ci idzie w Niemczech , a po drugie nikt by ci nie pomogl tylko wysmial. Znam to dobrze. Jednak z czasem zaczelo leciec z gorki. Wam tez tak zaczenie lecieci nawet sie nie obejzycie. Jezyk , to najwieksza blokada i przeszkoda na drodze do szczescia. usmieszka -co do mieszkania-my tez sie caly czas balismy cos kupic , bo kazdy nas straszyl , ze bedziemy musieli sobie wszystkiego odmawiac itd. , potem po zakupie zaszlam w ciaze i nas tez straszyli , ze z jednej wyplaty to nei przezyjemy. Jakos przezylam i niczego sobie nie odmawiam i nadla jezdze 3 raz do roku na urlop. Az tak strasznie nie ma a w najgorszym przypadku gdy oboje stracicie prace i skonczy sie zasilek , zabiora ci mieszkanie co kupilas i bedziesz musiala znow mietowac-czyli nic nie stracisz tylko zostaniesz przy tym co kiedys mialas. Nam leci juz 4 rok , jeszcze 6 i raty z glowy i majac niecale 40 bede mogla te pieniadze co na Miete przeznaczyc na inne cele . A tak to do konca zycia musisz placic miete. a co do tych opowiesci o tym jak to bedzie ciezko czy tez jak to jest ciezko jak ma sie dzieci , jakie to wydatki-to niektore zeczy sa naprawde dodane. Mam dziecko i jakos nie zauwazylam , ze przez to moje zyci esie ukrocilo , wiem ze im starsze tym wieksze wydatki ale slyszalam juz opowiesci , ze na niemowle potrzebne sa 300 Euro na m-c, i to juz mi starczylo. Tak wiec nie sluchac bzdur innych tylko przekonac sie na wlasnej skorze, a jak nie sprobujesz to nie bedziesz wiedziec. Dziewczyn ymam nadzieje , ze tym wpisem wprowadzilam troche wiartu zachety i rozgonilam waszego dola. Zawsze wychodzcie z zalozenia , nie jest najlepiej ale niektozi maja jeszcze gorzej: brak dachu nad glowa i jedzienia, choroby -a tez zyja i potrafia sie cieszyc kazda chwila. pozdrawiam i mam nadzieje , ze do uslyszenia a gdzie reszta dziewczyn? maremarie? ola_p?--co u ciebie slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innej strony..
Witam Wszystkich forumowiczów.Mam ofertę dla chcących sobie dorobić ale majacych niewiele czasu na prace.Poszukujemy osoby mieszkającej w Bremen do pracy w biurze -praca łatwa-odbieranie telefonów i umawianie klientów,ewentualnie wystawianie faktur.Oczywiście język niemiecki perfect.Praca jest na 5 godzin dziennie 9-14.Zainteresowane osoby proszę o tel.15115254320 lub mail firma-ania@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nawet nie mam gdzie isc na sprachkurs bo arbeitzamt juz nie daje na kursy :( i tak cholera umiem caly czas co sie wczesniej w pracy nauczylam i z telewizji ale zeby do przodu isc jakos nie ide:( jak ja tu przyjechalam bylo fajnie najpierw moj maz przyjechal mial tu prace potem mi zalatwil mieszkalismy kurde w domu z 10 cioma polakami przerabane bylo po pol roku wzielismy mieszkanie jedno pokojowe i na wszystko nas bylo stac ja pracowalam i moj maz ale do czasu potem zachorowalam na 3 dni i mnie wyrzucili nie chcialam sie sadzisc po pracowalismy przez zeitarbeit wiec bylo ryzyko ze jak ja zaczne z nimi wojowac moj moglby stracic prace:( wiec tak to zostawilam teraz sie przeprowadzilismy do miasta ale i tu jest ciezko z praca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila-ucz sie na sile sama lub poszukaj moze straszej sasiadki, babci ktora sie nudzi , a chetnie z kims pogada i tak to mozesz sie za darmo uczyc tez jezyka. Ona moze z toba rozmawiac lub dyktowac ci teksty z ksiazek dla poczatkujacych i tak sie najlepiej nauczysz. Mi 10 lat temu tez nie dali kursu tylko sama placilam 350 dm /mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie najlepiej sie uczy jak masz stycznosc z niemcami mam duzo znajomych z rosji z nimi tez po niemiecku ale wiesz jak ausledry gadaja jak zle cos powiesz i tak cie zrozumieja ale tak dokladnie sie uczyc najlepiej z niemcami przebywac ..dlatego na gwalt szukam pracy zeby zarobic i sie czegos nauczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na prywatne kursy tez patrzylam z vhs kosztuja 350 eu na miesiac tez nie tanio ...pamietam ze kiedys arbeitsamt dawal takie kursy co nie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... Pesymizmem tu wieje oj wieje....Kurcze, ja na razie nie mam problemow finansowych, maz ma stabilna prace w wojsku, dobrze platna, wiec nie ma takiego parcia..ale jezyk tez mnie zalamuje i denerwije:( sylwia...ja tez mialam fajna prace, dwa dyplomy, prawie aplikacje, ale wygrala milosc:) fakt ze niemcy dopuscili nas do aplikacji, zadecydowalo, ze mieszkamy w DE, ale prosto to tu nie jest.... Dzisiaj sie dowiedzialam, ze bede miala chlopaka, miala byc Julka a bedzie Jasiu:) Zaczynam kurs, w VHS za intensiv place 200€ od pn - pt po 5 h dzienie..duzo i nie duzo.. lila...ja tez mam okresy zniechecenia, ale damy rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hejj Jesli juz tak gadacie.. Wlasnie gadalam z kims kto ma kredyt na dom i radzil mi zrobic np. piec Bausparvertragow po 100 € na mc i w ciagu 5 lat mam juz kapital na wklad na mieszkanie lub wieksza czesc jego wartosci. Mamy pewne nadwyzki finansowe, a najprawdopodobniej od stycznia moj maz dostanie umowe na stale i zostanie przeniesiony do innego dzialu co wiaze sie z podwyzka i awansem. Poki co czekamy..Jesli by tak sie stalo bedziemy sie starac o kredyt na mieszkanie.Najlepiej cos do remontu.Jeszcze siedem miesiecy brakuje nam do calkowitej splaty samochodu, a potem \" szalej dusza bez kontusza :P\"... Thomas pracuje 15-16 dni w m-cu na trzy zmiany, wiec ma nawet sporo czasu wolnego. Od przyszlego roku bedzie robil technika, bo wlasnie koczy robic Hochschulreife. W zwiazku z tym na pewno najpozniej za kilka lat zdecyduejmy sie na zakup czegos wlasnego.Miety sa strasznie wysokie. U nas za 3 pokoje z balkonem i garazem chca 650 € WARM. Obled!! trzymajcie sie cieplo przy tej pogodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjjj a moj mezus tez robi na zmiany:) ale tylko na 2 .....musimy dac radyTOFI.....jakos damy z pomoca nasz wszystkich przezyjemy gorsze dni:) moze dostane prace albo i nie dzisiaj kurde robilam porzadek w torebce i znalazlam moj hendi i oczywiscie ktos dzwonil zadzwonilam pod ten numer i sie okazalo ze z firmy do mnie zadzwonili gdzie skladalam bewerbung ...myslalam ze mnie szlak trafi oczywiscie tego faceta ktory ma moje papiery juz nie bylo ..i teraz nie wiem pewnie juz tej pracy nie bede miala:( ja to mam pecha ..powiedzieli mi ze pewnie w poniedzialek do mnie zadzwoni ale watpie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila - bedzie dobrze, dzwon i nie ogladaj sie na nic, jak cie nie hcca drzwiami wchodz oknem:) i caly czas doskonal jezyk...jest trudno, ale postanowilam sie nie dac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofi....ty to silna jestes ..ja nie:( i pozatym len ze mnie:( ale w poniedzialek nie bede dzwonila do tej firmy ty lko tam pojde....moze cos to da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahoj..:) jakie tu pustki nikogo nie ma ...mam nadzieje ze topic nie padnie....moj mezus pojechal z kolega do münchen po auto..a ja sama ale mam labe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reszta tez moze sie wpisac
NICK_________Miasto_________ W NRF?_______WIEK______DZIECI____ZAJECIE Asia1987_____Hamburg________2 miesiace____19 lat Cludi_alb____ Münsingen BW___ 3 lata________ 24 lata Malutka_de___Bad Urach_______5 lat _________24 lata____1 dziecko (ur24.10.05) Maremarie___ Stuttgart(Steinenbronn)__9 lat___29 lat Micka__bei Pforzheim__10lat_32 lata__1 dziecko -2l__Sachbear./bis 11.07 Erz.Url. Naneczka_____München________7 lat_________ 31 lat Sylwia1980____Hamm(NRW)____ 6 miesiecy____ 25 lat__dzeci 0__mgr ekonomii__zajecie:uczestnik kursu j.niem Tofi_Bremen__Kassel__________ 1rok__________27 lat Usmieszka____Tübingen (Weil)__ 3 lata________ 26 lat 22latka_______Flensburg_______ 2 lata________22 lata Winogronka___Sulzbach/Saar____1 rok_________44 lata Urodzinki: Micka_________18.08.74 Naneczka______17.08.75 Usmieszka______07.11.80 Sylwia1980_____31.12.80 Malutka_de_____10.11.81 Cludi_alb_______28.07.82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc micka usmieszka lila sylwia i cala gromadka 🌻 zagubilam linka na forum....Funkcja \"szukaj\" jest beznadziejna :( oj, troche smutki sie panosza...poniekad chyba pogoda jest winna. Troski z powodu braku pracy potrafie zrozumiec, sama jestem od paru miesiecy bez pracy, po raz pierwszy od 8 lat... A teraz cos do posmiania: DaimlerChrysler ma problemy z produkcja bo za duza ludzi pozwalniali, hehe... Troche nastroju mi poprawilo, ze bylam w 20 kandydatow na ciekawa pozycje w hp, no coz musialam niestety \"passen\" moj angielski nie jest niestety excellent :( Wczoraj bylam na miedzynarodowej wystawie zwierzat \"Animal\" w Stuttgarcie. Ktos z was tez byl? Slodziuchne kocurki i pieski! Piekne konie! Szkoda, ze nie bylo wiecej \"egzemplarzy\", ale i tak nas nogi bolaly... Wracajac zahaczylam o przepiekny cmentarz. Lubie cmentarze z \"charakterkiem\": stare nagrobki, piekne alejki, a tam jeszcze biegaly wszedzie wiewiorki :). Przepiekna aura: uspokajajaca, zmuszajaca do refleksji. Na starych, wystawnych nagrobkach, napisy \"Pan XY Oberegierungsrat, Graf von..., Fabrikant\" , coz daja tytuly po smierci a i przed nie uchronia... Malo cos wpisow, czy to z tego powodu, ze wczoraj pradu nie bylo? Trzymajcie sie cieplo, do uslyszenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) a juz myslalam ze topic padnie ale nieeeeeeeeee:) ja mam stresa jak cholera ide dzisiaj na przesluchanie:) w sprawie pracy ...zobaczymy jak bedzie ale znajac swoje szczescie ..pewnie niic z tego:( pogoda straszna ..zimno i przygnebiajaco...moj misiek jeszcze spi ma na 2 zmiane ...oo rany co ja bede robic caly dzien sama........usmieszka zmienilas nic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upssss maremarie tak usmieszka tez byla na wystawie ja niestety nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki no maremarie a juz myslalam , ze o nas zapomnialas po 3 tyg,. przerwie wyruszam do pracy -az sie nie chce. po za tym komputer mi nadal sprawia psikusy i nadal szukam nowy. za tydzien przyjezdza brat z rodzink ai ponoc tesciowa-wiec chata pelna. na sylwestra jedziemy do Karpacza --polaczone z balem , kuligiem itd. no i narty oczywiscie. juz sie n ie umie doczekac. musze chyba sprostowac moja wypowiedz--maremarie -tym mni zle zrozumialas-ja nie bylam 9 lat w Polsce na swieta Bozego narodzenia , a nie, ze wogole tam nie bylam przez te lata. Jezdzimy normalnie raz na rok ale przez to , ze mam teraz wiecej czasu przez te 2 lata Erzieh, to wykozystuje to na maxa i bylam w tym roku juz 3 razy(luty narty -w Polsce tylko przelotnie bo jechalismy do Czech, nastepnie w lato -tez przelotnie , bo jechalismy do Chorwacji i raz zabralam sie przy okazji z kolezanka)-tak wiec wszystko nie planowane. pozdrawiam wszystkich pytanie: pewnei byl ten temat juz 10 razy poruszany ale jak si eczegos nie potrzebuje to sie tak na tym nie skupia: wiec--jakie macie firmy internetowe i ile placicie______Bo chce koniecznie zmienic!!!! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia1980
dzien dobry wszystkim!!! maremarie- ale opisalas pieknie ten cmentarz.tak, ze mam go przed oczami... lila25- trzymam kciuki,trzymam... daj znac jak poszlo!koniecznie. micka- fajnie masz z tym sylwestrem:) ja niestety nie jestem narciarzem i na narty mnie nikt na zaciagnie.juz taka ma natura.nie lubie zimy i jak juz zakladam gruba kurtke to masz niechec wymalowana na twarzy a co dopiero kombinezon,grube getry,skarpety...brrr jak sobie pomysle.ale znam wielu narciarzy i widze jak mozna sie zakochac w tym sporcie:) a tak wogole to ja jade dzis do Polski:) tylko troche chora jestem bo moj maz sie przeziebil i mnie oczywiscie zainfekowal:( mowil ze mam go nie calowac ale jak mozna sie nie calowac przez pare dni:) :) :) teraz ma wyzuty sumienia ze chodze zasmarkana i polamana. tak wiec jade wieczorem do Polski ale bedziemy w kontakcie. co wam przywiezc.moze rogale marcinkowskie bo 11 wielkie swieto w Poznaniu??? buziaki i ubierajcie sie cieplo i nie calowac chorych mezow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila - trzymam kciuki!!! A ze usmieszka byla to wiem, bo bylysmy razem :) micka- to masz naprawde wymarzony sylwester: tez tak zawsze chcialam, no moze nie na narty, ale snieg gory i kulig. To ze swietami, to dokladnie tak jak u mnie bylo: swieta spedzalam tutaj z mezem, a do polski jezdzilo sie latem lub na wiosne. Nie mialam ochoty gniesc sie w swiatecznych korkach i pogoda tez nie na przejazdzki samochodowe. Ale w tym roku jade do rodzicow, przeciez nie bede swieta spedzac tylko z kotem ;) Surfowanie w internecie: ja mam zwykle polaczenie modemem (nie inwestowalam w DSL bo i tak zamierzam sie przeprowadzic) i dzwonie przez SmartSurfer - lacze sie z takim providerem, ktory wlasnie jest najtanszy/najszybszy bez anmeldung: Call-by-Call. Funkcjonuje tez jak sie ma ISDN. Mozesz go zainstalowac jako rozwiazanie przejsciowe, zanim zdecydujesz sie na jakis inny DSL vertrag. Tutaj link : https://www2.smartsurfer.web.de/?mc=produkte@smurf@home.smartsurfer@home&distributionid=000000000480 Acha, ja was nie zapominam, tylko czasami nie mam po prostu o czym pisac/nie umiem odpowiedziec na jakies pytanie dlatego tylko sobie poczytuje. sylwia- kuruj sie dzielnie! A zime to lubie tylko krotko i mroznie, zadnej chlapy. No i oczywiscie na Gwiazdke :) zmykam!! trzymajcie sie dzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za piekielny smiley mi sie wcisnal??? micka: wejdz na strone: www.web.de i tam wyszukaj linka na smartSurfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich micka - to jest nasz rachunek za internet w TISCALI .........................................Netto Betrag Tiscali DSL−Anschluss 1000 v4 - € 14,65 - wczesniej placilismy w telecomie Tiscali DSL Flat 4,90 - ........... € 4,22 Summe Netto−Betrag:.. € 18,87 MwSt. (16 %):............. € 3,02 Rechnungsbetrag: ...... € 21,89 lila - powodzenia na rozmowie :) co masz na mysli przez zmienieanie? nie bardzo zajarzylam :( sylwia - szybkiego powrotu do formy🌻 szczesliwej podrozy do kraju i poprosze o rogale marcinskie ;) maremarie - wczoraj rzeczywiscie nie moglam wejsc do internetu, ale to nie mialo zwiazku z brakiem pradu ;) milego dnia wszystkim! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ lila25 powodzenia w sprawie pracy! ja tez czekam na odpowiedz od Zahnarzt`a, bo sie bewerbowalam jako pomoc dentystyczna, moze cos wypali, nie jest to w moim miescie, ale te 20km zawsze mozna dojechac, poki co spadam zaraz to mojej \"starej \" pracy, na szczescie, to tylko 3min. od domu :) micka ja mam 1 & 1 DSL 2000, place 35 e miesiecznie, za stale lacze, ale slyszalam ze z telecom sa teraz jakies korzystne promocje. Pozdrawiam 🌼 wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maremarie-to wlasnie mam caly czas i nie jestem az tak zadowolona , bo czesto mnie wywala, no i to ciagle patrzenie czy musze teraz zmienic na inna taryfe, bo zmienila sie godzina. Do tej pory to funkcjonowalo ale nie jestem z tego tak jak z aol zadowolona. Potrzebuje DSL i cos szybszego. usmieszka -tak to twoje caly czas mialam w glowie , bo jest kuszace. moja kolezanka ma z arcor-za 44.95 juz nie musi placic tego 16Eu dla telekomu grundgeb. ale wczoraj widzialam to samo w telewizji z arcor za 34 euro -no to juz jest super. Dlatego tez musze sie popytac. A z aol nie maja traz nic madrego??? cludi-fajnie ze sie meldujesz na tej stronie. dzieki za wiadomosc odnosnie internetu. pozbieram wszystkie oferty i cos napewno wybiore. powodzenia z tym Zahnarzt-em. lila25, maremarie i usmieszka- wam oczywiscie tez trzymam kciuki ja jak tak dalej pojdzie z tym przedszkolem to tez bede zmuszona zmienic prace lila-nie ma twoich danych w tabeli? ciesze sie ze umie wejsc na ten internet, bo te pare dni bylo mi was naprawde brak. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka - zapomnialam napisac o innej ofercie. dostalismy ulotke z lidla i tam jest DSL za 19.99, najlepiej sprawdz szczegoly na ich stronie co do arcoru - z ta firma byly jakis czas temu problemy, by dzwonic przez tanie numery (01029/01019 itp.) do Polski - jesli sie wzielo od nich numer!!! zapytaj jak to teraz wyglada, moze sie znienilo. grundpreis DSL-anschluss zalezy od predkosci, my mamy 1000Bit/min chyba najwolniejsza, mimo to musze powiedziec ze nie mamy z netem problemu :) na dniach przyjedzie moja Mama :) na krotko co prawda, ale zawsze to cos :) pozdrawiam. milego wieczoru! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki, chwile mnie tu nie bylo... ale sie listpoadowo zrobilo... mam na mysli nastroje... Taka jesienna pogoda niestety sprzyja popadaniu w doly i dolki... Nie martwcie sie, taka juz jest, ze wiekszosc z nas musi sie przebic przez lepsze i gorsze czasy! Ja co prawda mam prace, ale place byle jaka. No moze obiektywnie mozna by powiedziec, ze zarabiam niezle, ale biorac pod uwage monachijskie ceny, to placa jest bylajaka. Powiem tylko, ze jednopokojowe mieszkanie, na obrzezach miasta kosztuje mnie miesiecznie 630 Euro (warm) Do tego koszta telefonow, Telewizji, dodatkowych ubezpieczen i schwupps mam koszta miesieczne ponad 1100 Euro, a jeszcze nie zjadlam, nie ubralam sie, nie zatankowalam... Samo myslenie o kupieniu czegos jest absolutna utopia... tutaj mieszkania jedno- dwupokojowe kosztuja po 120 tys. Euro! Z urlopu w tym roku musialam zrezagnowac... ale mieszkam w pieknej oolicy, wiec staram sie byc optymistka! Wam tez mowie, glowa do gory! No i wracajac do pozytywniejszych tematow: jak wam minal ten weekend? Ja swietowalam z M. dwulecie - i bylismy z tej okazji w Salzburgu. Jeszcze wiosna wygralismy Gutschein na dwa noclegi w 4* hotelu w Salzburgu i do tego wejscia do wszystkich muzeow. Co prawda organizatorzy, mimo ze nam rezerwacje potwierdzili, hotelu nie zarezerwowali i karty wstepu tez nie doslali, to wszystko sie dobrze potoczylo i w hotelu dostalismy upgrade i superior Zimmer a za muzea zaplacilismy sami, ale jeszcze cos im napiszemy, przeciez nie od biedy mam chlopa prawnika... :-) Poza tym zimowo sie zrobilo! pogoda nam figluje! Dopiero co mielismy ponad 20°C, w zeszly weekend nawet 25-27°C a od czwartku snieg! w piatek tez nasz zasypalo! Dobre 15 cm! Pomyslec tylko, ze w zeszla sobote biagalam z Andrea - (ta moja czeska przyjaciolka), w krotkoch spodenkach i krotkich rekawkach! http://www.pixum.de/viewalbum/?id=2307267 tu znajdziesz kilka zdiec z jesiennej Bavarii i jesiennego Monachium. Na niektorych widac monachijskie mostki nad rzeka izara - tam wlasnie chodze biegac z Andrea (bieganie i ploty za jednym zamachen) :-) nic to, koncze i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×