Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość pytanka do Mlowronki
czy przez hsg da sie udroznic jajowody?czy tylko laparoskopia?niedlugo bede mial robione hsg.Denerwuje sie...:oO dziecko staram sie rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMMM55
Jeśli chodzi o porównanie to dla mnie to był taki ból jak mocny skurcz w czasie miesiączki, taki bardzo krótki ,ale dość mocny.Całe badanie trwało 5 minut,a sam ból może 10 sekund.Po badaniu posiedziałam godzinke z gazetką w ręku po czym powędrowałam do domku pieszo 2km. Naprawdę więcej strachu niż to wszystko warte.GŁOWA DO GÓRY od tego się nie umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam że czasami udaje sie przy HSG ponieważ płyn jest wstrzykiwany pod ciśnienieniem i jeśli są male zrosty to sie udaje je usunąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIA0804
DZIEWCZYNY MAM PYTANIE, CZY JAK ROBIŁYŚCIE INSEMINACJE TO PRYWATNIE W JAKIMŚ GABINECIE CZY MOŻE NA NFZ??? I CZY ROBIŁYŚCIE W KRAKOWIE BĄDZ GDZIEŚ W OKOLICACH KRAKOWA??????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaki
dziekuje za odpowiedzi:):)pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar21
czesc dziewczyny ja miałam 2 razy robione hsg wy wyniku mam napisane ze macica i jajowody zakontrastowały sie bańkowe częsci jajowodów porzeszone po stronie prawej niewielka ilośc kontrastu wylewa sie do jamy brzusznej moze ktoras zwas miala cos takiego teraz bede miała laparoskopie plis napiszcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ile czasu mineło po HSG u was i miałyscie robiona laparoskopie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja badanie HSG miałam robione w maju 2008 a laparoskopie miałam w lutym 2009 długi czas minoł ale to była wina tego ze byłam wtrakcie szukania innego lekarza. i do tego co teraz chodze i robił mi laparoskpie trafiłam w grudniu 2008 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maławronka a jak uwazasz kiedy ja powinnam pójsc na laparosk. pod koniec kwietnia miałam hsg juz ieden cykl miałam i sie nie udało teraz nastepny ! mi lekarz cos mowiła ze z 3 cykle i na laparoskopie ! a moze ty cos o tym wiesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd sluchaj lekarza. tylko licz sie z tym że możesz czekac na miejsce w szpitalu. ja miałam już termin kiedy idę do szpitala w grudniu a w lutym wolny termin był ktory był wolny i mi pasował poszłam 5 lutego jak dostałam @ a wyszłam ze szpitala12 lutego laparoskopie mialam 11 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co oni robia ci w szpitalu tyle czasu ??? a powiedz mi jeszcze czy jakies zwolnienie daja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety 2 dni badania a reszte leżałam bez czynnie czekali kiedy @ bedzie koniec. chcieli dac 2 miesiace ale ja wzielam tylko 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie słyszałam ze na tak długo daja zwolnienie a nie wiesz czemu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowią że to operacja to wolą dac więcej ale po części to Twoj wybor ile wezniesz. ja dobrze sie czułam juz po 2, 3 dniach troszke ciągły ranki ale ogolnie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znaczy ze tak sie idzie jak dostanie sie @ i przez te dni lezysz w szpitalu ??? czy mozna sie zapisac jak sie skonczy @ ?? jak to jest i powiedz mi czy ty po tych dwóch tyg dobrze sie czułas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz kazał przyjść w trakcie @ . a po odrazu prawie zrobił operacje po 2 tygodniach już wrociłam do pracy. czułam sie dobrze ale mam znajomą ktora miała laparoskopie to ona sie zle czuła prawie miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory ze tak sie pytam ale wiesz chce wiedziec przez co bede przechodzic :( a powiedz mi jeszcze byłas pod narkoza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak byłam masz skypa? chciała bys to byśmy mogly pogadać przez skypa i na każde pytanie odpowiedziała bym Ci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda. o 7 dali mi tabletke chyba jakiegoś glupiego jasia , o 7:45 zabrali mnie na sale pogadałam na sali jeszcze i o 7:57 to była ostatnia godzina jaka pamietam a pożniej pamietam jak mnie budzili okolo 9:30 okolo 10 godz. zabrali mnie na sale ogolną pogadałam chwile z mężem i zasnełam. okolo 14 godz. pielengniarka pomogła mi wstać zrobilam pare krokow. na drugi dzień rano cewnik wyciągli i okolo 13 godziny do domku poszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym polega zabieg laparosk
przeczytajcie wiadomości z podanego niżej linku i będziecie wiedzieć, na czym polega zabieg laparoskopii:) Nie brzmi zachęcająco...:-O http://www.resmedica.pl/zdart4982.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na czym polega zabieg laparosk
zazdroszcze kobietom, które nie muszą robić HSG, ani żadnej laparoskopii, tylko zachodzą w ciążę bez proplemu. Jednak z dwojga złego, milion razy bardziej wolałabym zakończyć "pracę nad udrażnianiem jajowodów" za pomocą HSG;) Ta laparoskopia, ewentualne komplikacje i w ogóle znieczulenie ogólne (po którym można się nie obudzić), wywołuje u mnie dreszcze:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd mialam cewnik i lewatywe przed ale nie bylo tak żle bardzo sie balam. Bardziej chyba bałam sie lewatywy niz calej operacji. ale szczerze zrobilam bym to 2 raz jak bym musiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar21
czesc dziewczyny mam pytanie do malwronka jaki niałas wynik hsg jak mozesz napisac to bardzo prosze ja miałam napisane bańkowe czesci jajowodów poszerzone z prawej strony nie wielka ilosc kontrastu wylewa sie do jamy brzusznej moj lekarz za duzo mi nie powiedział na ten temat tylko to ze jeśli nie zajde w ciagu trzech cykli to zrobi mi laparoskopie i mam miec ja w czerwcu prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar21 szczerze niewiem jak mam rozumiec wyniki Twoje. ja miałam bardziej konkretnie napisane jajowody niedrożne . a masz już termin laparoskopi? zobaczysz że po laparoskopi cykl jeden albo dwa i sie uda. mi sie udało przy drugim cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar21
mam miec 9 czerwca ja prawdopodobnie nie ge zajsc przez to ze miałam 4lata temu wyrostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota7680
Malawronka, czy mogłabyś podać mi szczegółowe namiary na tego dr Korzeniewskiego (imię) i czy na Bolesławieckiej przyjmuje prywatnie czy na NFZ? Gdzie ty do niego chodziłaś? Pytam, bo może bym skorzystała? Sama już nie wiem co mam robić,głowe mam pełną różnych dziwnych myśli. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi124
W czwartek miałam robione badanie drożności jajowodów. Nie jest źle. Jeśli chodzi o przygotowanie do badania. W środę wieczorem brałam antybiotyk (Unidox) następnego dnia moja ginekolog kazała wziąć dwie No-spy i dwa Paracetamole. Ja wzięłam jeden Paracetamol i jeden Ketonal. W czwartek o 13.30 miałam badanie drożności. Nie otrzymałam żadnego znieczulenia. Wszystko trwało ok. 10-15 minut. Trochę boli, bardziej niż podczas owulacji bądź miesiączki, ale mówię z góry że da się wytrzymać. Po wszystkim posiedziałam chwilkę i mogłam jechać do domu. Badanie robiłam w Gdańsku w prywatnej klinice i płaciłam 350zł. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny które są przed HSG - \\\"USZY DO GÓRY\\\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×