Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość MMMM55
Nie wiem morwen,lepiej zapytaj lekarza.Ja też miałam bakterie,ale na szyjce macicy i to było ogromne przeciwwskazanie, moczu nie badałam. Osobiście chyba bym nie zrobiła hsg na twoim miejscu,jak nie masz pewności.Poradź się koniecznie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Moim zdaniem tez powinnas zapytac lekarza, ale mysle ze nie ma przeciwskazan. Jesli bys miala takie bakterie jak kolezanka to nie mozna robic, czystosc pochwy musi byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Paulii111 czemy 4 dni bylas w szpitalu gdy robilaś hsg? ja robiła w novum i moj pobyt tam trwał 2,5 godziny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Ja robilam w Policach HSG. W sumie dziewczyny lezaly 3 dni ja 4. Przez pierwsze dwa dni badali mnie, robili usg i mialam czopki dwa razy dziennie przeciwzapalne i nagrzewanie brzucha. Na trzeci dzien hsg. Te dziewczyny co mialy drozne jajowody i dobrze sie czuly po badaniu to poszly do domu. Ja mialam niedrozne i zle sie czulam po badaniu wiec zatrzymali mnie jeszcze jeden dzien. Druga kolezanka miala tez nie drozne i musiala zostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMMM55
Wizyta u androloga zaliczona,zrobiliśmy sobie wycieczkę zapłasciliśmy 150 za wizytkę,pan doktor obejrzał wszystkie wyniki powiedział,że są super.Życzył powodzenia w dalszych staraniach,bo nie widzi żadnego problemu,teoretycznie jesteśmy zdrowi.Na koniec dodał,że czeka na telefon z informacją,że jestem w ciąży,ale w tym miesiącu się nie doczeka,bo niestety @ właśnie zawitała.... No to tyle na temat naszej wizyty.A co tam u was dziewczynki ? Może któraś w końcu się doczekała tych cholernych dwóch kresek ?! Ale co tam trzeba się pocieszyć,że chociaż po górach będzie można połazić bez stresu,że zaszkodzi...Już się nie mogę doczekać urlopu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMMM55-to tylko sie cieszyc z wizyty a bardziej z opnii lekarza.U mnie jest podobnie niby wszystko ale @ właśnie zawitała.Jedyne co mnie pociesza to to że jutro mam urlop i jadę nad morze;)Udanego wypoczynku zycze!pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMEEGGII32
Witaj MMMM55 ciesze się że Twoje badania okazały się książkowe. Ja po miesiączce którą z pewnością dostanę za 7 dni idę do lekarza i zasugeruje mu badanie prolaktyny bo nikt do tej pory nie wpadł na ten pomysł . Nie wiem być może lekarzy mam nie odpowiednich , ale martwi mnie to że chodząc na wizyty muszę sama upominać się o "swoje" nie wiem może muszę zmienić lekarza . W każdym bądź razie psychicznie przygotowuje się do laparoskopii, jedynie zastanawiam się nad tym gdzie ją wykonać , ale na to mam jeszcze czas około miesiąca. Przyznaje że boje się kiepskiego samopoczucia po zabiegu, ale z drugiej strony jestem w stanie znieść wszystko . Napiszcie jeśli przechodziłyście przez takie "męki" i czy faktycznie przynosi to pozytywne skutki. Pozdrawiam wszystkich i zajrzę tu w przyszłym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
MMEEGGII32 Czy wiesz może w jakim dniu cyklu zrobic najlepiej laparoskopie? Też sie do niej szykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona73sz
Witam wszystkie Panie dawno tu nie zaglądałam ale w skrucie napisze hsg zrobione 03.2008 laparoskopia 07.2008 inseminacja 02.2009 męża wyniki poniżej normy nawet bardzo wszyscy lekarze nas namawiali na in vitro ogolnie czekaliśmy na dzidzie ponad4 lata wczoraj na usg pomachalo do mnie rączka jestem w 10tyg uwierzcie cuda się zdarzaja trzeba sie wyluzować i nie myśleć, liczyłam dni plodne testy owulacyjne a zaszlam w ciąze w tedy gdy niby nie powinnam więc powtarzam cuda sie zdarzają zycze wszystkim aby sie udało i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMEEGGII32
Paula111 powiem Ci że nie wiem , dopiero wybieram się do lekarza w przyszłym tyg. więc wszystko będę wiedziała . Dziś natomiast zrobiłam wszelkie badania z krwi między innym prolaktyne, i mój lekarz zaproponował mi abym udała się do "fachowca" czyli takiego lekarza który leczy bezpłodność . Może któraś z Was ma namiary na dobrych lekarzy na terenie woj, dolnośląskiego ? może być wrocław, jelenia,bolesławiec - już sama nie wiem gdzie mam się udać :((( jeśli chodzi o laparoskopię to też zastanawiam się czy robić ją tu gdzie mieszkam czy też najlepiej udać się do kliniki - tylko jakiej ? doradźcie coś ? ??? :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys53
Cześć dziewczyny! Jutro właśnie się wybieram na HSG troszkę się boję jak to będzie. Mam pytanie czy do tego badania muszę być na czczo czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMMM55
Ja musiałam być na czczo.Pozdrawiam i życzę super wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora261
do ASIA0804 powiedz proszę gdzie robiłaś to HSG w Jaworznie prywatnie za 170 zł bardzo mi zalezy bo nie potrafię znaleźc jeżeli możesz napisz mi na meila niteczka80@jawnet.pl będę wdzięczna a może któraś z dziewczyn wie gdzie mogę zrobi to badanie poza provitą bo 500 zł to dla mnie stanowczo zabyt dużo bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
do MMEEGGII32 Dzieki za odpowiedz. Ja sie lecze u lekarza typowo zajmujacego sie bezplodnoscia. Tylko ze to daleko od Ciebie bo kolo Szczecina .Teraz czekam na meza wyniki i pozniej laparoskopia. Mam takiego strasznego stracha. Wiem jednak ze czym predzej tym lepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIA0804
DO ZORY 261 WITAM. JA ROBIŁAM TO BADANIE U DR.ROŻNOWSKIEGO W JAWORZNIE NA UL.PRZECHODNIEJ 5. JEŚLI WEJDZIESZ NA STR.LEKARZY GINEKOLOGÓW Z JAWORZNA TO GO TAM ZNAJDZIESZ I NR.TEL. PRZYGOTOWANIE DO BADANIA I SAMO BADANIE TRWAŁO OK.2,5 GODZ. I NIC ZŁEGO NIE MOGE POWIEDZIEĆ- (NAWET CENA JEST BARDZO PRZYSTĘPNA). DOSTAŁAM GŁUPIEGO JASIA,A PÓŻNIEJ MNIE MĄŻ DO DOMU ZAWIÓZŁ. JEŚLI MASZ JAKIEŚ PYTANIA TO PYTAJ NA TYM FORUM,JA JESTEM NA NIM CODZIENNIE WIĘC CI NA STÓWE ODPOWIEM. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMEEGGII32
do Paula111 masz rację czym prędzej tym lepiej :) mnie nie ubłaganie goni czas :( dla tego też dziś zadzwoniłam do klinki CORFAMED we Wrocku i zarejestrowałam się do Macieja Mazurec - czy ktoś z Was dziewczyny zna tą klinikę i tego lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
MMEEGGII32 Strach jest i to bardzo. Sama pracuje w sluzbie zdrowia, ale na stanowisku administracyjnym. Lekarze u mnie mowia ze nie ma sie czego bac. Chwila i po strachu. Co najgorsze moze byc to samopoczucie po, bo kazdy inaczej reaguje na narkoze. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAWA31
Hej dziewczyny piszę pierwszy raz tak siedzę i czytam o waszych problemach i widzę tam siebie.Ja na dzidzię czekam osiem lat przeszłam dwa poronienia potem ciąża pozamaciczna usuneli jeden jajowód.Niedawno miałam robioną drożność mnie bolało bo był niedrożny w trakcie badania się udrożnił się i teraz czekam na cud .Mam nadzieję że niedługo zostaniemy mamusiami.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
KAWA31 Mam pytanko, czy w trakcie tego badania powiedzieli Ci ze sie udroznil jajowod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAWA31
Powiedzieli mi odrazu po badaniu ,do domu wyszłam tego samego dnia wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Dzieki za odpowiedz. Mi powiedzieli ze sa niedrozne, albo sie scisnely na skutek skurczu. Strasznie boje sie laparoskopi, ale jak mus to mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAWA31
nie bój się będzie dobrze ,długo starasz się o dzidzię? . Ja miałam skierowanie od prywatnego lekarza w szpitalu nic mie płaciłam dali mi zastrzyk w pupe ale chyba nie zadziałam o bardzo bolało ale myśle ,że warto .Napiszcie dziewczyny czy po drożności udało wam się zajśc w ciąże jak długo mam czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Staram sie 1,5 roku. Ja z bolu zemdlalam na HSG. tez dostalam zastrzyk przeciwbolowy. Badanie mialam robione w Policach. Slyszalam o duzo przypadkach ze tak 2 , 3 miesiac po HSG sie juz udalo zajsc w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIA0804
DO KAWA 31. JA MIAŁAM ROBIONE HSG W LUTYM I DO TEJ PORY NICI,ALE U MNIE JEST PROBLEM ZE STRONY MĘŻA. STARAMY SIĘ O DZIDZIE JUŻ 1,5 ROKU I NADAL CZEKAM NA 2 KRESKI NA TEŚCIE. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAWA31
Paula111 i ASIA804 U mnie problem jest z nieregularnym okresem nmiej więcej co45- 50 dni i w dodatku co drugi okres mam szansę bo niemam jednego jajowodu ,czyli średnio 4 razy w roku i weż traf.Jak robiłam sobie wcześniej test owulacyjny to dni płodne mam dopiero po dwudziestym dniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
Ja mam miesiaczki co 27-28 dni a dni plodne przypadaja mi na ogol 10 11 dnia.Moj maz tez ma nie za dobre wyniki. Mala ruchliwosc, spowodowane przebyta w dziecinstwie swinka. Ja ponoc niedrozne jajowody. Wiec u nas tez szanse sa male. Ale trzeba byc dobrej mysli. Czytalam o jakis lekach na poprawe ruchliwosci plemnikow. Ja pojde na laparoskopie i mam nadzieje ze wtedy sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAWA31
PAULA111 Kiedy nasz iść na laparoskopię? musisz długo czekać? Trzeba wszysko zrobić to napewno się uda !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
jestem swiezo po HSG. Dopiero moj maz zrobil wyniki i teraz musze isc do lekarza z wszystkim. Dzis dzwonilam zeby sie zarejestrowac , ale moja doktorka jest na urlopie i termin mam dopiero na 18 wrzesnia. Takze wtedy sie wszystko dowiem. Nie wiem czy laparoskopie trzeba robic w ktoryms dniu cyklu tak jak HSG czy tu juz nie ma tu roznicy. Moze ktos wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAWA31
Paula111 Myślę że twój lekarzCi powie wszystko kiedy masz te badania ,ale nie poddawaj się . POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula111
KAWA31 Dzieki za dodanie otuchy. Za CIebie rowniez trzymam kciuki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×