Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość Iwona29tg
U lala niezły wynik 112 mln/ml. Mój mąż ma niestety tylko 13 mln/1 ml, ale za to ilość ejakulatu to 5 ml, więc jak się to przemnoży ..... kto wie. Co o tym sądzisz monikkkkkkkk ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkk
wiec na to wychodzi ze ze mna cos nie tak ???? tak a jak inne wyniki tez oki sa bo ja sie kapletnie na tym nie znam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona29tg
Żle mnie zrozumialas i ja zle napisalam - pytanie bylo do specjalistki Ilonki. Wyniki Twojego męża są jak najbardziej ok. Normy to ilosc ejakulatu ok. 2 ml, ilosc plemnikow w 1 ml to ok. 20 mln, ruchliwość bodajze 80%, wiec Wasze wyniki są moim zdaniem rewelacyjne. Gratuluję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkk
a ha a moze ktos cos jeszcze napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka11
Witam. No wyniki rewelacyjne. Aż dziw. Mój mąż miała trochę niższe współczynniki, a lekarze chwalili, wieć nie masz sie czym martwić. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkkk
dzieki ilonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeP
Hej dziewczyny! Od jakiegoś czasu czytam Wasze wypowiedzi i chyba teraz mogę również coś na ten temat napisać! A mianowice staramy się z mężem o dzidziusia od roku,zgłosiliśmy się do Klinkiki \"Gameta\" w Łodzi i tam rozpoczęłam leczenie ( z moim męzem wszystko w najlepszym porządku-wyniki extra), podejrzenie bezowulacyjnych cykli i niedrożności jajowodów,tam też zostało przeprowadzone moje badanie HSG.Może faktycznie nie należało to do przyjemniejszych doświadczeń ale nie było tak źle,wspaniale się mną zajęli-żadnych uwag,nie krwawiłam też \"po\" i dodam,że miałam podawaną sól fizjologiczną,a nie kontrast! Samo badanie trwało może z 10 minut i po tym zaraz wstałam,ubrałam się i wyszłam.Lekarz przepisał mi Clo ( 2 razy dziennie od 2-6 dnia cyklu i Duphaston od 19-25 dnia cyklu).Właśnie dziś wzięłam pierwsze dwie tabletki Duphastonu!. Teraz pozostaje czekać czy będą jakieś rezultaty! ;) Życzę sobie i Wam tej \"drugiej\" mocnej kreseczki na teściku! Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shape1978
Hej dziewczynki Troszke mnie nie było wiec nie miałam okazji nic napsac ale jestem juz w domku i chciałam sie zapytać czy ktoras z was po badaniu HSG dostała szybciej okres???\ Ja miałam Hsg robione 20.04 w 10 dniu cyklu a potem w 20 dniu dostałam kores ale tak krawaiłam przez 3 dni ze myslalam ze skonam :-( Tak jakby normalnie sie ten organizm oczyszczał same takie swinstwa leciały Do lekarza z wynikami ide dopiero teraz w tym tygodniu zobaczymy co powie ale to krwawienie mnie zastanawia Ponoc moze wystapic plamienie ale takie obfite i to 10 dni po sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaie
ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaie
ja teżjestem 2 dzien po badaniu wynik zły jeden nie drożny drugi na samym koncu zaczął przpuszczac kontrast ale lekarz dał mi 5% szans na naturalna ciąze i in-vitro ale w popołudnie po zabiegu 3 razy wyleciały ze mnie duze skrzepy mam nadzieje ze sie oczysciło tzn wierze w to!!! dodam że mam 11-letnia córeczke z pierwszego małażensta z obecnym męzem staramy sie ponad 5 lat jego badania extra ja 2 lata temu poroniłam(toksoplazmoza)no i długo długo nic,w zeszłym roku pazdziernik laparoskopia liczne zrosty i endometrioza 6-mc danazol no i hsg,niby nie wierze w naturalną ciąże ale skoro mam dziecko i pózniej byłam w ciąży to co sie dzieje????????? wierzycie ze hsg pomogło? tzn te skrzepy co to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shape1978
Ja słyszałam że zaraz po hsg moga wystapić plamienia że to w miare normalne jedne to maja drugie nie wiec tu bym sie nie przejmowała chociaż oczywiście musisz powiedziec o tym lekarzowi ze cos takiego było Ponoc własnie sie tam cos oczyszcza z tych brudów ze tak to nazwe Ja sie martwie tylko tym ze ja wlasciwie nie mialam plamienia zaraz po tylko 10 dni po przyszła @ ... i to bardzo obfita i brudna :-( Tez mysle ze to jakies oczyszczanie - ale martwi mnie ta przerwa - 10 dni ...Sama nie wiem czy pogło badanie hsg spowodowac wczesniejsza @ A jeśli chodzi o wiare w hsg - Ja wierze ze jednak to pomaga w jakis sposob przeczyszcza to nasze jajowody i ponoc przez poł roku potem jest wieksza szansa na zajscie w ciaze niz przed badaniem U mnie sa jeszcze inne problemy - endometrioza zespoł policystycznych jejników a do tego tylko jeden jajowód i jajnik ale na szczęście drożny :-) z tego się bardzo cieszę Wiec ja myśle ze warto zrobic HSG bo juz nie jednej kobiecie ułatwiło to zajscie w ciaze :-) Może i nam sie uda Trzymam kciukiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
ja miałam pare dni temu hsg i miałam plamienie ale po paru godz. dwa dni i było dziwne bo nie wiem czy to plamienie czy to ten kontrast si ewylewała???? było brazowe nie miałam krwi tylko brazowy sluz!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaie
to wszystko jest takie dziwne a my bidulki nic nie wiemy...Shape leczysz tą endometrioze??? bo mi sie udało i nie mam jej po danazolu nawet miałam skręcone jajowody a teraz podobno są ok,tylko lekarz nie wierzy że może sie udac naturalnie może poprostu podchodzi rozsadnie ze wzgledu na moj wiek(31) że nie ma na co czekac... co do plamien śluzu brązowego mówiłas o tym lekarzowi Monikkkka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
szczeze to nie bo przeciez sie plami po zabiegu ??? wiec myslałam ze to jest to ale teraz sie zastanawiem czy to jest napewno to bo juz nie wiem !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shape1978
Wiesz Olkaie ponoc moja endometrioza tez teraz jest ok Moja pani profesor juz od jakiegos czasu przy usg mowi ze endometrium jest ok Sama nie wiem czy to jest to samo ale skoro nie biore nic na ta endo obecnie to chyba jest ok Brałam przez pół roku Zoladex te zastrzyki do brzucha moze nawet dłużej niz przez poł roku Mam jednak jeszcze problem z owulacja dlatego jestem stymulowana roznymi zastrzykami oststnio jechałam na puregonie nie jest tani ale ponoc skuteczniejszy niz inne leki a teraz przez jakies 4 5 miesiecy właściwie nie biore nic zrobiłam tylko to hsg no i teraz musze jechac do kontroli tylko ze za 6 tyg wyjezdzam na wakacje i tez chyba nie bede mogła tych zasrzyków brac bo nawet nie bedzie warunków nie mowiac juz potem o podaniu prygnylu na pekanie jajeczek :-( wiec chyba wszystko sie przeciagnie do lipca A ponoc najlepiej w ciaze sie zachodzi do 6 miesiecy po hsg ponoc te jajowody sa wtedy super drozne i jest łatwiej Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonka11
Witam. Ja właśnie zaraz wyjeżdzam do Łodzi na badanie hsg. strasznie sie boję, ale cóż jak trzeba to trzeba. mam tylko nadzieję, że mi pomoże i wreszcie dozekam sie fasolki:) MAm jeszcze pytanie do DeP u kogo leczysz sie w Łodzi bo ja też leczę się w tej samej klinice co ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shape1978
Do Ilonka11 Mam nadzieje ze juz jestes po badaniu i ze wszystko jest ok Napisz jak przezyłas badanie bo ponoc niektore kobiety znosza to strasznie Sama pewnie czytałaś na necie jakie cuda sie dzieja i jak to boli i wogole jakie to straszne Ja szłam na to badanie taka wystraszona ze szok a ogolnie było ok Nawet nie bolało tylko ten zastrzyk trzymał mnie do 20 wieczorem Napisz jak tobie poszło Pozdrawiam wszystkie starajace sie Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIAO8O4
Hej dziewczyny! JA Miałam robione HSG w styczniu-badanie wyszło dobrze obydwa jajniki drożne,niestety ja mam nierówne miesiączki i co wypadaja mi dni niepłodne zaraz po miesiączce biegne do swojego lekarza by mi ustalał w który dzień mam się mocniej poprzytulać ze swoim mężem. Niestety wynik badań mojego męża nie są za dobre-mała żywotność ,wady plemników i ogólnie mało wydala spermy. mój lekarz przepisał mężowi PROVIRON NA 1 MIEŚ. , CLOSTILBEGYT NA 10 DNI I SALFAZIN codziennie. właśnie w czwartek idzie ponownie na badanie nasienia,mam taką cichą nadzieje że jednak coś się poprawiło bo staramy się o dzidziusia ponad rok i nieraz mam doła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkk
ja miałm robione HSG 29 kwietnia :) u mnie oki droznie jajowody meza plemniki oki nawet ponad norme!!! u mnie za wysoka prolaktyna juz mam tabl. na zbicie mamy sie starac 3 mies. jak nie wyjdzie to laparoskopia!! jej .... a jak to nie pomoze to juz inseminacja !!!!! zwarjuje !!! to jest okropne !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariol
czesc. czy boli to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
zalezy komu mnie strasznie bolało !!!!!!!!!! ale ja nie miałam zadnego znieczulenia!!!!!!!!!!! wiec moze dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shape1978
czesc Mariol Wiesz ja się bardzo bałam przed tym badaniem Naczytałam się różnych opiniiiiii no i miałam dość ale musze przyznać ze w moim przypadku nie było źle Naprwde moze nie jest to przyjemne badanie ale nie boli tak jak to niektore osoby opisuja chociaz z 2giej strony mysle że to tez zależy od samej kobiety od srodka ktory ci podadza Ja wspominam to badanie calkiem calkiem a balam sie strasznie Pomysl sobie musze zrobic i tyle Przed badaniem powinien rozmawiac z toba jakis lekarz powiedz mu ze bardzo sie boisz moze da ci cos mocniejszego - ja powiedzialam i dostalam Zwalilo mnie z nog na pol dnia Ale o to chodziło Nie boj sie zobaczysz sama ze to nie jest takie straszne Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariol
ja juz przeszlam rok temu operaje miesniak i torbiel.lezalam 9 dni w szpitalu.potem miesiac zwolnienia.chcialabym zajsc w ciaze,to jest jedyna szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shape1978
powiem ci ze ja bym sie nie zdecydowala na znieczulenie ogolne do tego badania bo to jest bardziej niebezpieczne Wiem ze czlowiek sie polozy zasnie i juz ale ... moga byc komplikacje a takie badanie mona wykonac inaczej No ale to juz wybor kazdej z nas Tak czy inaczej bedzie ok zobaczysz i doczekasz sie fasolki Tak jak my wszystkie mam nadzieje :-) musimy byc cierpliwe to slowa mojej pani profesor to biologia i nic na sile Poczemy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariol
dziekuje bardzo za slowa otuchy.jestem przerazona,boje sie bardzo.ja juz zrobilam wszystkie badania wszystko jest w porzadku.zostalo tylko to hsg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
mariol idz smiało na ten zabieg :) ja sobie powtarzałam ze robie to dla naszego dziecka :) bo bardzo chcem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariol
dzieki.pojde juz sie psychicznie nastawilam.boje sie ale wiem ze musze.JUZ BYM CHCIALA MIEC TO ZA SOBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariol
MAM PYTANIE BO NIE ZAPYTALAM PANI DOKTOR CZY trzeba ze soba zabrac pidzame czy jakis recznik nie wiem co jeszcze.napiszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shape1978
ja miałam szlafrok kapcie i jakąś koszulke nocna to ci wystarczy bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×