Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość justynka-83
O luteinie sie nie wypowiem bo nogdy nie brałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też luteinę brałam tylko na wywołanie @, a na podtrzymanie ciąży brałam duphaston. Dziś dzwonię dowiedzieć się czy jutro będę mieć HSG, no i M dziś się bada- ważny ten poniedziałek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
z tergo co mi mowil lakarz luteina jest zamienikiem duphastonu i odwrotnie. Ja to i to miałam stosowane niby na potrzymanie ewentualnej ciązy. Z okresem nigdy nie miałam problemu bo pojawia się niestety zawsze o czasie- nawet nie dawał mi cienia nadzieii ze się udało ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bo Luteina ma podobne dzialanie do Duphastonu. I jedno i drugie to progesteron ;) Roznie lekarze zalecaja branie. Ja kiedys tez bralam Luteine przez 10 dni i potem odstawialam i po kilku dniach mialam okres. Po jakims czasie gdy zmienilam lekarza pomyslalam sobie, ze moze dochodzilo do zaplodnienia, ale po odstawieniu luteiny organizm nie produkowal odpowiedzniej ilosci progesteronu i ciaza sie nie utrzymywala :( Ale to tylko takie moje myslenie... Gdybym rok temu byla madrzejsza o te wszystkie doswiadczenia ktore dzis mam, pewnie bralabym na wlasna reke luteine i po negatywnym tescie dopiero odstawiala... Psioszka daj znac jak wyniki :) Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ miałam lekturę po weekendzie:) A ja tak...w piątek byłam u mojej gin w związku ze złym wynikiem cytologii, przepisała mi oczywiście globulki dowcipne;) pokazałam jej moje wyniki PRL i PROG i teraz tak mam zrobić TSH (mniej więcej tak jak poprzednio czyli 7 dni po owulacji) i przyjść do niej z wynikami najlepiej w pierwszej fazie cyklu. trochę to się w czasie rozwlecze bo to dopiero w maju wyjdzie(święta weekend majowy i w ogóle) no ale cóż co się odwlecze to nie uciecze. Kobitka też nie chce mnie niepotrzebnie faszerować lekami, najpierw dowiemy się jaka przyczyna wysokiej PRL i będziemy działać. no i HSG na razie nie wskazane dopiero jak po leczeniu będzie wynik kontrolnej cyto to będę mogła się zapisywać. Ehhh to czekanie. Teraz mam @ wiec czekam na owu żeby zrobić kolejne badania. Jedno mnie ciszy że pomimo wysokiej PRL i w sumie niskiego PROG faza lutealna trwała dokładnie 14 dni wiec nie jest źle, no i ten cykl był bardzo długi 35 dni. Linka ja miałam progesteron badany 7 dni po owu i wynik 8,53, no i była owulacja, pęcherzyk pękł. Więc nie jest powiedziane że owulacja będzie potwierdzona tylko przy wysokim progesteronie. Trochę się rozpisałam ale tak to bywa po weekendach:) dobrego tygodnia Wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Linka a czemu lekarz kazał robić C progesteron? Przez usg nie stwierdził czy była owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kciukasy potrzymacie jednak 10go kwietnia, tak jak było zaplanowane, nie udało się przełożyć. No nic, jeszcze 2 tygodnie nerwów i już:) Dziś idę z M na badanie nasienia, wyniki mają być jutro, więc na pewno napiszę, bo się na nich nie znam to może coś doradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
psioszka 10 kwietnia to juz niedługo, szybko zleci :-) I czekamy na wyniki nasienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Jakoś dzisiaj tu spokojnie ;) mam wielkie postanowienie że dzisiaj kupię karnet na fitness :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZARNA trzymam kciuki zeby to byla dzidzia. Bo patrzyłam na swoje badania bety i by wynikało ze jesteś we wczesnej ciąży około 3- 4tydzień. Na powtórnym Beta hCG jeśli bedzie rosnąco to znaczy ze facoleczka jest w brzusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZARNA trzymam kciuki zeby to byla dzidzia. Bo patrzyłam na swoje badania bety i by wynikało ze jesteś we wczesnej ciąży około 3- 4tydzień. Na powtórnym Beta hCG jeśli bedzie rosnąco to znaczy ze facoleczka jest w brzusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy słyszałyście czy można brać pregnyl 2 razy w jednym cyklu na pęknięcie pęcherzyka? Tak się zastanawiam np w 12 dc biorę pregnyl, idę na usg np w 15 a pęcherzyk jest, ładny i odpowiednich rozmiarów, ale nie pękł, a już powinien. I zastanawiam się czy można jeszcze raz wziąć pregnyl wtedy, czy jedynie pozostaje czekać że może sam pęknąć jeszcze albo już nie i zrobi się torbiel. Chodzi mi czy w ogóle jest taka możliwość by wziąć ponownie pregnyl, jak pęcherzyk nie pękł a był pregnyl podany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla chyba kiedys slyszalam, ze jak jest za mala dawka Pregnylu to sie podaje drugi raz ale pewna nie jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Amefa. Tak się zastanawiam bo dostałam w sobotę 10 000 j Pregnylu czyli 2 ampułki, ale ostatnio po 1 dawce mi nie pękło i zrobiła się torbiel. I teraz się zastanawiam czy jakby znowu mi nie pękło czy lekarz może dać jeszcze raz pregnyl, tak w przeciągu kilku dni. Nigdy się sama z tym nie spotkałam, ale zastanawia mnie czy można, czy już nie ma z jakiś powodów sensu. Na sprawdzenie czy pękło idę w czwartek, a tak mogłabym iść choćby dzisiaj i wziąć drugi raz pregnyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kobitki za rade a wiec robie tylko jeszcze ta chlamydie i ide na hsg asia.pco.1 wiec przezywamy to tego samego dnia, daj znac jak poszlo u Ciebie psioszka ja tez czekam na wyniki Twojego M. jak nie dalo sie u Ciebie przelozyc hsg na jutro to powiedz w ktorym dniu cyklu bedziesz miala 10 kwietnia? bo mi gin mowil ze hsg robi sie najpozniej do 12 dc ale pewnie co lekarz to inna praktyka (jak z tymi badaniami przed hsg- mi powiedzial ze musza byc idealne bo hsg nie bedzie mozliwe do wykonania a tu kobitki pisza ze i bez nich mialy hsg) czarna juz nie moge sie doczekac Twojego wyniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję wam bardzo dziewczyny za wsparcie i ciepłe słowa czekam na tą środę i czekam ale już bliziutko :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Lin_ka ja kiedyś robiła bete po pregnylu 1000 po 11dniach a i tak wyszła beta poniżej 1 więc aż tak zafałszowany wynik nie wyjdzie. ja miałam hsg w 14dc bo zapisana byłam już wcześniej a @ poprzedzająca hsg przyszła 3dni za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te zastrzyki typu Pregnyl i inne na pekniecie chyba falszuja wynik testu z moczu. Moze na poziom we krwi az tak nie wplywaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
justynka-83 wiesz co pękł mi pęcherzyk,ale nie wiem może mozna nie mieć owulacji mimo,że pęcherzyki pękają,tak zrozumiałam,ale ja biorę też luteinę i mam cały czas brać i odstawić dopiero jak miesiączka przyjdzie,nawet jak uda mi się zajść, więc amefa dlatego nie ryzykuje z siłką i nie ćwicze ten tydzien:),bo mam nadzieję,że zarodek się zagnieździ oraz ten progesteron pomoże. dziwne,że mam brać progesteron-luteinę i w czwartek robie wynik na progesteron,bo mnie to się wydaję,ze to normalne,że progesteron wyjdzie wysoki,no ale słucham lekarza,bo wreszcie znalazłam konkretnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki M już mamy, ale są tak obszerne,że nawet nie wiem co mam Wam napisać,żebyście mogły to zinterpretować i porównać. Napisz co , to jutro Wam podam. Beti co do hsg to ja będę miała w 21dc- @mi się spóźniła sporo w poprzednim cyklu,a nie dało się już terminu badania zmienić.Pytałam lekarza czy nie za późno,ale powiedział mi,że hsg robi się w Ifazie cyklu dlatego,żeby wyeliminować w razie czego wczesną ciążę, więc my mamy do 10go zakaz przytulania, żeby nie marnować terminu, a być pewnym ,że w ciąży nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
psioszka ja brałam w pierwszym miesiącu jak mi nie pękł pęcherzyk po dawce 10000 pregnylu duphaston przez 10dni,a teraz jak mi pękł pęcherzyk biorę luteinę cały czas,więc nie wiem czemu mi dalej nie dał też duphastonu,jak niby to też progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
Yvonka a skąd wiesz,że miałaś? tylko po usg? czy na progesteron miałaś na wyniku normę i ty byłaś w tej normie? ja w czwartek robię i nie mam pojęcia jak odczytam ten wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
Psioszka kurcze na karowej mi powiedzieli,że do 10d.c. a lekarz mi mówił,że do 12d,c, i u mnie cięzko z tym terminem. pierwsze słyszę,że mozna w 21d.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin_kaa
Amefa,a jak Tobie się udało zajść?naturalnie,czy po clo i pregnylu? miałaś przed miesiączką może jakieś inne objawy:) bo już ja to chyba sobie wkręcam za bardzo,jajniki mnie bolą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez mowili ze tylko do 10 dc bo pozniej jest ryzyko "wdmuchnięcia" ciązy no i trudniej założyć oprzyrządowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Linka wydaje mi się, że owulacja to właśnie pęknięcie pęcherzyka, wtedy uwalnia się jajeczko, jeli pęcherzyk nie pęka to owulacji nie ma. U mnie np lekarz na usg strwierdza że pęcherzyk pękł bo widzi płyn w macicy a to oznacza owulację. Ale słuchaj się swojego gina:-) Psioszka podaj ile jest plemników w 1 ml nasienia, jaki jest procent plemników prawidłowych, ile jest ruchliwych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Jak pęcherzyk nie pęka owulacji nie ma, bo nie uwalnia się komórka jajowa. czasami po pękniętym pęcherzyku widać strzępki, kreskę no i oczywiście płyn. Też mi powiedziano że do 12 dc robi się hsg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×