Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

I jeszcze cos do testujących dziewczyn. Zrobiłam już kilka testow różnych firm i powiem wam że najczulszy jest Acon no ale on ma czuość 10 ale z tych 25 to najlepszy jest Pre-test bo inne pokazywały ledwo widoczną kreske albo jej brak a pre test zawsze pokazywał najmocniejszą kreseczkę. I wiem nawet z poprzedniego miesiaca miałam bete poniżej 21 a pre test o czułości 25 pokazywał baldą ale jednak kreske. To tak na przyszłość Dziewczynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja dołączam do klubu niepracujących, starających się o dziecko żon :) niby mam studia ,teraz kończę drugą podyplomówkę i co.....nie ma pracy, ale tak sobie myślę że wykorzystam mój nowy nałóg...będę robiła biżuterie na szydełku i frywolitki. robię też ciasta i torty ale to raczej po znajomych, narazie się nigdzie nie ogłaszam, bo sanepid ściga (koleżanka pracuje w sanepidzie i mi powiedziała że ostatnio mają bum na takie ogłoszenia) nie uśmiecha mi się płacić karę. ja od jutra zaczynam luteinkę i po 10 dniach teścik :) jestem mega pozytywnie nastawiona :D A po bromku to jest już lepiej przynajmniej w dzień, bo wieczorem jak łyknę i w ciągu pół godziny się nie położę to masakra, helikopter i dyskoteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Ale optymistycznie się zrobiło na naszym wątku :) To chyba pogoda tak dobrze na nas wpływa oby tak dalej a wakacje zaaowocują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem optymistycznie już nastawiona, musi się udać. I mi i Wam! Słońce trzymam mocno kciuki,żeby wszystko dobrze się skończyło. Wiem co przeżywasz,bo ja też w 8tc poroniłam i mnie łyżeczkowali. Ale przesyłam dużoooo siły ,żeby było dobrze. A następny test jaki zrobię to właśnie ten Acon o czułości 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yvonkaa to no widze ze razem bedziemy testowac ;))) Porozmawiaj w pasmaterii o tym czy mogą sprzedawac Twoje wyroby , moja koleznaka robi kolczyki z drutu i wlasnie tak sie upłynia swoj sposób i ponoc lepiej na tym wychodzi niz na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Ja nie pracuję tylko zastanawiam się jak przetrwać do 15 ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justynka masz internet to dasz radę. Czym się zajmujesz w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Pracuję w wodociągach :-) Właśnie chodzi o to że już cały internet przeczytałam:-) Coś nie mam dziś weny do pracy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bylam na rozmowie u prezesa... ale cale szcescie calkiem w innej sprawie.... uff... ja musze wytrwac do 16 ale juz w pokoju czuc weekend ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym miesiąc miałam robione badanie HSG i na szczęście wyszło że oba jajowody mam drożne. W między czasie zrobiłam badanie AMH czy tak zwaną rezerwę jajnikową, mój wynik to 2,4. Niewiem czy to jest wynik prawidrłowy aby począć dzidzie. Staram się od dłuższego czasu ale łudze sie że po tym badaniu HSG uda się w końcu zajść w upragnioną ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
najłatwiej wszelkie normy sprawdzić sobie w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałam włśnie i wydaje się ze jest ok. Wizyte u ginok. mam dopiero za 2 tygodnie. A może orentujesz się czy po tym badaniu HSG łatwiej się zachodzi, czy te jajowody są o jakieś wiekszej średnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabella ja też jestem po hsg pierwszy cykl, ale niestety się nie udało. Oba drożne, trudno. Pytałam dziewczyn czy komuś po hsg się udało,ale mało takich przypadków. Dlatego teraz idę po skierowanie na kauteryzacje, a tu takich przypadków mamy wiele!!!I to bardzo szczęśliwych!Prawda dziewczyny?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Niestyety HSG nie jest wyznacznikiem, że od razu się uda. Wiele z nas miało hsg i nadal sie nie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi na oddziale powiedzieli zeby pierwszy cykl przeczekać, bo pęchcerzyki są nawietlone i może dojść do poronienia. wiec trzeba próbować dalej a co to jest za badanie o którym piszesz. Pierwszy raz słysze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku będę mi trochę "przypalać" prądem błonę wokół jajników, bo jest za duża i mam problemy z owulacją. To jeśli chodzi o elektrokauteryzację jajników. Wszystko to laparoskopowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A robiłaś może badanie AMH, czyli tzw rezerwe jajnikową, na jakiej podstawie stwierdzono tobie problemy z owulacją??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam stwierdzone PCO. Takiego badania , o którym piszesz nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo mi też stwierdzono PCO, ale to badanie wykluczyło PCO, więc warto to zrobić koszt tego kosztuje 150 zł i jest to badanie z krwi. Jak wpiszesz sobie w gogle AMH to wyskoczy tobie co to za hormon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabella ja miałam robioną rezerwe jajnikową właśnie przed kauteryzacją. Moje wyniki to estradiol 231,a FSH 3,9. U mnie lekarz powiedział ze jest ok i że odradzają zabiegi na jajnikach jak FSh jest poniżej 2 bo wtedy przez usunięcie części jajników jeszcze bardziej obniza się rezerwe. A ja i psioszka mamy PCO. Schorzenie które powoduje brak owulacji a w obrazie usg widoczne jest na jajnikach mnóstwo małych torbielek,. Wiąże się to również z wieloma zaburzeniami w wydzielaniu hormonów. Pco to zespół schorzeń które powodują niepłodność. Paskudne schorzenie. A ty jeżeli nie masz pco to kauteryzacji raczej nie bedziesz miała zalecanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Słońce a to nie jest tak że nie samo FSH ma być poniżej dwóch tylko stosunek LH do FSH? Tak mi gin tłumaczył. Przy PCO ten stosunek jest większy od 2. Tak mi lekarz tłumaczył. Samo FSH o tym nie świadczy bo ja mam FSH ok 6 i nie mam pco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabella ja miałam inaczej robioną rezerwe jajnikową. Lekarz kazał mi zbadać estradiol i FSH. O AMH pierwsze słysze ale to bardzo ciekawe co wyczytałam. Zawsze warto sie czegoś nowego dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justynka jak żyjesz w pracy? Mi właśnie zaczyna się dłużyć już chcę do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Takie coś znalazłam :-) Wartość FSH poniżej 3 mIU/ml sygnalizuje niewydolność przysadki. Wartość FSH 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową. Wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja przy takim FSH jest trudna. Przy FSH > 18 mIU/ml stymulacja owulacji jest bardzo trudna, a często niemożliwa, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe. Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5. Wynik może zależeć od metody badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już teraz całkiem zgłupiałam :p Lekarz kazał mi zrobić w którymś tam dniu cyklu Estradiol i FSh i powiedział ze to jest badanie rezerwy jajnikowej. Zaniosłam mu wyniki spojrzał i stwierdził że moge mieć kauteryzacje bo mam dobrą rezerwe jajnikową. I bądź tu mądry człowieku :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Słońce zapewne miałaś FSH w przedziałe 3-9 dlatego pwoiedział że rezerwa jets ok. Tak wynika z tego co wkleiłam wyżej:-) Asia jakoś daję radę ale ledwo ledwo:-) Piękna pogoda w pracy siedzieć szkoda :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynka a to co Ty piszesz to jest co innego. Też przez jakiś czas miałam problemy z tym "stosunkiem" LH do FSH . Wiem tylko że jak jest nieodpowiedni stosunek tych hormonów względem siebie to testy owulacyjne są zawsze dodatnie. Dlatego przy pcos testy są bezużyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×