Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Amefa to juz Wielki Czlowiek z Twojego Jaska. Chyba cos nas oszukujesz, dopiero co rodzilas a On ma juz niby 11 tygodni ;)) Fakt jest faktem ze nie nelezy za duzo kupowac tych malutkich ubranek. Ja mam pelno ubranek ani razu nie zalozonych bo poprostu nie bylo kiedy ;)) jak bedzie chlopak to bedzie druga szansa na zalozenie ,,, a jak dziewucha to sie kupi nowe ;)) albo i takie zalozy - dobrze ze male to nie bedzie az takie pyskate ;)) dzisiaj jak bylam wsklepie z ubrankami to moj synek oczywiscie dla dziewczynki wybral spioszki z samochodem ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no tot Amefa widać że mały łakomczuszek że juz taki duży:) Ja mam tylko kilka nowych ubranek w rozmiarze 56 a reszte po siostrzeńcu w spadku dostałam. w ewentualnych zakupach skupiamy sie na 62 a to dlatego że oboje z M jestesmy wysocy i raczej Mała urodzi sie dłuższa niż przeciętny noworodek. U kuzyna żadne z trójki dzieci nie miało 56cm, wszystkie w granicach 59-60cm a jego żona nie jest wcale taka wysoka. jakies ubranka mam jeszcze dostać więc myśle że nawet jesli córcia miałaby jednak 56cm to będę miała w co ją ubrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sklepach jest tyle świetnych ciuszków tylko te ceny potrafią powalić. My zaczelismy mały meeting po sklepach w poszukiwaniu wózka, niektóre to jak pojazdy kosmiczne wyglądają:/ najgorsze jest że takie jak spodobały mi sie na allegro to w zadnym sklepie nie znalazłam, i rzadko który przypada mi do gustu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka no niestety ubranka sa super ale ceny powalaja z nog.. dzis jak placilam za jeansy dla swojego smyka to az serce mi sie krajalo ... ale coz zrobic .. tylko placic nam zostalo ;)) a to dopiero poczatek. Ja pocieszam sie ze sporo ubranek mam, chociaz znaczna czesc nie bedzie sie nadawalo bo Kamil jest ze stcznia a tu dzidzius bedzie z maja. Wozek tez mam ale korci mnie nowy bo to juz 5letni zabytek ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja tez myslalam, ze ubranka od siostry mi sie nie przydadza, bo siostrzeniec z marca, a nasz z wrzesnia. Jednak Janek urodzil sie wiekszy i podgonil kuzyna ;) Jas w wieku 2 miesiecy zaczal nosic 68, a siostrzeniec ten rozmiar mial w 5 miesiacu :p Wozki to w ogole temat rzeka... Ja mialam wybrane na allegro, ale jak pojechalismy do sklepu to maz wybral inny i tak zostalo na Jego wyborze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
psioszka milo ze pytasz, u mnie sporo zmian zmienilam prace, m w delegacjach, II kreseczek na teście nadal brak :( trudno trzeba żyć do przodu nie wolno się cofać :) ja 3 m - ce temu zrobilam przerwe od jakichkolwiek leków, brałam duphaston i dostinex po tym ostatnim fatalnie się czułam, upragnionego efektu, m po wizycie u andro i badaniach wszystko ok więc ze mną coś nie tak. Amefa pamiętam jak na pisałaś o tym teście w wigilię to już będzie rok i mały Jasiek już jest razem z nami, niech zdrowo rośnie, a jak ty się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilia ja sie czuje swietnie :) Spelnilo sie nasze najwieksze marzenie w koncu... Macierzynstwo jest super :) Trzymam kciuczki za Ciebie :* Czasem taka rezygnacja z lekow wychodzi na dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LiliaRosa
Amefa cieszę się razem z tobą:) co do leków to coś w tym jest czuję się dużo lepiej, i staram się nie myśleć za dużo o tym zeby się udało wzięlśmy na luz będzie co będzie a za jakiś czas wrócimy do bardziej konkretnych dział jeśli będzie nadal taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jaki wózek wybraliście Amefa? co do ubranek mój kuzyn miał fajnie bo cała trójka urodziła sie jesienią (wrzesień, listopad, październik), każde podobnego wzrostu więc kłopotu nie miał:) no co do mnie to jeśli mała faktycznie będzie większego wzrostu to będzie miała ubrania po siostrzeńcu które teraz nosi (jest z lipca a teraz ma ok.63cm), ma raczej uniwersalne ciuszki a zreszta mi nie przeszkadza żę jest jakaś naszywka samochodu czy coś-bez przesady, dziewczynka nie musi nosić tylko różowego(którego zresztą nie znosze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
kochane wiecie cos moze na temat niedoboru progesteronu bo caly czas ta mysl mi nie daje spokoju?mialam przepisane wszystkie badania kiedys przez mojego gina prolaktyne ths itd a progesteronie nic nie wiem czy nie zapomniał?czy np grubosc sluzowki moze swiadczyc o niskim poziomie tego hormonu bo ja akurat mam bardzo dobrej grubosci ale moje cykle to tylko 26 dni i mysle ze moze cos miec to doczynienia z progesteronem?kiedy wykonuje sie to badanie jak np dzisiaj mam 19 dc czy jutro moge isc na to badanie tylko ze iwulacje mialam w 12 dc wczesnie w tym miesiacu!! ile po owulacji trzeba isc na to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,trochę was czytałam bo sama przygotowuje się do HSG, strasznie się boje , ale wierze ze mi pomoże. Z mężem staramy sie już prawie od 3 lat i nic,niby ogolne wyniki spoko ale nadal nic, szczerze już zaczynam wątpić i mieć dosyć,nie mam nawet bardzo z kim pogadać dlatego pomyślałam że jak napiszę do was to trochę mi ulży. Gratulacje dla wszystkich którym sie udało spełnić marzenie a za pozostałych trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka, badanie hsg samo w sobie nie jest przyjemne, nie będę ukrywać,że boli, jeśli ma się niedrożne jajowody, jeśli sa ok to kwestia parcia na pęcherz i do przeżycia. Cała procedura jest różna w zależności od szpitali: ja miałam na nfz, przyszłam rano do szpitala,założyli mi wenflon i pojechałam na sale- tam dostałam ketonal dożylnie i tyle- założyli osprzęt i działali, trochę bolało, bo jeden jajowód miał zrosty,ale go przepchali, drugi czysty. Po 3h była w domu. Nie krwawiłam, a @ dostałam o czasie. Pielęgniarki kazały tego samego dnia się kochać, u mnie to nie przyniosło skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzubrys
Justynka ale po tej łączonej stymulacji ładnie rosły Ci pęcherzyki. Wydawało mi się absurdalne to połączenie, ale może jednak spróbuję. A co jak wszystkie zostaną zapłodnione;-)? Mi Żórawski kazał clo brać od 2-4dc, a potem gonal od 5-8 75j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawie każdy gin daje do zastrzyków clo, bo clo zmniejsza ilość zastrzyków, a one są bardzo drogie. Takźe jest to popularne łączenie, jeśli kobieta słabo reaguje na clo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
Kaka witaj na forum. Dobrze, ze napisałas. Dziewczyny na forum są super... wsparcie jest duże :-) Jesli chodzi o badanie hsg, t mnie bolalo jak nić innego wcześniej... Obydwa miałam niedrożne, jeden już jest drożny. A kiedy masz termin hsg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka ja swoje HSG wspominam calkiem dobrze.... gorsze bylo cale przygotowanie, stresowanie niz bol. Cale badanie trwa moze z 10-15 minut wiec nie jest tak zle zwlaszca jak dostanesz znieczulenie. Bedzie dobrze. Musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzubrys myśle ze te 3 zastrzyki gonalu cie nie przestymuluja, one raczej zwiększą wzrost tych które już będa po clo. raczej bardzo rzadko sie zdarza żeby wszystkie pęcherzyki pękły a co dopiero zostały zapłodnione więc sie nie obawiaj. Elka a czy jestes pewna że w każdym cyklu masz owulacje tego samego dnia, np. 12-ego jak teraz? robilaś monitoring kilku cykli? to tylko w podręcznikach owulka jest w 14dc a tak naprawde jedyna stałą liczba w cyklu jest to 14dni od owulacji do miesiączki.(chyba że sa jakieś poważne zaburzenia). a co do badasnia progesteronu to powinno być robione ok. 21-22dc albo jesli sie nie myle właśnie 7dni po owulacji. Czasem sie zdarzy że cykl jest krótszy ale chyba nie tylko progesteron na to wpływa, ale tez stres, choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzubrys skoro masz brac taką niską dawke gonalu to pociesz sie że opakowanie starczy ci na 2 stymulacje więc koszt sie troche zmniejsza:) Kaka u mnie stres przed hsg był większy niż ból, tak sie nastawiłam że będzie mocno bolało że oprócz kilku sekund bólu podobnego jak w czasie miesiączki czułam tylko jak zakładają cały osprzęt i wydawało mi sie że zrobili tylko jeden jajowód a drugi będzie za chwile-po czym słysze od lekarza ze już skończył:) dostałam dozylnie ketonal i jakąś mieszanke leków ogłupiających a po kilku godzinach wyszłam do domu, robiłam na nfz badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła @ wredna brzydota ochydna :(:(:( jestem zalamana ja chyba niemam juz siły jestem załamana mam dosc mnie chyba niejest dane zostac mama jestem zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
fionka trzymaj sie:(jak nie ten cykl to nastepny.myszkam ja zawsze mam owulacje 14 dc co miesiac mam monitoring tylko teraz mialam w 12 dc dzisiaj bylam na badaniu progesteronu tzn 20 dc 8 dni po owuoacji myslisz ze to prawidloy termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elka myśle że wynik będzie wiarygodny. czasem sie cos poprzestawia w organizmie, ale możesz oczywiście zbadac progesteron. Fionnka głowa do góry, nie można sie załamywać.nowy cykl=nowa szansa:) a w nowym cyklu spróbuj tak nie doszukiwać sie objawów ciążowych lub ich braku, rozczarowanie jest wtedy latwiejsze do zniesienia. wiem że trudno nie dopatrywac sie znaków bo sama miałam wiele takich cykli przez 4 lata ale spróbuj nabrać dystansu troszke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
ja myszkam zrobilam w sumie progesteron dlatego bo te moje cykle sa dosyc krotkie co 26 dni i czasami mam plamienia juz 2 dni wczesniej a owulacje przewaznie w 14 dc a co miesac mam monitoring wiec dlatego wiem wiec ta 2 faza jest dosyc krotka a lekarz nigdy nie zlecil mi wykpnanie tego badania wiec sie zdziwilam i sama sobie dzisiaj je zrobilam:)fionka a moze troche odpusc bo to ponoc bardzo pomaga chodz wiem ze to trudne bo sama nie umiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnoe odpuszczam koniec widocznie nie jest mi dane zostac mama bo nawet jak juz zachodze i to i tak nic z tego jestem beznadziejna i tyle:( przepraszam moze niepowinnam wam jeszcze swoich problemow dokladac ja poprostu mam mega dola;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Dawno mnie nie było ..... BETI SERDECZNIE GRATULUJĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fionnka nie mów tak, nie jestes beznadziejna. Wiele z nas przechodziło takie załamanie jak ty teraz, czasem taki bywa los że każe nam długo czekać na nasze szczęście. Poza tym to nie jest nasza wina że nie wychodzi, zewsząd otacza nas chemia, zanieczyszczenia i to sie wszystko odbija na płodności, niby żyjemy dłużej jako społeczeństwo ale jestesmy bardziej schorowani. Trzymaj sie i nie poddawaj!! napewno będziesz tulić jeszcze swojego maluszka:) Elka może lekarz nie widział wskazań by sprawdzać progesteron. ja kiedys miałam cykle 27dniowe, potem sie wydłuzyły same do 29, a ostatnimi czasy miałam 27-28dniowe. Myśle że do niedomogi lutealnej cykle musiałyby być krótsze niż np. 23-24dni. twoje sa jak najbardziej w normie, to jest tak samo jak z @, nie z każdej leci wtedy jak z otwartego kurka, niektóre mają skąpe @ Własnie usiadłam po ponad 5godzinach, zrobiłam prawie 300pierników(jeszcze połowa do polukrowania) a plecy to mi zaraz odpadną:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka nie zawsze jest tak, ze przy niedomodze lutealnej sa krotsze cykle. Ja mialam za niski progesteron i cykle mega dlugie. Trwaly tak dlugo, az nie dostalam progesteronu na wywolanie. Elka progesteron sie bada chyba 4-5 dni po oowulacji. Nie jestem pewna. Wszystko juz pozapominalam...:P Myszko co do wozka to mamy Tutek Tambero. Poczatkowo maz wybral Grandera tej samej firmy, ale sie zbuntowalam, bo u nas to najpopularniejszy wozek :P Wiec wybral Tambero :) Podeslij troche pierniczkow :P Tez mialam robic, ale w zeszlym roku spedzilismy nad piernikami kilka ladnych godzin i jakos wstret mi pozostal:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzeniasąwzasięguręki
Amefa czemu już do nas nie zagladasz na "oczekiwanie na ciąże" ? obraziłas się na nas czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto pyta? Ktos kiedys TAM napisal, ze jest to watek dla kobiet oczekujacych na ciaze. Ja juz nie oczekuje, zatem nie zagladam, zeby nikogo nie kluc w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa bardzo chętnie ale część z nich powędruje do rodziny szwagra, powiem ci że ja chyba też będę miała wstręt w przyszłym roku po tej ilości teraz:) u nas nawet w sklepie nie widziałam tej firmy co wasz wózek,pamiętam jak kiedyś pisałaś że sa lekkie. Co do progesteronu to faktycznie niski poziom może wydłużać cykle, ale wydaje mi sie że u Elki nie jest on winowajcom bo miała przecież owulacje w tym krótszym cyklu a niski poziom progesteronu objawia sie zaburzeniami w owulacji a co za tym idzie może też wydłużyć cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No racja Myszka ;) Ja juz wypadlam z obiegu i malo co pamietam o tym wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×