Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Hej Dziewuszki :) Niedomoga lutealna jest wtedy gdy 2 faza cyklu czyli po owulacji trwa 8 dni lub mniej. Plamienia przed okresem też mogą świadczyć o niskim PROG. Niski progesteron nie blokuje owulacji bo nie jest to hormon za to odpowiedzialny. Co do tego kiedy badać, prawidłowo powinno być w 7 dniu po owulacji max. do 9 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia dziękuję... słońce jak zdrówko???? justynka jak mogę o Tobie zapomnieć!!!! przecież codziennie moglę się m.in. o Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psioszka jeżeli chodzi o lekarzy to mi dwóch moich miejscowych ginów we Wrocławiu polecali dr Polaka kiedyś przyjmował w inwimedzie teraz chyba w polmedzie, ale oprócz tego że u mnie jest polecany nic o nim nie wiem, trudna decyzja przed Tobą. Daj znać kogo poleci Ci Twój gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem troche amefke,ze tam nie wchodzi,troche dziewczyny najechaly na jej meza, a jednak maz jest najwazniejszy i zawsze sie stoi po jego stronie moim zdaniem,tez bym nie weszla gdyby tak na mojego m najechano:P mi absolutnie nie przeszkadzal,uwielbiam i dziewczyny a i maz amefki dobre rady dawal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula, nie ma o czym mowic ;) Padlo tez kilka obrazliwych slow w moja strone, ale nie rozpamietuje tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa u nas zawsze będziesz mile widziana:) a to znalazłam o progesteronie: ""Progesteron - hormon macierzyństwa Produkowany jest w jajnikach. - Pod wpływem progesteronu w drugiej połowie cyklu grubieje i rozpulchnia się błona śluzowa macicy po to, żeby mogła się w niej zagnieździć zapłodniona komórka jajowa (czyli zarodek). - Gdy dojdzie do zapłodnienia, progesteron uniemożliwia dalsze jajeczkowanie i aż do końca ciąży hamuje wydzielanie innego hormonu - oksytocyny, powodującej skurcze mięśnia macicy podczas porodu. Sygnalizuje też innemu hormonowi - prolaktynie - że powinien przystąpić do działania i pomóc w prawidłowym przebiegu ciąży. - Gdy poziom progesteronu jest zbyt wysoki kobieta może mieć trudności z zajściem w ciążę. - Gdy poziom progesteronu jest zbyt niski może to uniemożliwić zagnieżdżenie się zarodka w śluzówce macicy lub utrzymanie zarodka i rozwój ciąży w macicy (samoistne poronienie). Może również sprzyjać przedwczesnemu porodowi. Lekarz może zaordynować leki "podtrzymujące" ciążę. Jeśli poziom progesteronu jest za niski w II fazie cyklu, może to powodować nieregularne miesiączki. Lekarz dobiera wtedy preparaty hormonalne.""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez mialam bardzo niski progesteron jak badalam pasowalo mi jak odbieralam wyniki dla kobiet w fazie menopauzy i tez sama nie dostawalam okresu tylko zawsze wywolywane progesteronem(duphaston,luteina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
Fionka skarbie nie jesteś beznadziejna... Może jeszcze nie teraz .... kochana nie załamuj sie...pamiętaj, że jesteśmy po to aby się wspierać nawzajem, więc nie przepraszaj... Fionka uda sie kazdej z nas, nie wolno tracic nadzieji...nie mozna sie poddawać.. w końcu musi sie udac :-) i uda się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
dziekuije kochane za tak wyczerpujace wiadomosci o tym progesteronie jutro odbiore wynik to napisze jaki on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
myszka a co do pieczenia to ja wlasnie tez usiadlam po pieczeniu szarlotki i smazeniu 15 kotletow bo moj emek jutro wyjedza na delegacje i tez plecy bola mnie jak nie wiem heh siedze walsnie tak zgarbiona piszac to ze az smiac mi sie chce z samej siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ale musze się nie zgodzić uważam że mąż Amefki na nas naskoczył i to on nas obrażał co było poniżej poziomu i z tego co pamiętam dziewczynyy były złe na niego a nie na Amefke bo wszystkie ją szanujemy i lubimy.ale nieważne nie wracjamy do tego . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elka ja te pierniki nadal w plecach czuję a w nocy ciężko mi było sie podnieść do kibelka:) Życzę nam wszystkim dużo energii i usmiechu na ten ponury dzień, u mnie do rana pada i dość mocno wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
myszkam odebrałam wynik prohesteronu i 16,3 czyli za duzo prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
juz nic z tego nie rozumiem myslalam ze bede miala niedobor tego a tutaj dosyc wysoki jest!!!a mialam 8 dni po owulacji robiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam norm Elka, napewno wskazuje on na przebyta owulacje. jesli dobrze pamiętam swoje wyniki to u mnie wynosil 13-14 i mnie sie wydawało że to mało a gin mówiła ze ok. nie masz norm podanych przy wyniku, u mnie w laboratorium są podawane obok wyniku. Nie stresuj sie niepotrzebnie i zapytaj lekarza na najbliższej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
obok napisane jest norma od 1,2 do 15,9 wiec mam troche za duzo tak mysle ze niepotrzebnie miesiac temu bralam duphaston w takim razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle że to nie jest istotne przekroczenie normy więc sie nie zadręczaj. powiedz lekarzowi o wyniku, on będzie lepiej wiedział co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym z własnego doświadczenia wiem ze co laboratorium to inna norma obowiązuje (dla mnie to paranoja bo powinny być takie same wszędzie). Głowa do góry i zaczekaj na porade gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze nigdzie juz nie moge sie odezwac, zeby nie bylo wspomniane jakiego mam zlego meza! Dla mnie jest najlepszy! I przypominam, ze jestesmy dwoma roznymi osobami i to, co powie/zrobi maz nie powinno sie odbijac na mnie. Prosze wiec, aby wiecej nie wspominac o tej sprawie. Elka mi sie wydaje dobry ten progesteron. Oznacza, ze byla owulacja i chyba to dobry poziom, zeby utrzymac ciaze w razie W ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa ja tam dobrze wspominam wypowiedzi Twojego męża, poza tym fajnie było poznać opinie na niektóre tematy widziane okiem faceta:) Wszystkiego dobrego zycze całej Waszej trójce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
dziekuje za odpowiedzi dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W labie w którym robiłam badanie norma jest 1,7 do 27 (jest to tzw norma laboratoryjna) natomiast gin powiedziała mi że najlepiej żeby było ok 20. wtedy jest to poziom odpowiedni do prawidłowego przebiegu ciąży, przynajmniej na początku, bo później wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi gin mówił że też najlepiej jak jest ok.20. Byłam dzisiaj na badaniu cukru, wyszło mi 150 :-( jutro powtórka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amefka nie zwracaj uwagi na takie komentarze, ja uważam że najlepiej je olać i nie wdawać się w niepotrzebną dyskusję. Mam nadzieje że z naszego forum nie odejdziesz, przez długi czas byłaś skarbnicą wiedzy na NASZE tematy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti teraz to ja juz niewiele wiem :-p Na czczo Ci taki cukier wyszedl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Beti spory ten cukier. miejmy nadzieje że jutrzejszy wynik będzie lepszy. Moja siostra miała o kilka jednostek przekroczoną norme na badaniu glukozą to już lekaz kazał jej ograniczyć słodycze. Ja w przyszłym tygodniu mam test obciążenia glukozą, boje sie jak diabli ze nie dam rady tego wypić bo ponoć strasznie mdłe jest:/ u mnie tuż przed ciążą był cukier na poziomie 102, w pierwszych tygodniach spadło do 96 a potem sprawdzałam tak dla samej siebie i było 87 Niestety od tego czasu wstręt do słodkiego mi minął i muszę coś czekoladowego zjeść codziennie i boje sie że podskoczył znów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badałam na czczo, przeraziłam się właśnie, tym bardziej że w ostatnim czasie w ogóle nie jem słodyczy. zobaczymy jutro... nie wiem czym to grozi, ale napewno niczym dobrym bo pielęgniara powiedziała że jak jutro tez wyjdzie taki wysoki to mam pilnie skontaktować się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaraj sie Beti o tym nie myśleć i nie stresować. a badałaś sobie przed ciążą kiedyś cukier? koniecznie daj jutro znać jaki będzie wynik. ja nawet zamiast 2łyżeczek słodze herbate jedną i ograniczyłam te owocowe granulowane:) ale ograniczanie czekolady wychodzi mi dość słabo. dopóki nie zjem to jest dobrze ale jak już zaczne to musze bić sie po łapkach żeby nie przeholować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×