Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

coś mi sie wydaje że życie samo zaplanuje Jasiowi rodzeństwo:) kuzynka męża po 7 miesiącach od porodu ponownie zaszła w ciąże bo jej mąż nauczony że 8 lat nie wychodziło to czemu nagle miałby zacząć uważać, tym bardziej że kuzynka ma jeden jajnik tylko więc szanse mniejsze a tu psikus i zaskoczyło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja szwagierka ma siostrę "bliźniaczkę jednoroczną" tzn ona jest że stycznia a siostra z końca listopada tego samego roku :) tak się im rodzicom udało :) podobno w szoku byli niesamowitym jak się okazało że niecałe dwa miesiące po porodzie zaszła znowu w ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie tak strasznie plecy dzisiaj bolą, od krzyża w dół. Nie mogę się wyprostować a jak chodzę.. Masakra. Mam nadzieję że to nic groźnego. Że nic się nie dzieje niedobrego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Słońce może skontaktuj się z lekarzem. No i nie forsuj się odpoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Dziewczynki odebrałam wyniki badania krwi i moczu i trochę jestem zaniepokojona. Morfologia na granicy normy.. :( a glukoza we krwi 108 norma do 110. Dobrze że chociaż mocz w porządku. Amefa ty walczyłaś z cukrem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce tylko z cukrem masz problem? może jakieś leki które bierzesz podnoszą jego poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce mi na pierwszym wyniku cukier wyszedł 150 a co się okazało tylko dlatego że dzień wcześnie wypiłam prawie litr soku pomarańczowego podobno naturalnego ! Po powtórzeniu wyników dzień później miałam już 88. Też byłam przerażona tym pierwszym wynikiem. Ale wszystko przez ten sok .może zjadłas coś albo wypiłaś co zaważyło wynik. Najlepiej powtórz badanie i dzień wcześniej po 18 już nic nie jedz i nie pij nic słodzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce mi na pierwszym wyniku cukier wyszedł 150 a co się okazało tylko dlatego że dzień wcześnie wypiłam prawie litr soku pomarańczowego podobno naturalnego ! Po powtórzeniu wyników dzień później miałam już 88. Też byłam przerażona tym pierwszym wynikiem. Ale wszystko przez ten sok .może zjadłas coś albo wypiłaś co zaważyło wynik. Najlepiej powtórz badanie i dzień wcześniej po 18 już nic nie jedz i nie pij nic słodzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce mi cukier wyszedl na granicy normy po obciazeniu. Chyba w 26 tygodniu to bylo albo nawet pozniej. O jedna jednostke przekroczylam o ile dobrze pamietam. Od poczatku ciazy walczylam z nadcisnieniem, a potem ten cukier wyszedl. Cukrzycy nie mialam, musialam jedynie ograniczyc cukier i tluste jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce mi na pierwszym wyniku cukier wyszedł 150 a co się okazało tylko dlatego że dzień wcześnie wypiłam prawie litr soku pomarańczowego podobno naturalnego ! Po powtórzeniu wyników dzień później miałam już 88. Też byłam przerażona tym pierwszym wynikiem. Ale wszystko przez ten sok .może zjadłas coś albo wypiłaś co zaważyło wynik. Najlepiej powtórz badanie i dzień wcześniej po 18 już nic nie jedz i nie pij nic słodzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce mi na pierwszym wyniku cukier wyszedł 150 a co się okazało tylko dlatego że dzień wcześnie wypiłam prawie litr soku pomarańczowego podobno naturalnego ! Po powtórzeniu wyników dzień później miałam już 88. Też byłam przerażona tym pierwszym wynikiem. Ale wszystko przez ten sok .może zjadłas coś albo wypiłaś co zaważyło wynik. Najlepiej powtórz badanie i dzień wcześniej po 18 już nic nie jedz i nie pij nic słodzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce mi na pierwszym wyniku cukier wyszedł 150 a co się okazało tylko dlatego że dzień wcześnie wypiłam prawie litr soku pomarańczowego podobno naturalnego ! Po powtórzeniu wyników dzień później miałam już 88. Też byłam przerażona tym pierwszym wynikiem. Ale wszystko przez ten sok .może zjadłas coś albo wypiłaś co zaważyło wynik. Najlepiej powtórz badanie i dzień wcześniej po 18 już nic nie jedz i nie pij nic słodzonego 🌼 niby wszystko ok a jednak... 31 lat, starania od czerwca 2011r., podwyższona prolaktyna - zbita bromergonem, nasienie w dolnej granicy, marzec 2012r. HSG - oba jajowody drożne, 01.09.2012r. - 1 IUI :-( 29.09.2012r. - 2 IUI :-( 28.10.2012r. - 3 IUI :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce mi na pierwszym wyniku cukier wyszedł 150 a co się okazało tylko dlatego że dzień wcześnie wypiłam prawie litr soku pomarańczowego podobno naturalnego ! Po powtórzeniu wyników dzień później miałam już 88. Też byłam przerażona tym pierwszym wynikiem. Ale wszystko przez ten sok .może zjadłas coś albo wypiłaś co zaważyło wynik. Najlepiej powtórz badanie i dzień wcześniej po 18 już nic nie jedz i nie pij nic słodzonego 🌼 niby wszystko ok a jednak... 31 lat, starania od czerwca 2011r., podwyższona prolaktyna - zbita bromergonem, nasienie w dolnej granicy, marzec 2012r. HSG - oba jajowody drożne, 01.09.2012r. - 1 IUI :-( 29.09.2012r. - 2 IUI :-( 28.10.2012r. - 3 IUI :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce mi na pierwszym wyniku cukier wyszedł 150 a co się okazało tylko dlatego że dzień wcześnie wypiłam prawie litr soku pomarańczowego podobno naturalnego ! Po powtórzeniu wyników dzień później miałam już 88. Też byłam przerażona tym pierwszym wynikiem. Ale wszystko przez ten sok .może zjadłas coś albo wypiłaś co zaważyło wynik. Najlepiej powtórz badanie i dzień wcześniej po 18 już nic nie jedz i nie pij nic słodzonego 🌼 niby wszystko ok a jednak... 31 lat, starania od czerwca 2011r., podwyższona prolaktyna - zbita bromergonem, nasienie w dolnej granicy, marzec 2012r. HSG - oba jajowody drożne, 01.09.2012r. - 1 IUI :-( 29.09.2012r. - 2 IUI :-( 28.10.2012r. - 3 IUI :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce mi cukier wyszedl na granicy normy po obciazeniu. Chyba w 26 tygodniu to bylo albo nawet pozniej. O jedna jednostke przekroczylam o ile dobrze pamietam. Od poczatku ciazy walczylam z nadcisnieniem, a potem ten cukier wyszedl. Cukrzycy nie mialam, musialam jedynie ograniczyc cukier i tluste jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka to nie że mam już problem, ale blisko.. Morfologia jest na granicy najniższej normy, o krok od niedokrwistosci. Np hemoglobine mam 12,2 a norma jest od 12 do 16,5. I tak cała reszta wyników. A cukier blisko górnej granicy. Norma jest od 75 do 110 a ja mam 108 . W poprzedniej ciąży miałam 85 Martwi mnie to bo nie jem nic słodkiego a tu taki poziom wysoki. Morfologia taka niska pewnie przez to że mało co jem bo mdli mnie cały czas. Nie biorę żadnych leków które by mi cukier podnosiły. No zobaczymy co jutro gin powie. Póki co jeszcze mieszcze się w normach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno dostaniesz jakiś preparat z żelazem. zapewne te wyniki sa odzwierciedleniem twojej kiepskiej diety teraz ale gin napewno pokieruje odpowiednio i wszystko bedzie ok:) nie zamartwiaj sie na zapas. może faktycznie powtórz samo badanie cukru. a co do norm, u mnie jest do 115 cukier a siostrze gin juz przy 110 kazał ograniczać słodkie chociaż też nigdy nie objadała sie słodkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti godzina zero jutro o 17.15 nie mam pojęcia jak ja dzisiaj zasnę.. A cisnieniomierz jutro chyba wybuchnie. Strasznie się stresuję.. Mąż jutro wziął urlop żeby mnie wspierać psychiczne od rana. Dla mnie to jest trauma straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce będę trzymać za Was kciuki i wierze że wszystko będzie dobrze. Musi być :-) Ciekawe jak tam Justynka po zastrzykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce trzymamy kciuki:) ja na ostatniej wizycie tez miałam cisnienie 140/100 przez tą szyjke a w domu jak czasem sobie zmierze to ledwo 100/60 jest hehe, zresztą ja zawsze u lekarza, nawet pielegniarka szkolna podnosiła mi ciśnienie, tylko w szpitalu w którym chce rodzić ciśnienie mam takie jak w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, w sumie u mnie nic się nie zmieniło, dziś 14dc, powinna być owulka, ale na razie nic nie czuje. Ostatnio zastanawiałam się co u Czarnej, Yvonkii i reszty dziewczyn, które zamilkły, halllooo odezwijcie się!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaniepokojona111111
Witam. Rok temu mialam ciaze pozamaciczna w prawym jajowodzie. Rok męczę się z tym faktem i żyje w stresie że nigdy ni ebede miogla mieć dzieci. Jestem jednym wielkim klebkiem nerwow. Po roku zdecydowalam sie zrobić wszystkie badania. Cytologie, badanie na obecnosc złych bakterii gdyz 3 lata temu mialam zapalenie grzybicze, badania hormonalne i badanie drożności jajowodów. Wprawdzie usuwali mi ciąże pozam.laparoskowo i nic nie mowili ze mam coś z jajowodami ale ja mimo wszystko się boje. Lekarze w szpitalu mowili ze 1 na 100 ciaz zdarza sie pozamaciczna, na wizycie miesiac temu u ginekologa tez mi powiedzial ze "jak on leczy tyle lat to nie mial przypadku ze po 1 pozamacicznej byla 2" ale czytalam na internecie jak sie kobiety wypowiadaly ze mialy 1 , potem 2 i 3 .... jeszcze kilka poronień... . Inna lekarka natomiast odpowiedziala jak zapytalam " czy ja moge miec problemu z hormonami? - odpowiedziala - i nie tylko z hormonami...! Ale oczywiście zadnych badan nie zlecila! Bardzo się boję. Zdecydowalam zrobić to badanie mimo wszystko, nie wiem co tam wyjdzie ale to może być koniec mojego życia. Mam też nerwice, myślalam ze moze przez to mialam ta pozamaciczna, ale jakos nie chce mi sie w to tak do konca uwierzyć. Bardzo się boje... Mam nadzieje że lekarz mi da skierowanie na takie badania. Nie wiem dlaczego rodzina nie traktuje tego problemu poważnie, facet mój też uwaza że powinnam się leczyć, bo jestem chora psychicznie.... Bo ciagle mysle o tej ciazy i czy wogole bede mogla zalozyc wlasna rodzine. to jest moje marzenie. Doradzcie mi coś bo psychicznie juz nie wyrabiam. Boje się wyniku badania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania1980..
Hej dziewczyny..Długo by opisywać moją historię...Jestem na etapie koniecznosci natychmiastowego wykonania badania hsg (droznosc jajwodow). Istnieje tez przymus zrobienia go w narkozie, ze wzgledu na problemy z bolesnością nawet przy zwykłym badaniu ginek. Proszę, powiedzcie czy mozna to wykonac na NFZ? Albo chcoiaz taniej niz 1000 zł? Nie stac mnie na taki wydatek:(. Mieszkam w Warszawie, bardzo dziękuję:((za każda pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania jak najbardziej hsg da sie zrobić na nfz w szpitalu, zdaje sie że musisz miec skierowanie od swojego gina i to tyle. Zaniepokojona może do ciąz pozamacicznych też sa jakies skłonności, nie czytaj za dużo w necie bo naprawde zwariujesz. Ja też sie zawsze strasznie denerwowałam zanim odbierałam wyniki badań ale trzeba myśleć pozytywnie:) Postaraj sie troche zmienić nastawienie, pewnie słowa twojego męża wynikają też ze zmęczenia psychicznego tą cała sytuacją, sam przestaje sobie radzić z tym napięciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejtunia87
Hej dziewczynki, U mnie dziś 11 dzień cyklu, niedługo zaczynam staranka, :-) hehe, ;-), Psioszka jak zwykle trzymam mocno kciuki za nas :-) Ela, Fioonka co u Was? Słońce nie denerwuj się, bedzie dobrze. Haniu, Myszka ma racje, możesz wykonać te badanie na NFZ w szpitalu, musisz mieć skierowanie od swojego gina :-) Zaniepokojona, moim zdaniem powinnas troche wyluzować, idź do gina, spokojnie kochana, wszystko w swoim czasie ale jestem w szoku jak Twój partner mówi do Ciebie, Wiem jak= Ci zalezy na dziecku, nam wszystkim zalezy, ale podstawą jest wsparcie najblizszej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka84
kejtunia trzymam mocno kciuki za przytulania:)u mnie 2 dni temu przyszla wredna wiec nie wiem skad te plamienia w cyklu za 5 dni ide do gina moze wtedy mi wszystko powie no i zaczelam clo chodz jakos nie podchodze do tego z wielkim entuzjazmem.a Ty bylas kejtunia u gina?bo mowilas ze przejdziesz sie do niego.pozdrawiam waswszystkie dziewczynki psioszka rowniez trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×