Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Hehe Amefa jak napisalas to dopiero zobaczylam ze troche lat sobie odjelam:) Ale wtedy zycie bylo inne,beztroskie, a teraz troche bardziej skomplikowane:( a Ty jak długo starałaś się o dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka my staralismy sie 13 dlugich miesiecy... A teraz czas tak szybko leci... Niedlugo bede miala polowe ciazy za soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa mineło niewiadomo kiedy.. pomiętam jak dziś jak napisałąś TY i MążJednejZWas ;) ze sie udało...a tu juz prawie z górki .. jak ten czas leci... u mnie wybiło juz ponad 20 cykli jak sie staramy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak i ja Justa,tyle ze u mnie 22 cykle...dziasiaj powinnam dostac @ na razie cisza ale nie robie sobie nadziei, bo z miesiaca na miesiac jest tak samo...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
A ja już czuję zbliżającą się @, właściwie to ją widzę po pryszczach wyskakujących :-( Więc chyba kolejny cykl stracony :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
aaaaaa... jutro HSG, już zaczynam się denerwować ! Justynka z drugiej strony im wcześniej przyjdzie @ tym wcześniej następne starania wiem, że to żadne pocieszenie ale czegoś musimy się trzymać ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Niby tak. Ale zastanawiam się czy mogę dostać @ biorąc duphaston? czy dopiero dostane jak go odstawię? Szkoda mi tylko bo to już drugi cykl po hsg stracony a wiadomo że szanse są największe przez 3 miesiące po badaniu. Asia nie stresuj się i nie nakręcaj, zobaczysz HSG szybko zleci i za pare dni już nie będziesz o nim pamiętać. Idź z taim nastawieniem jak na zwykłe badanie ginekologiczne :-) I oczywiście napisz jak poszło:-) Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
dup nie brałam zawsze luteinę przez 10 dni 2x1, nigdy w trakcie brania nie dostałam @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
No zobaczymy, w poniedziałek mam 29 d.c. więc pewnie wtedy zrobię teścik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia.pco 1 daj znać koniecznie jak poszło jutro, bo ja następna jestem w kolejce.Odliczam dni do 10.4, boje się jak cholera,ale łudzę się tym,że to pomoże i już nie długo ujrzę 2 kreseczki, czego sobie , Tobie i wszystkim tutaj życzę:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wmawiajcie sobie że po hsg to tylko 3 miesiące najlepsze. Ja miałam sprawdzoną drożność 6 lat temu, a teraz jak poszłam jeszcze raz na badanie, wszystko było idealnie drożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Ufff marla pocieszyłaś mnie :-) Ale wiesz jak to lekarze gadają, że szanse są największe na świeżo po badaniu. Ja nie wiem, jakoś nie czuję że będę mogła zajść w ciążę. Rozum mówi mi że pewnie kiedyś zajdę ale jakoś w to nie wierzę. Wiem, że trzeba mieć nadzieję i mam ale wydaje mi się to takie nierealne. I wiecie co jeszcez myślę, że całe życie przyzwyczaiło mnie do takich małych sukcesów (dobre stopnie w szkole, zero poprawek na studiach, wszytsko gładko, nawet egzamin an prawko zdałam za pierwszym razem). A dziecko to jedyna "sprawa" w której mi nie wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też uwarzałam, że dziecko to nierealne marzenie. A niedawno odprowadziłam je do przedszkola....Niektórzy mają dziecko na zawołanie, albo nieproszone. My musimy się bardziej postarać i dłużej to trwa. Ja mam zdanie , że jak się ma macicę, nie przekwitło się i plemniki, to można mieć dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Dziewczyny napewno dam znać jak poszło :) Niech te nasze marzenia wreszcie staną się realne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
psioszka, jutro beti również ma HSG ale coś nie zagląda do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc ściskam za nią i za Ciebie kciuki!Mam nadzieję,że też opowie o swoich odczuciach po hsg. A Ty musisz się jakoś specjalnie przygotować do tego?musiałaś zrobić jakieś badania, cokolwiek?Bo mi gin kazał tylko odstawić clo,żeby cykl nie był stymulowany i nie zajść w ciąże, ale nic nie mówił o dodatkowych badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Tak, miałam badania na czystość pochwy czyli tzw. posiew z pochwy. Jak nie zrobisz badań to jeśli masz jakieś bakterie mogą je przenieść do macicy, a wtedy jak mi gin powiedziała ciężko wyleczyć. No i mi lekarka powiedziała, że wyniki z posiewu muszę zabrać ze sobą do spzitala bo inaczej mi nie zrobią hsg. Najlepiej zadzwoń do lekarza i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie badań do dziewczyn które idą na hsg. Pamiętam jak szłam na hsg byłam wkurzona, że muszę dodatkowo robić badanie bakteriologiczne. Ale jak po hsg dostałam swędzenia pochwy i pupy, to jednak strasznie się cieszyłam, że je miałam zrobione, bo zaczęłam się bać, że może to zapalenie przydatków, jakieś powikłania itp. A tak przynajmniej wiedziałam, że przed hsg miałam wszystko ok i nie miało się co roznieść do środka. Także wydaje mi się, że lepiej zrobić badania, nawet jak nie wymagają. Tym bardziej, że ja to badanie zrobiłam na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I to badanie to posiew z kanału szyjki macicy, a nie stopień czystości pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Piszę o tym jakie ja miałam zrobione badanie, a miałam posiew z pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałam z ginem 2 dni temu i pytałam jak się przygotować, ale nic mi nie powiedział, więc widocznie w tym szpitalu może tego nie stosują? A to lekarz -gin robi to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Różnie, ja dostałam od mojej lekarki taką pałeczkę aby samodzielnie pobrać próbkę. W laboratorium, którym robiłam można oddać już pobraną próbkę lub na miejscu pobierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa27
ja dupka brałam zawsze wieczorkiem. chciałam przed laparo wydłuzyć sobie cykl ;) i zamiast do 25dc wziełam do 27dc. Jak nigdy nic 28dc z rana dostalam okres, wiec jak widac jak ma przyisc to i tak przyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Karowej gdzie ja miałam hsg powiedzieli, że musi być badanie bakteriologiczne z kanału szyjki. Inaczej nie przyjmą na badanie. Ja miałam napisane na wyniku: badanie czystości pochwy i w nawiasie powiew z kanału szyjki i baba jak w pierwszym momencie zobaczyła tylko ten napis czystość pochwy, to powiedziała że mam złe badanie i mnie nie przyjmą. Dopiero za chwilę doczytała i powiedziała że jest ok. Także lepiej si wcześniej upewnić, niż usłyszeć proszę wrócić za miesiąc. Każdy szpital ma swoje wytyczne i mi baba powiedziała że gdybym miała zrobiony stopień czystości pochwy, toby mnie nie przyjęła. A posiew z kanału szyjki może zrobić tylko ginekolog, bo musi założyć wziernik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Dziewczyny myślę że skoro wasz lekarz wma kazał zrobić dane badanie albo nie kazał robić w ogóle to chyba wie jakie wymogi ma dany szpital. Ja też dopytywałam mojego o badania bo się naczytałam ale nic mi nie kazał robić. I bez problemu miałam HSG. Także lekarze chyba wiedzą co nam zlecają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Jak widać różne badania wymagają szpitale i lekarze z tego co pamiętam beti musiała również chlamydie robić, a niektóre dziewczyny nie miały przeprowadzonych rzadnych badań przed HSG. Aby upewnić się najlepszy jest kontakt z lekarzem prowadzacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
No dokładnie. Także nie ma się co stresować tylko zdać się na lekarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że ja wam napisałam z własnych doświadczeń, że byłam zła że w ogóle chcą cokolwiek. A po badaniu miałam straszną infekcję pochwy i razem też pupy, że byłam wdzięczna, że się upierali, bo przynajmniej wiedziałam, że żadnych bakterii nie mogłam przenieść do jajowodów, a to grozi niedrożnymi jajowodami. I jakbym szła jeszcze raz to sama dla siebie zrobiłabym takie badanie, nawet jakby nikt nic nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde nie wiem co mam zrobić, nie chcę dzwonić do gina co chwilę i pytać, a już tym bardziej "wymądrzać" się z tymi badaniami, może faktycznie skoro mówi,że nie trzeba to nie trzeba...ale z drugiej strony wkurzę się ,jak okaże się w szpitalu,że mnie nie przyjmą, bo ich nie mam.Tyle,że mój gin ma robić mi to badanie, więc skoro on sam nie wymaga to może nie będzie problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Psioszka jeśli to Twój lekarz robi Ci badanie to naprawdę nie masz się czym stresować :-) Mi tez robił mój lekarz, bez badań wstępnych i nie miałam żadnej infekcji. Pytałam potem czy mogło mi się tam coś po tym badaniu porobić w środku to powiedział że absolutnie. Przynjamniej u mnie szyjka była smarowana jodyną czy czymś w tym stylu czyli była odkażana i nie ma mowy o przenoszeniu czegokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×