Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość asia.pco.1
Byłam u ginekologa nie mam polipa :) wszystko ładnie się złuszczyło. Wyniki odebrałam i mam lekko podwyższoną prolaktynę - dostałam bromergon pół tabletki na noc. Do stymulacji otrzymałam femarę - koszt opakowania 30tabl. 270 zł!!Stymulację mam od wczoraj do poniedziałku i w pn. wizyta u gin. w celu sprawdzenia czy coś urosło. Jeśli w tym cyklu nie zaskoczy to w następnym inseminacja. wyniki z 5dc : FSH 6,49 , LH 6,28, prolaktyna 36,59 (norma do 26,72), DHEA SO4 346,54 (norma do391), testosteron (norma od 10 do 75).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Dopatrzyłam sie czegos , czego wczoraj nie mogłam zebrac do kupy. Z tym 2-4 dc chyba chodzi o badania na FSH, LH, PRL,TPO,TG. na godz 8-9. a przy okazji umówie sie na HSG. Jak myslicie o to moze chodzic te badania robi sie w 2-4 dzien okresu? mam metlik w głowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Tak jak napisałaś te badania wykonuję sie około 3dc. Możliwe, że właśnie o to chodzi a nie hsg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ale mam ostatnio zapiernicz! nawet nie mam czasu że by coś napisać, ale czytam codziennie :) odebrałam wyniki tarczycy i wsio oki, 7.05 ide do gin i pewnie już dostanę tabsy na zbicie prolaktyny, no i pewnie każe mi iść do endokrynologa, bo jak nie tarczyca to przysadka mózgowa, ehhhh nałażę się po tych lekarzach. Puki co to się szykuję na pielgrzymkę do Rzymu i ogarniam jedzenie dla 50 osób na tydzień :) wyjazd jutro wieczorem, pewnie po powrocie będę miała niezłe zaległości w czytaniu :) Tak jak wcześniej pisałam wcześniej, w modlitwach będę pamiętała o WAS. Psioszka a Ty mierzysz sobie temperaturę tam na dole? można szybko sprawdzić czy plamienie to okres czy nie, bo na początku cyklu temperatura spada. Może spróbujesz? temperaturę należy mierzyć zaraz po przebudzeniu zanim wstanie się z łóżka, mniej więcej o tej samej godzinie. 3mcie się :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Asia tak od razu inseminacja?? a Byliście już kiedyś w klinice niepłodności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Justynka nie byliśmy w klinice. Szczerze powiem narazie nie chce mi się za wiele mysleć, co będzie w następnym cyklu. Teraz jest teraz i już. Czekam z niecierpliwością na week majowy aby odpocząć bo już ledwo żyję, a dodatkowo wczoraj mieliśmy pogrzeb teścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia.pco nie chce się wymądrzać ale prolaktynę masz sporo za dużą z tego co mówiła mi endo to najlepsza jest w okolicach 10. ja też początkowo miałam 25 więc też za wysoka dostałam bromek.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
Wiem, że mam za duża prolaktynę i dlatego na jej zbicie dostałam bromergon. Mam nadzieję, że to przez tą prolaktynę nie mogłam zajść w ciażę a teraz się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Asia współczuje z powodu teścia. Ale też trzymam kciuki i życzę udanego weekendu i odpoczynku oczywiście:-) Jeśli dojdzie u was do inseminacji (a mam nadzieję że obejdzie się bez :-) ) to liczę że podzielisz się doświadczeniem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
No właśnie, a czy któraś z was dokładnie orientuje się na czym polega inseminacja? Bo dokłądnie tego tematu jescze z lekarzenim nie obgadałam :) A M. się denerwuje co będzie musiał robić hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Asia M bedzie musiał oddać nasionka do pojemniczka, potem jakoś przygotowują nasienie i wptrowadzaja od razu do macicy :-) M się nie napracuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
A jak się M. zestresuje i zaniemoże ?:) Oby w week majowy była łądna pogoda, to naładuję akumulatory. A teraz siedzę w pracy i dosłownie przysypiam ze zmęczenia, stresu czy czego tam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Chyba wina ciśnienia bo u nas tez wszyscy śpią przy biurkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
No to mnie pocieszyłaś :) ja już 2 kawe spijam co mi się na zdarza bo zwyczajowo ograniczam się do 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
:-) Coś mnie dziś brzuch boli, chyba już na okres. Zresztą pryszcze mówią same za siebie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
A który masz dzisiaj dzień cyklu? Juz nie raz powtarzałam, że jak ma przyjść to lepiej prędzej niż później żeby można było rozpocząć kolejne starania jak naszybciej. a tak wogóle na week majowy jedzie z nami teściowa i jej przyjaciółka no i znajomi ;) więc seks zostaje nam na plaży bo w domku drewnianym to wszystkie hałasy się niosą :) hihi będzie wesoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Dziś mam 24 dc. :-) No tej teściowej to Wam akurta nie zazdroszczę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka-83
Ale przynajmniej masz szansę na seks, u mnie kolo 1 maja wypada @ :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia.pco.1
E tam teściowa nie jest zła. Ogólnie w domu mam teściową od niedzieli i nie wiem kiedy wróci do siebie. No ale wiadomo sytuacja wyjątkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszkaaa dziekuje Ci za odpowiedz!!!!!!!!!!! powiedz mi prosze jakie badania musiałas robić przed tym ???????? bo lekarz mi nic nie powiedział?? co u Ciebie pokazało to badanie wyszło że wszystko ok????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia.pco współczuje z powodu pogrzebu teścia... Ywonka- nie mierzyłam nigdy temperatury, może spróbuję ,ale to od następnego cyklu. W sob idę oglądać pęcherzyki, a potem w góryyyyyy i odpoczynek z przytulaniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) słuchajcie czytałam o tych plamieniach i jeśli miałam 14 kwietnia tylko plamienie a żywa krew pojawiła się 15 kwietnia to który jest dniem 1dc bo muszę niedługo zacząć brać duphaston i mam go brać 16 dc i jak bym liczyła od 13 kwietnia to musiałabym brać 29 kwietnia kurcze pogubiłam się już w tym wszystkim,aha a wiecie może czy duphaston można brać z kwasem foliowym?? ja siedze smutna i samotna dzisiaj jest nasza 4 rocznica ślubu i spędzamy ją osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Asia pco. ja zaczynałam brac bromergon przy poziomie 30 prolaktyny, tez połówke i na mnie nie zadzialalo, dopiero po miesiącu jak zbadałam jeszcze raz a organizm przywykł nieco do leku to brałam już cała tab.(pare pierwszych dni miałam kiepskie samopoczucie). Xrozza my sie staramy ponad 3 lata z tym ze nie są to wizyty u lekarza co miesiąc. po 1,5roku jak zaczeliśmy sie starać miałam hsg, a teraz jesienią histeroskopie(ponad 2,5roku). badanie naprawde nie jest straszne, nawet podbrzusze później nie boli. to wszystko tak skomplikowanie brzmi ale nie ma sie czego bać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Czarna jako 1dc licz ten kiedy pojawiła sie żywa krew czyli 15kwietnia o ile dobrze pamietam. Asia pco. 35 prolaktyny to wcale nie jest tak dużo, sa takie kobiety co zbijają od poziomu 50 albo i wyżej. Xrozza ja tych badań miałam sporo,w sumie nie wiem po co. na dodatek w tym samym szpitalu co kuzynka męża i ona nie miała robione kompletnie nic przedtem. Z tego co pamiętam to gr.krwi, ogólna morfologia, cukier, mocz, APTT, INR-te 2 sa związane z krzepliwością krwi i EKG. tak więc najlepiej jeśli dopytasz lekarza albo w placówce w której będziesz miała robione to badanie. U mnie wszystko ok wyszło, zadnych polipów, zrostów, zmian na śluzówce-po opowieści kuzynki M. ze ona dzięki temu zaszął w ciaże (miała kilka polipów w macicy) to tak sie nastawiłam zę u mnie tez tam tkwi problem że kiedy gin powiedziała ze wszystko dobrze to przez tydzień miałam doła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Czy któraś z Was brała kiedyś femare? albo dostała zastrzyk pregnyl. Mam zacząć brać a pregnyl dostać 14 dn cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Pregnyl podaje sie po to by pęcherzyki pekły (jeśli przypuszcza sie że w czasie owulacji same nie pękają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka ja dostawalm pregnyl ale niestety moje leniwe pęcherzyki nie chciały po nim pękać ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny . Czy badania hormonów tj.FSH, LH,PRL,TPO,TG to robi sie tylko prywatnie? Wiem ze w tej prywatnej przychodni co wczoraj byłam u gina pobieraja krew na te hormony ale ja mam tam daleko i czy mozna je zrobic w jakims laboratorium blizej? dzis dostałam @ czyli jutro by był 2 dc a czy w 3 dc tez mozna pobrac krew czy tylko 2 i 4. 4 wypada w niedziele wiec jutro i sobota wchodzi w gre. ja jestem zielona w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:)ja dzis z mezem bylam w klinice na badaniu nasienia,oczywiscie ledwo pani nam pozwolila je zrobnic bo zle zrozumilam ile mozna miec abstynencji, zrozumialam ze 7 dni a pani pow najdluzej do 7dni, najlepiej jest 2-5 dni, a moj maz byl taki twardy i wytrzymal 7 dni bo myslal ze beda lepsze wyniki a tu pani doktor nam oznajmila ze one umiera po takim czasie i czy napewno sie decydujemy ale nie po to bralismy wolne w pracach zeby wrocic zniczym, i nawet grzecznie sie przyznal ze kiedys bral sterydy ale pani pow ze to tajemnica lekarska to to tylko dla jej wiadomosci zostanie ale jezeli wyjdzie cos zle bedzie wiedzial przez co bo mu wytlumaczyla jak szkodza te strerydy i po drugie ze wyniki moga byc troche gorsze bo juz 7 dni minelo od ostatniego stosunku,wyniki pani doktor wysle nam i mojemu ginkowi za 4 dni na maila, byla tam tez para przed nami na inseminacji, mi ginek wykryl torbiela i dzis mialam zrobic badania krwi czy to nie jest cos zlosliwego i jutro sobie pojade po wyniki osobiscie moglabym juz dzis dzwonic ale nie chce, teraz od tych wynikow bedzie zalezyc czy operacja na ten torbiel bedzie czy usuwany go lekami,najgorsze ze jak chodzilam do inych ginow i mi dawali zdiecia to kazdy mowil ze to pecherzyk dziwnym zbiegiem okolicznosci zawsze na tym samym jajniku o tych samych wymiarach, na szczescie udalo mi sie trafic na wspanialego lekarza po prawie 3 latach kurde ktory mam nadzieje nam pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×