Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Iskier tak jak dziewczyny pisaly na jeden dzien to szlafrok,koszula i kapcie a podpaski daja. A jak na dłużej to kosmetyki jeszcze,cos do czytania,ja wzielam jeszcze wode mineralną,czasem trzeba wziąć kubek i sztućce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netia Gratulację, dbaj o siebie i maluszka :) Ja byłam na glukozie, dałam radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny :) Asiak gdzie chodzilas do ginekologa jak juz Ci sie udalo zajsc w ciążę? Bo nie pamiętam a teraz musialabym podjac decyzje gdzie chodzic - do kliniki i placic 130 zl czy chodzic do normalnej przychodni. Boje sie trochę zmian. . tego ze w przychodni nie podejda do mnie tak jak w klinice.. tu wiedzieli co i jak.. ze byly problemy. .. badania.. zabiegi.. z drugiej strony nie chce świrować, przeciez tyle kobiet chodzi do normalnej przychodni i wszystko jest ok. Leti moja kolezanka tez dzisiaj byla na glukozie :) Wazne ze juz po i przetrwalas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiak33
Netia mi powiedzieli że dobrze będzie jak znajdę sobie lekarza poza kliniką, żeby nie blokować miejsca osobą które się leczą. W sumie racja bo sama wiesz ile się czeka na wizytę w klinice. Poza tym nie uśmiechało mi się dojeżdżać do Katowic. W Gliwicach akurat przyjmuję Serafin to do niego chodziłam. Sprawdź bo on też w Rudzie przyjmuję, a jak niech Ci koleżanki polecą jakiegoś. A powiedź mi jakie masz leki? Fragmin masz czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, mam Fragmin, duphaston i luteine. A Serafin przyjmuje prywatnie czy z NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do niego chodziłam prywatnie w Gliwicach. Wtedy płaciłam 70 zł za wizytę, a teraz on już bierze 100. Jak coś to mam opakowanie fragminu jakbyś potrzebowała. Leti dopiero doczytałam że miałaś glukozę. Jak te wasze ciąże szybko mi lecą. Jak pomyśle, że mi zostały już tylko 4 miesiące w domu a potem powrót do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Asia, a no lecą te ciąże, a Wasze panienki szybko rosną. Mi został tylko miesiąc do terminu. Lekarz twierdzi, że mimo krótkiej szyjki i małego dziecka będę miała kłopoty z porodem naturalnym i pewnie skończy się cesarką. Chciałabym urodzić naturalnie ale będę słuchać grzecznie lekarzy jak trzeba cc to trzeba. Młody jest najważniejszy. Jestem taka ciekawa tego nowego człowieka jaki jest, jak wygląda i co będzie lubił. Nie mogę się go doczekać. Leti jak wyniki glukozy Ci wyszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala nie wiem jak mam rozumieć ten wynik czy dobrze czy źle, wizytę mam dopiero w środę. Normy mam napisane tak: 4,00 - 5,90, Glukoza na czczo wyszła mi 4,50, po godzinie z glukozą 8,10, a po 2 godzinach mój wynik 5,70. Oj tak czas szybko leci niestety, choć ja też nie mogę się już doczekać mojej małej, a teraz tak fajnie szaleje w brzuchu, wspaniałe uczucie :) Trochę dużo przytyłam bo już na plusie mam 9 kg a to dopiero 26tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala to juz za miesiąc? O rety☺ pewnie moze byc podobnie jak u mnie,szyjki brak od dawna a rozwarcia brak mimo przebieżek po schodach i pucowaniu domu. Dlatego ja bym juz od 38tyg.zaczęła sie troche forsować zeby pomóc naturze. Choc oczywiscie cesarka to nie koniec świata☺ Leti 9kg to nie tak źle,moze organizm zatrzymuje wode,spróbuj pić kefiry może pomogą. A co do twoich wynikow to trudno mi sie odniesc bo ja mialam chyba inne jednostki bo wyniki byly dwucyfrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leti ja też miałam inne normy. Na czczo 81 po godzinie 147 a po kolejnej godzinie 75. Ale skoro masz podane normy i po dwóch masz 5.7 to też ładnie spadła. Nie wiem jak ten środkowy wynik. Ale wygląda na to że wszystko ok. Co do wagi to nie przejmuj się. Ja też dużo przytyłam, najwięcej w drugim trymestrze bo jadłam jak opętana. Teraz nie mogę jeść bo maly tak się rozpycha że ledwo coś wciskam. Dużo piję i nabieram wody. Mam 18 kg na +. Nie wyglądam na tyle. Rozłożyło się na udach i plecach. Stawy mnie bolą i kręgosłup. Dziś byłam na spacerze i czuję tą masę na sobie. Myszka ja nie uważam za bardzo. Bo szyjka trzyma. Lekarz zalecił picie herbaty z liści malin od 37 Tc. Będę pić oczywiście i chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala ten gość to napewno ty :) Mi położona też kazała pić wiesiołka. Ja chciałam rodzić SN ale nie wyszło. Mała się nie zsuneła i musieli zrobić cc. Waga na pewno Wam zleci po porodzie. Netia masz już jakieś objawy? Leti kiedy masz wizytę? Myszka Twoja malutka Myszka jest słodziutka, zresztą ta starsza też :) Moja Majka to taki łobuz. Wchodzi na czworakach wszędzie gdzie się da i tylko patrzy żeby wywalić wszystko z szuflad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L_E_T_I
Hej, ja już po wizycie :) wszystko jest dobrze, mój cukier prawidłowy, mała waży 1090 gram, ze stópką wszystko ok nie ma powodów do zmartwień :) Wyniki też mam dobre więc oby tak dalej. Netia jak się czujesz? Asiak to fajnego łobuziaka masz w domu, super :) Natala na pewno waga nam zleci po porodzie ważne że nasze bąbelki są zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netia_88
Asiak jesli tylko lekarz mi będzie kazal jeszcze brac fragmin po piatkowej wizycie to odkupie go od Ciebie. Objawy mialam w 6 i 7 tc.. mdlosci mialam przez caly dzien i faktycznie nasilały sie rano ale na szczęście wymiotow nie było :) poza tym to bol brzucha jak na okres ale jakby mniejszy, bóle głowy, senność :) wczoraj rozpoczelam 8 tc :) w piątek USG :) Leti - nie bylo innej opcji :) musiało byc dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Dzieki Asia☺ To dobrze ze twoja córcia jest taka rezolutna☺ Moja starsza to też lobuziara,teraz ma etap płaczu z byle powodu a jak już podniesie sie na nią glos gdy nie slucha to dopiero daje głos jak syrena okretowa. Niestety do przedszkola sie nie dostała przez to zamieszanie z 6latkami. Nie wiwm jak jej to wytlumacze bo bardzo chciała iść do innych dzieci. Malutka raczej grzeczna i ładnie śpi ale są dni że trudno cokolwiek zrobić bo nawet bujaczek nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Witam dziewczyny Asiak ten gość to faktycznie ja pisząc z telefonu zapominam dodać niku. Asia twoja córeczka rozwija się książkowo, nie znam żadnego małego łobuziaka, który przepuścił by frajdę grzebania w szufladach. Ubrania, garnki, patelnie, wszystko to fruwa u mojej siostry u brata i koleżanek. Dzieci uwielbiają poznawać świat. Leti widocznie twoja malutka tak wykręciła sobie stópkę, że dało to lekarzowi patologiczny obraz. Dzieci mają elastyczne kosteczki więc potrafią nienaturalnie (dla nas) wygiąć kończyny. Mój synek w 22 tc miał palce stópki dogięte do kolanka. Dziwnie to wyglądało tak jakby stopa miała długość kośc***iszczelowej. Netia twoje mdłości i dolegliwości ciążowe są podobne do moich. Też miałam nudności zwłaszcza rano, napady gorąca i takich jakby omdleń, zawroty głowy, nie wymiotowałam. W ósmym tygodniu wszystko minęło byłam tylko senna, zmęczona i głodna. U nas już końcówka, we wtorek wizyta, mały chyba sporo urósł bo ciężki mam brzuch, aż skóra boli, jeść nie mogę za bardzo. Tylko małe porcje bo żołądek to mam chyba w gardle. Torba naszykowana. W piątek zwiedzaliśmy oddział porodowy bardzo fajny, kameralny, świeżo po remoncie. Sale porodowe z prysznicem lub wanną, po porodowe dwuosobowe. Dzieci myją przy mamach i maluszki są z mamami. Zaskoczyło mnie to, że tylko jedna sala po porodowa była wolna, wszystkie zajęte, a płaczu dzieci nie słyszałam. Chyba wszystkie słodko spały. Obym zdążyła dojechać do tego szpitala bo jest godzinę drogi od nas. Do siebie mam blisko ale nie chcę tu rodzić. Pierwszy poród nie idzie szybko to powinniśmy zdążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiak33
Co tam u Was dziewczyny? Nie wiem czy tak mało piszecie czy nie wyświetlają się wszystkie posty. Myszka ja się zgadzam z tym co pisałaś na fb o 6 latkach. Uważam że dzieci w tym wieku są całkiem gotowe żeby iść do szkoły. Nie wiem dlaczego rodzice mają przeświadczenie że to urywanie dzieciństwa a nie rozwój dziecka. Pewnie będę też miała problem żeby Maja dostała się do przedszkola jako 3 latek. Moje dziecko za tydzień kończy 9 miesięcy a już by stało tylko na nogach. Już nawet raczkować za bardzo nie chce tylko wdrapuje się po meblach, a w łóżeczku stoi przy szczebelkach nawet jak jest zapięta w śpiwór :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak spokojnie juz od przyszlego roku nie powinno byc problemów z przedszkolem bo nie będzie tych nadprogramowych 6latkow tyle tegoroczne 5latki a poza tym o ile sie nie myle 3latki ma wtedy objac obowiazek przedszkolny (teraz jest od 4 rż). A ja szukam po okolicy najbliższej jakiegos prywatnego przedszkola zeby w razie czego moja mama mogla autobusem zawieść lub odebrać,niestety jak policzyć czesne i wyżywienie to wychodzi ponad połowa mojej wyplaty. Zastanawiam sie nad takim rozwiązaniem. A co u Was dziewczyny słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Cześć dziewczyny ja się toczę jak pileczka. Dziś mu się śniło, że odeszły mi wody a ja nie miałam spakowanej torby. A torba stoi gotowa zrobię dziś listę rzeczy które muszę zabrać w ostatniej minucie i powieszę ba lodówce żeby nic mi nie umknęło. Mąż zdecydował się rodzić ze mną zobaczymy jak to będzie on boi się krwi ale jak będzie mdlał to na sam final może wyjść. Ale myślę że da radę. Jutro mam wizytę zobaczymy co z tą moją szyjką się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
haha Natala też miałam taki sen (z tym że torba niespakowana była) no i co?zdążyłam bez problemu bo druga córa wyjść po dobroci nie chciała :) A u nas następuje pewna stabilizacja sytuacji a mianowicie pierwsza pobudka młodszej następuje po 4-5h w nocy niestety potem to już co 2h,za to w dzień różnie,może wytrzymać pół dnia gdy je co 3-4h a potem to wisi co 2h aż do wieczora. Kobietki czy Wy sie orientujecie co mam zrobić... składałam wniosek o becikowe a że z M.zmienialismy prace w 2014 to trzeba donieść świadectwa pracy,nowe umowy i zaświadczenie o dochodach od pracodawcy albo pit 11. i tu jest problem bo nie moge ich znaleźć-musiały sie gdzieś zawieruszyć przy remoncie,2 razy dom przetrząsnęłam i nic,mam tylko kopie tego oddawanego do urzedu skarbowego (a jakieś zaświadczenie o dochodach dawałam z wnioskiem). Co ja mam teraz zrobić? poprzedniego naszego wspólnego pracodawce nie dam rady ścigać bo przeniósł siedzibe do innego miasta. ale nawet pit 11 z nowych firm nie mam i nie wiem jak to możliwe,rozliczam zawsze w domu pity wspólnie z mężem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka a nie wystarczy oświadczenie? Bo ja nie miałam tych zaświadczeń z us i mi kazała na oświadczeniu samemu wpisać jaki był dochód. Masz go też w picie 37. Z tym że my nie zmienialiśmy pracy. Zadzwoń jeszcze i się upewnij. Dziewczyny wy miałyście sny o porodach, a ja to w ogóle się bałam że nie zauważę że rodzę. Jeszcze siostra mi powiedziała że jej wody wcale nie odeszły a skurczy na początku wcale nie czuła no i trochę za wcześnie wybrałam się do tego szpitala no ale cóż. Natala a kiedy ty masz dokładnie termin? Leti, Netia jak się czujecie? Leti ja w kwietniu to już miałam widoczny brzuszek. Netia znalazłaś gina czy chodzisz do kliniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L_E_T_I
Hejka, ja czuję się dobrze :) nic mi nie dolega, po za tym moja mała 2 dni strasznie rozrabiała w brzuchu przez sobotę i niedzielę a od wczoraj jest grzeczna że zaczęłam się wczoraj już martwić ale dziś już trochę pofikała :) Wczoraj miałam bardzo aktywny dzień i może dlatego była grzeczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak narazie chodzę do kliniki bo straciłam ubezpieczenie, czekam az maz mnie ubezpieczy - niestety formalności bardzo długo trwają. . Jesli mam juz placic to wolę klinikę. Czuję się świetnie, czasem boli brzuch i głowa ale poza tym jest super. Mam niezły apetyt, co chwilę bym cos jadła :) zawsze musze miec cos pod ręką bo jak poczuje lekki głód i nie zjem czegos za chwilę to robi mi sie niedobrze. Dziewczyny do kiedy mialyscie zakaz seksu? Bo gin powiedział ze mamy odpuścić narazie. .. ale nie spytalam do kiedy bo mi glupio było :) jesli o mnie chodzi to dla mnie to nie ma znaczenia bo i tak ochoty zero.. ale dla mojego męża to straszna kara hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Netia kobiety w ciąży nawet jak nie miały ubezpieczenia w ciąży są ubezpieczone i 6 tygodni po pogodzie. Możesz chodzić do przychodni do lekarza i będziesz przyjęta bez problemu. Asia termin z ust mam na 02.05 z okresu 25.05. Wczoraj byłam u lekarza który jest ordynatorem położnictwa w szpitalu w którym chcę rodzić ( z polecenia mojego giną) i on mi powiedział że chce mnie przyjąć do szpitala około 27 kwietnia bo ba jego oko szyjka macicy się skraca i miękkie. Może uda się naturalnie urodzić a jak nie to cesarka. Synek malutki bo 2360g w trzy tygodnie przytył 500g mimo mojej bialkowej diety. Ale jest zdrowy wiec wierzę że nadrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala napewno jeszcze troche przybierze nim postanowi wyjść ☺zreszta jak to mówią wazna jest dojrzałość dziecka a nie waga. Co do seksu ja sie zbytnio wypowiadac nie mogę bo w 1 ciazy miałam zakaz przez krwawienie na początku.a w 2 ciąży co chwile infekcje i antybiotyki a jak sie ich pozbylam to szyjka sie skracala i znowu zakaz. Dla pocieszenia mnie tez to nie ruszalo (po porodzie nie lepiej niestety) ale M.był bardzo zawiedziony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Co do sexu to ja też niewiele pomogę. Bo do 16tc miałam luteinę i zakaz. Potem też infekcja. A jak brzuszek urósł to mąż się zaczął bać, że nam zrobi krzywdę. Mówi że wytrzyma do końca połogu choć mu lekko nie jest. Ja też nie czuję potrzeby. A podobno są kobiety które w ciąży mają ochotę. Widać my nie z tych. Ja nawet się cieszę że młody jest maly bo może szybko i samodzielnie urodzę skoro lekarz mówi że szyjka się szykuje. Mam nadzieję że mnie nie oszukuje tylko by pocieszyć. Myszka twoja córeczka jest bardzo grzeczna skoro przesypia 5 godzin. Oby mój był taki śpioszek. Napiszcie proszę czy miałyście nawal pokarmu na początku bo się boję że po czymś takim zrobią mi się rozstępy na piersiach a jak dotąd nie mam ani na brzuchu ani nigdzie i marzę by tak pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netia_88
Natala czytalam trochę o ubezpieczeniu i faktycznie kobiety w ciąży maja prawo leczyc sie z NFZ za darmo ale slyszalam tez ze sa bardzo duże problemy, trzeba zjesc mnóstwo nerwów jesli chcesz sie gdziekolwiek dostać.. przychodnie i szpitale sa niedoinformowane albo celowo probuja nie przyjmować.. moj maz jest ubezpieczony w Niemczech i mial dokumenty ze moze leczyc sie w Polsce, dlugo wszystko zalatwialismy i oczywiście pierwsza wizyta w przychodni i mnóstwo problemów bo pani w rejestracji nie wie co to za dokument i nie moze przyjąć. .. poszliśmy do kierowniczki.... a kierowniczka mowi to samo.... Dopiero lekarz sie zlitowal i przyjął - choc bardzo niechętnie. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netia, Ja też do puki brałam luteinę miałam zakaz, czyli do 14 tc, teraz teoretycznie możemy ale mój M nie chce bo się boi, Ja czasami może i mam ochotę ale nie nalegam :) bo też mam obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie trochę wystraszylam bo dopiero na ostatniej wizycie lekarz o tym wspomniał zeby sie wstrzymać od stosunków a wcześniej kochalismy sie z mężem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×