Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość ewa2014
Cześć dziewczyny, ja przygotowuje się do 1 inseminacji, na początek clostilmegyt 2-6 dc po 2 x dziennie, mam też receptę do wykupienia na zastrzyk przed inseminacją. We wtorek jadę na podgląd pęcherzyków, to będzie mój 7 dc. Clostilmegyt 25 zł, cena inseminacji 600 zł, zastrzyk podobno około 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Ewa2014 trzymam kciuki za powodzenie Twojej inseminacji, napisz proszę jak długo leczyłaś się u swojego lekarza zanim Ci zaproponował przeprowadzenie zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elka moja nie robiła mostów o których piszesz. Leżała tak w banana z przrkrzywiona glowka. Lekarka mówiła o asymetri i napięciu miesniowym i ze jedna stronę na slabsza od drugiej. My mieliśmy ćwiczenia robić 4 razy dziennie po półtorej minuty pózniej wydłużyła do dwóch minut. Szczerze powiem ze rzadko zdarzało mi się robić to 4 razy dziennie. Robiłam to max 3 razy. I naprawdę była duża poprawa. Tak więc spokojnie rób tyle ile dasz radę. Na początek nawet tylko rano i wieczorem aż ci w krew to wejdzie. Dobrze ze masz rehabilitantka która moze przyjechać zawsze to bardziej podciagnie. Trzymaj się kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki,byc moze w tym tyg pod koniec mialabym iui ale nawet nie zaczelam brac hormonow,od tygodnia czekaja w lodowce bo jestem 10 dni po odstawieniu duphastonu i okresu brak to prawda nie zjadlam 20 taletek przez 10 dni tylko 17 rano i wieczor bale nie raz bralam tylko 10 tabletek przez 5 dni po 2 i byla zaraz@ na 3 lub 4 dzien po odstawieniu a teraz mialam brac 10 dni po 2 tabletki bralam 9 dni i raz gdzies jednej zapomnialam bo tak jak napisalam zjadlam 17 tabletek i @ nie ma,we wtorek jade do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia14111990
Witam, jestem tu nowa w kwietniu będę miała hsg... dużo czytałam w internecie.... nie wiem czy nam to pomoże staramy się już rok ... biorę clo, dupka i jeszcze zaszczyk pregnyl i to nic nie pomogło nadal (brałam bromocorn- ale już nie muszę) napiszcie proszę że komuś naprawde pomogło":/ bardzo się boję pomocy !!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa2014
Biorę dwie tabletki dziennie clostilmegyt, nie wiem czy to końska dawka :) poprostu tak zalecił mi ginekolog i do tego się stosuje bo ufam w jego kompetencje, najwidoczniej u niego to reguła, może dzięki temu będzie większa szansa powodzenia inseminacji, nie wiem. Staram się od ponad 2 lat, moj***adania ok, męża też ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,11 dni po odstawieniu zaczyna przychodzic@,rozowe pamienie sie zaczyna,tydzien czasu wstretna@ mnie przetrzymala bo miala byc w zeszly poniedzialek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala jak ja powiedziałam mojemu gin o tym że zamierzam sie leczyc w klinice to aż odetchnął bo nie wiedział już co ze mną zrobić. Zresztą sam mi potem powiedział że on zrobił juz wszystko co sie dało (czyli nic bo nawet głupich badań hormonów, jedynie co zrobił dobrze to wysłał mnie na HSG). Będąc na trzeciej wizycie w klinice dowiedziałam się ze będę podchodzic do inseminacji i to był taki szok bo bylam przygotowana tylko na obserwację cyklu:) Podejmijcie się tej inseminacji u mnie udało się już za drugim podejściem- szkoda że na tak krótko.... ale wiem że coś ruszyło i wiem że to pomaga! Asiak, Mia co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Dawno nie pisałam ale miałam szkolenie i szkołę w weekend. Dziś idę na podglądanie i mam nadzieję że chociaż jeden urósł. Dam Wam znać wieczorem. Widzę że w tym tygodniu szykuję się parę inseminacji. Kasiula, Ewa, Netia będę trzymała za Was kciuki. Mia i Natala a wy kiedy robicie inseminację? Mi się jakoś ciężko zdecydować na inseminację, chyba od razu zrobię in vitro. Ewa ja też biorę takie końskie dawki clo. Jakie masz endometrium? Bierzesz estrofem? Monia nie masz się czego bać. HSG nieprzyjemne badania ale do przeżycia i przynajmniej będziesz miała pewność co z Twoimi jajowodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak to dzisiaj obie idziemy podglądać pęcherzyki :) Trzymam za Ciebie kciuki :* ja się dowiem czy w ogóle clo zwiększylo ich ilość, zawsze był jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa jak dla mnie to końska dawka bo dopiero zaczynasz stymulacje, Clo niestety potrafi osłabiać grubość endometrium, a jak urośnie za dużo pęcherzyków to też nie chcą robić inseminacji, lekarze starają sie unikać ciąży mnogich. Dziewczyny podchodzące do inseminacji życze powodzenia, worek ciążowy czas otworzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Cześć dziewczyny, Asiak33, ja jestem jeszcze w lesie jeśli chodzi o inseminację, dopiero wybieram się do nowego lekarza. Jutro zadzwonię i umówię się na wizytę, jeśli dobrze pójdzie to będę ją mieć w następnym tygodniu. Pojadę sama bo M ma nawał pracy i się nie wyrwie. Trochę mnie to dołuje, ale może pierwsza wizyta może być bez męża bo to wywiad USG, cytologia i zlecenie badań. Napisz jak tam Twoje pęcherzyki, urosło coś? Trzymałam dziś kciuki za Twoje i Netii podglądanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! A więc tak mam jeden pęcherzyk. Wczoraj miał 16 mm. Endometrium nie mam wcale bo tylko 5 mm. Czyli ogólnie lipa :( ale mam zrobić sobie w czwartek zastrzyk z ovitrelli i tez nie wiem czy to nie będzie już za późno. Od czwartku do niedzieli staranka a od poniedziałku luteina. Jak nie wyjdzie w tym cyklu to od przyszłego 3 clo!!! Lekarz powiedział że to najwyższa dawka i po niej już zmieni mi na gonal. Powiedział żebym jeszcze tak próbowała bo in vitro to jednak ingerencja, ale ja już nie mam siły na to i jak do maja nic się nie wykluję to składam na dofinansowanie do in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jeden pęcherzyk ale za to dzisiaj mam inseminacje :) Wczoraj dostałam już zastrzyk na pęknięcie. Byłam troche zszokowana bo sie spodziewałam inseminacji dopiero w czwartek. Asiak zgadnij kto będzie mi ją robił?? dr Serafin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak 3 clo??? masakra... Jeśli chodzi o czwartek to też mi sie wydaje że za późno troche skoro miał wczoraj 16mm, no ale on jest lekarzem to pewnie wie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak ja na twoim miejscu następnym razem od razu powiedziałabym że chce gonal -niestety koszty dużo większe. bez sensu dalej torturować endometrium które ewidentnie nie znosi clo. Netia trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netia a który ty masz dzień cyklu? Lekarz mi wyliczył na czwartek żebym zrobiła zastrzyk, pytałam go czy to nie za późno skoro ostatnio miałam owulacje już w 10 dc ale powiedział że nie. Mimo wszystko będę i tak robiła sobie testy owulacyjne. Dziewczyny w ogóle będziecie mi musiały powiedzieć jak się robi ta owitrelle. Netia doktor Serafin jest fajny i przystojny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj to mój 12dc a zawsze mialam w 14dc robioną. Widocznie clo tak to przyspieszyło.Trochę denerwuje mnie to ze za każdym razem robi mi kto inny tą insemkę... no ale nic nie poradzę.. Asiak musisz złapać fałdkę na brzuchu i ścisnąc i w tą fałdkę wbić zastrzyk, nic nie boli, dasz radę :) aha i sprawdz dokladnie godzinę o której robisz zastrzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Netia trzymam mocno za Ciebie dziś kciuki, powodzenia :) Asiak za Ciebie też trzymam mocno jest jeden pęcherzyk więc zawsze jest szansa. Pojedz trochę migdałów i wypróbuj czerwone wytrawne wino na poprawę tego endometrium. Ja dziś robiłam test i jedna kreska tak jak myślałam :( teraz zostało mi myślenie co robić dalej, gdzie się udać do lekarza? Nie mam pojęcia :( Powodzenia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi Leti... głowa do góry, jesteśmy z tobą :* :* :* uda się następnym razem:* nie chcecie spróbować inseminacji? ładnie Ci rosną pęcherzyki, z tego co pisałaś to masz po 3 czasem więc byłaby duża szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie rozważam ten temat, jedną już miałam ale tam gdzie mi ją robili już raczej nie wrócę bo tam była fabryka. Mieszkam w małym mieście i u mnie nie robią inseminacji i nie wiem gdzie mam się teraz udać :( Wczoraj byłam po raz pierwszy na badaniu USG piersi i węzłów chłonnych. Lekarz postawił na mnie oczy jak mu powiedziałam że od 4 lat biorę hormony bo staram się o dziecko i nigdy nie miałam badanych piersi. Na szczęście chociaż tu jest wszystko ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leti powinnaś spróbować bo naprawdę warto. Napewno znajdziesz coś w pobliżu, z jakiej miejscowości jesteś? zaraz coś wykombinujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w Gostyninie koło Płocka, najbliżej mam do Łodzi 100 km. i Warszawy 120 km. Gameta w Łodzi nie wchodzi w grę bo tam byłam i mnie zbyli :( Powiedzieli że tylko in-vitro bez żadnych pytań i zapłaciłam 180 zł za wizytę bez USG tylko sobie chwilę porozmawialiśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynie co znalazłam poza Gameta to Gravida w Płocku troche drogo jak oglądałam ceny no ale cóż... lepsze to niż dojezdzać 100km... Faktycznie nie ma koło Twojej miejscowosci takich klinik a jeśli sa to mało rozreklamowane, dopiero Łódź i Warszawa, ale ta Gravida w Płocku ma nawet dobre opinie więc może spróbuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leti mnie lekarz też wysyła na badanie piersi ale jakoś się wybrać nie mogę. Będę musiała się zmobilizować bo ostatnio przed @ bardzo mnie bolały. Netinka trzymam dziś kciuki a ty bądź dobrej myśli i się nie zamartwiaj. Kasiula, Ewa a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×