Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość Natala3
Leti jak samopoczucie, minęły Ci skurcze? Musisz się oszczędzać kobietko. Mnie też dopadły skurcze jak po malowaniu sprzątałam kuchnię przez cztery godziny. W nocy obudził mnie ból. Męża nie było bo w pracy, a ja cała w strachu zaczęłam liczyć te skurcze i mierzyć czas, wzięłam nospę i czekałam. Po pół godziny skurcze się uspokoiły mały cały czas się ruszał w brzuchu więc się uspokoiłam, ale na następne sprzątanie po malowaniu pokoju przywiozłam sobie siostrę, a nowe meble umył mąż. Mój mały tak dokazuje że aż boli zwłaszcza jak po drzemce się przeciąga. Czuję wtedy jego piętki przez skórę, małe twarde kuleczki. Taka jestem Go ciekawa jaki będzie i co będzie lubił chyba wszystkie mamy tak mają w ostatnim trymestrze. Ola Myszka pogoda wam sprzyja zaraz zaczną się wiosenne spacery, szkoda, że nie jesteśmy z jednego miasta założyłybyśmy klub młodych mam. Moje koleżanki mają już duże dzieci albo wcale, z racji tego, że dużo pracowałam to nawet wiele ich nie mam. Mam nadzieję, że chodząc z wózkiem na spacery poznam jakieś fajne mamusie bo taka babska znajomość jest bardzo fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Natala ja z pierwszym maluchem chodziłam samotnie na spacery,ewentualnie z M.,siostrą czy mamą, i obierałam takie trasy by mniej więcej w połowie co pare dni robić sobie postój u ciotki któa mieszka na tym samym osiedlu-przydatne zwłaszcza latem,przerwa na uzupełnienie płynów :) My czekamy aż wiatry ustaną i zaczynamy werandowanie. Dziś byliśmy z Małą u pobrania krwi na kontrole hormonów tarczycy przez to że ja w ciązy (i narazie jeszcze też) jestem na tabletkach na niedoczynność.. Biedna jest tak pokuta po szpitalu,że ciężko było znaleźć miejsce do wbicia sie :( mam nadzieje że wyniki będą dobre. U mnie jakos lepiej z organizacją czasu niż przy pierwszym dziecku,wprawdzie mam męża w domu więc w razie czego pomaga przy córkach a obiadki gotuje mama,ale jakoś tak wszystko spokojniej sie toczy, jak Mała śpi to bawie sie ze starszą,po trochu sprzątam,pomagam M przy dodatkowej robocie. Leti oszczędzaj sie kobieto,porządki nie uciekną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja na spacerki chodzę z siostrą i jej córeczką i codziennie wychodzimy, no chyba że jest strasznie brzydko na dworze. Będzie mi brakować tych spacerów jak wrócę do pracy. Koło bloku mam bardzo fajny plac zabaw to jak się cieplej zrobi będziemy chodzić na huśtawki. We wtorek będziemy mieć sesje zdjęciową bo robiliśmy tylko amatorskie zdjęcia a chciałabym mieć takie profesjonalne a Maja podrapała nos. Oby się zagoił. Przyznawać sie ile pączków wciągnełyście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Asia fajny pomysł z tą sesją też pomyślę jest młody podrośnie. Teraz muszę zrobić fotkę do prawda jazdy bo w marcu mi się kończy mam czasowe ze względu na wadę wzroku. Zrobię sobie też takie duże zdjęcie na pamiątkę pierwszej ciąży. Asia nie myślisz o rodzeństwie dla Majki? Ja zobaczę jak to będzie ale jeśli urodzę naturalnie i będę dawać radę z opieką to po roku jadę po zarodki zamrożone. Bo chcemy mieć chociaż dwoje. Pączka jeszcze nie jadłam mąż ma kupić wracając z pracy bo mi się nie chce dziś wychodzić. Wczoraj przesadziłam ze spacerem i bolą mnie pachwiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zjadłam dwa zrobione przez mame,więcej nie moge dzisiaj ze względu na wątrobe,musze sie jeszcze troche oszczędzać. Też myślałam o takiej sesji,ale troszke Paulinka musi podrosnąć,może latem-fajne są takie pamiątki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcę wykonać badanie HSG żeby sprawdzić m.in. drożność jajowodów. Moja pani ginekolog poleciła mi p. dr Niemczyka. Podobno aby móc wykonać to badanie, najpierw muszę mieć wykonane badanie nasienia partnera. Co w sytuacji jeśli z kilku powodów nie mogę mieć tego badania? Czy bez niego nie jestem w stanie sprawdzić czy mam szansę na dziecko??? Wyniki badań FSH, LH, progesteron w normie, mimo, że jestem 40 latką. Próby wciąż bezskuteczne, więc pozostaje to badanie. Możecie coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mała modyfikacja wpisu: Chcę wykonać badanie HSG żeby sprawdzić m.in. drożność jajowodów. Podobno aby móc wykonać to badanie, najpierw muszę mieć wykonane badanie nasienia partnera. Co w sytuacji jeśli z kilku powodów nie mogę mieć tego badania? Czy bez niego nie jestem w stanie sprawdzić czy mam szansę na dziecko??? Wyniki badań FSH, LH, progesteron w normie, mimo, że jestem 40 latką. Próby wciąż bezskuteczne, więc pozostaje to badanie. Możecie coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Do gościa. Zwykle zaczyna się od badania nasienia żeby nie męczyć kobiety niepotrzebnie. Ale to nie jest warunkiem wykonania hsg. W szpitalu mnie nikt nie pytał czy mąż się badał. A masz już dzieci czy to starania o pierwsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natala3, dziękuję za odpowiedź :). Nie, nie mam jeszcze dzieci niestety, ale starania zaczęłam dopiero kilka miesięcy wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Do gościa. W takim razie rób hsg i działaj. Nie czekaj wyniki partnera. Ale jak tylko będzie mógł to niech zrobi badanie nasienia bo to wam wszarze drogę dalszych działań i na dłuższą metę bez badania nasienia nie ruszycie dalej. Jak facet sam nie chce iść do laboratorium to Ty możesz dowieść materiał do badań. Powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Wskaże i dowieźć miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny odzyskalam moje kosciste kostki,kefir zdzialal cuda☺ Malutka juz przekroczyla swoja wage urodzeniowa,ma 3570g a polozna mowila ze po 2tyg.od narodzin dziecko powinno wyrownac wage urodzeniowa. Ciesze sie bo w szpitalu dopiero w ostatniej dobie odrobila 60g a tak to leciala z waga w dół. A ja mimo ze mam wilczy apetyt to tez trace kilogramy,a myslalam ze cos mi tym razem zostanie na pamiatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Myszka dobrze że dochodzisz do siebie jak chcesz kilka kilo to oddam ci moje. Chyba już z 13 kg przytyłam. A apetyt mam taki że aż mnie to przeraża. Zwłaszcza wieczorem jem co chwila. Unikam słodkość ale wczoraj np wchłonęłam cztery gołąbki gdzie zwykle jem dwa. A po dwóch godzinach burczało mi w brzuchu. Dziewczyny na jakiej wadze ważycie maluszki na tej łazienkowe czy położna przynosiła za sobą? Paulinka ładnie rośnie karmisz piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Znowu zjadło mój wpis. Myszka ładnie rośnie Paulinka a do kogo jest podobna do mamy do taty czy do siostry? Dziewczyny a jak ważycie maluchy na zwyklej wadze łazienkowej cz położna przynosi specjalną? Muszę poznać moją środowiskową mam nadzieje że mila jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
O teraz się pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala położna przynosi swoją wagę,przynajmniej u mnie tak jest, kładzie na stół,dajesz tetrową pieluche do wyłożenia i już. Karmie piersią,Mała czasem potrafi robić sobie z cycków smoczek a otem śpi kilka godzin a ja czuje wtedy jakby zaraz miały mi eksplodować od nawału pokarmu. A do kogo podobna? Teściowa twierdzi,że M tak wyglądał jak był mały,tylko on miał 4,5kg. Mnie trudno stwierdzić. Emilka z początku była do M podobna a teraz jest bardziej do mnie,zobaczymy jak się Paulinka zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Podobno noworodki są zawsze podobne do taty bo to gwarantowało opiekę ojca dla rodziny i potomstwa. Ja nawet na zdjęciu usg dopatrzyłam się podobizny syna do taty. Paulinka zmieni się jeszcze ale na pewno będzie piękną i mądrą kobietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas Maja to cały tatuś :) chociaż siostra mi powiedziała że zaczyna być podobna do mnie. Włosy miała takie ciemne jak się urodziła, a teraz całkiem blond jej rosną. Oby te oczy zostały takie granatowe jak ma teraz śliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Mój chrześniak było wykapany tata potem zaczęło wychodzić podobieństwo do mamy i teraz jest mieszany a śliczny jak dziewuszka i te czarne długie rzęsy. Ja mam nadzieje że mój będzie miał moje oczy i wzrost ( moja rodzina to wysocy ludzie ja też jestem z tych wyższych kobiet) a po tacie uśmiech i ładny nosek. Asia granatowe oczki to cudne są będzie topić w nich chłopaków jak w jeziorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskie/granatowe oczka sa takie słodkie u niemowlaków :) Przyznam sie szczerze,że ja nie pamiętam kiedy Emilce zmienił sie kolor oczu na brązowy. Dzisiaj bylismy sie pokazać pediatrze, Paulinka osikała wage hehe a waży teraz 3680g :) Wczoraj mieliśmy dzień tulenia,cały czas chciała być na rękach,jak tylko ja odłożylismy do łóżeczka to po 20-30minutach sie budziła, dopiero bliżej 18:00 co zasnęła na dłużej,ale to była koło nas na kanapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Paulinka obsikała wagę a Maja lekarkę. Ta się nad nią nachyliła żeby jej do buzi popatrzeć, a jak się podniosła to miała plamę z siuśków na cycu :) U nas położna nie nosiła wagi ze sobą. Musiałam chodzić na bilans do przychodni. Nasza sesja zdjęciowa została przeniesiona na piątek ponieważ mąż miał katar (czyli walczył o życie) a na dodatek obsypało mu całe usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuu te choróbska wstrętne, mój M tydzień temu marudził że go gardło drapie ale wziąć jakieś leki to nie a potem do furtki wpuścić kolege to wyszedł w samym sweterku (a było zimno i mocny wiatr) - z chłopami nie wygrasz. Dzisiaj Paulinka obsikała wage położnej-czyżby to jakiś rytuał? :) Trzymam kciuki za udana sesje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Wszystkim . Fajne te Wasze panny. Rozrywkowe dziewczyny. U mnie mieszane uczucia po wizycie. Wyniki badań ok niby wszystko dobrze a synek malutki. Ważny zaledwie 927g. Nie wiem co o tym myśleć. Lekarz powiedział żebym za 2 tygodnie zrobiła USG i wtedy zapadnie decyzja co dalej. Niestety mój doktor idzie na urlop wiec mam zgłosić się do innego. Zwiększa jeszcze ilość białka w diecie może zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Ten gość to ja Natala3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Natala jedz duzo jogurtów naturalnych,kurczaka.indyka,kilkanascie stron wczesniej pisalam Oli liste wysokobialkowych produktow,najlepiej 2razy dziennie. Moze jakies problemy z lozyskiem albo problemy z przeplywami w pepowinie. Nie martw się na zapas,napewno bedzie wszystko dobrze. Wage zawsze mozna podniesc juz po porodzie, najwazniejsze ze maluch rozwija sie prawidlowo. A który to tydzien juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Myszka z okresu to jestem w 29 Tc a z USG 28. A dziecko jest malutkie odbiega od wymiarów na 28tc. Lekarz powiedział że ma wymiary takie jakby miał urodzić się 10.05. A nie jak wynika z pierwszego usg 02.05 jest więc różnica ośmiu dni jak rozbieżności dojdzie do dwóch tygodni to będzie problem. Narazie mam jeść białko i czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Dziwnie jest to że ja przytyłam 12'kg do tej pory a malutki ma tak mala wagę. Nie objadam się i unikam słodkość. Nie wiem co się dzieje martwić się nie mogę bo to nie pomoże. Mala masa u dzieci często jest spowodowana paleniem papierosów lub piciem alkoholu a ja nigdy nie paliłam a alkohol to w minimum. Przed ciążą pól lampki wina lub jedno piwo raz w tygodniu. W ciąży wiadomo ani kropli. Wiec nie mogę sobie nic zarzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Leti a jak tam twoja wizyta u lekarza? Miałaś dzisiaj iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Natala glowa do góry, u nas różnica wynosila 12dni, Paulinka wielkosc główki w 39tyg.miala tak jak dzieci w 35 chociaż po porodzie nie zauwazylam tak drastycznej różnicy. Lezala ze mna babka ktorej synek w 40tyg.wazyl ledwo 2600g. Nasza waga niewiele ma wspolnego z waga dziecka,mozna duzo ważyć i miec malego szkraba albo na odwrót. A mały rozwojowo jest ok tylko z ta waga sa probleny tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L_E_T_I
Hej nie wyświetla moich postów z tel. Ja na wizycie byłam we wtorek. Będzie dziewczynka, wszystko jest u mnie na razie dobrze, mała waży 284 g, to mój 18t i 4dc, wyniki mam dobre, teraz idę 22 lutego na USG sprawdzić jak serduszko czy jest wszystko ok i inne organy. Natala na pewno mały podrośnie musisz spróbować z tym nabiałem ale najważniejsze że po za tym wszystko jest dobrze. Widzę dziewczynki że wasze córki to niezłe agentki :) moja chyba będzie też niezła rozrabiaka bo fika strasznie :) Ja już po woli zaczęłam kompletować wyprawkę żeby było łatwiej finansowo. Tylko nie wiem na jaki rozmiar najlepiej kupować jakieś ciuszki typu body itp.? Liczę na jakąś od Was podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×