Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Natala tym terminem to sie nie ma co przejmować,mi ostatnio wyszło że na 6 lutego chociaż Mała mieściła sie w średniej parametrów. ta data na podstawie ostatniej miesiączki jest najbardziej trafna. Ostatnio słyszałam,że mozna też obliczyc prawdopodobną date porodu dodając u pierworódek 20tyg.od momentu wyczucia pierwszych ruchów dziecka a u wieloródek 24tyg. A mąz nie zaczął tyć?może ma ten syndrom że zachowuje sie jak ciężarna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Myszka ja też myślę że ten termin z okresu jest prawdopodobny no ewentualnie tydzień do przodu. Bo jeśli dwa tygodnie dodać to wychodzi że plemniki przeżyly dwa tygodnie i to męskie wiec chyba nie możliwe. Może maleństwo jest po prostu mniejsze. Choć jak sprawdzałam w necie wymiary to pasuje do 21 tygodnia a nie 19 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka tu cisza. Wszystkie sie do świąt przygotowują,ja pochłaniam mandarynki bo po porodzie już nie bede mogła i sok pomarańczowy też pójdzie w odstawke. Ja poszykowałam sobie jeszcze raz do odświeżenia bodziaków,rajstopek,spiochów,pościeli dla Małej,bo prałam latem. Po świętach skręcamy łóżeczko,jeszcze pokrowce od wózka i fotelika do prania i kupić pieluchy :) Mojej lokatorce robi sie coraz ciaśniej,już coraz rzadziej kopie a czuc bardziej rozciąganie sie,z reguły zakończone prawym lub lewym sierpowym w pełen pecherz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
U mnie dziś zakupy i sprzatanie łazienki i toalety. Po Nowym Roku krzywa cukrowa, toksoplazmoza i podstawowe badania krwi i moczu. Lokator siedzi sobie głową do góry, plecki ma z prawej strony i kopie coraz więcej i mocniej jego ruchy po lewej są bardzo wyczuwalne. Nie lubi jak prowadze długo samochód wymusza pozycja mu się nie podoba i wtedy dostaję kuksańce też niestety w pęcherz, który jest zawsze pełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) U mnie choinka stoi od wczoraj na balkonie i dziś może ją ubiorę. Ale od wczoraj pakowałam prezenty bo troszkę się ich nazbierało w tym roku :) MammaOla bardzo ładny wózeczek. Natala dzidzia jeszcze ma miejsce żeby fikać. Myszka na fb wyświetla ci się info że wygrałaś bona na 1500 zł. To prawda czy jakiś spam się ciebie czepił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak to spam,próbuje sie tego pozbyć ale nie wychodzi. Ja ide w tym roku na łatwizne i wszystkie prezenty pójdą w torbach prezentowych. Orientuje sie któraś jak to jest ze znieczuleniem i zdjeciem rtg u dentysty gdy sie karmi piersia? bo czasami odzywa mi sie jeden zab i mam złe przeczucia,że bedzie trzeba kanałowo (raz na żywca mi wystarczy),poza tym miałam sie zgłosić po porodzie na zdjęcie rtg by sprawdzić czy w kilku zebach to próchnica czy przebarwienia po tych starych plombach ciemnych. No i bede miała z pewnością ósemke do wyrwania chirurgicznie bo wystaje tylko kawałek z dziąsła a widze że sie psuje.ale to już sobie zostawie na późniejszy czas bo nie chce być na ketonalu gdy będę karmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytam później teściową bo jest pomocą dentystyczną, ale wydaje mi się że dają ci ołowiowy mundurek i normalnie robią rtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka jak wyżej pisałam robią normalnie rtg tylko dają ołowiowy fartuszek. Na zęba jest minimalne promieniowanie i nie ma wpływu na mleczko, tak więc spokojnie możesz leczyć swoje uzębienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Asiak :) tak pytałam,bo jak miałam na początku ciązy robiony ząb kanałowo to najpierw dentysta powiedział że go otworzy i zrobi zdjecie ile jest kanałów a potem stwierdził że jednak zdjecia nie zrobi-więc sie zastanawiałam czy nie maja takiego fartucha ochronnego czy może boi sie ryzykować na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane pisze już dzisiaj,bo jutro każda bedzie napewno zajęta. Życzę wszystkim forumowym przyszłym mamusiom radosci z oczekiwania na maluszki i bezproblemowego przeżycia tego okresu. Mamusiom juz "rozpakowanym" pociechy z maluchów,by zdrowo rosły i sie rozwijały oraz duzych pokładów cierpliwosci :) A staraczkom szybkiego spełnienia waszego największego marzenia,bo my tu cały czas zaciskamy kciukasy z całych sił :) WESOŁYCH ŚWIĄT Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Smacznego karpika, takiegoż śledzika. Szczęśliwej pierwszej gwiazdy, niech Nam się wszystkim darzy. Zdrowia, pomyślności i wielkiej płodności. Tego szczerze życzę w te Święta. Natala. Napisałabym więcej ale mąż uruchomił w domu wszystkie śpiewające Mikołaje, a ma ich cztery plus szopka pozytywka, kupiona w tym roku, że niby z myślą o dziecku " za rok będzie jak znalazł" tyle świątecznego nastroju to jeszcze nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Pysznego karpika, takiegoż śledzika, cudownej choinki, przy stole rodzinki. Zdrowia dobrego i roku płodnego. Dla mam zdrówka dla nich i dla dzieci, dla ciazowek siły i szczęśliwego końca. A szaraczkom powodzenia w dążeniu do celu. Natala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiak33
Wesołych Świąt Bożego Narodzeni!!! Te Święta dla wielu z nas będą naprawdę cudowne :) Tyle cudów w jednym roku to nam się jeszcze na forum nie trafiło. Netinko dla Ciebie szczególne życzenia żebyś i ty jak najszybciej dołączyła do dziewczyn. Zdrowych, radosnych, pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzy Asia, Lucjan i Majeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L_E_T_I
Witajcie Dziewczynki Chciałam Wam wszystkim życzyć Nastrojowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, dużo pogody ducha, zdrowia, miłości i wsparcia od bliskich oraz wszystkiego co sobie zamarzycie. Wesołych Świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Miało być staraczkom a nie szaraczkom klawiatura na telefonie plata figle. Jeszcze raz wszystkiego naj na Święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psioszka
Cześć dziewczyny długo się Nie odzywalam ale już nadrabiam.I nas dobrze.Leon rośnie skończył 5mscy a dziś miał chrzest.Był grzeczny i nie płakał.Rośnie zdrowo ma prawie 8kg i 70cm oraz uwaga 2 zęby !!! Wcina obiadki i deserki i jest cudowny! Wszystkim wam życzę takich magicznych świąt jak te z dzieckiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MyszkaM86
Psioszka to super,że Leoś rośnie zdrowo i ładnie sie rozwija, no i gratulujemy dwóch ząbków :) Mnie te święta wykończyły,nie przez porządki bo od tego miałam ludzi :) nie przez obżarstwo bo nie mam ostatnio apetytu(stres już czy mała uciska zołądek,zresztą nigdy nie umiałam sie za przeproszeniem nażreć),ale to kolacja wigilijna mnie wymeczyła-co sie nachyliłam nad talerz to kuksaniec od Małej że jej niewygodnie,wczoraj byli teście,szwagierka i siostra więc do głównych posiłków siadałam ale tak to kanapa moja :) Wizyte mam jednak w Nowy Rok,bo moja gin ma wolne i doktorek byłby od rana do nocy żeby wszystkie przyjąc pacjentki jej i swoje. Zobaczymy co on mi wywróży,czy zaraz po odstawieniu leków moge sie na porodówke wybierać czy troche to potrwa. Słyszałam juz kilka historii,że babki leżały tyle co ja i na lekach a potem poród wywoływany był po terminie. Jak 3 lata temu odstawiałam leki to na drugi dzień miała byc cesarka,w sumie byłam 4 dni bez leków,na odwiedzinach siedziałam,chodziłam po korytarzu i jakos nic sie nie działo więc kto wie,może dotrwam do tego 38tyg. choć mam chwile zwątpienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Ja padłam i leżę w końcu. Dziś robiłam obiad dla 10 osób+ jedno dziecko. Trochę się sforsowałam choć miałam pomoc męża, teściowej i siostry. Dobrze że mam zmywarkę. Na Wielkanoc nic nie robię tylko odpoczywam. Myszka a Ty chcesz sama robić drugą córeczkę? Myślałam że jak pierwsza była przez cesarkę to druga też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala Mała jest główką w dół więc chce spróbować siłami natury rodzić,ale boje sie tego jak diabli,zobaczymy jak to będzie. Oszczędzaj sie Kochana. A mnie chyba już stres zżera,wszystko mnie denerwuje,mam wrażenie że jestem jak najeżony jeżozwierz-nie patrz,nie podchodź,nie dotykaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Witam Dziewczyny jak tam po Świętach? My z mężem wczoraj odpoczywaliśmy cały dzień. Dziś trochę posprzątałam mieszkanie po wizycie gości i kuchnię przede wszystkim. Robię pranie i planuję co zrobić z pozostałym po Świętach jedzeniem żeby nie marnować. W dużych miastach prowadzone są zbiórki dla bezdomnych i to jest super pomysł, niestety w moim mieście nie ma takiego działania. Myszka jak tam samopoczucie? Uspokoiłaś się trochę? Ola co u Was? Długo nie piszesz czy Kokoszki rozrabiają? Leti kiedy wizyta u lekarza i jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was po Świętach :) Ja dzisiaj jestem w mega stresie bo jadę na USG genetyczne i strasznie się boję żeby wszystko było dobrze. wizytę mam na 16 ale siedzę dziś jak na szpilkach o 15 już wyjeżdżam jak wrócę to dam znać. Trzymajcie za nas kciuki żeby było wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala co do jedzenia,może zapytaj księdza w parafii,napewno istnieje u was caritas,oni beda wiedzieć komu może sie przydać jedzenie. Moje nerwy to róznie,jak wiatr zawieje :) Malutka sie troche uspokoiła-może to wina makowca,na mnie zawsze działał mak usypiająco,ale też i skurcze rzadsze. ciepłe wieczorne prysznice pomagały gdy było ich nawet 7-8 dziennie już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leti napewno będzie wszystko dobrze :) czekamy na wieści ile urósł maluszek :) Ola mam nadzieje że dalej tworzysz z kokoszkami trójpak i nie szalałaś w święta,odezwij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki :) nadal trzymamy się w trójpaku, nie mam żadnych skurczy ani twardnień brzucha, chyba kokoszkom dobrze w ich willi :) Ale ze mną nie najlepiej, jestem chora, gorączkowałam, boli ucho, gardło, zatoki zawalone, dziś byłam u lekarza dostałam antybiotyk Duomox. Jutro wizyta u gina i umawiamy sie na cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Ola biedactwo organizm Ci osłab w końcu żywi dwa dodatkowe istnienia. Trzymajcie się dziewczyny w trójpaku do cesarski. Myszka caritas działa owszem ale zanim ja księdza znajdę teraz. U nas już biegają po kolędzie. Z pieczywa zrobiłam grzanki. Wędliny pomroziłam na zapiekanki i bigos. Ciasto i sałatkę musimy zjeść jakoś. Może damy radę. Leti kciuki nam cierpną pisz co mówił lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola trzymaj sie biedna,że też na sam koniec bakcyle cie tak rozłożyły,musisz sie wykurować zanim dziewuszki wyciągną i dojść troche do siebie bo to w końcu operacja cie czeka. Leti pewnie utknęła w poczekalni,ja też rzadko o czasie wchodze do swojej gin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Ja do mojego lekarza czekam czasem pól godziny to nie wiele. Ale na połówkowe do innego lekarza czekałam dwie godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, nie pokazało mojego wpisu z telefonu. Dzidzia zdrowa ma 6 cm, jutro jadę na test z krwi PAPA, mam zrobić tak dla większej pewności. No i lekarz się dopatrzył że chyba będzie dziewczynka :) ale strasznie się ruszało i miał problem z badaniem ale później stwierdził że to była czkawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala3
Leti super wieści. Gratuluję córci. Mój synek będzie miał wybór, że ho ho. Same kobietki na około. Koleżanka z pracy też będzie miała córcię. Najważniejsze że malutka zdrowa i się rozwija oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×