Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość tvn 24
a mnie wydaje sie że nie jesteś w ciąży albo to za wczesna ciąża do wykrycia! poczekaj jeszcze chwile tzn jakies 2 tyg i powtórz badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
dziewczyny ! pytanie zi nnej beczki ..... jest wiele roznych opini na ten temat. .... CZY MOZNA ROZJASNIAC WLOSY W CIAZY????? ( jestem w 14 tygodniu) ...... jedni odradzaja, drudzy mowia ze raz na 2,3 mesiace to nie zaszkodzi dziecku! co wy na to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martulek22 ja mam ten sam dylemat.tez sie zastanawialam. słyszalam wiele wersji. podobno ze nie mozna tylko w pierwszym trymestrze farbowac. a po trzech miesiacach juz mozna. ja zapisalam sie w wigilie do fryzjera i zamierzam troszke farbnac wloski bo wygladam juz jak upior z moimi odrostami. mysle ze chodzi przede wszystkim o zapach amoniaku ktory wydziela sie podczas farbowania. i ten zapach moze zaskodzic. jednaqk sa farby bez amoniaku i jeszcze stosuje sie takie specjalne maseczki na twarz zeby nie wdychac. tak wiec ja ide farbowac. a tak przy okazji martulek czy masz juz brzuszek? i jak z twoja waga? u mnie ciagle waga ta sama a brzuszka nie widac wcale :( no moze troszeczke jakby sie bardzo bardzo przyjrzec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KruszynkaMala1310
Witajcie! mam pytanie, wczoraj zrobilam test best beta-HCG i wynik wyszedl 2 731 mIU/ml. wedlug tabelki ktora dostalam to 1 tydzien ale nie jestem pewna. prosze pomozcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KruszynkaMala1310
dodam ze wedlug tej tabelki poza okresem ciazy to : 0-2,7 mIU/ml. Juz sama nie wiem pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyui
Kruszynka, dziwne te twoje normy jak na pierwszy tydzień to za dużo Normy beta-HCG tydzień ciąży mlU/ml 3-4 ----------- 9 - 130 4-5 ---------- 75 - 2600 5-6 --------- 850 - 20,800 6-7 ------- 4,000 - 100,200 7-12 ---- 11,500 - 289,000 12-16 ---- 18,300 - 137,000 16-29 ----- 1,400 - 53,000 29-41 ------- 940 - 60,000 tydzień od ostatniej miesiączki mlU/ml 3 5 - 50 4 4 - 426 5 19 - 7,340 6 1,080 - 56,500 7-8 7,650 - 229,000 8-12 25,700 - 288,000 13 -16 13,300 - 254,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KruszynkaMala1310
czyli wychodzi na to ze jest to 4 tydzien ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
ojj chrabaszczu u mniej uz widac :( i patrzac na wyglad i na kilgoramy:) do wychudzonych ( czytaj szczuplutkich )osob nigdy nie nalezałam ale teraz to powolutku kuleczka sie ze mnie robi :) ale maż i tak powqiedizal ze mnie kocha :) juz 3 tygodnie temu było plus 4 kg !!!!!!! a teraz w pn ide do gin :/ az sie boje wagi ! mowilam gin ze chyba za duzo przybieram na wadze ...a on zaprzeczyl i powiedizal ze nie mam sie martwic tak nieraz jest i to nie jest nic złego ..i mowi : o widze ze brzuszek tez juz jest " :D no w spodnie z przed ciazy juz nie wchodze, bluzki, bluzy tak- tyle ze sa opiete :) i brzuszedk sie uwidacznia :) przejmowalam sie zp oczatku ze tak tyje ..ale trudno... nieo pycham sie i tak tyje:/ na pcozatku jadlam sporo slodyczy..teraz mi juz minel:) mazm owi ze jem tak jak przed ciaza :) tyle ze wiecej owocow:) nie prfzejmuj sie waga!!!! czytalam ze niektorzy bedac w tym tyg co my tez nie przytyły nic lub kilogram , dwa :) wiec jest roZnie:) jedni przybieraja na wadze, drudzy nie:) odnosnie wlosow to smaa widzisz jak jest.....czytam wszedzie i spotykam sie z roznymi opiniami.... bo chodzi włąsnie tylko o to zeby tego nei wdychac bo tak to watpie czy przeez skore sie przedostanie ..... Pozdrawiam :* ps w pn mam badanie przeziernosci karkowej... tak sie boje czy moje malenstwo jest zdrowe !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
ojj chrabaszczu u mniej uz widac :( i patrzac na wyglad i na kilgoramy:) do wychudzonych ( czytaj szczuplutkich )osob nigdy nie nalezałam ale teraz to powolutku kuleczka sie ze mnie robi :) ale maż i tak powqiedizal ze mnie kocha :) juz 3 tygodnie temu było plus 4 kg !!!!!!! a teraz w pn ide do gin :/ az sie boje wagi ! mowilam gin ze chyba za duzo przybieram na wadze ...a on zaprzeczyl i powiedizal ze nie mam sie martwic tak nieraz jest i to nie jest nic złego ..i mowi : o widze ze brzuszek tez juz jest " :D no w spodnie z przed ciazy juz nie wchodze, bluzki, bluzy tak- tyle ze sa opiete :) i brzuszedk sie uwidacznia :) przejmowalam sie zp oczatku ze tak tyje ..ale trudno... nieo pycham sie i tak tyje:/ na pcozatku jadlam sporo slodyczy..teraz mi juz minel:) mazm owi ze jem tak jak przed ciaza :) tyle ze wiecej owocow:) nie prfzejmuj sie waga!!!! czytalam ze niektorzy bedac w tym tyg co my tez nie przytyły nic lub kilogram , dwa :) wiec jest roZnie:) jedni przybieraja na wadze, drudzy nie:) odnosnie wlosow to smaa widzisz jak jest.....czytam wszedzie i spotykam sie z roznymi opiniami.... bo chodzi włąsnie tylko o to zeby tego nei wdychac bo tak to watpie czy przeez skore sie przedostanie ..... Pozdrawiam :* ps w pn mam badanie przeziernosci karkowej... tak sie boje czy moje malenstwo jest zdrowe !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
Farbowanie włosów lek. med. Agnieszka Kurczuk-Powolny 2006-06-19, ostatnia aktualizacja 2006-06-19 13:48 Czy we wczesnej ciąży można farbować włosy? Nie sądzę, by preparaty do farbowania włosów stosowane w ciąży miały jakikolwiek wpływ na rozwój dziecka. Na wszelki wypadek można jednak wstrzymać się z farbowaniem do końca pierwszego trymestru, czyli do ukończenia 12. tygodnia ciąży. Zarodek kończy wtedy czas organogenezy, czyli tworzenia swoich najważniejszych narządów. Ryzyko powstania wad wrodzonych na skutek działania jakichś szkodliwych chemikaliów jest wówczas znacznie mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość split
mam doła. dziś jest 50 dzień cyklu, spóźniam się już 13 dni jednak zarówno test domowy jak i beta wyszły mi negatywne (beta wyszła 1u/ml) nie wiem co robić...może za bardzo chcę tego dzidziusia ?? może sobie wmawiam ale naprawdę mam wszelki inne objawy: brak miesiączki, bolące piersi, ból w dole brzucha a dziś a\z rana mnie mdliło jak diabli. chyba muszę iść do lekarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amandaaaaa
split, u mnie beta tez wyszla 1 :) udalam sie do lekarza na USG dokladnie 2 miesiace po stos i ciazy brak :) spokojnie, a Twoje problemy z okresem sa najwidoczniej czyms innym spowodowane tak czy inaczej wybierz sie do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martulek22 a ja w tym tygodniu mialam test potrojny. slyszalas moze o tym? on wykrywa wady genetyczne u dziecka. martwie sie bo lekarz mnie skierowal na to badanie. a z kim nie rozmawiam to nikt tego nie robil. i nie wiem czy moj lekarz jest poprostu bardzo dokladny czy ma jakies podejrzenia. BOJE sie!!!!!!!!!!!!! a no i niestety u mnie male komplikacje. Mam przodujace lozysko :( i niestety musze bardzo na siebie uwazac. a do tego zlaalam jakiees przeziebienie :( awaria!!!!!!! 29 ide znow do lekarza. ciekawe co mi powie.mam nadzieje ze z moim synkiem w porzadku. acha bo nie pochwalilam sie ze TO SYNEK!!!!!! :D hehehhehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadzinka20
hey mam do wszystkich pytanko, wiec okres miałam 23 listopada, teraz jest 19 wiec biorąc pod uwagę jakie mam zazwyczaj cykle to planowo powinnam go dostać wczoraj, dziś lub ostatecznie jutro. Ale od ponad tyg czuje dziwne ciągniecie w brzuszku, takie objawy jak przy okresie ale jedynak jakoś inaczej....hmmm...wiec poszłam do lab i zrobiłam beta HCG wyszło mi 2 niby wd.ł norm z tego lab od 0-2.7 nie ma ciąży ale babka pow ze jak dla niej to niejasne i ze nie wyklucza ciąży bo może być za wcześnie na wyższy wynik. A moja przyjaciólka tez mi pow ze zazwyczaj jak nie ma ciązy to jest ok 1. co o tym myślicie?? z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
nie slyszlaam o takim badaniu! ja tez sie wytraszylam "badania przeziernosci karkowej" ale okazuje sie ze niby kazda kobieta przez to przechodzi ( i to tez poelag na wykryciu czy dziecko ma jakies wady genetyczne ..;( robi sie to na podstawie usg ) ale jai tak sie boje ....nie poradze sobie z wiescia ze jest cos nie tak :( a do poniedizalku tyle czasu ;( gratuluje synka!!!!!!!w kotrym jestes tygodniu ze juz wiesz ze to chlopiec :) ? ja tez mam wewnetrzbe przeczucie ze bedem iala synka :) kazdy mi sie pyta jak to czuje ...ja nie umiem wyjasnic - po prostu czuje i juz :) :D pozdrawiam i trzymaj sie!!!!! wiecej informacjji w poniedizlake po wizycie u gin ;( trzymaj kciuki :* i nie denerwuj sie1!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martulek22 na 6 czerwca mam termin. juz w tym czasie widac plec o ile jest to chlopiec. bo jezeli stwierdzi dziewczynke to czasem jeszcze narzady sie nie wyksztalcily. ale jesli juz powie ze chlopak to chlopak :D kurcze wiesz to moje badanie przeprowadza tylko kilka klinik w Polsce. ale robią je wlasnie w szpitalu w ktorym pracuje moj ginekolog wiec mysle ze to dlatego mnie wyslal na nie/ no nic narazie zajmuje sie swietami i nie martwie o reszte bo wszystko musi byc ok!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
kurcze a ja sie naschizowałam :/ i wlazalm na jakies forum niepotrzebnie ;( pisza tam o przeiernosci i obadaniu podwojnym, trojwymairoawym i o aminopunkcji czy jakos tam :( nie polecam :( czyli jetses w okolo 16 tygodniu ? ja jetsem w 14 ! moze mi teraz rozpoznaplec dziecka :) mam nadzieje TYLKO jedna ze to badanie przezxiernosci karkowej da mi gwarancje ze nosze zdrowe dziecko ! podobno 100 % gwarancji daje tylko aminopukncja :/ pozdrawiuam cie hrabaszczu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc w wyjaśnieniu pewnej kwestii. We wyniku na obecność w krwi BhCG mIU/mL podana jest norma przypadająca na określony tydzień ciąży. Nie wiem czy określa tutaj się czas od zapłodnienia czy ostatniej miesiączki??? Dokładnie w 28dc zrobiłam sobie test na BhCG i wyszedł mi pozytywnie czyli 66,49 mIU/mL. Wynik laboratoryjny podaje następujące normy: tydzień 0.2-1 : 5-50 tydzień 2-3 : 100-5000 itd Moim zdaniem jestem między 1-2 tygodniem ciąży od zapłodnienia. CZy dobrze to interpretuje ? pozdrawiam Emi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogusia28
kochane:) opowiem wam moja historie.ostani okres miłam 20.10.2008 ale w nastepnym miesiącu pojawiły sie dosc znaczne plamienia od 12do 17 listopada,w okresie od 18do 26byłam w egipcie,po powrocie nie przyszedł okres,wiec odczekalismy z męzem do 15.12.2008 i zrobiliśmy test-wyszedł pozytywnie-następnego dnia udałam sie do lekarza który stwierdził ciąże5 tydzien.w środe byłam na hcg i wyszło na to że jestm w3-4tygodniu,dziś powtórzyłam badanie hcg i wzrosło mi tylko o 100,poprzedni wynik to 11470-nie mam żadnych plamień,co sie ze mna dzieje potrzebuje pomocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogusia28
kochane:) opowiem wam moja historie.ostani okres miłam 20.10.2008 ale w nastepnym miesiącu pojawiły sie dosc znaczne plamienia od 12do 17 listopada,w okresie od 18do 26byłam w egipcie,po powrocie nie przyszedł okres,wiec odczekalismy z męzem do 15.12.2008 i zrobiliśmy test-wyszedł pozytywnie-następnego dnia udałam sie do lekarza który stwierdził ciąże5 tydzien.w środe byłam na hcg i wyszło na to że jestm w3-4tygodniu,dziś powtórzyłam badanie hcg i wzrosło mi tylko o 100,poprzedni wynik to 11470-nie mam żadnych plamień,co sie ze mna dzieje potrzebuje pomocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogusia28
kochane:) opowiem wam moja historie.ostani okres miłam 20.10.2008 ale w nastepnym miesiącu pojawiły sie dosc znaczne plamienia od 12do 17 listopada,w okresie od 18do 26byłam w egipcie,po powrocie nie przyszedł okres,wiec odczekalismy z męzem do 15.12.2008 i zrobiliśmy test-wyszedł pozytywnie-następnego dnia udałam sie do lekarza który stwierdził ciąże5 tydzien.w środe byłam na hcg i wyszło na to że jestm w3-4tygodniu,dziś powtórzyłam badanie hcg i wzrosło mi tylko o 100,poprzedni wynik to 11470-nie mam żadnych plamień,co sie ze mna dzieje potrzebuje pomocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rogusia28
hmmm chyba jest zbyt pózno na odp-ale mimo tego czekam,napiszcie może któraś z was maiła taki przypadek,serdecznie dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
chrabaszczu bylam dzis u gin :) wszystko oki:) robil mi ta cala przeziernosc karkowa :) wszystko w porzadku :) jak narazie:):):):) pozdrawiam :) malenstwo rosnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulek22
Wesołych Świąt a przede wszystkim dobrego samopoczucia wszystkim przyszłym mamusiom i tym starajacym sieo maleństwa równiez pozdrawiam :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroptusia
Dziewczyny wczoraj odebralam wyniki bety...101,6 normy z laboratorium: 3 tydzien - 5,8-71,2 4 tydzien - 9,5-750 5 tydzien - 217-7138 i co Wy na to?? Bo "mila" dzis pani z laboratorium ze ten wynik za niski jak na 4 tydzien i moze to byc ciaza badz nie musi moze biochemiczna badz pozamaciczna wiec mnie w wigilie "pocieszyla" :( wg mnie miesci sie w normie Badanie robilam 3 dni przed terminem spodziewanej @ dzis dzien spodziewanej @ poki co cisza bete dopiero moge powtorzyc w pn zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroptusia
Szkoda ze nikogo nie ma i nie ma kto odpisac w pn moze pojde do gina moze bete nie wiem kolezanka juz mnie nastraszyla ze moze to torbiel czy cos bo nie mam objawow nie musi byc ciaza beta tez nie za wysoka niewazne siedze i mysle i tyle....@ powinnam byla dostac wczoraj dzis zaczely mnie z boku bolec piersi i brzuch pierwszy raz w tym cyklu zwykle bola tydzien przed @ teraz nie bolaly nie wiem :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość archiga
Witam. Mam głowę pełną wątpliwości i właściwie żyję w stresie. W 7 tygodniu ciąży zrobiłam beta HCG i wynosiło 4200, wydawało mi się mało, więc już pełna obaw poszłam po czterech dniach zrobić drugi raz. Wyniosło 5400, szczęśliwie rośnie, ale biorąc pod uwagę jak powinno się zwiększać (+66% na dobę) to znów mało. Poszłam po czterech dniach ponownie i tym razem wynosi 6200. Boję się, że to baaaardzo mało. Czy tak mały przyrost wróży powodzenie w donoszeniu ciąży. Czy ktoś wie coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja05
Hej, mam pytanko... zrobilam badanie krwi Beta HCG, 7 dni po stosunku... i jestem ciekawa czy wykaże to ewentualna ciąże? Dobrze zrobilam czy zle...? Wydaje mi sie ze dobrze, bo sam test ciążowy wykryje ciąze 6 dni po zapłodnieniu. pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja05
Hej, mam pytanko... zrobilam badanie krwi Beta HCG, 7 dni po stosunku... i jestem ciekawa czy wykaże to ewentualna ciąże? Dobrze zrobilam czy zle...? Wydaje mi sie ze dobrze, bo sam test ciążowy wykryje ciąze 6 dni po zapłodnieniu. pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna83
czy któraś z was tak miała :( , 2 testy robione w domu i wyraźne 2 kreski a tego samego dnia wynik bety < 0,100 więc - pomyłka w laboratorium czy anomalia w testach z moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×