Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aniah

BETA HCG - TEST PROSZĘ PORADDZCIE!!!!

Polecane posty

Gość lisiaa
Witam dziewczyny... Jestemt roztrzęsiona, bo ciąży nie planowalam i szczerze tego nie widzę wszystkiego, ale przejdźmy do rzeczy. Do współżycia doszło 16 października. Okresu powinnam dostać ok. 2 tyg temu a do dnia dzisiejszego go nie ma - chociaż nigdy się nie spóźniał :( Byłam u ginekologa, stwierdził że macica jest powiększona i kazał zrobić test z krwi HCG. Gdy zobaczył wynik stwierdził, że hormon jest bardzo minimalnie podniesiony i nie potwierdza on ciąży. Co o tym myślicie? To powinien być już 4 tydzień wiec test chyba powinien pokazać ciążę? Dodatkowo robiłam test na mocz, ten wyszedł pozytywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak współżyłam 14 października, wówczas zaszłam w ciąże. U mnie jest 6 tc. Potwierdził to lekarz i beta hcg. Jaki wynik beta hcg miała dokładnie? Jest hcg jest na tyle wysoki,e ze test płytkowy jest pozytywny to tym bardziej sam wynik mówi o ciąży. Powtórz bete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiaa
Niestety wyników nie mam, zabrał lekarz.... Ale powiedział, że wynik nie potwierdza ciąży ponieważ hormon jest bardzo minimalnie podniesiony i nie wskazuje ciąży. Dziwi mnie, że test z apteki pokazał ciążę. Dostałam od lekarza luteinę, czy biorąc to test hcg nie wyjdzie mylny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwon do tego labolatorium gdzie robiłaś badanie i niech Ci podadzą wynik, abo powtórz badanie. Każdy porządny lekarz by to zalecił bo hcg. Luteinę przepisuję się na: rośnie z dnia na dzien. Stany niedoboru endogennego progesteronu pod postacią zaburzeń cyklu miesiączkowego, bolesnego miesiączkowania, cykli bezowulacyjnych, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, czynnościowych krwawień macicznych. Endometrioza. Niepłodność związana z niedomogą lutealną. Poronienia nawykowe i zagrażające na tle niedoboru progesteronu. Niewydolność fazy lutealnej okresu przedmenopauzalnego. Hormonalna terapia zastępcza (progesteron jest stosowany u kobiet po menopauzie z zachowaną macicą, otrzymujących hormonalną terapię zastępczą, celem ochrony endometrium). Wiec pytanie na co Ci dr to przepisał? Nie pamietasz wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiaa
Przypisał, żeby wywołać miesiączkę a jeżeli nie wystąpi będzie to oznaczało jego zdaniem że jestem w ciąży. Chętnie powtórzę test, tylko czy ta luteina go nie zmyli teraz? Dzisiaj pojawiło mi się "tam" bardzo dużo śluzu, czy to jest jakiś skutek brania luteiny (biorę tą pod język)? Dodatkowo strasznie boli mnie brzuch... Powoli głupieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem lekarzem wiec ciężko mi powiedzieć. Nigdy nie słyszałam, żeby pacjentka ktora ma regularny okres przy jednorazowym opóźnieniu nawet 2 tyg. odrazu dostała leki na wywołanie. Mi sie kiedyś po 3 miesiące spóźniał i nie chciał mi go lekarz na siłę wywoływać. A jak piersi? Nie bolą Cię? Nie masz mdłości rano albo wieczorem? Nie jesteś senna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luteina a hcg czyli Gonadotropina kosmówkowa hormon produkowany w trakcie ciąży przez zarodek a potem przez łożysko to coś innego. Także spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiaa
Do dzisiaj czułam się ok. Dzisiaj boli mnie głowa, brzuch i robi mi sie nie dobrze. A najgorsze jest to, że odrzuca mnie od jedzenia. Nawet nie wiem czy mogę wziąć jakaś tabletkę od bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiaa
A jeżeli chodzi o piersi to nic w nich nie odczuwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiaa
Piersi ani trochę, mocno boli mnie brzuch ale to taki inny ból niż przed miesiączką. Do tego ta głowa.... jak by miała pęknąć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiaa
Wykrakałaś mi ból piersi... mogę leżeć tylko na plecach, jak tylko położę się na boku to jak by ktoś je wyrywał :( Oszaleć idzie z tym wszystkim, najgorsza ta nie wiadoma i brak wiedzy co to wszystko oznacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka83
Witam was kochane. Lisiaa bardzo dobrze że lekarz przepisał ci luteinę, jeśli jesteś w ciąży to luteina pomoże zarodkowi na starcie natomiast jeśli nie jesteś to po odstawieniu powinnaś dostać @. Na ból jedyne co możesz brać to nospa to na brzuch i apap bo nawet jeśli jesteś w ciąży te lekarstwa nie szkodzą dzidziusiowi . Ja również poszłabym na twoim miejscu do laboratorium i powtórzyła bete będziesz wiedziała jaki jest wynik a po takim spóźnieniu @ powinien być już jednoznaczny. Powiem ci że twoje objawy to takie ciążowe są jednak wiesz nasza podświadomość lubi płatać figle. Daj znać co u ciebie. Ja laseczki toczę się hahahha dosłownie jeszcze 4 tygodnie i będę miała swojego synka przy sobie:) STARACZKI 1) agulek79............26.........11.11...........31...... .....śląskie 2) Mila1801 .......... 23........8.06...........26...........mazowieckie 3) paula_pn...........26........04.07...........27...........wi elkopolskie 4) mycha11986 ...............8 ..........16.10 .........25.........łódzkie CIĘŻARÓWECZKI Login.......tydzień ciąży.....termin porodu....płeć......województwo 1) Kladia.........39tc...17.09.2011.....dziewczynka...podkar packie 2) truskaweczka83.. 36tc......7.12.2011..chłopczyk.....wielkopolskie 3) ) olcik777......24tc.....9.12.2011....dziewczynka...małopolsk ie 4) Gosiaczek 126.....13tc.....04.01.2012.....?.......mazowieckie 5) agatu1.....7tc......24.04.2012......czlowieczek.......warm-m az 6)bubunia....16tc.....12.03.2012.....Poznań............. .Wielkopolskie 7)karola78.....32tc.....25.12.2011....chłopiec.........m ałopolskie ROZPAKOWANE: 1) nikawax.....18.07.2010....syn.....Kajetan ...1700-45cm nikawax......18.07.2010...córka.....Ewa......1860-46cm 2)idi1313.....07.10.2010...córcia Lenka...3100-51cm.. 3) tolanka ....25.10.2010.....syn....Szymon....3700 - 59cm 4) ewa0505...14.12.2010...syn...Wojtuś...3900-58c 5) gosiaczek90...08.02.2011...córka...Aleksandra...4250-57cm 6) madzia27100 ...30.03.2011..córka.. Nikola......3000-53cm 7)Groszek1976....1.04.2011....synek.. Franio....3820-56cm 8) Kituś....16.05.2011...... synek....Karol....3500-54 cm 9) Dzastina222..14.06.2011...synek.. Oliwier..3760-55cm 10) Agata....................................................... .... 11) kreska100..20.06.2011...córeczka...Sara.....3200-55 cm 12)nika76....24.06.2011...synek...Łukasz....3230-53cm 13)Magda130405...21.07.2011....synek...Piotr...3740-59 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo podświadomie wzięła wasze sugestie co do objawów ciążowych.... poza tym ból piersi nie zawsze oznacza ciążę Ineskapineska2010 .... ale po wypowiedziach widzę że siedzą tu sami lekarze jak i eksperci z zachodzenia w ciążę stawiający diagnozy na podstawie domniemanych objawów.... pogratulować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessylwia
hejka :) Nikawax po co tyle neg atywnych emocji? Dziewczyny pisza co mysla i swoje zdanie, po to jest ta strona. Ja jak zaszlam w ciaze to nie mialam bolacych piersi dopiero na koniec 2 miesiaca mnie zaczely bolec az do konca 4 miesiaca. Mnie wzielo na wspominki ciazy i porodu. POzdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikawax ma prośbę, zanim po raz kolejny zaczniesz mnie krytykować to zapoznaj się chociaż z moimi postami zamieszczonymi na tej str. 11.11.2011 o godz. 17:46 napisałam cytuję "Nie jestem lekarzem wiec ciężko mi powiedzieć." Bardzo lubię jeśli ktoś się wypowiada i wie o czym dyskutuję. Jeśli chcesz mnie krytykować rób to w sposób konstruktywny, a na pewno przyjmę taką krytykę. W przeciwnym razie nie wypowiadaj się jeśli czegoś nie doczytałaś bądź nie zrozumiałaś. A jeśli chcesz wylewać swoje frustracje to polecam inny post. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno.. :) idąc Twoim sposobem myślenia można wywnioskować, że jesteś ekspertem psychoanalityki i po kliku zdaniach wklikanych wiesz kiedy i czyja podświadomość wywołuje jakie objawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha im wiekszy wynik HCG tym wieksza ciąża. Wiec nie martw się że dużo. 20 to i oznacza bardzdzo wczesną ciążę. Ale powtórz badanie za 2 dobry. WYnik powinien się podwoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jakiej podstawie tak uważasz?? przecież ja podałąm swoje wyniki tarczycy i hornonów płciowych..... skąd stan zapalny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa pewnie chodzi Ci o ca125 - ja mam wynik 20,5 a norma do 35 (pewnie dlatego napisałaś, że stan zapalny :) chodzi mi bardziej o interpretację hormonów... do gina idę dopiero w środę :) myslicie, że skoro mam wszytskie wyniki mieszczące się w normie, to jest wsio ok?? powinnam wysłąć męża na badanie plemniczków???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej tak, ale lekarz pewnie zaleci inne badania jeszcze. A meza to na poczatku pierwszego powinnaś wysłać na badanie, zanim Ciebie przepuszczą przez magiel testów. Pamietaj zeby sprawdzili Ci drożność jajowodów. To czesto jest przyczyną niemożliwości zajscia w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie inne badania można miec? miałam ogólne moczu, morfologie usg sutków, brzucha, pachwin, hormony tarczycy, hormony płciowe ca125 i co jeszcze powinnam miec?? na usg wyszło, że owulacja była w tym miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owulacja mogła być ale jak jajowody są niedrożne to i tak nic z tego nie będzie, jajowody mogą być niedrożne np. po wielokrotnych stanach zapalnych przebytych w życiu, zapaleniach przydatków czy nawe tpęcherza albo po zwykłych przeziebieniach. U mnie wystarczył tylko jeden stan zapalny w jamie brzusznej jak miałam 19 lat. Robi się badanie z uzyciem kontrastu HSG. Warto najpierw przebadać męża, potem jajowody a później poddawać sie innym trudniejszym badaniom. Zwykłe usg raczej nie pokaże niedrożności. Widać to tylko w specjalistycznym badaniu albo w trakcie operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisiaa
Powtórzyłam dzisiaj test bhcg i wynik to:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×